PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung Galaxy S3 geç şarj olma sorunu !

Erdem K.
26-06-2013, 12:56
Arkadaşlar, 4.1.2 versiyonlu S3'üm birkaç gündür abartı şekilde geç şarj olmakta.

Nette arattığımda bu tarz sorunun daha öncelerden de yaşandığı ve değişik değişik çözümler olduğunu okudum. Netteki çözümleri deneyen bir başka S3 sahibi arkadaşım sorununun çözülmediğini belirtti.

Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmeme rağmen, konu hakkında fikri olan ya da kendince kalıcı çözüm bulmuş olan var mı?

Teknosa'da pili dışardan şarj eden şarj ünitesi var, yedek pil+ünite 110tl idi sanırım, olmadı ondan alıcam ve pil değişimi yaparak idare edicem ama başka çözümler varsa bilgi sahibi olmak isterim...

kerem_euk34
26-06-2013, 12:57
110 lira sıkışma sorunu olmuş:rolleyes:

Erdem K.
26-06-2013, 13:04
110 lira ile çözülse neyse de eyreti bir çözüm bence. Sürekli dolu pili takıp, boş pili çıkartmak için telefonu aç / kapa...

Daha mantıklı ve kalıcı bir çözüm önerisi olan var mı?

cumhur
26-06-2013, 13:48
Son zamanda yüklediğin bir uygulama , sıvı , yada darbe varmı. Kulladndığın şarj aleti sürekli kullandığın şarj aletimi yada orjınalmı??

mtahakorkmaz
26-06-2013, 13:50
aynı sorun kardeşimin telefondada var takipdeyim

matthardy
26-06-2013, 13:51
4.1.2 jb bazı s3lerde böyle 1 sıkıntı doğurdu.(şans her s3'te bu sorun olmadı)
4.2.2 yakındır 1 aya çıkar ,nexus için dağıtılmaya başlandı şuan.

eğerki dayanılmaz haldeyse durumunuz :
sammobile.com'dan 4.1.1 yada 4.0.4 versiyonları indirerek downgrade işlemi ile olayı çözebilirsiniz.

Mert-
26-06-2013, 13:51
S2'nin şarj aletini kullanın. Düzeliyor

rapstar
26-06-2013, 14:05
Ayni problem bende de var tamamen sarj aletiyle alakali usb den bilgisayara baglayarak ve baska sarj aletiyle sarj edip deneyerek soyluyorum bunu :D Bazi gunler gece yatarken takip sabaha kadar %80 90 lara kadar anca sarj oluyor ve bu sekil sarj oldugunda normale gore daha cabuk sarji bitiyor.

BamBam
26-06-2013, 14:30
Kullandığınız şarj aletini belirtmemişsiniz o yüzden:

Orjinal şarj aleti 1A akım basar, yan sanayi uyduruk olanlar ve USB'den şarj ettiğinizde genelde 0.5A hatta daha az akım basarlar (2 katı hatta daha fazla bile sürebilir şarj süresi). Note2'nin orjinal şarj aleti 2A basar ve orjinal s3 şarj aletine göre iki kat daha hızlı şarj eder (kendi s3'üm için kullanıyorum bunu)...bence sorun kullandığınız şarj aletinden olabilir...

mmustu
26-06-2013, 14:31
bambam çok güzel açıklamış durumu +

Erdem K.
26-06-2013, 14:34
Son zamanda yüklediğin bir uygulama , sıvı , yada darbe varmı. Kulladndığın şarj aleti sürekli kullandığın şarj aletimi yada orjınalmı??
herhangi bir olumsuzluk olmadı, yeni bir uygulama da yüklemedim, şaka gibi birden bire oldu :confused:
adaptör ve usb kablosu orjinal...

4.1.2 jb bazı s3lerde böyle 1 sıkıntı doğurdu.(şans her s3'te bu sorun olmadı)
4.2.2 yakındır 1 aya çıkar ,nexus için dağıtılmaya başlandı şuan.

eğerki dayanılmaz haldeyse durumunuz :
sammobile.com'dan 4.1.1 yada 4.0.4 versiyonları indirerek downgrade işlemi ile olayı çözebilirsiniz.
downgrade işlemi ile kesin çözüme ulaşılıyor mu? bu işlemin herhangi bir olumsuzluğu mevcut mudur? Upgrade edeli baya bir zaman olmuştu, şarj sorunu maalesef yeni meydan verdi ...

S2'nin şarj aletini kullanın. Düzeliyor
yeni bir adaptör ve yeni bir usb kablosu ile de denendiğinde çözüm kalıcı olmamış.
hatta arkadaşım htc evo'nun usb'si kullanıldığında takribi bir hafta sonra tekrar geç şarj olma yaşanmış !

Siz uzun zamandır s2 şarj aleti ile mi kullanıyorsunuz?

Ayni problem bende de var tamamen sarj aletiyle alakali usb den bilgisayara baglayarak ve baska sarj aletiyle sarj edip deneyerek soyluyorum bunu :D Bazi gunler gece yatarken takip sabaha kadar %80 90 lara kadar anca sarj oluyor ve bu sekil sarj oldugunda normale gore daha cabuk sarji bitiyor.

şarj aletini değiştirdiğinizde kalıcı çözüm oldu mu? Ne zamandır düzgün şekilde kullanıyorsunuz?
usb ile şarj adaptör ile şarjdan normal olarak daha uzun olmalı ama yaklaşık 7 saattir şarjda ve hala tam dolmadı !!! ilk fırsatta pc'den şarjı da deneyeceğim...

MCN21
26-06-2013, 14:35

Orjinal şarj aleti 1A akım basar, yan sanayi uyduruk olanlar ve USB'den şarj ettiğinizde genelde 0.5A hatta daha az akım basarlar (2 katı hatta daha fazla bile sürebilir şarj süresi). Note2'nin orjinal şarj aleti 2A basar ve orjinal s3 şarj aletine göre iki kat daha hızlı şarj eder (kendi s3'üm için kullanıyorum bunu)...bence sorun kullandığınız şarj aletinden olabilir...

benimde aklıma gelen ilk sey sarj aleti :) bu arada sarj aletiniz orjinal bile olsa kardesimin s3 vardı aynı olay basımıza geldi kabloda yada priz kısmında bir sıkıntı olusmus sanırım zamanla yeni bir sarj aleti sorununuzu cozücektir bence ( birde orjinal sarj aleti almaya dikkat ediniz )

matthardy
26-06-2013, 14:43
downgrade işlemi ile kesin çözüme ulaşılıyor mu? bu işlemin herhangi bir olumsuzluğu mevcut mudur? Upgrade edeli baya bir zaman olmuştu, şarj sorunu maalesef yeni meydan verdi ...

siz telefonu 4.1.2 gecirdikten sonra ufak ufak bug düzeltmeleri gelir.
5-10 mb'lik.
telefon bu ufak güncellemeleri direk alır sizin haberiniz olmaz.
hele "wifi açıkken güncelleme" açıksa ota boka herşeyi günceller.

downgrade bi sorun çıkmaz.
hatta bana sorarsanız 4.0.4 versiyon daha iyidir.
en azından flash desteği var.
jb ***** flash yok.

yabancı forumlarda s2'in şarj aletinin yada blackberry ara kablosunun çözüm olacağı söyleniyor.

4.2.2 sürüm sanırım 1 aya gelir.
beklerim diyorsanız downgrade hiç gerek yok

Erdem K.
26-06-2013, 14:43

bahsettiğiniz konu mesleğimle alakalı olduğundan rahatlıkla anlıyorum, fikir paylaşımınız için teşekkür ederim ama adaptör orjinal ve her zamanki gibi şarj ederken (aynı priz, aynı usb kablosu, aynı adaptör ) şuan yaklaşık 7 saat geçmesine rağmen tam dolmadı. şaka gibi :)

Arkadaşımın s3'ünde de benzer sorun yaşanmış ve orjinal yeni şarj aleti ve hatta farklı usb kalosu ile denediğinde de kalıcı çözüm olmamış maalesef.

Siz bahsettiğim sorunu yaşadıktan sonra mı note2 adaptörü ile şarj etmeye başladınız? Normalde yaklaşık 2 saatte doluyordu s3, sizin s3'ünüz yüksek akımla ne kadar sürede doluyor kabaca bilgi verebilir misini rica etsem...

Erdem K.
26-06-2013, 14:47
benimde aklıma gelen ilk sey sarj aleti :) bu arada sarj aletiniz orjinal bile olsa kardesimin s3 vardı aynı olay basımıza geldi kabloda yada priz kısmında bir sıkıntı olusmus sanırım zamanla yeni bir sarj aleti sorununuzu cozücektir bence ( birde orjinal sarj aleti almaya dikkat ediniz )

aynı sorunu yaşayan başka bir s3 sahibi arkadaşım yeni şarj aleti ile kalıcı bir çözüme ulaşamamış ...
kabloda herhangi bir kırılma / deformasyon oluşamaz çünkü sürekli aynı şekilde aynı yerde duruyor. ama zahmet edip fikir verdiğiniz için teşekkür ederim.

Erdem K.
26-06-2013, 14:50
siz telefonu 4.1.2 gecirdikten sonra ufak ufak bug düzeltmeleri gelir.
5-10 mb'lik.
telefon bu ufak güncellemeleri direk alır sizin haberiniz olmaz.
hele "wifi açıkken güncelleme" açıksa ota boka herşeyi günceller.

downgrade bi sorun çıkmaz.
hatta bana sorarsanız 4.0.4 versiyon daha iyidir.
en azından flash desteği var.
jb ***** flash yok.

yabancı forumlarda s2'in şarj aletinin yada blackberry ara kablosunun çözüm olacağı söyleniyor.

4.2.2 sürüm sanırım 1 aya gelir.
beklerim diyorsanız downgrade hiç gerek yok

bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim... downgrade pek içime sinmiyor, yeni yazılım gelene kadar sanırım pili dışarda şarj eden üniteden alıcam. bahaneyle iki pilim olacak :)

tayreep_john
26-06-2013, 14:53
abartı derken tam süreyi söyleyebilirmisiniz mesela bende s3 mini var 0 dan şarj ettiğimde benimki de 2 buçuk saat civarı sürüyo ...

Mert-
26-06-2013, 14:54
Ben iphone şarj aletiyle de denemiştim olmamıştı yine çok geç dolduruyordu. Şimdi baya bir süredir S2 adaptörüyle ediyorum ve gayet hızlı sorun yok.

utkunoa
26-06-2013, 14:56
aynı sorun galaxy nexus tada vardı usb giriş portu arızalanıor, usb flex cable ı deiştirin derim masrafı 30-40 tl tutar

atituti
26-06-2013, 15:09
bendede aynı sorun vardı , bizim şarj aleti iki parçalı usb girişli biliyosun. tek parça direk prizli aldım kullanıyorum bir sorun yok simdiliik

Erdem K.
26-06-2013, 15:15
abartı derken tam süreyi söyleyebilirmisiniz mesela bende s3 mini var 0 dan şarj ettiğimde benimki de 2 buçuk saat civarı sürüyo ...

Eskiden yaklaşık 2 saatte tam şarj oluyor, şu an 7 saati geçti ama henüz tam dolmadı !

Ben iphone şarj aletiyle de denemiştim olmamıştı yine çok geç dolduruyordu. Şimdi baya bir süredir S2 adaptörüyle ediyorum ve gayet hızlı sorun yok.

s2 adaptörü kaç A veriyor bilginiz var mı acaba?

aynı sorun galaxy nexus tada vardı usb giriş portu arızalanıor, usb flex cable ı deiştirin derim masrafı 30-40 tl tutar

Valla aynı arızayı yaşayan arkadaşım hem yeni flex cable hem de htc evo flex cable ile denediğinde çözüme ulaşamadığını belirtti :confused: daha çok yazılımsal bir sorun gibi çünkü şarj aletinin deformasyona ugramasını gerektirecek en ufak bir şey olmuyor, biblo gibi daima aynı yerde :)

Erdem K.
26-06-2013, 15:16
bendede aynı sorun vardı , bizim şarj aleti iki parçalı usb girişli biliyosun. tek parça direk prizli aldım kullanıyorum bir sorun yok simdiliik

peki teşekkür ederim. çoğu kişi bu şekilde önermiş, yeni şarj aleti alıp deneyeyim ilk önce ...

athem
26-06-2013, 15:24
2 adet orj sarj aleti kullandm gec doluyo nerdyse hic dolmuuodu
Suan blacberry sarjini kullaniyorum 1 bucuk saatte doluo nerdeyse

RottingChrist
26-06-2013, 15:31
aynı sorun bende de oldu. bende note 2 eşimde s3 var ve genelde benim şarj cihazım daha hızlı şarj ettiği için ona takıyorduk. cihaz 8. ayına geldiğinde şarj olmamaya başladı. sabaha kadar takılı olmasına ramen %40 ancak oluyordu. telefonu bir arkadaşa sattım o da gitti garantiden para vermeden değiştirdi şu an sıkıntısız kullanıyor. garantisi varsa bu şekil yapabilirsiniz.

abdullahduymaz
26-06-2013, 15:55
Bendede vardı aynı sorun samsungdan yeni şarj aleti aldım sıkıntısız kullanıyorum 3 4 aydır :) yeni bir şarj aleti sorununuzu çözecektir

YunuscanVg
26-06-2013, 16:05
Bende de ayni sorun vardi kutudan cıkan usb uzatma kablosunu baglamıstım sarj aletine cıkarınca duzeldi

3rk4n
26-06-2013, 20:24
Bende orjinal samsung şarj aleti alarak çözdüm . Hatta şöyle birşey tespit ettim samsung un sarj aletinin usb portuna usb fan taktım bi süre sonra fan da hızlanıp devirde düşme gözlemledim.

rapstar
26-06-2013, 20:37
şarj aletini değiştirdiğinizde kalıcı çözüm oldu mu? Ne zamandır düzgün şekilde kullanıyorsunuz?
usb ile şarj adaptör ile şarjdan normal olarak daha uzun olmalı ama yaklaşık 7 saattir şarjda ve hala tam dolmadı !!! ilk fırsatta pc'den şarjı da deneyeceğim...
Soyle anlatayim benim bu sarj olmama problemim herzaman olmuyor haftada 1 yada 2 gun oluyor. Bu yuzden hali hazirda yeni bir sarj aleti almadim. Benim dusuncem de sarj aletinin icinde zamanla olusan soguk lehimlerden oturu gerekli akimi iletememesi diye tahmin ediyorum. Cunku usb kablosuyla bilgisayardan sarj ettigimde bir problem yok. Garantiden degistireceklerdir diye dusunuyorum orjinal her zaman iyidir. Yenisini almadan sansinizi deneyin derim.

bozdemir
26-06-2013, 23:59
Geç şarj olma problemini yaşayanlardan biride benimdir. @Atituti 'nin yaptığı gibi tek parça samsung cihazı buldum bir yerden şimdilerde taş gibi hemen şarj oluyor.

Orjinal şarj cihazı 2 parça halde, USB kablosunda sorun yok ama prize giren zımbırtıda bir haltlar var. Kullanmıyorum artık.

Şarj cihazınızı değiştirmenizi tavsiye ederim. Sorun ortadan kalkacaktır.

Erdem K.
27-06-2013, 08:11
Arkadaşlar yorum yapan, fikir paylaşan herkese çok teşekkür ederim...

Sonuçsuz kalan bir topic olmaması ve nette arandığında insanların işine yaraması adına telefonumun güncel durumunu belirteyim.

Sizlerin de bahsettiği üzere, önceliği şarj aletini değiştirmekte buldum, ace 2 (0,7A / tek parçalı,usb kablosu yok) şarj aleti ile dün s3'ümü sorunsuz bir şekilde şarj ettim çok şükür.

Konunun başında da belirttiğim ve benimle aynı sorunu yaşayan s3 sahibi arkadaşıma şarj aleti değişimi ile dün sorunsuz şekilde şarj ettiğimi belirttim ama o ısrarla "ben yeni s3 şarj aleti aldım, önceleri normal şarj etti sonra yine çok geç şarj etmeye başladı" dedi :) Gerçi onun aldığı yine orjinal s3 şarj aleti yani usb kablosu + 1 A çıkışlı adaptörü imiş... Ben ace 2 şarj aleti ile şarj etmeye devam edicem ve yine çok geç şarj olma sıkıntısı baş gösterirse konuyu güncellerim...

Bende orjinal samsung şarj aleti alarak çözdüm . Hatta şöyle birşey tespit ettim samsung un sarj aletinin usb portuna usb fan taktım bi süre sonra fan da hızlanıp devirde düşme gözlemledim.

Sizin bu tespitiniz direkt olarak adaptördeki sıkıntıyı göstermektedir. Çok teşekkürler...

tayreep_john
30-06-2013, 13:44
burda yazılanlara dikkat ederek ekstradan birkaç farklı şarj aleti denedim ve yeni bir tane daha aldım hepsiyle denedim yaklaşık saatte % 35 şarj oluyo s3 mini ' m .... yani tüm şarjı yaklaşık
+ 3 saatten fazla oluyo pil mi değiştirsem acaba ??

Mutu
30-06-2013, 13:59
s3ü olan arkadaşım gelip benim şarj aletiyle telefonunu şarj ettiğinde de ne kadar hızlı şarj ediyor diye tepki vermişti. Ben s2 kullanıyorum. SOnra o da sevgilisinin motorolla marka usbyi sarj cihazına dönüştüren aparatını kullanıyordu. Şarj olayı biraz daha hızlandı öncekine göre demişti. Demek ki bu aparatta sorun var bariz şekilde.

elma
30-06-2013, 15:08
Çok takılmamak lazım banada oluyo arada, bazen şarj olsun diye telefonu kapattığım oluyo o şekilde 10 saatte oluyo şarjı :D

erdalss
30-06-2013, 17:48
geçen gün aynı şikayetten 40 liraya orj şarj aletini aldım 1 günde dolmayan şarj çatır çatır doluyor şuan :)

oytn
30-06-2013, 18:19
benim sorunumda bir ay önce başladı. önce hiç şarj olmuyordu telefon serviste usb portu değişti hatta ekstra ünite ve bataryayı da 90tlye almıştım öyle idare ediyordum.

daha sonra yavaş şarj olma olayını fark ettim telefonum note 2 ve gözlemlediğim kadarıyla adaptor+usb ile şarj ederken bataryaya girip baktığımda (usb'den şarj oluyor) yani bilgisayardan şarj ettiğinizde çıkan yazı çıkıyordu. internette araştırdığımda *#0228# koduyla ilgili bir şeyler vardı s3 de deneyen çoğunluk düzeldiğini yazmış. o olayda şöyle; *#0228# tuşlayıp quick start dediğinizde bataryanın yüzdesinde büyük bir artış ya da düşüş olunca düzeldiği yazılmıştı. Note 2 de denedim bende %76dan %37ye düştü ilk başta sonradan şarja taktım normal gibi şu an bence eskisi gibi şarj oluyor. bir deneyin derim eğer denemediyseniz şarj aletimide değiştirmedim hala aynı. usb kablo + adaptör şeklinde.

Erdem K.
01-07-2013, 07:39
Arkadaşlar hepinize tekrar teşekkür ederim, sayenizde faydalı bir konu olduğunu düşünüyorum.

Bir önceki postumda belirttiğim gibi, buradan edindiğim bilgiler ışığında 0,7A'lik ace-2 şarj aleti ile s3'ümü şimdilik sorunsuz şarj edebiliyorum. (Ace-2 Şarj aleti tek parça/usb kablo+adaptör şeklinde değil)

Aksi bir durum olur ise, konuyu tekrar güncelleyeceğim.

Herkese keyifli forumlar...

Orçun Dikayak
02-07-2013, 08:29
Ayrıca şarj aleti bozulan arkadaşlar cihazınız garantili ise hem kabloyu hem kafayı servise gönderin değiştiriyorlar hangisi arızalıysa boşuna para vermeyin dışarıda ;)

ilker_yusuf
22-10-2013, 08:42
Valla bu sıkıntıyı bende yaşıyorum... Bir bakıyorum canavar gibi doluyor bir bakıyorum sabaha kadar şarj olmuyor. Bu durum çevremdeki bir kaç s3 kullanıcısında daha var. Sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Garantiye versem mi diye düşünüyorum cihazı turkcellden almıştım nasıl yapmam gerek acaba?

XoR
22-10-2013, 08:46
Bende de aynısı oldu yaklaşık 1 saatliğine. Telefonun pilini söktüm 5 dk bekledim geri taktım ve şuan ilk günkü gibi şarj oluyor sıkıntı kalmadı.

ilker_yusuf
22-10-2013, 08:55
Hemen deniyorum :)

ilker_yusuf
22-10-2013, 09:27
SAAT:10:12 De Belirttiğiniz şekilde denedim...
An itibariyle %18 den %22 çıktı. 14 dakikada %4 normal heralde :)

XoR
22-10-2013, 09:36
SAAT:10:12 De Belirttiğiniz şekilde denedim...
An itibariyle %18 den %22 çıktı. 14 dakikada %4 normal heralde :)

Benim değerlerime göre yavaş gibi 14 dakikada %4. Bu süreçte telefon kullanımı var mı ?

Ferhat_V
22-10-2013, 09:45
s3 kullanıyorum aynı sorun bendede başladı..gittim teknosa dan sadece prize takılan başlıktan aldım kablom aynı..çok hızlı şarz etmeye başladı..o prize takılan zımbırtıda bir sorun var herkesde aynı şey olmuş..

XoR
22-10-2013, 09:48
s3 kullanıyorum aynı sorun bendede başladı..gittim teknosa dan sadece prize takılan başlıktan aldım kablom aynı..çok hızlı şarz etmeye başladı..o prize takılan zımbırtıda bir sorun var herkesde aynı şey olmuş..

Bendeki başlık Usb kablosu ayrılan tipte ama anlattığım hadiseden sonra hiç sıkıntı çıkarmadı. Bence olay Telefonlar ile ilgili. Şarj aleti ya bozulur ya çalışır yani yarım yamalak çalışmaz diye düşünüyorum belki de yanlıştır :)

Ferhat_V
22-10-2013, 09:54
Bendeki başlık Usb kablosu ayrılan tipte ama anlattığım hadiseden sonra hiç sıkıntı çıkarmadı. Bence olay Telefonlar ile ilgili. Şarj aleti ya bozulur ya çalışır yani yarım yamalak çalışmaz diye düşünüyorum belki de yanlıştır :)

abi bende 2 cihaz var 1 tanede mini var toplam 3 s3

ilk cihaz annemin..ilk sorun çok geç şarz almayla başladı kabloda ufak bi sıyrık gördüm komple yeni kablo seti aldım ( orjinal değil teknosadan ledli ışıklı şarj aleti ) cihaz eskisi gibi hızlı şarj olmaya başladı.

s3 mini üstte anlattığım şarj aletiyle şarj oluyor bu cihazda çok hızlı.

gelelim benimkine..telefonu gece şarja koyup ertesi gün öğlen 11 gibi aldığımda % 48 - 52 gibi değerlerde oluyordu :D bilgisayara bağlayıp şarj ettiğimde 4 -5 saat gibi bir sürede şarj ediyor ama prize bağlayınca ne yapsan ne etsende 1 günü doldurmadan yarılamıyordu..tabi bu her zaman değil ara sıra yapıyor benim cihaz onuda evdeki diğer şarz aletleriyle çözüyorum yada bilgisayara bağlayarak..hiç olmadı kabloyu biraz eğip büküp takıyorum prize şansıma doluyor :D

ilker_yusuf
22-10-2013, 09:55
Telefon kullanımı yok. Prizden değil bilgisayardan şarj ediliyor.
Bence tamamen yazılımsal forumlarda biraz baktığımda 4.1.2 ye son güncelleme ile bu sıkıntıların olduğu söyleniyor yoksa. 2 tane orjinal kablosu sabit şarj cihazı 4 farklı tip usb orjinal kablom var telefon kafasına göre hızlı kafasına göre yavaş şarj oluyor. aynı durum diğer s3 te son 1 haftadır başladı :)

XoR
22-10-2013, 10:02
abi bende 2 cihaz var 1 tanede mini var toplam 3 s3

ilk cihaz annemin..ilk sorun çok geç şarz almayla başladı kabloda ufak bi sıyrık gördüm komple yeni kablo seti aldım ( orjinal değil teknosadan ledli ışıklı şarj aleti ) cihaz eskisi gibi hızlı şarj olmaya başladı.

s3 mini üstte anlattığım şarj aletiyle şarj oluyor bu cihazda çok hızlı.

gelelim benimkine..telefonu gece şarja koyup ertesi gün öğlen 11 gibi aldığımda % 48 - 52 gibi değerlerde oluyordu :D bilgisayara bağlayıp şarj ettiğimde 4 -5 saat gibi bir sürede şarj ediyor ama prize bağlayınca ne yapsan ne etsende 1 günü doldurmadan yarılamıyordu..tabi bu her zaman değil ara sıra yapıyor benim cihaz onuda evdeki diğer şarz aletleriyle çözüyorum yada bilgisayara bağlayarak..hiç olmadı kabloyu biraz eğip büküp takıyorum prize şansıma doluyor :D

Sen telefonu değiştir bu durumda :D

Telefon kullanımı yok. Prizden değil bilgisayardan şarj ediliyor.
Bence tamamen yazılımsal forumlarda biraz baktığımda 4.1.2 ye son güncelleme ile bu sıkıntıların olduğu söyleniyor yoksa. 2 tane orjinal kablosu sabit şarj cihazı 4 farklı tip usb orjinal kablom var telefon kafasına göre hızlı kafasına göre yavaş şarj oluyor. aynı durum diğer s3 te son 1 haftadır başladı :)

Benim bahsettiğim değerler normal şebeke prizi içindi. Bilgisayardan şarj kesinlikle etmiyorum. Senin vermiş olduğun değerler konu Usb çıkışından şarj olunca bence normal.

ilker_yusuf
22-10-2013, 10:16
Sen telefonu değiştir bu durumda :D

Benim bahsettiğim değerler normal şebeke prizi içindi. Bilgisayardan şarj kesinlikle etmiyorum. Senin vermiş olduğun değerler konu Usb çıkışından şarj olunca bence normal.

Normalde bende usb den şarjı kullanmıyordum. hiçte etmemiştim taki bu sorun başlayana kadar bakalım artık...

EserBodrum
22-10-2013, 10:17
Bendede ayni sorun vardi telefon 13-14 saatte zor sarj oluyordu. Sarj aletini degistirdim sorun duzeldi. S3 kullanan cogu arkadasimin orjinal sarj aleti sorun cikardi.

XoR
22-10-2013, 10:23
Şebeke cereyanı dışındaki kaynakların telefonun pil ömrüne zarar verdiğini düşünüyorum. He bunu Apple ve Samsung düşünemedi de sen mi buldun diyen olursa da benimkisi psikolojik :D

Berkan
22-10-2013, 10:23
s3 kadar sarj aleti secen bir telefon gormedim ben

benimde orjinal usb olanı nası becerdiysem yamulunca gittim note unkini aldım aynı sarjın beyazı busefer saatler sürmeye basladı dedıgnız gibi cakma aldm yine aynı cok kafalı araba sarjlarının bazsısı cok seri bazısı yavas yaptı hatta sarja takılıyken bitirene bile rastladm oyle diyim.

son olarak usb olmayan bir sarj aleti aldm yine orjinal samsungun onla canavar gibi hızlıca oluyo. pos makine sarjları cok cabuk dolduruyo yine aynı hızda cafede fln denk gelirseniz :)

XoR
22-10-2013, 10:33
s3 kadar sarj aleti secen bir telefon gormedim ben

benimde orjinal usb olanı nası becerdiysem yamulunca gittim note unkini aldım aynı sarjın beyazı busefer saatler sürmeye basladı dedıgnız gibi cakma aldm yine aynı cok kafalı araba sarjlarının bazsısı cok seri bazısı yavas yaptı hatta sarja takılıyken bitirene bile rastladm oyle diyim.

son olarak usb olmayan bir sarj aleti aldm yine orjinal samsungun onla canavar gibi hızlıca oluyo. pos makine sarjları cok cabuk dolduruyo yine aynı hızda cafede fln denk gelirseniz :)

Notunkini yerleştirirken kutudan çıkan yağı sürdün mü ?

Gunes G.
22-10-2013, 10:38
Sarj problemi yasayan arkadaslara oneri:

Oncelikle telefonunuzu kapatip tekrar acin ve herhangi bir uygulama calistirmadan asagidaki adimlari takip edin.

1- Telefonunuzun piline uygun olan amperdeki sarj aleti ile (orjinal sarj aleti en ideali) telefonunuz acikken minimum 8 saat sarj edin ve sarjdan cikarin. (sarj suresince telefonu kendi haline birakin ve asla kullanmayin)

2- Sarjdan cikartir cikartmaz telefonunuzu kapatin, minimum 1 saat daha kapali iken sarj edin ve sarjdan cikartin.

3- Yine cikartir cikarmaz telefonuzu acin, isletim sistemi tam olarak yuklendikten sonra (telefon tam olarak acildiktan sonra yani) 1 dakika bekleyin ve telefonu kapatin. Kapali halde tekrar minimum 1 saat daha sarj edin.

Sarjdan cikartin ve telefonunuzu acip kullanmaya baslayin. Piliniz cok daha uzun sure dayanacaktir...

P.S "batterystats.bin dosyasini silerek pil omru ile ilgili herhangi bir gelisme saglayamazsiniz, hurafeden baska birsey degildir"

DoguErdogan
22-10-2013, 10:42
Cihazlarınızı geceden takıp sabaha kadar Şarj da bırakmayın, bunun dışında telefon saçmaladığın da geç şarj olma, saatlerce durup tam olarak pili dolduramama yaşarsanız pili söküp takın kapalı şekilde şarj edin 1 defalığına sonrasında problem ortadan kalkacaktır.

Birde şarj aletlerini prizde bırakmayın maks. 1 hafta durmalıdır.

Burak Demirci
22-10-2013, 11:46
s3 geç şarj zaten oluyor % 2 kalmışken % 100 dolumu anca 7 8 saate yapmaktaydı sagolsun bir arkadaşım vastasıyla 2 amperlik s4 şarjı aldım 1 saat 50 dkda full şarj mıs :D

ilker_yusuf
22-10-2013, 12:06
S4 şarjı bende alayım bari :) Telefonuda ancak akşam kapalı şekilde şarj edebilirim. İiş nedeniyle gündüz mümkün olmuyor :)

tuner faruk
22-10-2013, 13:47
Bendede aynı sorun vardı Samsung fotograf makinasının şarj aletiyle sarj etmeye başladım sorun çözüldü sorunun kesin şarj aletinden olduğunu anlamak için kardeşimin S4 nün şarj aletiyle denedim oda hızlı şarj etti yani sorun şarj aletinin adaptöründe.

Low-Rider
22-10-2013, 14:10
Valla bende s4 ile yaşıyorum bazen.

S4'ün orjinal usb priz adaptörlü şarj aleti var, birde samsung bayisinden aldığım orjinal şarj aleti var.

Usb priz adaptörlü olan diğerine göre daha hızlı şarj ediyor

Erdem K.
22-10-2013, 16:10
Valla bende s4 ile yaşıyorum bazen.

S4'ün orjinal usb priz adaptörlü şarj aleti var, birde samsung bayisinden aldığım orjinal şarj aleti var.

Usb priz adaptörlü olan diğerine göre daha hızlı şarj ediyor

Adaptörün çıkış akımı orjinaline göre yüksekse hızlı şarj eder ama ısınmaya yol açabilir...

s3 geç şarj zaten oluyor % 2 kalmışken % 100 dolumu anca 7 8 saate yapmaktaydı sagolsun bir arkadaşım vastasıyla 2 amperlik s4 şarjı aldım 1 saat 50 dkda full şarj mıs :D

Ben artık Ace 2'nin 0,7A'lik şarj aleti ile 2 saati biraz aşkın bir sürede şarj ediyorum.
Orjinal adaptör çıkışı 1A civarındaydı yanılmıyorsam, 2A çıkışlı şarj aleti cihazın pilinin aşırı ısınmasına yol açabilir, eski telefonumda harici güç kaynağı ile pili beslerken hızlı dolsun diye yüksek akım veriyordum ama ısındığı için de patlama riskine karşı hep tedirgindim :) Nacizane tavsiyem, orjinal adaptör çıkış akımının çok fazla üzerine çıkmayın...

Valla bu sıkıntıyı bende yaşıyorum... Bir bakıyorum canavar gibi doluyor bir bakıyorum sabaha kadar şarj olmuyor. Bu durum çevremdeki bir kaç s3 kullanıcısında daha var. Sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Garantiye versem mi diye düşünüyorum cihazı turkcellden almıştım nasıl yapmam gerek acaba?

Konuyu ben açmıştım ve sorunumu 0,7A'lik tek parça Ace-2 veya blackberry şarj aleti ile gidermiştim. Denemenizi tavsiye ederim...

G_TT_I
22-10-2013, 17:43
Böyle mal bir firma yok evde note var s3 var kutudan cikan orjinal usb kablolu sarjlar sarj etmio sabaha kadar el surmeden durursa anca doluyor,
S2, BlackBerry sarjlari hemen dolduruyor ve bitmesi daha uzun sürüyor, tamamen samsungun malligi

By_emre
22-10-2013, 18:15
Bende s3 kullandım orjinal sarj ve benzerleriyle hiç iyi sarj edemedim gece 12'den sabah 9'a kadar %50 olduğunu bilirim en son huawi marka cep telefonunu yanında verilen sarj aletiyle denedim çok hızlıydı hemen doluyordu :)

ilker_yusuf
26-10-2013, 13:20
Şİmdi telefoncuya gittim şarj aleti denemeye.. Dün orjinal s4 şarjı ile telefonu doldurdum ne güzel bugün telefoncuda dolmadı... şarj olmadı napacağımızı şaşırdım garantiye versem mi diyorum ama onlarda telefonu çok tutuyor ellerinde.

yesil
26-10-2013, 13:49
sıkıntı yazılımsal, garantinin yapacağı bir şey pek yok. Şarz aletini değiştirin. Ben arkadaşla şarz aletini değiştirdim, onun telefon benim şarz aletiyle gayet kısa sürede doluyor, benim ki aynı şarz aletiyle 7 8 saatte şarz olmuyor. lumia 620 nin şarz aletiyle sıkıntısız dolduruyorum. 5 6 aydır kullanıyorum, ısınma batarya şişmesi gibi bir sorunda yaşamadım.

ilker_yusuf
26-10-2013, 13:59
sıkıntı yazılımsal, garantinin yapacağı bir şey pek yok. Şarz aletini değiştirin. Ben arkadaşla şarz aletini değiştirdim, onun telefon benim şarz aletiyle gayet kısa sürede doluyor, benim ki aynı şarz aletiyle 7 8 saatte şarz olmuyor. lumia 620 nin şarz aletiyle sıkıntısız dolduruyorum. 5 6 aydır kullanıyorum, ısınma batarya şişmesi gibi bir sorunda yaşamadım.
Tekrar gideyim bari telefoncuya lumia 620 bb falan deneyip geleyim.

ilker_yusuf
26-10-2013, 14:32
Bugün artık hiçbir kabloyu ve şarj cihazını tanımıyor cihaz. ben pazartesi samsunga bırakmayı planlıyorum muhtemelen şarj girişinde sıkıntı var.

ilker_yusuf
26-10-2013, 15:01
Şimdi 0,7 amperlik s3 minin şarjıyla şarjda ama hiç dolmuyor %16 şarjım vardı.. hala öyle 10 dakikadır :)