PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Android OS Veri Kullanımı

Evrenoz
27-06-2013, 22:35
İnternet veri kullanımımdaki program güncellemeleri wireless ile ayarlı iken, ayarlar menüsü altında

Andorid OS

adlı ne idüğü belirsiz bir kalem var. Dakika dakika kontrol ediyorum ve veri kullanımı her an artıyor. Nedir bu Android OS? İnternet kullanımını bloke etmenin yolu var mıdır?

MiaMi
27-06-2013, 23:38
İşletim sisteminde tanımladığın google acoounttan tut çakılı tüm ıvır zıvırın senkranizasonu yüksek ihtimal

Evrenoz
28-06-2013, 07:08
Nasıl kapatabilirim bunları?

Low-Rider
28-06-2013, 07:25
Ne kadarlık kullanımı var ?

Maxi
28-06-2013, 07:28
olası istem dışı internet kullanımı:

ayarlar/konum servisleri/konum ve google arama
ayarlar/yedekle ve sıfırla/verilerimi yedekle

birde tüm mail accountlar için otomatik senkron özelliği var
onun yerini bulamadım, asıl o önemli, onu kapatıyorum ben
ne zaman istersem maillerime o zaman bakıyorum, yoksa adam sürekli kontrol ediyor.

Evrenoz
28-06-2013, 07:34
Ne kadarlık kullanımı var ?

Düzensiz bir ivmeyle olmakla beraber günlük 60-70 MB

Evrenoz
28-06-2013, 07:35

ne zaman istersem maillerime o zaman bakıyorum, yoksa adam sürekli kontrol ediyor.

Yedeklemeler wi-fi üzerinden ayarlı,
Maillerde sıkıntı yok sanırım, zira mail updateleri mail kalemi altında görülüyor.
Konum servislerine bakmamıştım, bakayım hemen.

edit: konum servisleri içinde konum ve google arama yok,
konumuma erişin var, kapalı
gps uydularını kullanın var, pasif
kablosuz ağları kullan var, pasif
yerlerim menüsü var

MiaMi
28-06-2013, 14:12

+Maxi accountları siliyorum temiz oluyor gerçi her türlü 1 gb yetmiyor ama yapacak birşey yok,

Çözüm 8110 i + 300 dk konuşma ve 300 sms no internet :)

matthardy
28-06-2013, 14:47
hesaplar ve senk ;

sadece whatsapp işaretli kalsın.
face twit mail bunları pasif yapın.(notification gelmez)

Konum servislerinin alayını kapatın.
(pil ve net için 1e1)
check-in yapıcaksanız falan gps açarsınız.

yedekle ve sıfırlayı kapatın.

erişebilirlik menüsünden "web komutlarını yükle" izil verilmiyor olsun.

play storeda ayarlara girin otomatik güncellemeyi kapatın.

birde ayarlada telefon hakkında diye bir bölümde yazılım güncellemesi var o menude herşey kapalı olsun ;)

internete girdinizde back ile çıktığınızda net açık kalıyor.
görev yöneticisinden kesinlikle uygulamayı kapat deyin.

yada benim gibi rootlayıni telefon herşeyi otomatik yapsın :)
veri kullanımında o kadar asılmama rağmen daha 900 mb'ı geçemedim :)

Evrenoz
28-06-2013, 14:59
hesaplar ve senk ;

sadece whatsapp işaretli kalsın.
face twit mail bunları pasif yapın.(notification gelmez)

Konum servislerinin alayını kapatın.
(pil ve net için 1e1)
check-in yapıcaksanız falan gps açarsınız.

yedekle ve sıfırlayı kapatın.

erişebilirlik menüsünden "web komutlarını yükle" izil verilmiyor olsun.

internete girdinizde back ile çıktığınızda net açık kalıyor.
görev yöneticisinden kesinlikle uygulamayı kapat deyin.

yada benim gibi rootlayıni telefon herşeyi otomatik yapsın :)
veri kullanımında o kadar asılmama rağmen daha 900 mb'ı geçemedim :)

Senkronizasyon;
Samsung Account ==> Eşitleme devre dışı
Google ==> Eşitleme devre dışı
Şahsi E posta ==> Eşitleme 30 dakikada 1, bilinçli açık tutuyorum
Dropbox ==> Eşitleme devre dışı
Twitter ==> Eşitleme mevcut, buradaki güncellemeler zaten twitter başlığı altında görülüyor
Whatsapp ==> Eşitleme mevcut

Konum servisleri açık, bunu bilinçli açık tutuyorum. Eskiden de böyle idi.

Yedekle ve sıfırla, kapalı

Erişebilirlik menüsünde web komutlarını yükle bulamadım

Durum bu, Android OS artmaya devam ediyor..

matthardy
28-06-2013, 15:15
abi bi fikrim yok ve söyliyebilceklerim bu kadar.
şunu söylim bende 20 hazirandan bu yana olan kullanımı buldum.
sen günde 70 mb'lardan bahsediyorsun,çok uçurum var.

bende durum şu ;

http://img208.imageshack.us/img208/7933/apf.png (http://imageshack.us/photo/my-images/208/apf.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Evrenoz
28-06-2013, 15:18
Normali bence de bu... Ama bendeki fena :/

Evrenoz
29-06-2013, 16:37
Enteresan bir durum daha keşfettim..

Bu android OS, sadece şebeke ağından internete bağlandığımda yükseliyor. Wireless açık iken yükselmiyor. Ne zaman wireless'ı kapasam, şebeke sekmesindeki Android OS kıpırdamaya başlıyor ve an be an yükseliyor..

CagkaN
29-06-2013, 18:22
telefona karta vs. bi reset atsanız?
belki sıfırdan hesap kurulumu yaparken biraz dikkat ederseniz olmaması gereken birşey fark edersiniz ve ya ikinci bir fikir çok fazla program yükle sil yaptıysanız kalan artıklar (bazen kalabiliyor) da yapabiliyor

Evrenoz
29-06-2013, 18:25
telefona karta vs. bi reset atsanız?
belki sıfırdan hesap kurulumu yaparken biraz dikkat ederseniz olmaması gereken birşey fark edersiniz ve ya ikinci bir fikir çok fazla program yükle sil yaptıysanız kalan artıklar (bazen kalabiliyor) da yapabiliyor

2 defa wipe yaptım cihazı. Programları kademeli olarak yükledim, her programın veri iletişim ayarlarını tek tek düzenledim. Maalesef değişen bir şey yok..

CagkaN
29-06-2013, 23:15
2 defa wipe yaptım cihazı. Programları kademeli olarak yükledim, her programın veri iletişim ayarlarını tek tek düzenledim. Maalesef değişen bir şey yok..

anladım umarım çözebilirsiniz android forumlarına yazdınız mı? yazmadıysanız 2 site adı verebilirim

Rawr
29-06-2013, 23:28
Bende hiç bir zaman 10mb ı geçmedi aylık bazda. Telefondaki ROM Turkcell/avea/vodafone bazlıysa kendi programlarını android os içine gömmüş olabilirler , onun dışında virus almış da olabilir. Tavsiyem Root ve herşeyi kontrol edebileceğiniz Güzel bi ROM
http://i.imgur.com/zZ1KYcT.png

Low-Rider
29-06-2013, 23:32
google maps'e bir bak abuk subuk kendi kendine çalışıyor o, ya da son yüklediğin programlardan olabilir

Ben default gelen bir çok programı kaldırmıştım şu an 17-30 haziran arası 4mb gözüküyor android os kullanımı

aslanneron
30-06-2013, 10:54
Bende mesela mackolik aplikasyonu yuklu kendi kendine her ay 200 mb indiriyor sinirsiz oldugu icin pek umursamiyorum hangi programin ne kadar veri kullandigini gosteriyor suan ki telfnmda sizde My Data Manager Free uygulamasini indirip gorebilirsiniz neyin interneti kendi kendine kullandigini

Evrenoz
30-06-2013, 15:50
google maps'e bir bak abuk subuk kendi kendine çalışıyor o, ya da son yüklediğin programlardan olabilir

Ben default gelen bir çok programı kaldırmıştım şu an 17-30 haziran arası 4mb gözüküyor android os kullanımı

hacıcım eğer son yüklediğim x programdan olsa, misal ZEDGE, veri kullanımındaki ZEDGE artması lazım? Ki zaten son yüklediğim programlar, kullandığım ölçüde artıyor zaten. Ayarları da hep wireless olarak ayarlı son yüklenenlerin.

Google maps yok ama diğer haritalara baktım, anormal bir durum yok.

@Rawr virüs için norton var, custom rom ise düşünmüyorum şu anda..

@aslanmeron o programı indirdim ama kullanım için OS gösteriyor.. Kullanımı yapanın OS olduğunu zaten biliyorum ama detayını bilemiyorum. Program da göstermiyor bunu..

Evrenoz
01-07-2013, 13:55
sanırım bir yer buldum...

veri kullanımı sekmesi altında

google play store ve android os ayrı ayrı mevcut. ancak, wipe ve format sonrasında 0'lanan android os'm 138 kb'a geldikten sonra bir kaç defa google play store içine girdim. her girişte sırasıyla 138 kb olan android os

146, 211, 213 ve 343 kb olarak yükseldi. play store içerisinde daha uzun kalıp aşağılara indikçe android os'nin kullanım miktarı arttı. son denememde 6-7 sayfa aşağıya indim ve 343 kb'tan 500 kb'a çıkış gördüm.. ayrıca android os artar iken google play store kaleminin de arttığını gözlemledim..

şimdi sorun, google play store'a girmediğim anda bu artış var mı yok mu, eğer var ise nasıl olduğunu bulmakta sanırım..

burakgunay
02-10-2016, 21:30
güncel çekeyim hort olacak ama yeni konu açmak istemedim, telefonum sapık gibi Android OS kısmında veri kullanımı gösteriyor. Evrenoz çözüm bulmuş muydun abi hatırlıyor musun mevzuyu?

Evrenoz
02-10-2016, 21:33
güncel çekeyim hort olacak ama yeni konu açmak istemedim, telefonum sapık gibi Android OS kısmında veri kullanımı gösteriyor. Evrenoz çözüm bulmuş muydun abi hatırlıyor musun mevzuyu?

OS sürümü ile alakalıydı o
Güncel OS indirmiştim, düzelmişti
Hard reset (home-ses açma-power ) yapma bu arada sakın, samsung yeni bi zımbırtı getirmiş baya sorun oluyor
yarın konu açıp anlatıcam o mevzuyu da müsait zaman bulursam

burakgunay
02-10-2016, 21:35
abi valla hayra geçer, ulan hiç böyle bi mevzu yoktu nerden çıktı anlamıyorum. aha güncel OS da yok görünüyor şu an.
bekliyorum abi müsait olursan konuyu Evrenoz

Evrenoz
02-10-2016, 21:36
abi valla hayra geçer, ulan hiç böyle bi mevzu yoktu nerden çıktı anlamıyorum. aha güncel OS da yok görünüyor şu an.
bekliyorum abi müsait olursan konuyu Evrenoz

Yok o konu hard reset atıp da gmail doğrumasını geçememekle alakalı olacak, senin konu ile alakalı değil
sen ayarlar altından resetlemeyi dene istersen

burakgunay
02-10-2016, 21:41
Yok o konu hard reset atıp da gmail doğrumasını geçememekle alakalı olacak, senin konu ile alakalı değil
sen ayarlar altından resetlemeyi dene istersen

tam anlamadım abi, OS güncellemen lazım demedin mi?

Evrenoz
02-10-2016, 21:44
tam anlamadım abi, OS güncellemen lazım demedin mi?

Update geldi ise son update'i al anlamında dedim, sanırım gelmemiş
Reset deneyebilirsin
A-Hard Reset / Wipe
B- Soft reset ( ayarlar menüsü altından )

Şimdilik bir soft reseti dene, olmazsa hard resete bakarsın ama mutlaka yarın açacağım konuya bak da dene

Telefon modeli ne bu arada

burakgunay
02-10-2016, 21:46
Update geldi ise son update'i al anlamında dedim, sanırım gelmemiş
Reset deneyebilirsin
A-Hard Reset / Wipe
B- Soft reset ( ayarlar menüsü altından )

Şimdilik bir soft reseti dene, olmazsa hard resete bakarsın ama mutlaka yarın açacağım konuya bak da dene

Telefon modeli ne bu arada

S7 edge abi, konuyu bekliyorum tamamdır

Berkan
03-10-2016, 10:04
bende meraklar icerisinde bekliyorum neymiş :)

birde bu andorid os kısmına nerden bakacaz onu bulamadım ayrıca sinir oldum

burakgunay
03-10-2016, 21:01
bende meraklar icerisinde bekliyorum neymiş :)

birde bu andorid os kısmına nerden bakacaz onu bulamadım ayrıca sinir oldum

veri kullanımı sekmesi var ayarlarda. onun altında görünüyor mesela atıyorum instagram şu kadar internet kullanmış, spotify bu kadar bilmem ne bi de androis OS şu kadar kullanmış, bende günlük 30 40 mb kullanıyor şerefsiz :D

Berkan
04-10-2016, 07:23
veri kullanımı sekmesi var ayarlarda. onun altında görünüyor mesela atıyorum instagram şu kadar internet kullanmış, spotify bu kadar bilmem ne bi de androis OS şu kadar kullanmış, bende günlük 30 40 mb kullanıyor şerefsiz :D

oha 16 eylülden itibaren 1.24 gb an itibariyle

Evrenoz
04-10-2016, 07:26
N'oldu, döndürdün mü fabrika ayarlarına?

burakgunay
04-10-2016, 08:12
Abi dönmedim ya başka çözümü var mı diye bakınıyorum hala, fabrika ayarlarına dönmek çok zahmetli geliyor 50 tane ayar program bilmem ne var telefonda

burakgunay
04-10-2016, 08:13
oha 16 eylülden itibaren 1.24 gb an itibariyle

İşte al benden de o kadar, büyük sıkıntı ya bi çözümü olmalı

TECH bunu da çözer!!!

Berkan
04-10-2016, 08:33
evren abi 2013 den berid dert yanıyormuş :) şu konu gelsinde oluyorsa düzeltelim 1.24 os neymiş ya valla

Galaxy S4 "Android OS" aşırı veri bağlantısı kullanma sorunu - Galaxy S4 i9500 i9505 Android Genel Bolumu (http://yesilcin.com/galaxy-s4-android-os-asiri-veri-baglantisi-kullanma-sorunu-t19425.0.html)

Evrenoz
04-10-2016, 08:35
Yazdım konuyu dün akşam :)

Ama benden tavsiye, önce soft reset atıp dene. olmuyorsa hard reset at
Bu arada android os'nin çözümü yok.. Çok uzun süre araştırdım, bulamadım. Reset bile yeterli gelmeyebilir, rom gerekebilir

Berkan
04-10-2016, 08:38

Bu arada android os'nin çözümü yok.. Çok uzun süre araştırdım, bulamadım. Reset bile yeterli gelmeyebilir, rom gerekebilir

soft reset dediğin ses kısma tuşuyla power tuşu değilmi abi onu zaten haftada 1-2 yapıyorum:)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/220437-samsung-bu-cihaz-syfyrlandy-senkronize-edilmith-hesapla-girin-sorunu.html?highlight=

burakgunay
04-10-2016, 08:50

Abi yepyeni telefona rom mu atılır bu ne saçma iş ya nasıl telefon bunlar anasını satayım Android OS ne ya benim paketimden yiyor ***

Evrenoz
04-10-2016, 09:13
soft reset dediğin ses kısma tuşuyla power tuşu değilmi abi onu zaten haftada 1-2 yapıyorum:)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/220437-samsung-bu-cihaz-syfyrlandy-senkronize-edilmith-hesapla-girin-sorunu.html?highlight=

Yok, ayarlar menüsü altından "fabrika ayarlarına dön" zımbırtısına soft diyorum
hard reset, telefon kapalıyken home-power-ses açma üzerinden reset to factory settings ve wipe cache'i yapmak

Abi yepyeni telefona rom mu atılır bu ne saçma iş ya nasıl telefon bunlar anasını satayım Android OS ne ya benim paketimden yiyor ***

ROM'a gerek kalmaz belki yapsana bi soft reset

Berkan
04-10-2016, 09:19
Yok, ayarlar menüsü altından "fabrika ayarlarına dön" zımbırtısına soft diyorum

ROM'a gerek kalmaz belki yapsana bi soft reset

öyle soft dedin sen tamam abi :D

valla hard reset rom cache odin vs kurcalamayalı cok uzun zama oldu acıkcası simdide kıyamıyorm s7 edge'ye. sen mıncırıp olumlu sonuc aldıysan düşünülebilir ama :D

Evrenoz
04-10-2016, 09:21
öyle soft dedin sen tamam abi :D

valla hard reset rom cache odin vs kurcalamayalı cok uzun zama oldu acıkcası simdide kıyamıyorm s7 edge'ye. sen mıncırıp olumlu sonuc aldıysan düşünülebilir ama :D

Odin yok, odin yok :)

Ben bu konu açtığım tatavayı bilmeden hard reset attım. Sonra karşılaştım gmail doğrulama problemi ile.
Baya uğraştım, verdiğim videodaki yöntemle çözdüm. Kullanıyorum şimdi mutlu mesut

Berkan
04-10-2016, 09:25
Odin yok, odin yok :)

Ben bu konu açtığım tatavayı bilmeden hard reset attım. Sonra karşılaştım gmail doğrulama problemi ile.
Baya uğraştım, verdiğim videodaki yöntemle çözdüm. Kullanıyorum şimdi mutlu mesut

Onu fark ettim stock candır diyip köşemizde kalıyoruz ozaman :D

burakgunay
08-10-2016, 20:55
fabriika ayarlarına dönüldü, çare bulunamadı...

yok mu bilen kırık bi androidci forumda?

burakgunay
03-11-2016, 08:31
Güncel olsun, vurcam duvara aleti 3 günde 650 mb yedi.

KoramiraL
03-11-2016, 11:57
Google+ uygulamasına bakmayı düşündünüz mü acaba :)

Evrenoz
03-11-2016, 12:01
Kesin çözüm official samsung romu atmak ama atma sen :)

burakgunay
03-11-2016, 12:04
Google+ uygulamasına bakmayı düşündünüz mü acaba :)
Baktım, sıkıntı onla ilgili değil

Kesin çözüm official samsung romu atmak ama atma sen :)

Abi nasıl atılacak bilgim yok?

Quantum
03-11-2016, 12:04
Zandroidi bırakıııın. Yanaşın limana :)

Evrenoz
03-11-2016, 12:16
Baktım, sıkıntı onla ilgili değil

Abi nasıl atılacak bilgim yok?

Odinle atılıyor ama atma
garanti dışı kalma olasılığı yüksek

fthdrn
03-11-2016, 12:36
iphone kullanın abi. Samsung ne fakir telefonu :D

burakgunay
03-11-2016, 12:47
Odinle atılıyor ama atma
garanti dışı kalma olasılığı yüksek

Ya Samsung tr garantili değil zaten telefon, distributor garantili. Yani bırak böyle kalsın mı diyorsun abi başka yolu yok mu? Ya da güncelleme vs gelse çözer mi acaba sıkıntı neyle ilgili? Samsung bayisine gittim dün, virüs bulaşmış olabilir diyor. Anladığı bu kadar. Napcaz dedim servis e yollayın format atılacak diyor

iphone kullanın abi. Samsung ne fakir telefonu :D

Fakirim zaten zenginler ayfondan devam etsin

fthdrn
03-11-2016, 12:51
Ya Samsung tr garantili değil zaten telefon, distributor garantili. Yani bırak böyle kalsın mı diyorsun abi başka yolu yok mu? Ya da güncelleme vs gelse çözer mi acaba sıkıntı neyle ilgili? Samsung bayisine gittim dün, virüs bulaşmış olabilir diyor. Anladığı bu kadar. Napcaz dedim servis e yollayın format atılacak diyor

telefon ile zenginlik mi ölçülür espri mahiyetinde yazdım.

burakgunay
03-11-2016, 12:53
telefon ile zenginlik mi ölçülür espri mahiyetinde yazdım.

Biliyorum kardeşim tanıyorum seni sıkıntı yok , da mevzu o değil

Evrenoz
03-11-2016, 15:58

Daha önce ayarlar altindan fabrika ayarlarina döndün isen KVK'ya götürme riskini göze alarak hard reset / wipe dene bence. Deneme sonrasi application yüklemeden test et 1 2 gün

Bakalim ne olacak

burakgunay
03-11-2016, 16:57
Abi bakayım bu şekil devam edicem belli süre. Bi güncelleme falan gelsin olmazsa öyle yapıcam, bu sıra Android 7.0 çıkabilir

darkmoon
03-11-2016, 17:09
bu bazı markalar saf android satıyor o tam olarak nedir..

KoramiraL
03-11-2016, 20:54
ablama verdiğim note 5 e bir bakayım ondada aynı durum varmıymış

burakgunay
25-12-2016, 19:23
Hard reset de attım, değişen bişey yok
.. Bu ay 3 GB dan fazla yedi

burakgunay
07-04-2017, 09:32
Android 7.0 geçince problem çözüldü.. Telefondan sogumustum çok çok iyi şu ara nazar değmesin. İhtiyacı olan bilgilensin diye yazdım