PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rengi solmuş plastik aksam, Trim detailer..

Mst
20-06-2013, 14:51
Corsa C aracımda tampon, aynalar, tavan çıtaları, kapı kolları, dodiklerde nerdeyse komple solma var, bu solma bazı bölgelerde fazlasıyla griye dönmüş şekilde.

Parça boyama konusu ilk düşüncemdi, ancak zamanla atmalar olması daha kötü görünmesine neden oluyor.

Nette videolarda sıkça karşılaşılan, ısıtma tabancası (fön) ile uygulamalar görüyoruz, bunu denemedim ama deneyenlerden sonuç alınamadığını duydum.

Geçenlerde bir arkadaşımla bu konuyu paylaşırken bir üründen bahsetti, adı Gtechniq C4 Permanent Trim Restorer

Bu da linki;

Exterior Coatings // G|Techniq (http://gtechniq.com/shop/3s-for-cars/exterior-coatings/c4-permanent-trim-restorer/)

Uygulaması kolay, sonucuda iyi görünüyor, ancak tam emin olamadım, aranızda bu üründen kullanan yada bilgisi olan varmıdır?

acwE3vwhoRQ

[RaCeR]
20-06-2013, 14:56
plastiği de bu kadar beyazlatmak da ayrı başarı.

aslan
20-06-2013, 15:01
Bunu yerine nanolex Trim i tavsiye derim bizzat kullandım test ettim hemide daha ucuz

Low-Rider
20-06-2013, 15:05
Bir çok ürün bu etkiyi bırakıyor ama her ürünün ömrü farklı tabi

Ben corsa'de hemen hemen tüm plastik aksamda kullandım benzer ürünler kapı kolu ayna altı gibi yerlerde başarılı ama tampon ve dodiklerde ki etkisini beğenmemiştim.

Dodikle kapı kolu plastiğinin dokusuda farklı oda ayrı etken.

En son tüm dodik ve tampon çıtalarını boyatmıştım mis gibi olmuştu, kapı kolları içinde plasti dip komple kapı içini kapı kolunu sökmeden uygulanacak en güzel çözüm.

Astar vs düzgün atıldıktan sonra dökülme olmaz

Mst
20-06-2013, 16:01
Bunu yerine nanolex Trim i tavsiye derim bizzat kullandım test ettim hemide daha ucuz

Kalıcılığı nasıl peki, ne kadar süre siyah kalıyor acaba?

Mst
20-06-2013, 16:03
Bir çok ürün bu etkiyi bırakıyor ama her ürünün ömrü farklı tabi

Ben corsa'de hemen hemen tüm plastik aksamda kullandım benzer ürünler kapı kolu ayna altı gibi yerlerde başarılı ama tampon ve dodiklerde ki etkisini beğenmemiştim.

Dodikle kapı kolu plastiğinin dokusuda farklı oda ayrı etken.

En son tüm dodik ve tampon çıtalarını boyatmıştım mis gibi olmuştu, kapı kolları içinde plasti dip komple kapı içini kapı kolunu sökmeden uygulanacak en güzel çözüm.

Astar vs düzgün atıldıktan sonra dökülme olmaz

Son çare bende boyatmayı/boyamayı düşünüyorum, sırf bu renk uyumsuzluğu olacak diye takamadım halen şu marşbiyelleri. :)

aslan
20-06-2013, 16:04
Kalıcılığı nasıl peki, ne kadar süre siyah kalıyor acaba?

Kalıcılığı gayet başarılı ama kimyasal köpükle yıkamıyorum aracı cilaı ph olan şampuanlarla yıkıyorum vede su itici özelliği var bildigin boncuk boncuk oluyor kolay kolay toz tutmuyor

Low-Rider
20-06-2013, 16:19
Son çare bende boyatmayı/boyamayı düşünüyorum, sırf bu renk uyumsuzluğu olacak diye takamadım halen şu marşbiyelleri. :)

Ya o zaten ayrı dert, ben marşpiyelleri ilk taktım acaip uyumsuz oldu renk. Sonra boyadık ama baz kat boya attık bu sefer parlak oldu, en sonunda tampon boyasıydı galiba onla boyadık mat oldu kusursuz şekilde.

Renk uyumsuzluğunu başka türlü geçiremiyorsun boyamadan

Mst
20-06-2013, 16:57
Kalıcılığı gayet başarılı ama kimyasal köpükle yıkamıyorum aracı cilaı ph olan şampuanlarla yıkıyorum vede su itici özelliği var bildigin boncuk boncuk oluyor kolay kolay toz tutmuyor

Bu linkini verdiğim ürünü kullanan birisi kalıcılığı 1 sene sürüyor felan demiş, bunuda bir araştırmak lazım, bu bahsettiğin ürüne ait link felan varmı, fiyatını görebileceğim?

Ya o zaten ayrı dert, ben marşpiyelleri ilk taktım acaip uyumsuz oldu renk. Sonra boyadık ama baz kat boya attık bu sefer parlak oldu, en sonunda tampon boyasıydı galiba onla boyadık mat oldu kusursuz şekilde.

Renk uyumsuzluğunu başka türlü geçiremiyorsun boyamadan

Senin araca artı olarak bende birde arka dodik değişiyor marşbiyel için, o da sıfır parça olunca renk uyumsuzluğu tavan yapmış durumda, boyatmak en mantıklısı gibi geliyor artık.

F4R
20-06-2013, 17:14
Bu linkini verdiğim ürünü kullanan birisi kalıcılığı 1 sene sürüyor felan demiş, bunuda bir araştırmak lazım, bu bahsettiğin ürüne ait link felan varmı, fiyatını görebileceğim?

Senin araca artı olarak bende birde arka dodik değişiyor marşbiyel için, o da sıfır parça olunca renk uyumsuzluğu tavan yapmış durumda, boyatmak en mantıklısı gibi geliyor artık.

dogrudur. gtecniq urunleri dogru kullanimla yaklasik 1 sene dayanir. yukarida bahsedilen nanolex ise 3 ay deniyor. bence boyatmayin. orninal kalsin. bu urunlerden birini alip uygulayin yeter.

Onrcn
21-06-2013, 23:02
Merhaba,

Nanolex Trim Rejuvenator elimizde mevcut ve ise yarar ; ) Nanolex in bir sisesiyle minimum 3 kere gecersin arabadan. Arkadaslarin dedigi gibi 1,5-3 ay arasi kaliciligi var. 50ml olarak geliyor, 45tl

http://img854.imageshack.us/img854/9383/6un.jpg