PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Görme engelli yavru kedi. Yuva arıyorum.

VTEC®
19-06-2013, 16:33
Merhaba arkadaşlar, Bu güzel oğlanı Acıdadem'de bir evin bahçesinde buldum. Çok güzel bir tekir annenin 3 güzel yavrusundan biriydi. Diğer kardeşlerinden de birinin bir gözü özürlü. Fotoğraftaki yavrucak 3 aylık civarı. Kediciği bulduğum yerde hayvansever insanlar var sürekli beslenmeleri sağlanıyor ancak gözleri görmeyen kedicik için sürekli bakım sağlayamıyorlar. Bu nedenle diğer 2 kardeşi için korkum yok, sürekli bakılıyorlar anneleri ile birlikte. Ancak bu kedicik görme özürlü olduğu için ve apartman cadde üzerinde olduğu için risk taşıyor diye kediciği geçici olarak sahiplendim. Evimde bu kedicikle beraber 8 kedim oldu. Valla yalan değil 8. kedim bu görme engelli kedicik oldu. Eşim ve ben gündüzleri çalıştığımız için bizde yavrucağa yeterince iyi bakamıyoruz. Kedilerimden yavrucağı kabul edende oldu kıskanan da. Hem evimdeki kedi sayısı hemde sürekli evde olamamamızdan dolayı bakmam mümkün değil. Bu nedenle sevgisini esirgemeyecek ona bir ömür boyu bakacak bir aile arıyoruz. Kedicik veteriner kontrolünden geçti 2 ayrı göz damlası ve ilaç kullanıyoruz. Görme durumu bir gözü için tamamen (ışığı sezebildiğini söyledi veterinerim) bir gözü içinde kısmen göremiyor dedi veterinerim ve ilaç kullanımıyla bir umudumuz olduğunu da söyledi. Gözlerinin dışında gayet sağlıklı ve başka bir sağlık sorunu yok. Kuru mama, yaş mama yiyor, tuvalet terbiyesine sahip oldu. Evimde bir odayı ona ayırdım bir süre ona refakat ederek yerlerini öğrenmesini sağladım şimdi mamasının suyunun tuvaletinin yerini kendi bulabilen akıllı bir yavrucak. İstanbul içerisinden Anadolu yakasında bulunan ve almak isteyenlere götürüp getirme konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

NOT: Yönetimden arkadaşlar konuyu açtığım yer yanlışsa düzeltilmesini rica ederim.

http://u1306.hizliresim.com/1b/m/pc004.jpg

http://j1306.hizliresim.com/1b/m/pc00d.jpg

wolkanku
19-06-2013, 16:41
ben buna benzer hatta bundan daha kötü durumda bir kediciği iki ayda adam ettim, yaklaşık 1000 TL masrafım oldu ama 2 küçük ameliyat ve ilaçlar ile artık önüne top atıldığında takip edip kovalayacak kadar görüyor...
suadiye sahil veteriner kliniğinde çok iyi hizmet aldım, götürürseniz yardımcı olacaklardır.

ilk aldığımda gözler tamamen kapalıydı, ilaç kullanımıyla açıldı zamanla; sağdaki hali sizinkinin şimdiki hali gibi
https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/s720x720/190439_10151652524432803_1024706905_n.jpg

sonra sağ gözü açıldı;
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/960126_10151678489157803_495485028_n.jpg

bu da dün ikinci ameliyatindan 24 saat sonraki hali :)
https://www.facebook.com/photo.php?v=10151733749337803

VTEC®
19-06-2013, 16:47
ben buna benzer hatta bundan daha kötü durumda bir kediciği iki ayda adam ettim, yaklaşık 1000 TL masrafım oldu ama 2 küçük ameliyat ve ilaçlar ile artık önüne top atıldığında takip edip kovalayacak kadar görüyor...
suadiye sahil veteriner kliniğinde çok iyi hizmet aldım, götürürseniz yardımcı olacaklardır.

Veterinerim yaklaşık 20 yıllık veterinerimiz bende birçok sokak hayvanı için kendisinde yardım aldım birçok hayvanı tedavi ettik. Bu kedicik kaptığı virüs sonrasıdan göz gelişimini eksik tamamlamış ameliyat olmasının etkisi yok dediği için ameliyat ettirmedim yoksa bu yavrucağın ışığı ve dünyayı görmesini birçok kişiden fazla isterim.
dikkatli bakarsan benim fotorafını eklediğim kediciğin göz iç kepleri görünüyor seninkinin ise göz yuvarlakları. Yani durum biraz farklı :(

wolkanku
19-06-2013, 16:51
ya valla şöyle diyeyim, kız arkadaşım baktı evinde 1 ay..kendi köpeğini götürdüğü veterinere götürdü bir gün, bu kediyle hiç uğraşma bu zaten göremez , enfeksiyon gözleri bitirmiş dedi.
ertesi günü benim veterinere bıraktık,ameliyat oldu gelişti, 2. ameliyattan sonra topu takip eder oldu..yani bir iki yere göstermek faydalı diye düşünüyorum , çünkü bu kedi de ben aldığımda gözler virüslü ve içten bitmiş okeye dönüyordu :(

individual
19-06-2013, 16:57
Valla bundan 3-4 ay önce benim kardeşde sokakda buldu kutunun içine koymuşlar bırakmışlar yol kenarına 3 tane 1 öldü 2 tanesi bizimle hala kimseye veremedim kocaman oldular.evi talan ediyorlar.İsteyen varsa bende verebilirim.

VTEC®
19-06-2013, 16:58
ya valla şöyle diyeyim, kız arkadaşım baktı evinde 1 ay..kendi köpeğini götürdüğü veterinere götürdü bir gün, bu kediyle hiç uğraşma bu zaten göremez , enfeksiyon gözleri bitirmiş dedi.
ertesi günü benim veterinere bıraktık,ameliyat oldu gelişti, 2. ameliyattan sonra topu takip eder oldu..yani bir iki yere göstermek faydalı diye düşünüyorum , çünkü bu kedi de ben aldığımda gözler virüslü ve içten bitmiş okeye dönüyordu :(

Demek istediğini çok iyi anladım. İlgin ve alakan için çok teşekkür ederim. Kedici bi aileyiz, benim evimde bu yavrucak hariç 7, annemde 5, kayın validede 6 kedi var, sürekli kedi transferlerimiz olur, süt annelik yaparız birçok yavru kediye, müşkül durumdaki kedileri alır beslenebilecekleri alanlara veya ailelere veririm. Bacaklarından ampute edilenler, kısırlaştırmalar, pansumanlar, ameliyatlar, hatta kedi için özürlü sandalyesine kadar uğraştım yaptım. Masraftan kaçmamda aşıları yemeleri içmeleri vs vs. Sen yanlış anlama seni tenzih ederek veya bana birşey ima ettiğinden değil genel konuşuyorum. Bu durumlarda hep yanımda veterinerim vardı ne badireler atlattık ne kediler kaybettik. ona güveniyorum. Tekrar ilgin ve alakan için teşekkür ederim. Ne mutlu sokak hayvanları için birşeyler yapan insanları görmek :icon_tup:

wolkanku
19-06-2013, 17:00
süpersin kardeşim,gerçekten sokaktaki hayvanlar için birşeyler yapanları görmek sevindirici.
inşallah birisi sahiplenir bu yavrucağı.

VTEC®
19-06-2013, 17:02
süpersin kardeşim,gerçekten sokaktaki hayvanlar için birşeyler yapanları görmek sevindirici.
inşallah birisi sahiplenir bu yavrucağı.

Eyvallah sende sağol. Umarım yuva buluruz.

SmT
19-06-2013, 17:12
Umarım sahiplenmek isteyen bir hayvansever çıkar..Sokaklarda ve barınaklarda onlarca hayvan dururken gidip petshop dan hayvan edinmek yanlış bence.

Bende izninizle iki not eklemek istiyorum : bildiğimiz gibi yaz ile beraber aşırı sıcaklarda geldi..Kapımızın önüne koyacağımız bir kap su birçok hayvan için gerçekten önemli..
Açlığa belki dayanabilir canlılar ancak susuzluğa imkansız..
Ve aracımızı çalıştırdığımızda hemen hareket etmeyip birkaç saniye beklersek aracın altından kaçmalarına süre tanırız..

VTEC®
19-06-2013, 17:13
Umarım sahiplenmek isteyen bir hayvansever çıkar..Sokaklarda ve barınaklarda onlarca hayvan dururken gidip petshop dan hayvan edinmek yanlış bence.

Bende izninizle iki not eklemek istiyorum : bildiğimiz gibi yaz ile beraber aşırı sıcaklarda geldi..Kapımızın önüne koyacağımız bir kap su birçok hayvan için gerçekten önemli..
Açlığa belki dayanabilir canlılar ancak susuzluğa imkansız..
Ve aracımızı çalıştırdığımızda hemen hareket etmeyip birkaç saniye beklersek aracın altından kaçmalarına süre tanırız..

Güzel bilgi teşekkürler.

VTEC®
20-06-2013, 08:11
Biraz daha fazla ilgili olur forum ahalisi dedim ama yanılmışım.

Bartu_evo
20-06-2013, 09:21
Keşke İstanbulda olsamda ben alsam . Umarım güzel bakılacak bir yuva bulursunuz . Ayrıca hassasiyetiniz nedeniyle tebrik ederim. Benim gibi duyarlı insanları görmek beni çok mutlu ediyor.

VTEC®
20-06-2013, 16:41
Keşke İstanbulda olsamda ben alsam . Umarım güzel bakılacak bir yuva bulursunuz . Ayrıca hassasiyetiniz nedeniyle tebrik ederim. Benim gibi duyarlı insanları görmek beni çok mutlu ediyor.

Teşekkür ederim.

ozgetiryaki
30-11-2016, 09:16
selamlar, kedinin son durumu nedir ? Kusara bakmayın çok meraklanıyorum böyle kedicikler için :(