PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blackberry 9700 Problem

mrtysn
26-06-2013, 22:07
2 gun once evde uzun zamandir kullanmadigim 9700'ümü buldum. Sarj %40'lara geldiginde pil bitti uyarisi verip kendini kapatiyo ve kirmizi isik yakiyo. Sarja taktiktan yaklasik 3 dakika sonra yeniden aciliyo tamamen sarj bitmis vaziyette. Bataryadandir diye dusundum bugun yeni batarya aldim fakat ayni sorunu tekrar yasiyorum. Ayni seyi yasayan var midir aramizda ya da cozumu nedir ? Cihaz yazilimsal olarak son surum os5'te de aynisini yapiyodu su an os6 yine aynisini yapti. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Sert@ç
26-06-2013, 23:40
Blackberry pismanliktir...
Birgun kafasina gore cok iyi performans verir birgun kitlenmekten aramaya cevap veremez

a3t
27-06-2013, 00:02
birebir aynı problem var...
os5 kullanıyordum şuan bilgisayara bağlı os6 yüklerken bir yandan da tech te takılıyım dedim gördüğüm konuya gel :)
ben bide dün gittim sıfır pil aldım kesin pilin ömrü bitti diye, sıfır pil ile de aynısını yaptı :)

CGTY
27-06-2013, 00:25
9900 Bold'da da aynı sorunu yaşamaya başladım 4 gündür. Şarj full ya da fulle yakın, pil bitti diyor, kapatıyor kendini. Şarja takıyorum yeniden başlıyor, açıldığında şarj bazen full gösteriyor, bazen de tamamen boş durumda. Ben de bataryadan sanıyordum ama değil demekki. Attım kenara kullanmıyorum artık.

mrtysn
27-06-2013, 10:20
Blackberry pismanliktir...
Birgun kafasina gore cok iyi performans verir birgun kitlenmekten aramaya cevap veremez

Pismanlik falan da bana en cok dayanan bu oldu, telefonda konusurken dellendigimde firlatma gibi bi huyum var 2 Iphone parcaladim Blackberry'ler gik demedi sirf o yuzden kullaniyorum :)

birebir aynı problem var...
os5 kullanıyordum şuan bilgisayara bağlı os6 yüklerken bir yandan da tech te takılıyım dedim gördüğüm konuya gel :)
ben bide dün gittim sıfır pil aldım kesin pilin ömrü bitti diye, sıfır pil ile de aynısını yaptı :)

9000'de 9800'de 9300'de aynisini yapiyodu pil sismisti zaten gidip yeni batarya aldim hala catir catir calisiyolar buna yeni pil aldik gecmedi problem :) Temassizlik yapiyo diyenler var kapakla batarya arasina ufak sunger falan koydum kimi insanin sorunu oyle cozulmus. Su an full sarj azalmasini bekliyorum ama yine yapicak gibi geliyo ayni sorunu

Sert@ç
27-06-2013, 12:27
Tek firlatinca saglamligi ise yariyor cidden
Ben hala kullaniyorum iphone5 almaya korkuyorum...

mrtysn
27-06-2013, 12:31
Tek firlatinca saglamligi ise yariyor cidden
Ben hala kullaniyorum iphone5 almaya korkuyorum...

Ayni durumdayim ikinci gun elimde patlar o olur diye

mrtysn
06-07-2013, 10:59
Yazmayi unutmusum, yeni batarya, Avea'nin resmi OS6 surumu (hemen hemen hepsini denedim en sorunsuz buydu ) , ve bataryanin sagina soluna yerlestirilen ufak sungerlerle sorunu cozdum gibi bisey. Sarj oyle zink diye gidip kapanmiyo su an, temassizlik olabilir diyenler vardi sungeri o yuzden koydum. Catir catir kullanimda sarj oyle yemiyo Avea'nin surumle isin ilginc yani. %65'lerde sarja takiyorum gece. Isine yarayanlar olabilir :)

SerkanYazgan.
06-07-2013, 12:34
Bende de 9700 var ve gerçekten çok sağlam. Suya düşürdüm, kaç kere yere düşürdüm. Tek sorun arama geldiğinde bazen karşı tarafın sesi gelmiyor vuruyorum telefona düzeliyor. :) Kapağını kırdım ztn yaptıracağım bugün yarın. Tek kötülüğü bataryayı çıkarıp taktığımda şarj çok azalıyor ama bitmiyor. Forsquare,wechat,face,twitter,whatsapp devamlı açık olduğu halde 2 gün gidiyor şarjı.