PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristan'dan gelen kapak ve Dereköy sınırı sorunu

MOzen
28-06-2013, 00:03
Herkese merhaba.
Aracımın üst kapağı kullanım dışı kaldığından yeni kapak aramaya başlamıştım. Türkiye'de malûm pek parça bulamadığımızdan yurt dışına yöneldim. Amerika üzerinden Polonya'ya gelen kapağın Türkiyeye UPS ile kargo masrafı 900$ civarında çıktı. Bulgaristan'a kargo ise 85$ olarak hesaplandı. Bulgaristan'daki bir arkadaşıma kapağı gönderttim, arkadaş Türkiye'ye Kırklareli-Dereköyü sınır kapısında girmiş. Dereköyü sınır kapısı 3. Sınıf kapı olduğundan ticari hiçbir eşya geçirilmiyor ve geri Bulgaristan'a dönüşte verilmek üzere ambara konuluyormuş, çölde kutup ayısı bulan bedevi misali bu olayda beni buldu.
İş inada bindi, o kapak ordan alınacak.

Şimdi şöyle bir şey düşündüm; Bulgar vatandaşı arkadaşım Dereköyü Sınır Kapısından çıksa ve Edirne tarafından geçse kapağı alabilirmiyim. Türk plaka aracın Bulgaristan'a geçmesi için Yeşil sigorta yapmak yeterlimidir? Yada başka bir çözümü var mıdır bu işin? :soru:

SiMaO
28-06-2013, 00:05
Türk plaka araç ile
YeşiL sigorta + Vinetka dediği o ucuz biraz onu yaptırınca geçe bilirsin
Ben öyle geçiyorum yardımcıda olabilirim sigorta konusunda biraz daha uyguna yaptırabilirz.. Gidip gelirken bile yardımcı olabilirim

Schumi
28-06-2013, 00:07
O kapıya özel bir durumdur. Bulgaristan üzerinden gelen bir çok parça mevcut Edirne vasıtası ile.

dorukky
28-06-2013, 00:20
bg ye gunluk gır cıklar var tur otobus seklınde en rahat oyle yaparsın.

tremx
28-06-2013, 07:53
kapıdan geçirmeye uğraşma hiç, Simao nun dediği gibi gerekli evraklarını hazırla pek bi maliyeti yok zaten götür aracını bulgara ordan taktır üst kapağı dön geri.

Drft
28-06-2013, 08:12
sorunun halolmadıysa pm atıp haber verırsen belkı halledebilirim bi şekilde

rcpsvn
28-06-2013, 08:17
kapagı belli bi ücret karşılıgında otobüs firmalarına getirtebilirsin en kolay yolu budur.hiç bişeyle ugrasmassın. Ayrıca kapagı bi an önce ambardan almanı tavsiye ederim.ambar parasında şaka yapabilirler.

huseyinturk
28-06-2013, 08:26
Başlığı görünce bulgaristanlada sıkıntıya düştük sandım, bulgarlar bize ne kapağı yapmış diye girdim konuya :D

SiMaO
28-06-2013, 09:13
kapıdan geçirmeye uğraşma hiç, Simao nun dediği gibi gerekli evraklarını hazırla pek bi maliyeti yok zaten götür aracını bulgara ordan taktır üst kapağı dön geri.

Aynen Hem gelirken 100 oktan benzinini alırsın sigorta çok bişey tutmaz 1 haftalık var sanırım en az . Burgas şehrinde ve yakınlarında tanıdıklarımda var yardımcı olmaya çalışırım eğer gidip orda taktıracaksanız.. dereköyden taş çatlasın en fazla 100 km dir.

MrT_55
28-06-2013, 09:54
Türk plaka araç ile
YeşiL sigorta + Vinetka dediği o ucuz biraz onu yaptırınca geçe bilirsin
Ben öyle geçiyorum yardımcıda olabilirim sigorta konusunda biraz daha uyguna yaptırabilirz.. Gidip gelirken bile yardımcı olabilirim

+ araç senin üstünemi ? senin üstüne değil ise vekalet alman lazım.keşke kapı kuleden geçirseydi hertürlü getirirdi..Sliven'e gelen arkadaşlara yardımıcı olurum bilgilerinize...

SiMaO
28-06-2013, 18:31
+ araç senin üstünemi ? senin üstüne değil ise vekalet alman lazım.keşke kapı kuleden geçirseydi hertürlü getirirdi..Sliven'e gelen arkadaşlara yardımıcı olurum bilgilerinize...

Evet araç benim üzerime.
Kapıkuledende olsa kalma şansı yüksek ben geçerken mesela ailecek gittiğimizden sanırım pek bakmıyolar dereköyde aracın içine hele hiç bakmadılar şimdiye kadar senede 4-5 kere gideriz..

egemen
28-06-2013, 22:27
nişikli turizmin şöförleri ile irtibata geçebilirsin

miniks
28-06-2013, 23:51
Kapağı kim den aldılarsa ona veriyorlar

3 ay ambar parası falan yok

Kapağı arkadaşın gene girerken alıcak evine koysun bir tırcı otobüz anlaşın geçirsin sınırdan yada istanbuldn alırsınız

Orda emanette duran malı arkadaşın harici kimse alamaz bilgine

psikolojikdeli
29-06-2013, 01:06
Ah be olm bilgi alsana bu konuda benden ya boşuna sinir stress masraf yapıyorsun arkadaşın alsın kapağı has turizmi bulsun 40 leva versin veya metroya 60 leva rica etsin geçsin kapak olmazsa hiç biri bana geri dönüş yap Sofia veya Plovdivden halletmeye çalışırız