PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasar Kaydı

Masterpiece
25-06-2013, 19:03
Aracımıza takas yollayan bir 2010 model 66 Bin kmde Peugeot 207 1.4 Comfort var , fakat aracın 18 Bin tl lik hasar kaydı var , sahibinin araç için söyylediği şu şekilde

'' Benden onceki sahibinin arac sıkıstırma sonucu yoldan cıkmasıyla olusan sag tarafında ezıkler ve cizilmelerden ve alt düzenin bozulmasından dolayı arac ısparta özel peugeut servisinde kaskodan yapıldıgı içi hasar kaydı var ama degişen parcası kesinlikle yoktur ''

Aracın ezikleri düzeltilerek yapılmış sağ taraf boyanmış ve ön düzen komple sıfır parçalarla değişmiş .

Sorum şu yapılan bu masraflar ( Özel servisde ) bu kadar tutabilir mi ? (18 bin tl )
Birde bu yapılan bu masrafları öğrenmeme yardımcı olabilcek biri varsa çok sevinirim.

arm
25-06-2013, 19:04
18000 TL biraz fazla sanki, faturasını bulabilirseniz yorum yapmak daha kolay olur

civic@ef
25-06-2013, 19:05
Kaskodan para almak icin yapilmis olablir gerci kimsenin gunahini almaya gerek yokta piyasada butur seyler cok oluyor. Yada ayni renk kapi felan takilip degisen yok deniyor gbi gbi akla gelmeyen hersey yapiliyor artik

FaBeRgE
25-06-2013, 19:14
Eğer serviste yapıldıysa faturası mutlaka vardır. Bence direk servisle konuşun.

Masterpiece
25-06-2013, 19:18
Isparatda bi özel serviste yapılmış ama hangisi olduğunu bilmiyorum diyor , kaza kendinden önceki sahibinde olmuş çünkü .

Ispartada bildiğimiz bir tane özel peugeot servisi var yarın bi uğrayacağım oraya .

Gidip araç hakkında bilgi istesek verme durumları varmı acaba ?

wrcsinan
25-06-2013, 19:21
o aracın yan airbaglari açılmıştır. airbag + kemer+beyin+tavan döşme yaklaşşık 8 bin tutuyor. 3 -4 binde kaporta 5 binde yüreyen değişmiştir. kaskodan fazla para alabilmek mevzusu en fazla 1-2 bin olur.

ruudvan
25-06-2013, 19:24
18 bin büyük para

Masterpiece
25-06-2013, 19:44
Aracın ederi hakkında düşüncesi olan varmıdır ? araç bize 16-17 bin tl ye gelicek

Akın Sarıkaya
25-06-2013, 20:38
alsanız, sıkıntısız olsa bile satarken sıkıntı olacak, gerek yok..

wrcsinan
25-06-2013, 20:45
16 bine alınıyorsa iyi 2010 model 60 binde o fiyata araç alınmaz. uyguna alıyorsunuz satarkende uyguna satarsınız.

Sert@ç
25-06-2013, 21:24
Bosverin bence araci hemen hemen pertten donmus...

zekky
25-06-2013, 21:34
Ağır hasarı yoksa , ve en önemlisi düzgün toplanmışsa 15 bine zorlayın bence alınır.

TUGCA
25-06-2013, 21:39
bahsedilen şekilde 18 bin tutmaz...

oğuz
25-06-2013, 21:40
bence alınır ucuza,airbagler açmamışsa araç da kayık toplanmadıysa iyi yani

MehmetCanA.
25-06-2013, 21:51
Eğer biniciyseniz alın, ama 1-2 seneye satıcaksanız satarken problem olur diye düşünüyorum. Bence başka araçlara yönelin.

ToNy
25-06-2013, 22:13
Ön yargılı olmayın derim, :)
Geçenlerde eşimin fiestasına arkadan polo çarptı,
Servis bizim aracın sadece tamponunu değiştirdi, ve bagajında ufak bir düzeltme ile boya yaptı,
sonuç 2000 TL lik hasar kaydı görünüyor tramerde...

http://k1306.hizliresim.com/1b/t/plb2r.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

srkns
25-06-2013, 22:14
komple yağlı çekiç mi yaptırdı, değişen olmadan nasıl hasarı düzeltti o düşündürücü

GTCihad
25-06-2013, 22:14
Oncelikle tanidik sigortacinix varsa hangi sigorta veya kaskodan yapildigini ve police no ogrenin . Sigorta sirketi police no ile tum bilgileri verir . İlave olarak eksperin iletisim bilgilerini isteyin onuda verir. Eksperi arayip fotolari isteyin yuzde yuz sonuc ...

slowmotion
26-06-2013, 07:47
araç pert, ucuza alın satarken zorlanmazsınız ucuz satarsınız

PiscocuK
26-06-2013, 08:05
benim bildiğim servis düzeltmekle uğraşmaz parçaların yenisini takar..değişen yok dediğine pek inanmayın

aslında uzun lafın kısası 3000 tl fazla verin kafanız rahat etsin hiç bulaşmayın

Masterpiece
26-06-2013, 11:22
Araç göründüğü kadarıyla güzel toplanmış tabi test etmedik daha , dediğiniz fiyatlarda olsa alıp uzun yıllar binilerbilir fakat fiyatı dediğimden de yüksek oluyor , onun için bende hiç gereği yok diye düşünüyorum teşekkürler herkese :)

-CGR-
26-06-2013, 13:27
yetkili serviste , onarılan araçlar için çıkartılabilecek bedellerde hayal gücünüzün sınırını zorlayın :)
18.000 olabilir yadırganıcak bi kısmı yok ancak aracın kasko bedelinekadar ona bir bakılmalı araç 207 sonuçta 18.000TL hasara kasko varsa pert e çıkartılması yüksek olasılık..

ozgurluk
26-06-2013, 14:05
uğraşmayın bulaşmayın .

HASANCOKO
26-06-2013, 22:43
faturaya gerek yok madem serviste yapıldı kayıtlarında ne yapıldığı mevcuttur.

GuneyOnur
26-06-2013, 22:51
araç pert, ucuza alın satarken zorlanmazsınız ucuz satarsınız

Abi Pert diyerek konuya girmişsin bende mesajına istinaden bir açıklamada bulunmak istiyorum izninle

Hasar Kaydı Plakalı Araç ile Ağır Hasar Kaydı Plakasız Araç (Pert Kaydı) çok ayrı şeyler..

Eğer araç yetkili serviste yapıldıysa üzerindeki civatayı bile yazıyorlar buda listeyi oldukça şişiriyor.Ve sonucunda müşterinin aracını ya Ağır Hasar Kaydı yani Perte çıkartıyolar çoğu şirketler Perte çıkardıktan sonra kendi Pert Araç Alım Satım sistemlerinde Açık Arttırma Usulü satışa çıkartıyolar.Yada Hasar Kaydı olacaksa araç tamir ediliyor serviste çıkan tutar Tramer'e giriliyor sizde 5664'e mesaj gönderince servisin verdiği tutar çıkıyor.

Ama bu memlekette Exper Dayın varsa yada Expere biraz kıyak yaparsan tampon çizilmiş,ezilmiş arabanı bile çok kolay perte çıkartırlar bundan emin olun canlı şahit oldum..

Emre Ekrem
27-06-2013, 09:05
18 Bin, iyi para ve o kaskonun da pert vermemesi ilginç, aracın ederi zaten o civarlarda

slowmotion
27-06-2013, 09:28
Abi Pert diyerek konuya girmişsin bende mesajına istinaden bir açıklamada bulunmak istiyorum izninle

Hasar Kaydı Plakalı Araç ile Ağır Hasar Kaydı Plakasız Araç (Pert Kaydı) çok ayrı şeyler..

Eğer araç yetkili serviste yapıldıysa üzerindeki civatayı bile yazıyorlar buda listeyi oldukça şişiriyor.Ve sonucunda müşterinin aracını ya Ağır Hasar Kaydı yani Perte çıkartıyolar çoğu şirketler Perte çıkardıktan sonra kendi Pert Araç Alım Satım sistemlerinde Açık Arttırma Usulü satışa çıkartıyolar.Yada Hasar Kaydı olacaksa araç tamir ediliyor serviste çıkan tutar Tramer'e giriliyor sizde 5664'e mesaj gönderince servisin verdiği tutar çıkıyor.

Ama bu memlekette Exper Dayın varsa yada Expere biraz kıyak yaparsan tampon çizilmiş,ezilmiş arabanı bile çok kolay perte çıkartırlar bundan emin olun canlı şahit oldum..

kardeşim ben sigortacıyım, dediklerinide biliyorum. halk tabiri ile yazdım. sorgulama yapınca artık pert yazmıyor. bu araç ağır hasarlı ve bu araca kasko her şirket yapmaz, yapsada hasar durumunda ya ödemez yada eksik öder.

bunları bilecek ona göre fiyatı ucuza alacak. satarkende 3-5 bakmayıp verecek. bu ağır hasardan çok kişinin canı yandı. dikkatli olmak lazım. çoğu insan ağır hasarlı araca yanaşmıyor. birazda şans işi bu iş. ben olsam girmezdim

18 Bin, iyi para ve o kaskonun da pert vermemesi ilginç, aracın ederi zaten o civarlarda

artık sorgulamalarda pert çıkmıyor. ruhsatla birlikte trameden sorgulatması lazım ağır hasar kısmından.

şöyle bir ihtimalde olabilir. kaza yapmıştır, ancak perte ayırmamış onarım talep etmiştir.

GuneyOnur
27-06-2013, 09:41
kardeşim ben sigortacıyım, dediklerinide biliyorum. halk tabiri ile yazdım. sorgulama yapınca artık pert yazmıyor. bu araç ağır hasarlı ve bu araca kasko her şirket yapmaz, yapsada hasar durumunda ya ödemez yada eksik öder.

bunları bilecek ona göre fiyatı ucuza alacak. satarkende 3-5 bakmayıp verecek. bu ağır hasardan çok kişinin canı yandı. dikkatli olmak lazım. çoğu insan ağır hasarlı araca yanaşmıyor. birazda şans işi bu iş. ben olsam girmem

Pert Kaydı diye birşey kalmadı zaten abi senin dediğin gibi Ağır Hasar Kaydı yazıyor ama tabikide halk tabiri Pert olarak hala devam ediyor.

He tabikide her şirket yapmıyor ama yapan şirketlerde var nasıl yapıyor normal araç kasko fiyatı 2.000-TL ise 3.000-TL fiyat çekiyorlar buda pek cazip gelmiyor tabi.Sende belirtmişsin zaten kazadan sonra eksik ödeniyor para veya hiç ödemiyorlar.Onun yerine zorunlu olarak Trafik Sigortası yaptırılıyor.Sadece karşı aracın hasarını belli bir miktara kadar karşılıyor oda.

Pert Veya Plakalı Hasar Kayıtlı Araç piyasadan 5.000-10.000-TL arası ucuza alınacakki satarkende rahat satılabilsin.Yoksa 30.000-TL'lik arabaya Ağır Hasar Kayıtlı diye 28.000-TL istersen 1 sene satıcam diye tırmalar durursun.Bizde Hasarlı Oto Alım & Satım yapıyoruz.Alıcak kişiyi cezbetmesi lazım ya Ağır Hasarlı Kayıtlı (Pert Kayıtlı) araç olucak , ama sadece tampon,far belki airbagler tamirli olacak birde fiyatı uygun olucak piyasadan o zaman rahat satılıyor senin dediğin gibi abi.

smtkrglu
27-06-2013, 09:59
Bence Türkiyede sistem yanlış işliyor şöyleki ; araç 2012 model adam kaza yapıyor yalnız ne polise nede siğorta şirketine haber vermiyor sebebi araç pert olacak kadar hasar yok diye, servise çekse kaskodan yaptırsa 15 bin TL fiyat çıkaracaklar bunun için kendisi toparlıyor çıkma kaput çamurluk vs vs alıyor 5 bin liraya arabayı cam gibi çıkarıyor hatta araç bilindik bir araç ise parçaları kaza yapan aracın renginde bile bulunuyor hatasız diye satıyor bence pert kaydı olması veya 18 bin lira hasar bedeli olması bişey ifade etmez eğer binmek için alınıyorsa arabayı ama ticaretini yapacaksa o zaman pert araç almasın çünki zor satılır...

ghibli06
27-06-2013, 10:00
arkadaşıma 2 sene önce e46 330ci aldık... hasar kaydı yoktu, servis zaten bizim arkadaşımız, herhangi bir sorun görmedik, boya orj. km orj vs... ancak araç sonradan M paket yapılmıştı, dedik normaldir hepimiz yapıyoruz, jant orj değildi dedik genç adam beğenmemiş değiştirmiş...

3 gün önce arkadaşım takasta başka bir araçla anlaşıyor, adam normal olarak plaka sorgulatıyor, araçta 8.000 tl hasar çıkıyor... hepimiz şoktayız tabi...

olayın aslı: biz alırken sistem henüz bu hasarı kayda geçirmemiş, satan arkadaş tarlaya uçmuş, jantlar, amortisörler, taşıyıcılar, direksiyon kutusu, yaylar değişmiş, sanırım satan şahıs madem kaskoya geçirdik bari M paket olsun demiş tamponlar, marşpiyeller ayna vs ne varsa onu da yüklemiş olmuş 8.000 TL... araçta boya bile yok ama tramer de 8.000 tl hasar var, açılan hasar dosyasına ulaştık, fotokopisini aldık sonuçta satarken soracak adam bu nedir diye...