PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bina Cam Filmi Hakk.

coolvtec
21-06-2013, 10:35
... yardım lazım arkadaşlar.

Evimiz doğa- batı yönlü. Kışın güneşten eser yok, yazın güneşin esiriyiz.

Yaptıran var mı? Memnun musunuz ?
İzmir de bildiğiniz uygun, kaliteli yer far mı?
Araba camı yapanlar bunu da yapar mı?
Ben kendim yapabilir miyim?

Acil yardım, hemen yaptırmalıyım, sabahları uyuyamıyorum.... :)

imparatoR
21-06-2013, 11:08
abi kendin yapabilirsin hem ekonomik olur, yannda bir yardımcı işini kolaylaştırır cam sil ,film için tarak ve maket bıçağı işlem tamamdır.ben bi kaç cam ve kapıya yaptım gayetde güzel oldu

srkns
21-06-2013, 11:13
El beceriniz varsa kendinizde uygulayabilirsiniz, araç camından daha kolay olacaktır çünkü cam düz ve bombeli değil, çalışma alanı daha rahat vs.

Hepsiburada da eni 100 cm olan filmler mevcuttu, fiyatı da makul tavsiye ederim.

Elime fazladan aynalı film geçti diye odamın camına çektim, karşı komşulardan şikayet gelince (güneş yansıması) sökmek zorunda kaldık :D arabada polis, evde komşu nedir bu filmden çektiğimiz :D

volume81
21-06-2013, 11:13
bende şirketin cam'larına düşünüyorum öğlene kadar güneş almıyor öğlenden sonra odaya direk güneş geliyor saat 5-6'dan sonra içerisi hamam gibi oluyor

ev'de denemek amaçlı bir odaya çekmiştim baya faydası oldu

mert_can 41
21-06-2013, 11:20
Araba filmile aynıysa yapılışı çok kolay abi kendinizde yapabilirsiniz filimleri temin edip interneten falan camsili ilk cama sıkıp filmi üzerine koyup kalıbını alıp sonra tekrar dış yüzeye bolca sıkıp filmi uyguluyosunuz tabi filimleri açıp küçük bir bant işinizi görür filim açarken daha sonra filmi kaydırmıcak bir araçla filimle cam arasındaki baloncukları yok ediyosunuz

aslan
21-06-2013, 11:28
Abi sök camı yerinden götür cam filmi çeken birine çektir gel tak yerine mis gibi olur

coolvtec
21-06-2013, 11:37
teşekkür ederim ayrı ayrı, öneriler çok mantıklı. netten alıp kendim yapayım.

sorması ayıp, bunu içerden mi yapacağız dışardan mı? :)

matthardy
21-06-2013, 11:40
içerden :)

biz ofise yaptırdık.
gayette memnunuz.
tavsiyem aynalı film kullanmanız.

cabriolet
21-06-2013, 11:42
Dışardan yaparsanız max 1 ayda haşat olucaktır içerden yapmanız lazım :) benim odamın camlarıda filmli ben çin malı dandik filmlerden yapmıştım soldular bayağı gerçi 4 sene oldu yapalı bu ara camları tekrar söküp düzgün bi film yapıcam yada yaptırıcam :)

aliburma
21-06-2013, 12:03
abi kolay gelsin, bizim daire daha da beter. öğleye kadar yatak-çocuk-oturma odaları, öğleden sonra da salon ve mutfak direkt güneş görüyor. akşama kadar evde pişiyoruz desem yalan olmaz. saatlerce klima çalıştırınca ancak yetiyor. Tabi Diyarbakır'ın sıcağı adamı fena geriyor :) onun için cam ölçüsünde karton kesip dış kısmını alüminyum folyo ile kaplayabilirsin, bir tane de folyonun koli bandı şekli var, kenarları yapıştırma için de onu kullanabilirsin. odaya bakan yüzeyinden de camın kenarlarına koli bandı ile yapıştırabilirsin. ben çok memnunum, hem de istediğim zaman çıkarıp kenara koyuyorum.

coolvtec
21-06-2013, 12:42
abi kolay gelsin, bizim daire daha da beter. öğleye kadar yatak-çocuk-oturma odaları, öğleden sonra da salon ve mutfak direkt güneş görüyor. akşama kadar evde pişiyoruz desem yalan olmaz. saatlerce klima çalıştırınca ancak yetiyor. Tabi Diyarbakır'ın sıcağı adamı fena geriyor :) onun için cam ölçüsünde karton kesip dış kısmını alüminyum folyo ile kaplayabilirsin, bir tane de folyonun koli bandı şekli var, kenarları yapıştırma için de onu kullanabilirsin. odaya bakan yüzeyinden de camın kenarlarına koli bandı ile yapıştırabilirsin. ben çok memnunum, hem de istediğim zaman çıkarıp kenara koyuyorum.

eheh, bizde cam çok malesef, mimar duvar koymayı unutmuş nerdeyse :)

biraz önce camları ölçtüm;

4 adet 90x180,
4 adet 60x180, cam var.

toplam 8 cam, en az 90cm eninde 20metre film lazım. şimdi hepsiburada.com dan film araştırıyorum.

aynalı film güzel ama srkn ın dediği gibi komşularla papaz olmayalım:D

mmustu
21-06-2013, 12:44
abi çok rahat ve basit yaparsın ama ucuz olsun diye dandirik bişi alma max 1 ay sonra filmlerin Mor renk olur çirkin bişi oluyo o zaman :D

inan_hndn
21-06-2013, 12:45
Abi kendin yap en mantıklısı o..Ben bizim eve yaptım 3 numara film rahatlık varmış cidden..

yavuz364
21-06-2013, 13:00
peki bu filmi toptan satan biri var mı :) Biz de eve ve ofise yapmayı düşünüyoruz..

bikaç top ihtiyacımız var..

Risendark
21-06-2013, 13:18
kaliteli bi film + bol sabunlu su + ragle veya cam çekçeği + maket bıçağı işini görür camda düz olduğu için çok rahatlıkla yaparsın abi...

esimsir
21-06-2013, 13:42
cam fili markası önere bilecek var mı aynı sorun benim evde de var

srkns
21-06-2013, 13:44
cam fili markası önere bilecek var mı aynı sorun benim evde de var

fiyat/fayda olarak çoğunlukla Solarguard kullanılıyor. Ama dersen ki kaliteli olsun parası hiç önemli değil ozaman; Llumar derim

FaBeRgE
21-06-2013, 14:19
abi ışıktan mı uyuyamıyorsun, yoksa sıcaktan mı ? Benim tavsiyem sinerji cam takman yönünde olacaktır. Filmli cam evde pek hoş durmayabilir.

aslan
21-06-2013, 14:22
Alacagınız filmlerin aynalı film olması sizi daha rahat ettirir
http://1.bp.blogspot.com/-PA8-uyWvhTk/UOi1I_ixDUI/AAAAAAAABPc/WsAfUzP0ZIs/s1600/aynali-ev-cam-filmi.jpg

thedevil
21-06-2013, 14:22
dükkanda var kendimiz yaptık gayet başarılı.... sıcak oluyor ama eskisine nazaran baya bi düştü....

ayrıca aynalı yaptırırsanız daha iyi olur gibi en azından yansıtıcı görevide olur

abi evi bağlamasınlar film var diye olurmu olur artık herşey beklenir :D

TT_BOY
21-06-2013, 14:33
Bende aynalı film aldım evde duruyor , müsait bi zamanda çekmeyi düşünüyorum..

coolvtec
21-06-2013, 14:53
abi ışıktan mı uyuyamıyorsun, yoksa sıcaktan mı ? Benim tavsiyem sinerji cam takman yönünde olacaktır. Filmli cam evde pek hoş durmayabilir.

öncelikle sıcak sonra ışık. odalar o kadar ısınıyor ki akşam açsan bile serinlemiyor. işin kötü yanı, kışın asıl lazım olacağı zaman o güneş ışıkları ucundan acık görüp kaçıyor odaları :)

aynalı film düşünüyorum, yukarda yazdığım gibi çok fazla cam var ve çift cam hepsi. yazık olur.

mmustu
21-06-2013, 14:54
siyah olmaz zaten sıcaksa derdiniz bütün sıcağı çekecek :D

coolvtec
21-06-2013, 14:54
Alacagınız filmlerin aynalı film olması sizi daha rahat ettirir
http://1.bp.blogspot.com/-PA8-uyWvhTk/UOi1I_ixDUI/AAAAAAAABPc/WsAfUzP0ZIs/s1600/aynali-ev-cam-filmi.jpg

aynalı güzelmiş gerçekten.

coolvtec
21-06-2013, 15:18
bu kaliteli lumar, 3m vb filmleri terzi hesabı metreyle satan bir yer var mı acaba?