PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SSD olayı

Ramiz
25-06-2013, 17:00
Arkadaşlar elimde güncel olmayan lenova G550 bir notebook var p7450 işlemcili ve 4 gb ram e sahip , üzerinde orjinal win 7 home preimeum 32 bit var artık biraz ağır çalışmaya başladı raw fotoğraflarım var 30 mb tanesi ve 10 mb jpegler ps zorlanıyor . Ben bu cihaza ssd takıp win7 ultimate 64 bit yüklemek istiyorum hız artımı ve 4 gb ramın tamamını kullanmak adına izlemem gereken yol ve hangi ssd yi tercih etmeliyim acaba yardımcı olurmusunuz ?

yagizgokmen
25-06-2013, 17:42
2 ay önce asus laptop a taktırdım 10 saniyede bilgisayarım açılıyor tavsiye yaptırın :)

By CrAzY
25-06-2013, 18:08
Şu anda laptop'umda agality 4 64 gb sata3 ssd var.Eğer laptop sata 3 ise Ocz Vertex 3 , Ocz Agality 3 bunlar güzel performans verir benim laptop w8 ile yaklaşık 5 sn de felan açılıyor.veri alışverişi sn de 300 mb kadar.Ssd detaylı bilgilerim mevcut düşünürsen pm ile dön yardımcı olurum bir ton ayarı var eğer onlar yapmazsan hdd gibi takar geçersen hücreleri zarar görür ve yanar boot edemez sistemi.

eleanor
25-06-2013, 18:12
ssd ayrı bi dünya ciddi anlamda hız artışı olucaktır. hazır açtırmışken 8 gb ram e upgrate edin 3 yıl daha kullanırsın ssd 128 gb aşşa olmasın bence

Ramiz
28-06-2013, 16:14
Şu anda laptop'umda agality 4 64 gb sata3 ssd var.Eğer laptop sata 3 ise Ocz Vertex 3 , Ocz Agality 3 bunlar güzel performans verir benim laptop w8 ile yaklaşık 5 sn de felan açılıyor.veri alışverişi sn de 300 mb kadar.Ssd detaylı bilgilerim mevcut düşünürsen pm ile dön yardımcı olurum bir ton ayarı var eğer onlar yapmazsan hdd gibi takar geçersen hücreleri zarar görür ve yanar boot edemez sistemi.

kimöse bundan bahsetmemişti ahcı özelliği açık olsun biosdan başka birşey istemez diyorlar ?

Tekos
28-06-2013, 16:33
Merhaba ,
*Güncel sürücüleri indirin (win 64 bit) için.
*SSD ahcı mode ile kurulacak.
*Bilgisayarın içini bu işten anlayan birine açtırın fanını ve klavye altlarını vs. temizlesin çok yararı olur.
*Notebook'u kullanınırken altından soğutmalı standlar var onlardan alın.
*Tercihe göre eğer bilgisayarınız 8gb. destekliyorsa ram ekleyin.
*En az 120-128 gb'lık ssd'lerden alın OCZ vertex4,Corsair force GT-gs(gt serisi yoksa gs seriside iyidir),kingston hyperx bunlardan ocz vertex 4 bu işin en iyisidir.
Ben kingston hyper x kullanıyorum,memnunum 3 tane ssd değiştirdim.
Son olarak SSD'ler laptoplardaki uyku ve hybrit mode'larını hiç sevmezler.
İyi günlerde kullanın.

Ramiz
28-06-2013, 17:04
bu işlemleri kendim yapıcam temizliğini vs yaparım açmışken , peki sandiski tavsiye etmezmisiniz?

Tekos
28-06-2013, 19:48
Ben ilk olarak bir sitedeki incelemesine bakarak sandisk aldım ama onda Trim desteği olup olmadığını çözemedik çünkü özelliklerinde yazmıyordu muallakta kaldığım için transcend aldım onda da bir kaç sorun yaşadım.Tamam üeünlerin yazma ve okuma hızlerı çok önemli ama bunun dışında daha bir çok ozellik var rasgele erişim sureleri vs. önemli olan stabil olarak çalışabilmesi yeğenime Corsair force gs aldım bilgisayarına çok iyi uyum sağladı , eğer stoklarında olsaydı bende corsair alacaktım olmadığı için kingston aldım(zaten testlerde kingston daha başarılı )ama memnunum.
Ama bence corsair daha stabil.

onursumer
28-06-2013, 20:12
transcenteden sonra en son 256gb ocz vertex4 aldım sanırım 10 ay falan oldu

şuan 40gb boş yerim var ve buna rağmen kullandığım en hızlı en stabil ssd ciddi bir işlem performansı var fiyatı yuksek ama kesinlikle hakediyor

fiyat performans olarak transcenti tavsiye edebilrim odukça kaliteli bir ssd