PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 07 Temmuz Pazar İSTANBUL PARK @ PİST GÜNLERİ Track Day

Sayfa : [1] 2

ef186
01-07-2013, 12:56
Tüm binek ve spor otomobil tiplerine açık olarak, 19 Mayıs 2013 ve 2 Haziran 2013 tarihlerinde düzenlenen pist günlerinin üçüncüsü 7 Temmuz 2013 tarihinde, Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirilecek.

İlk 2 organizasyondan çok daha keyifli olacak ve 20 dakikalık sürüş seansları şeklinde organize edilecek günde, dileyen sürücüler birkaç seans birden satın alarak pist üzerindeki sürüş zamanlarını arttırabilecekler. İsteyen sürücüler, Intercity İstanbul Park'tan temin edecekleri transponder zaman ölçerler ile pistteki zamanlarını ölçüp en iyi zamanlarının Intercity İstanbul Park internet sitesinde yayınlanmasını sağlayabileceklerdir.

Techturkey Olarak son dakika indirimi geldi arkadaşlar :D

Ve tabiki Sadece Ve sadece Türkiyede Techturkey.com üyelerine özel bir inridimdir bu .

Katılım ücreti :

120 TL = 1 Seans ücreti
Ekstra hizmetler

20 TL = 1 seans için kask kiralama

120 TL = 1 seans için Transponder Kiralama

Tüm hizmetler için bu fiyatlar üzerinden %10 Techturkey indirimi formu doldururken otomatik olarak karşınıza gelecek fiyat düşecektir .

Şimdi Kayıt yaptırmamış olan arkadaşlar için geçerli olan bu indirimden faydalanmak için

istanbulpark@pistgunleri.com

Adresine email adresinizi email atmanız gerekmektedir .
Sonrasında size bir email gelene kadar beklemeniz ve emaili aldıktan sonra aşağıdaki adresteki formu doldurmanız gerekmektedir .

Mail gelmeden formu doldurursanız indirimden faydalanamazsınız .
Form doldurma esnasında başka email adresi kullanırsanız indirimden yararlanamazsınız.
Formu doldurmaya başlar email adresinizi girer ve formu göndermezseniz o anda hak kullanılmış sayılır indirimi kullanamazsınız .
Sistem otomatik çalıştığından müdahil olma şansımız yok bilginiz olsun .

İndirim maili size ulaştıktan sonra doldurulacak form :

http://www.intercitypark.com/etkinlikler/07-temmuz-2013-intercity-istanbul-park-pist-gunleri/

Pazar Günü Görüşmek üzere

K.Buğra YILDIRIM

ice
01-07-2013, 14:06
Helal olsun kardeşim sana ...

azrail
01-07-2013, 14:14
...............................

Ufuk
01-07-2013, 14:17
Abi ehliyetsizim biliyorsun.Seninle körfez içinde konuşmuştuk.Çıkabilirmiyim abi piste var mı izin ?

Onrcn
01-07-2013, 14:19
3 seans ordayim :) kimil kimil oldum :)

ef186
01-07-2013, 14:19
Abi ehliyetsizim biliyorsun.Seninle körfez içinde konuşmuştuk.Çıkabilirmiyim abi piste var mı izin ?

Ehliyeti alinca bekliyoru cnm :)

crazydog
01-07-2013, 14:23
Şeytan dürtüyor yine bakalım :D

Ufuk
01-07-2013, 14:28
Ehliyeti alinca bekliyoru cnm :)

Canın sağolsun abim,ehliyeti alayım ilk organizasyonda kapıda sabah ilk ben bekleyecem :)

Octavia RS
01-07-2013, 14:30
Gelicem gelmesinede aracin galiba muayenesi 6.ayda bitti,sorun olurmu?

ef186
01-07-2013, 14:50
Muayene onemli kontrol ediliyor :(

Octavia RS
01-07-2013, 15:00
Abi galiba gelemicez :/ Valla simdi dedi babam yarin canakkaleye gidicez,yani buyuk ihtimalle gelemicez :(

clioGT
01-07-2013, 15:00
umarım lastik alabilirim cumaya kadar...

typeRR
01-07-2013, 15:01
sonunda :D beklenen gün

Octavia RS
01-07-2013, 15:09
Hay ben boyle şansin :D Go Pro bile ayarlicaktim..

STP
01-07-2013, 15:46
Muayene onemli kontrol ediliyor :(

Gecen sefer muayenem yok diye gelmedim , kimse hicbirseyi kontrol etmemis, aynen bu sekil soylendi bosuna gelmemissin kimsenin birsey kontrol ettigi yok dendi kanka?

gp74
01-07-2013, 15:47
Bu sefer ordayız, hayırlısı ile...

clioGT
01-07-2013, 15:48
Gecen sefer muayenem yok diye gelmedim , kimse hicbirseyi kontrol etmemis, aynen bu sekil soylendi bosuna gelmemissin kimsenin birsey kontrol ettigi yok dendi kanka?
selçuk valla kayıt kısmında form doldururken alıp baktılar benim muayeneye mesela

rcbasaran
01-07-2013, 15:57
Buğracım, beni yaz :)

Göki,ZD
01-07-2013, 16:04

Gözden kaçırdıkları oldu bs typer gibi ama bakıyorlar kanka..

M3CSL
01-07-2013, 16:10
Hadi bakalim insallah cok sicak olmaz bu sefer ama eglenicez o kesin:D

Brs_eg
01-07-2013, 16:14
1.halk gününde gözleme şanşım olmadi.
2.cisinde start alinana gitmeden ilk kontrolleri yapan ekipte idim hepsinin muayenelerine bakildi.
Kişisel olarak gozden kaciran calişanlar oldu ise bilemem tabi.

Low-Rider
01-07-2013, 16:21
2.yarışta tek tek ruhsatlar vs kontrol edildi,ilk yarışta atlanmış olabilir belki ama daha düzenli ve kontrllü çalışıyor ekip

Frid
01-07-2013, 16:41
kısmetse yine oradayız hava dün ki gibi olursa tadından yenmez, gruplarda ki araç sayıları umarım fazla olmaz.

ef186
01-07-2013, 16:44
Ne diyim muayenesiz gelin 120 liraniz yansin mi diyim anlamadimki ....

ef186
01-07-2013, 16:45
Guruplar 40 kisilik olacak . Az sayili gurup yapilmayacak.

azrail
01-07-2013, 17:10
sorduk soruşturduk tech bu sefer indirim işine girmiyor dediler kayıt yaptırdık :)

ukku
01-07-2013, 17:12
208 GTI ile pistteyiz :)

Göki,ZD
01-07-2013, 17:13

Bıkmadınmı pistte turlamakdan, karga halen pistteydi aldınızmı :)

CasabLanca
01-07-2013, 17:43
sonunda :D beklenen gün

gidiyor muyuz? :D

Low-Rider
01-07-2013, 17:56

Daha önce ki yazılar gibi bir inceleme yazısı bekliyoruz o zaman.:)

Dragger
01-07-2013, 18:11
Bekliyoruz :)

ukku
01-07-2013, 18:52
Bıkmadınmı pistte turlamakdan, karga halen pistteydi aldınızmı :)

Peugeot alın şunu da süre yapın dedi. Kendim için gazlıyorsam namerdim :D
Bugün yoktu karga, arkadaşları alıp götürdü galiba :)

Daha önce ki yazılar gibi bir inceleme yazısı bekliyoruz o zaman.:)

Polo GTI ile karşılaştırmalı yazı gelecek, linklerim gelince :)

Serhat Y.
01-07-2013, 19:38
Gözden kaçırdıkları oldu bs typer gibi ama bakıyorlar kanka..

yuhh:D bukadarda afişe edilmezki ama gökii

Ome_RS
01-07-2013, 20:29
Bugra abi pm kutun dolu bişey danısıcam

Kadyr
01-07-2013, 21:22
Pisste kaza durumunda kasko nasil isliyor ufak capli diyelim
İzleyici yine 10 tlmi

inventor
01-07-2013, 23:59
formu doldurdum hadi hayırlısı bakalım
katılım listesi buradan açıklanacakmı acaba

Turbo1
02-07-2013, 10:36
bide benim aracı yetiştirebilsek.

meh66
02-07-2013, 10:37
ALLAH ızın verırse pazar gunu pıstteyız

alp1903
02-07-2013, 11:30
Muayne sorusu için konu içinde yeri gelmişken sormak isterim, sadece pist için hazırlıycak kişiler olucaktır araçlarını. Trafikten çekmiş olabilir belki bu araçlar için ayrı bir prosedür varmı? Onlarda muayne oluyormu bilmiyorum tabi.

stlegal
02-07-2013, 11:36
Muayne sorusu için konu içinde yeri gelmişken sormak isterim, sadece pist için hazırlıycak kişiler olucaktır araçlarını. Trafikten çekmiş olabilir belki bu araçlar için ayrı bir prosedür varmı? Onlarda muayne oluyormu bilmiyorum tabi.

Halk gunu seklinde oldugu icin muayenesiz trafikten men araclar girememesi lazim ..

gp74
02-07-2013, 15:06
Hala e-mail gelmedi ?

EmrahErdogan
02-07-2013, 15:17
Oradaki formu doldururken indirimden yararlanamıyormuyuz ?

Biz sürekli orada dolduruyrouz haftaya tekrar ordayız ve piste giricez .

ef186
02-07-2013, 15:22
Hala e-mail gelmedi ?

Beklemeye devam edin gelir .

Cem.B
02-07-2013, 15:29
yuhh:D bukadarda afişe edilmezki ama gökii

ee napıcan george

WeLeT
02-07-2013, 15:30
Diyelimki araçta Lpg var ama kullanılmıyo ve piste gelirken tüp söküldü tesisat duruyo bu durum sıkıntı yaratır mı ? Ve teknik kontrolde nelere bakılıyo, neler zayıf olduğunda veya hiç olmadığında araçlar piste alınmıyo ?

Maxiboost
02-07-2013, 15:34
Beklemeye devam edin gelir .

Bende mail attim cevap olarak mese agancindan odun fotografi geldi :D videolarla fotolarla avutuyorum kendimi valla...

volume81
02-07-2013, 15:43
Perşembe günü pist'e çıkıcam Toshiba ile

Pazar günü izlemeye gelirim büyük ihtimalle :)

Armageddon
02-07-2013, 16:11
Bu hafta sonu ne yazık ki ben doluyum. Bir dahaki sefere (inşallah Ağustosta olur) biraz daha hazır bir şekilde orada olacağım inşallah :)

zafa38
02-07-2013, 19:06
Allahtan mani çıkmassa bende Çupramız ile Ordayım İnş Kayseriden geliyorum.
Yalnız şöyle bi durum var ben önce formu doldurdum yolladım aynı mail adresi ile %10 indirim mailine mail attım. Sıkıntı olurmu nasıl olucak?

öskür
02-07-2013, 20:09
Allahtan mani çıkmassa bende Çupramız ile Ordayım İnş Kayseriden geliyorum.
Yalnız şöyle bi durum var ben önce formu doldurdum yolladım aynı mail adresi ile %10 indirim mailine mail attım. Sıkıntı olurmu nasıl olucak?

gelmişken eksozumu bırak:))

inventor
02-07-2013, 21:38
benim araç lpg liydi swap yaptığımda sistemi (motor içi) bağlamadım ama bagajda lpg tankı duruyor bu sorun oluyormu

Zero
02-07-2013, 21:53
Hazir konusuyken her zamanki gibi tekrar bana gore en onemli uyarimi yapayim lutfen dikkate alin arkadaslar.Hem kendiniz hem cevrenizdekiler icin "ozellikle" hidrolikten baslayarak balata ve disklerinizi kontrol edin,yine lastikte cok onemli tabi buna gozle degil mumkunse hidrolik kalemi ile bakin.Sicak olur muhtemelen hava inanin hizla geldiniz tam viraja girerken aniden hidrolik kaynamasi halinde yasayacaginiz korku omrunuzden birkac sene goturecektir :) (sansli olup o sebepten kaza yapmazsaniz tabi).Normal yolda hic yasamadim birsey olmaz demeyin oradaki isinma hic bir yerdekine benzemiyor cunku.Gerisi zaten kurallar dahilinde belirtiliyor.

zafa38
03-07-2013, 09:49
gelmişken eksozumu bırak:))

:)))) ah keske onsuz yurusede biraksam sen geliyomusun?

ayhan
03-07-2013, 10:40
selam buğra,
pistten, bu amaca uygun yada yakın araç kiralama hizmeti yada ileriki organizasyonlar için böyle bir fikir varmıdır..

okanturan
03-07-2013, 10:57
sorduk soruşturduk tech bu sefer indirim işine girmiyor dediler kayıt yaptırdık :)

:):):):):)

14 tl zarardayim.:D:D

burakburn
03-07-2013, 11:27
selam buğra,
pistten, bu amaca uygun yada yakın araç kiralama hizmeti yada ileriki organizasyonlar için böyle bir fikir varmıdır..

aynen bu soruyu ben de sormak istiyordum

arifozcelik
04-07-2013, 04:03
selam buğra,

evet güzel bir noktaya değinmişsiniz

neothenew
04-07-2013, 05:52
Gunaydin Buğra. Yazdigin adrese mail gonderdim 2 gun once ama halen indirim icin bir mail gelmedi. Bekliyorum kayit icin.

Kolay gelsin.

ef186
04-07-2013, 09:12
Zamanla oda olucak ama yakin zaman icin boyle bir kiralik otomobil parki durumu neyazukki yok.

s2k
04-07-2013, 09:18
Zamanla oda olucak ama yakin zaman icin boyle bir kiralik otomobil parki durumu neyazukki yok.

530D var turu 50TL :D:D:D

Serhat Y.
04-07-2013, 09:53
Halk gunu seklinde oldugu icin muayenesiz trafikten men araclar girememesi lazim ..

nooluyormuş halk günü olunca muayenesiz araç trafiğe girince.
bana bir kişi bunun mantığını anlatsın, benim aracım trafikten men değil, polis bile çevirse 1 hafta izin veriyor salıyor.
yani konuyla alakasını çözemiyorum, pist günleri ve araç muayenesi.
ehliyet, trafik sigortası, trafikten men olup olmama durumu ok.mantıklı talepler ama ben muayeneyi anlamış değilim. devlet adına düzenlenen resmi bir org.da değilki bukadar baskı yaratmaya ne gerek var.
ben pazar günü gitmeyi düşünüyorum piste, almazlarsada direnicez artık,
kendi beyanın üzerinden form doldurup imza altına alıyorsun zaten taahütnameyi. organizasyon sahipleri için pekte risk kalmıyor.

cffsymbol
04-07-2013, 10:01
kaydımızı yaptırdık hayırlısıyla bende pazar günü ordayım :)

Göki,ZD
04-07-2013, 10:04
+1 Serhat

Sanki pistte kaza olsa kasko sigorta karsılıcak, taahutnameyi okuyanınız varmı hiç ? Bi okuyun hiç bi hak talep edemiyosunuz, ve dısardaymıs gibi kaza gösterirdeniz ve kasko sigorta bunu araştırıp bulursa direk söylerim diyo intercity haberiniz olsun..

Boost Up
04-07-2013, 10:08
+1 Serhat

Sanki pistte kaza olsa kasko sigorta karsılıcak, taahutnameyi okuyanınız varmı hiç ? Bi okuyun hiç bi hak talep edemiyosunuz, ve dısardaymıs gibi kaza gösterirdeniz ve kasko sigorta bunu araştırıp bulursa direk söylerim diyo intercity haberiniz olsun..

Abi alakasız olarak, yardım lazım olursa gelebilirim yine:D

Göki,ZD
04-07-2013, 10:13

Bizle alakası yok bu organizasyonun adamım, izleyiciyiz :D

crazydog
04-07-2013, 10:27
Bu sefer katılamıyorum işim sebebiyle ankaradayım cumartesi gece geç gelicem ve aracım sökülü parçalarımın çoğu arkadaşımın aracında ayar için artık ağustosa kısmet :)

zafa38
04-07-2013, 10:28
İndirim Mailimiz geldi ve kayıt yaptırdık Allahın izniyle ordayız doğrumu yapıyorum bilemiyorum ama bu heyecana hersey değer :D

zafa38
04-07-2013, 10:36
bana bir kişi bunun mantığını anlatsın, benim aracım trafikten men değil, polis bile çevirse 1 hafta izin veriyor salıyor.
ehliyet, trafik sigortası, trafikten men olup olmama durumu ok.mantıklı talepler ama ben muayeneyi anlamış değilim. devlet adına düzenlenen resmi bir org.da değilki bukadar baskı yaratmaya ne gerek var.
kendi beyanın üzerinden form doldurup imza altına alıyorsun zaten taahütnameyi. organizasyon sahipleri için pekte risk kalmıyor.

Abi gel sen aldırırz her şekilde :D

Kadyr
04-07-2013, 10:41
bende izlemeye geleceğimde yanı boş olan bir tur alsın beni ya :D

gp74
04-07-2013, 10:58
Kaydımızı yaptırdık.

M3CSL
04-07-2013, 15:05
Kayidi yaptirdik umarim guzel bi gruba duseriz:D

yearone
04-07-2013, 23:14
Adaş güzel süreler bekliyorum senden limitlerde tabi :D

M3CSL
04-07-2013, 23:27
Hayirlisi kalabalikta zevkli dakikalar gecirmek ilk hedefimiz:D
Organizasyonlarin birinde goruselm mutlaka

UmutRıza
04-07-2013, 23:31
saat kaçta başlıyor organizasyon ?

ef186
04-07-2013, 23:39

Muayenesiz arac trafige uygun olmayan aractir . Trafige uygun olmayan aracin halk gunune girmesi mumkun degildir.
Bunu anlamak neden bukadar zor ?

997TT
05-07-2013, 00:10
Pazar oglumun sunnet dugunu var,gelemiyorum malesef :(
Su 2:14'u biraz daha indirmek gerekti ama 14 Tem deki etkinlikte ordayim ;)

ates
05-07-2013, 00:11

sularız bız yıne yanda sadece zevkıne :)

Göki,ZD
05-07-2013, 08:54
Muayenesiz arac trafige uygun olmayan aractir . Trafige uygun olmayan aracin halk gunune girmesi mumkun degildir.

Piste giren araçların coğu muayeneden geçemez,hepsinde teknik değişiklik var.. Muayenesi olmayan araç tehlike arz ediyor anlamında değildir..o zaman teknik kontrol neren yapılıyor yapılmasın muayenesine bakalım oldu bitti gitti..

Cem.B
05-07-2013, 09:02
Piste giren araçların coğu muayeneden geçemez,hepsinde teknik değişiklik var.. Muayenesi olmayan araç tehlike arz ediyor anlamında değildir..o zaman teknik kontrol neren yapılıyor yapılmasın muayenesine bakalım oldu bitti gitti..

katılıyorum piste gelen arkadaşların çoğunun aracı muayeneden onay alıp trafikten gezen hurdalardan kat kat güvenli ve bakımlıdır

ki zaten para ile muayene yaptırılan bir ülkede yaşıyoruz ne kadar geçerli muayene pist ortamında ?

KADİR KIRIŞ
05-07-2013, 09:30
mailleri beklemedeyizzz

Serhat Y.
05-07-2013, 10:35

Bugra yapma allah askına bilmediğimiz bişey söle, işi mantıgına dayandır. bişeyi anlaması zor değil man kafa değiliz anlıyoruz ama tartışmayalımmı konuyu uslubunca sen yapma lütfen.

Zero
05-07-2013, 10:56
Arkadaslar hakli aracim bastinmi giden bastinmi hepsinden cok daha iyi duran bir arac ama downpipe yuzunden muayeneden gecemem su an trafikte gezen muayeneli hurdalar cok daha tehlikeli yolda.Amma ve lakin birde isin kural boyutu var iste Bugra da kendi acisindan hakli guvenlik kurali olarak uygulamak zorunda her ne kadar mantikli olamasada bu kural.Yani iki ucu oklu degnek aslinda.

cKatmer
05-07-2013, 10:59
Bu konuda intercity nin bir başka çözüm yolu bulması gerekiyor kaldi ki muane istasyonlarinda egzoz ve spoilerlere bile takılıyorlar ki piste gelen çoğu araç modlu yani muaneden geçmesi %0.01.Herkesin supersport aracı olamadiğindan dolayi bence modifiyeli araçlar için bir şey yapılması gerekiyor.
Piste gelen çoğu modlu aracın nasil en ufak detayına kadar bakıldığını sürekli kontroller yapıp denendigini aralarında en iyi bilen sensin pist amca :D bu yüzden bence bu konuda öncelikle bu camianın yanında olman gerektiğini düşünüyorum :)
kardeşin cico :D

Göki,ZD
05-07-2013, 11:45
Arkadaslar hakli aracim bastinmi giden bastinmi hepsinden cok daha iyi duran bir arac ama downpipe yuzunden muayeneden gecemem su an trafikte gezen muayeneli hurdalar cok daha tehlikeli yolda.Amma ve lakin birde isin kural boyutu var iste Bugra da kendi acisindan hakli guvenlik kurali olarak uygulamak zorunda her ne kadar mantikli olamasada bu kural.Yani iki ucu oklu degnek aslinda.

Guvenlikse güvenlik, piste giren cogu modlu arac oraya standart girenden daha güvenli.. Teknik kontrok ne için var o zaman..?

Pistte herhangi bir kaza durumunda hasar karsılanmıyorsa ve oiste zarar gelirsede bunu tahsil ediyosa teknik kontrolden de geçiyorsa bi araç muayene aranmaması gerek.. Muayene nedir devletin teknik kontrolu..
Serhat ın aracı oraya giren cogu aracdan daha iyi yıl tutup durucagı aşikar..
Bu kuralı buğra koymadı ama pist ile görüşüp esneklik yaptırabilir, yada ne bilin bu tarz araclar için bi sınıf açılsın..

Serhat Y.
05-07-2013, 12:01
Guvenlikse güvenlik, piste giren cogu modlu arac oraya standart girenden daha güvenli.. Teknik kontrok ne için var o zaman..?

Pistte herhangi bir kaza durumunda hasar karsılanmıyorsa ve oiste zarar gelirsede bunu tahsil ediyosa teknik kontrolden de geçiyorsa bi araç muayene aranmaması gerek.. Muayene nedir devletin teknik kontrolu..
Serhat ın aracı oraya giren cogu aracdan daha iyi yıl tutup durucagı aşikar..
Bu kuralı buğra koymadı ama pist ile görüşüp esneklik yaptırabilir, yada ne bilin bu tarz araclar için bi sınıf açılsın..

yani diğer katılımcılarında hassasiyeti olabilir muayenesiz araçla aynı pisti paylaşmak istemiyorum diyebilir varsa böyle tepkili arkadaşlar onlarada saygı duymak lazım. farklı grup açılması mümkün olabilir ama bence bu tip bişeyi alenen değilde olayı kendi içinde kuralları esneterek fazla hissettirmeden, benim memurum işini bilir zihniyetinde halletmek gerekir diye düşünüyorum.

shkodra
05-07-2013, 14:27
1- Şahsen ben TÜV Muayenesinden geçmemiş, her tarafından ayrı ses gelen, motoru, şanzımanı, taşıyıcı aksamı ve frenleri bir garip uydurma olan ( Sözüm ona bunlar çok iyi çalışıyormuş ) bir araç ile Halk Gününde piste çıkmak istemem.

Eğer aracınızın gerçekten güvenli olduğuna inanıyorsan yarış arabalarının aldığı belgeleri alırsın. Ayrı bir grupta çıkarsın. Benim hayatımı ve arabamın orjinalliğini tehlikeye atmassın.

Yok illa ben modifiye arabam ile standard arabaları geçicem ve bunun keyfini çıkarıcam diyorsan o başka.

2- Ayrıcana ben 40 kişi aynı piste bir anda çıkmak istemediğimide İntercty İstanbulPark yönetimine bildirdim.

Cem.B
05-07-2013, 14:39
1- Şahsen ben TÜV Muayenesinden geçmemiş, her tarafından ayrı ses gelen, motoru, şanzımanı, taşıyıcı aksamı ve frenleri bir garip uydurma olan ( Sözüm ona bunlar çok iyi çalışıyormuş ) bir araç ile Halk Gününde piste çıkmak istemem.

Eğer aracınızın gerçekten güvenli olduğuna inanıyorsan yarış arabalarının aldığı belgeleri alırsın. Ayrı bir grupta çıkarsın. Benim hayatımı ve arabamın orjinalliğini tehlikeye atmassın.

Yok illa ben modifiye arabam ile standard arabaları geçicem ve bunun keyfini çıkarıcam diyorsan o başka.

2- Ayrıcana ben 40 kişi aynı piste bir anda çıkmak istemediğimide İntercty İstanbulPark yönetimine bildirdim.

o dediğniz standarlarda araçlarla kimse çıkmaz istemez,teknik kontrol bu yüzden var

esasında bu işler istekle oluyorsa freni,amortisörü,lastiği standart olan sanıyorum sizinde öyle bende tüv den geçtim ama sizin gibi araçlarla çıkmak istemem(çünkü pist kullanımı için yetersiz esasında standart araç)

kıvancr
05-07-2013, 14:41
Piste gelebilme durumumuzu yarın öğlene kadar bildirmemiz mümkünmü? Ödeme konusunda havale yapamazsak orada verebilme şansımız varmı? Arkadaşımdan haber beklıyorum beraber gelecegiz.

turkerrr
05-07-2013, 14:52
soranlar olmuş kasko ve trafik sigortası pistte ki kazalar için ödeme yapmaz arkadaşlar ....

keyifli bir organizasyon geçer umarım iyi eğlenceler herkese

Ogedov
05-07-2013, 15:00

Ne tüvmüş be Nasa sanki :D biz tabanı delik kamyonet geçirdik paspas örterek onunla giriyim isterseniz ama alttan düşersem üstümden geçmek yok :D

Low-Rider
05-07-2013, 15:04
tüv'den önce 40 araçlık seanslara çözüm bulmalılar

KA®ANLIK
05-07-2013, 15:13

aynen 25 araç oldukça idealdi esasında,
40 araç için ben de intercity e mail attım düşüncelerimi, 20-25 araç olsa etrafımda katılım yapacak çok insan var aslında. 40 araba çok düşündürüyor herkesi.

MertSerhanÖ.
05-07-2013, 15:22
Mail nekadar sürede gelir acaba?:)

Göki,ZD
05-07-2013, 15:23

Ben olsaydım sizden saglık raporu isterdim ;)

shkodra
05-07-2013, 15:24

Ben sırf bu yüzden iki defadır katılmıyorum ve her defasında İstanbulpark Yönetimine bunu bildirdim.

Herkes 25 araç isteğini yazarsa bence düzenleme yapılır.

40 aracı bir seansa doldurup akşama kadar 250 araç yerine 400 araç dolmadığına göre Katılım-Maliyet = Kazanç açısından onlar için değişen bir şey yok bence.

ef186
05-07-2013, 15:24
40 a dua ediniz ingilterede 65 otomobil bir anda piste çıkmakta ....

shkodra
05-07-2013, 15:26
Ben olsaydım sizden saglık raporu isterdim ;)

Marmara Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Bölümü Pr. Doktor Serdal Turhal'a Benim adımı sorarsan gerekli raporu alırsın

ef186
05-07-2013, 15:33
Ben sırf bu yüzden iki defadır katılmıyorum ve her defasında İstanbulpark Yönetimine bunu bildirdim.

Herkes 25 araç isteğini yazarsa bence düzenleme yapılır.

40 aracı bir seansa doldurup akşama kadar 250 araç yerine 400 araç dolmadığına göre Katılım-Maliyet = Kazanç açısından onlar için değişen bir şey yok bence.

Olayın konsepti kazanç olsa idi zaten 120 tlye pistin otoparkına girebilirdi insanlar .

Organizasyon bu katılım ücreti bu sayı bu isteyen gelir isteyen gelmez ama organizasyon yapısı katılımcının değil organizasyonu yapan organizatörün tasarrufudur .

Bu nedenle ben size tekrar 40 otomobil olacak ve seans otomobil sayıları azalmayacak diyebilirim .

Görüşmek üzere

Göki,ZD
05-07-2013, 15:35

Tr de 3üncü kere piste cıkılcak kanka :D ingilteree piste cıkan 1 kişinin tur sayısı tr de gireb herkesin tur sayısı ile eşittir bence axacjajxajal

Zero
05-07-2013, 15:43
Bence kategorilendirme yapilabilir mesela superspor,halk gunu ,time trial seklinde 3e ayrilabilir.time triale muayene durumundanda sorun yasayanlar girer hemde arac sayisi 25-30arasi belirlenir vs vs seklinde bi fikir.Metin bey gibi muayenesiz modifiyecilerle cikmam diyenler halk gunune aracina guvenenlerde time trial kategorisine katilir..Ya da bilemedim boylesi daha iyidir Bugra nin karari artik.

ghibli06
05-07-2013, 15:53
Islem tamam pazari bekliyoruz, 335ler M535 ve ben mekanik ekiple geliyoruz, guzel bir gun olur insallah...

Caner B.
05-07-2013, 16:05
Ne tüvmüş be Nasa sanki :D biz tabanı delik kamyonet geçirdik paspas örterek onunla giriyim isterseniz ama alttan düşersem üstümden geçmek yok :D

:hahaha:

bence o abimize tek katılım imkanı sunsunlar 20 dk tek başına pistte turlayabilir sonuçta hakkıdır pert her yerinden ses gelen hurdalarla aynı anda pistte yer almamak

SSagnak
05-07-2013, 16:09
Muayene yaptırmak bu kadar mı zor ya

shkodra
05-07-2013, 16:28
:hahaha:

bence o abimize tek katılım imkanı sunsunlar 20 dk tek başına pistte turlayabilir sonuçta hakkıdır pert her yerinden ses gelen hurdalarla aynı anda pistte yer almamak

Harvey Gibbs - Group A Escort RS Cosworth - FordFair 2010 - 0-60: 2.9Sec - YouTube (http://youtu.be/UOaVpkgAx3A)

Allah aşkına söyle şunun her yerinden ayrı ses geliyormu gelmiyormu.
Biraz insaf edin kardeşim. Ben böyle bir hurda ile aynı pistte nasıl olayım.

azrail
05-07-2013, 16:28
Organizasyon bu katılım ücreti bu sayı bu isteyen gelir isteyen gelmez ama organizasyon yapısı katılımcının değil organizasyonu yapan organizatörün tasarrufudur .

Bu yazın hiç hoş olmadı. Onlar kendilerince haklı olabilir ancak bizde müşteriyiz. Bizim memnuniyetimiz ve isteklerimizi göz artı etmemeleri gerekiyor. Bir şekilde orta yol bulunabilir. Öyle kesip atmakla olmaz. Pist etkinliğinden sonra anket yapılmasının bir nedeni olmalı dimi. Biz düzgünce taleplerimizi iletelimde olmuyorsada olmasın

ghibli06
05-07-2013, 16:29
Muayene kararini destekliyorum, size gore arac daha iyi yol tutup duruyor olabilir, peki hepsi boyle mi? Neyi nasil onleyeceksiniz herkes muayenesiz aracla girecekse... Sevsek de sevmesek de TUV diye bir kurum var, cogumuz gecip gecemeyecegimizi biliyoruz... 40 araclik bir seansta guvenligi saglamak sadece bayrak sallamak ya da brifing vermekle biter mi? En onemli unsur araclar, an itibariyle de araclara onay veren kurum TUV dur, yapilacak bir sey oldugunu sanmiyorum...

shkodra
05-07-2013, 16:31
Muayene kararini destekliyorum, size gore arac daha iyi yol tutup duruyor olabilir, peki hepsi boyle mi? Neyi nasil onleyeceksiniz herkes muayenesiz aracla girecekse... Sevsek de sevmesek de TUV diye bir kurum var, cogumuz gecip gecemeyecegimizi biliyoruz... 40 araclik bir seansta guvenligi saglamak sadece bayrak sallamak ya da brifing vermekle biter mi? En onemli unsur araclar, an itibariyle de araclara onay veren kurum TUV dur, yapilacak bir sey oldugunu sanmiyorum...

Konuş hocam destekliyorum..

Serhat Y.
05-07-2013, 16:45

bişeyi gözardı ediyosunuz ben trafikten men edilmiş aracı sokun suç işleyin demiyorum zaten, trafik uygulamasına bile girsen daha önce vukuatın vs.yoksa 1 hafta izin veriyor hallet işlerini devam et diyor. kaldıki teknik kontrollerde yapılıyor pistten önce senin aracının muayenesi olsa bile belli kriterler eksikse alınmıyorsun. anlatmak istediğim bu.

volume81
05-07-2013, 16:47
dün pist'deydim buğra abi ile tanışma fırsatım oldu adam arı gibi çalışıyor :D

F10 535D xdrive ile pist'e çıktım asfalt gerçekten çok iyi 195km/h ile 11. viraj'a girdim lastikler haricince sorun'u olan yoktu :D

cooper S all4 ile slalom ve panik fren denemelerim oldu beklediğimden çok daha iyi yol tutuyor

pist'in asfaltı aşırı derecede iyi pazar günü izlemeye gelicem kısmetse çıkan arkadaşlar için görecekler ki normal yolda arabayı kullanmıyormuşuz diyeceksiniz :)

Low-Rider
05-07-2013, 16:51

Evet ingilizlerle birlikte gazlamaya başladık aynı pist kültürüne sahibiz buğraa beeey :D

Muayene konusunda yorumum yok iyi veya kötü ama aklıma şöyle birşey geldi muayenesi yapılmış araç güvenli olarak kabul ediliyorsa, muayenesini yeni yaptırmış biriyle en son 23ay önce yaptırmış araç arasında da fark oluşur o zaman güvenlik vs olarak

Ogedov
05-07-2013, 17:26
Bizim derdimiz muayenesiz veya hurda araçlar dolsun değil ancak diyelim ki bir araç tüvden geçemedi. Bu o arabanın kötü yada bozuk durumda olduğunu veya piste uygun olmadığını göstermez ki... Türkiye yol standartlarında kullanıma engel teşkil edecek sorunları olduğunu gösterir.

Ki özgürün söylediği gibi 23 ay önce muayenesi olan bir aracın ne kadar tüv onayı alabilecek durumda olduğunu nerden biliyoruz da birlikte giriyoruz piste. TÜV onayı bir kıstas değildir her yanından kaçak olan bir sistemdir. Bir önceki postumda söyledğim gibi tabanı delik arabayla TÜV den geçtim bu durumda piste girmem sizin için sorun değildir.

Bu iş kültür işidir zaten adam kendi arabasının uygunsuzluğunu kabul etmiyorsa bir şekilde tüvde alır teknik kontrolden de geçer. Bu riski göze almak zorundasınız halk gününde.
piste girmeye müsait olmayan arabaları düşünmek istemiyorsanız bir günlük kiralar kendi çevrenizle çıkarsınız piste.

ghibli06
05-07-2013, 17:38
Risk alalim yani? Bana araba carpsa da ben oduyorum yoldan ciksam vrrdigim hasari da ben oduyorum oyle bir organizasyonda hem de 40 tane tanimadigim arac ve pilotla yaris pistine cikiyorum bu yeterince risk zaten, zevk almaya cikiyoruz kusura bakmayin daha ote bir riski kim neden alsin biri bana anlatir mi? Asil muayenesiz arac kiralasin pisti ciksin tek basina...

josefsalvatini
05-07-2013, 17:44
40 arac oldugu sürece bende katılmak istemiyorum ilk yarış güzeldi ikincisi belli zaten kazalar oldu.
elbette ingilterede daha fazla arac cıkabılır ama adamlar her haftasonu drag pist vs yapıyorlar

ingiltere otomobil sporlarının baskenti

biz ise 1 yarısla aynı kültüre kavuştuk:)
bugra bey kuralları belirleyerek bir standart olusturmaya çalışıyor ama kademeli geçişler yapılmalı bence ..

muayene konusunda ise pistte olan araçların yarısı o an tuv kontrolune girse vize alamaz ,bu durumda sadece kagıt üstü muayene mi sizin için önemli..

Ogedov
05-07-2013, 17:49
Risk alalim yani? Bana araba carpsa da ben oduyorum yoldan ciksam vrrdigim hasari da ben oduyorum oyle bir organizasyonda hem de 40 tane tanimadigim arac ve pilotla yaris pistine cikiyorum bu yeterince risk zaten, zevk almaya cikiyoruz kusura bakmayin daha ote bir riski kim neden alsin biri bana anlatir mi? Asil muayenesiz arac kiralasin pisti ciksin tek basina...

Bende aynı piste çıkıcam hafta sonu hatta geçen organizasyonda aynı seanstaydık birlikte. Mecburen risk almak zorundayız çünkü bilemezsiniz kimin ne olduğunu. Tüvünde teknik kontrolünden kaçabilecek kusurları olan araçlarla aynı piste girmeyi göze alarak girmek zorundayız piste. Araçlar çok düzgün olsa bile araç sahiplerini akşamdan kalma olmadığını veye ne kadar iyi şöför olduğunu nerden bileceksin :D O nedenle takılmayın böyle muayene vb kaçakları olabilecek şeylere :D
Piste giren halinden çok farklı bir halde geçtiği muayene filan bir kıstas değildir bana göre. Teknik kontrolden geçiyorsa bu organizasyona girme hakkı vardır demekki. Geri kalan riski katılımcı üstlenmek zorunda.

Salih
05-07-2013, 17:53
Olayın konsepti kazanç olsa idi zaten 120 tlye pistin otoparkına girebilirdi insanlar .

Bu nedenle ben size tekrar 40 otomobil olacak ve seans otomobil sayıları azalmayacak diyebilirim .

Görüşmek üzere

İlk organizasyonunuz 25 arabaydı zannedersem. 40 araba bence risk teşkil ediyor herkes bilinçli değil. Olayın konsepti neden kazanç değil kamu kuruluşu değil orası tabi karını düşünüyor yoksa seansları 25 ten neden 40 a çıkardılar ? Fiyat tabiki ucuz olmak zorunda 40 araba riskini göze alıpta giriyor herkes. 120 liraya otoparka giremezdiniz demişsinizde pahalı olursa da kimse gelmez yani pist intercity nin kendisi tekbaşına turlar pistte diğer türlü yanlışmıyım hocam ?

Caner B.
05-07-2013, 19:29
Harvey Gibbs - Group A Escort RS Cosworth - FordFair 2010 - 0-60: 2.9Sec - YouTube (http://youtu.be/UOaVpkgAx3A)

Allah aşkına söyle şunun her yerinden ayrı ses geliyormu gelmiyormu.
Biraz insaf edin kardeşim. Ben böyle bir hurda ile aynı pistte nasıl olayım.

Abi muayeneden gecemeyen araclar(modifiye edilmis olanlar) orasidan burasindan ses geliyor diye gecemiyor degil ki standart donanim uzerinde degisiklik yapildigindan gecemiyorlar ki buna aracin performansina arti yonde etki eden degisikliklerde dahil..arabaniz standartsa sizinde cikmamaniz gerekiyor o zaman cunku sonucta araclar standart donanimda piste uygun olarak yapilmiyorlar..frenleriniz yetmeyebilir sonucta pist icin yapilmamis ve birisine carpabilirsiniz..bu yonden bakinca baskalarida sizinle ayni pistte yer almak istemeyebilir..
Ornegin serhat abinin arabasi muayenesi yoktur ama piste cikacak cogu aractan piste uygunluk acisindan daha ustundur..Yani sonuc olarak bu muayene isi bence de sacma cok celiskili bir durum..

Zero
05-07-2013, 19:52

Soylediklerinizde cok haklisiniz ama gercekten aslinda bu isin kesin bir kontrolu yok.Yani su an aracimi muayeneye soksam gecmez neden downpipe var,siz simdi benimle piste cikmak istemiyorsunuz bu yuzden ama dogru degil bence tercihiniz.Ya da diyelim ki benim aracim muayeneden gecmis ama aradan 1 sene gecmis frenlerim hasat lastiklerim bitik siz benimle pistte ayni seansta gazlamayi tercih ediyorsunuz hangisi daha guvenli?Tabiki TUV bir standarttir tabiki olmasi olmamasindan iyidir ancak pist organizasyonuna gore bir kontrol yoktur TUV de.Yaris oncesi teknik kontrol var orada gecen gecmeli gecemeyen girememeli.Neden o teknik kontrol yapiliyor TUV muayenemize guvenilmiyor mu?Tekrar soyluyorum yapilacak seyi bence kategori arttirilmali ben risk almam TUV suzlerle cikmam diyenler 40 arac halk gunune,sure kasarim diyenler 25-30 u gecmemek uzere ayri bir kategoriye alinmali ben ilk 2 org dada bulundum(1i katilimci 1i seyirci olarak) cok fark vardi arada ilki cok daha iyiydi, ayrica 2.sinde cok daha fazla kaza oldu seans ici arac sayisi arttigi icin..

shkodra
05-07-2013, 19:53
Abi muayeneden gecemeyen araclar(modifiye edilmis olanlar) orasidan burasindan ses geliyor diye gecemiyor degil ki standart donanim uzerinde degisiklik yapildigindan gecemiyorlar ki buna aracin performansina arti yonde etki eden degisikliklerde dahil..arabaniz standartsa sizinde cikmamaniz gerekiyor o zaman cunku sonucta araclar standart donanimda piste uygun olarak yapilmiyorlar..frenleriniz yetmeyebilir sonucta pist icin yapilmamis ve birisine carpabilirsiniz..bu yonden bakinca baskalarida sizinle ayni pistte yer almak istemeyebilir..
Ornegin serhat abinin arabasi muayenesi yoktur ama piste cikacak cogu aractan piste uygunluk acisindan daha ustundur..Yani sonuc olarak bu muayene isi bence de sacma cok celiskili bir durum..

Arabam Standard fakat bir çok standard üretim araç'ta modifiye edilmiş araçlardan daha üstün üretiliyor. Çünkü üretim amaçları ve müşteri portföyleri başka.

MertSerhanÖ.
05-07-2013, 20:12
Bu konusma arasında garip olucak kusura bakmayın ama buğra abi sana pm atmaya calıstım kutun dolu:) ben mail atıyorum fakat geri dönüs olmadı yarın 2 dede biticek online basvuru tam olarak ne atıcam mail,birde pazar günü direk aracımla gelip katılabiliyormuyum?

Serhat Y.
05-07-2013, 20:35
Arabam Standard fakat bir çok standard üretim araç'ta modifiye edilmiş araçlardan daha üstün üretiliyor. Çünkü üretim amaçları ve müşteri portföyleri başka.

Valla hocam sızın pek kıymetlı aracınızı cok merak ettım dogrusu, tanısma fırsatı buluruz umarım pıstte:)

kickboxer
05-07-2013, 20:42
25 araçlı seanlara göre 40 araçlık seanslarda dahamı fazla kaza vardı:D
İlk defa piste giricem arabayı normalde kullanmıyorum yanlış anlamayın tehlike çokmu fazla

Zero
05-07-2013, 20:56
İlk defa piste giricem arabayı normalde kullanmıyorum yanlış anlamayın tehlike çokmu fazla

Yanlis anlama olmasin kimse birbirine vurmadi :) ama 25 arac olan ilk yarista daha az aracla karsilastiginiz icin pistte giderken "daha az dikkat kaybi daha az risk daha az gaza gelme" durumu oldugundan daha az kaza vardi.40 aracli 2. yarista kaza daha coktu.Birde kaza yapmayipta surekli pistten cikanlar oldu arkadasim soylemistide seanslardan ciktiginda ben pist sonrasi arac ici videolari izlerken gordum surekli birileri virajda duz yol gibi devam ediyordu cayira cimene cikiyordu :) Allah tan cayir cimen cikanlarin cogu duzgunce yavaslayip piste sag saglim geri dondu birkac kisi disinda..Yani kisacasi yine surucude bitiyor olay kendini bilirsin zaten rolling start yapildi 2.organizasyonda beklersin herkes gitsin arkadan onun bosken kasarsin hic birsey olmaz.

Salih
05-07-2013, 21:19
Yanlis anlama olmasin kimse birbirine vurmadi :) ama 25 arac olan ilk yarista daha az aracla karsilastiginiz icin pistte giderken "daha az dikkat kaybi daha az risk daha az gaza gelme" durumu oldugundan daha az kaza vardi.40 aracli 2. yarista kaza daha coktu.Birde kaza yapmayipta surekli pistten cikanlar oldu arkadasim soylemistide seanslardan ciktiginda ben pist sonrasi arac ici videolari izlerken gordum surekli birileri virajda duz yol gibi devam ediyordu cayira cimene cikiyordu :) Allah tan cayir cimen cikanlarin cogu duzgunce yavaslayip piste sag saglim geri dondu birkac kisi disinda..Yani kisacasi yine surucude bitiyor olay kendini bilirsin zaten rolling start yapildi 2.organizasyonda beklersin herkes gitsin arkadan onun bosken kasarsin hic birsey olmaz.

Hocam ortalama bir hesap yaparsak pist uzunluğu 5.3 km ve 4 metreden arabaları hesaplarsak yaklaşık 30m ye bir araba düşüyor. Ve 100 km hızla giderken saniyede 27m yol gidiyorsunuz. Pistteki düzlüklerde çoğu araç 100 ile 200 km arasında hıza çıktığını da hesaba katarsak ufak bir hata yarım saniyelik bir hata payı bile o hızlarda allah korusun büyük sonuçları olur ve riski çok büyük. Oluşacak kazada kasko vs de işlemiyor. Ben son iki etkinliğe katılmaktan bu yuzden caydım.

Buğra abi pistteki araç sayısını azaltabilmenin hiçbir yolu yokmudur ? Fiyatla beraber dengeleyip ??

Ome_RS
05-07-2013, 21:19

ooo dublex kardeşliği :D

Zero
05-07-2013, 21:26
Hocam ortalama bir hesap yaparsak pist uzunluğu 5.3 km ve 4 metreden arabaları hesaplarsak yaklaşık 30m ye bir araba düşüyor. Ve 100 km hızla giderken saniyede 27m yol gidiyorsunuz. Pistteki düzlüklerde çoğu araç 100 ile 200 km arasında hıza çıktığını da hesaba katarsak ufak bir hata yarım saniyelik bir hata payı bile o hızlarda allah korusun büyük sonuçları olur ve riski çok büyük. Oluşacak kazada kasko vs de işlemiyor. Ben son iki etkinliğe katılmaktan bu yuzden caydım.

Buğra abi pistteki araç sayısını azaltabilmenin hiçbir yolu yokmudur ? Fiyatla beraber dengeleyip ??

Tabiki tabiki az arac az risk demek ama az kaza olacak anlamina gelmiyor demek istedim sadece.Gruptan kopanlar oluyor kendi halinde takilanlar oluyor sahil spec bakiyorsun ki 3-5araba ayni kare icerisindesin gerisi yok.Yani 25aractayken oyleydi hizlanip gruptan koptugun zamanda buyuk bosluk kaliyordu onunde,40ta yarismadim ama soylenene gore yogunluk biraz rahatsiz ediciymis.Yaris sonrasi cok guzel geri bildirim topluyor Bugra aslinda,bence sikayetlerin buyuk bolumu kalabalikla alakali illaki zamanla bir cozum uretecektir bence.

shkodra
05-07-2013, 21:29
Islem tamam pazari bekliyoruz, 335ler M535 ve ben mekanik ekiple geliyoruz, guzel bir gun olur insallah...

Bulmaca çözmekten bi hal oldum. Şu arabaların ismi yokmu.
Bende ZMJ ve N5F ile geliyorum. Hadi bakalım bunuda sen bil.

Zero
05-07-2013, 21:33

Bmw 3.35 ve yine m paket bmw 5.35 olabilir mi?

M3CSL
05-07-2013, 21:38
Adi ustunde halk gunu gezmeye cikiyosun arada gazliyosun,
sure kasmak isteyenler 15 20 kisi 1 seansi kiralayip ona gore arac basi ucret odeyebilirler.(diye biliorum)

shkodra
05-07-2013, 21:45
Bmw 3.35 ve yine m paket bmw 5.35 olabilir mi?

Maalesef yanlış cevap.

shkodra
05-07-2013, 21:50
Valla hocam sızın pek kıymetlı aracınızı cok merak ettım dogrusu, tanısma fırsatı buluruz umarım pıstte:)

Tanışmayı bende isterim.
Arabamı merak etmeye değmez benim gibi eskilerden kalma antikadır.

Onrcn
05-07-2013, 22:19
40 araba;

Bence cok zevkliydi, bir kisi disinda herkes cok cok dikkatliydi. Zaman yapma acisindan cok kotu oluyor gercekten ama boyleside cok zevkli. Yaristan once kesinlikle herkes uyarilmali, arkadan hizli gelen araca kesinlikle yol verilmeli. Oyle ahim sahim bir tehlike olustugunu dusunmuyorum, soyle dusunun makas atiyorsunuz ve yolda 1000 tane tanimadiginiz ne iduu belirsiz arac ve insan var, saga kirabilir sola kirabilir sert degistirir vs vs. Ha ben makas falan atmiyorum derseniz de, yine ayni seyler basiniza gelebilir.

Hic degilse pistte asfalt baya tutunuyor. Frenler cok daha iyi calisiyor, serit degistirmeniz daha kolay ve daha guvenli. 2 seans ciktim 45 araba, biri yagmurlu biri kuruydu. Yagmurda hic bir tehlike yasamadim, kuruda 1 kisi aynasini kontrol etmeden onume atladi fakat rahatca durduk. Kendinizi riske atip alakasiz yerde insanlarin yanina gelmezseniz gecislerde gayet kolay. Yeterki biraz sabredin.

25 araba ile de ayni tehlikeleri yasayabilirsiniz, 5-6 araba yavas kalir vs ayni virajda denk gelebilirsiniz. Bende daha az kalabalik olsun isterim ama boyleside gayet guzel.

Muayene konusu;

Sahsen benim muayene sikintim yok. Fakat bazi arkadaslara ciddi dert. Orada teknik kontrolde zaten araclarin emniyet kemerleri vs kontrol ediliyor, ben muayene yaptirali 23 ay olmus.. Simdi benim arabamda da bir yanlis olabilir, Tuv kontrolu faydali fakat cok lazim degil. Tuv den gecmisim methanol olsa ve kaput altina bassa tehlikesiz miyim ? Tuv den gecip bu 24 ay surecinde basimiza gelebilecek cok sey var, yag sizdirir, benzin sizdirir bir suru sey olabilir.

GoPro; bu konu benide alakadar etti ve sebebinin ne oldugunu da biliyorum, cok haksiz bulmadim fakat bir sinirlama getirilebilir bu konuya. Go Pro nun gercek ayaklarinin bir camdan cikmasi cok imkansiz, elle asilsam gelmiyor hatta cam esniyor (Yan cam). Fakat dusebilecegini soyleyerek yasaklandi. Normal GoPro su olupta disariya montaj yapamamam baya enteresan oldu. Burada GoPro disindaki bir kameradan dolayi sikinti cikti ve tamamen hak verdim o gun. Go Pro disinda disa montaj olmasa ve 5sn kontrol edilse olay cozulecek. Iceriden tamamen parlama aliyorum bakalim yeni stratejiler yapacagim, disa montaja izin verilse 2. go pro yu alip cok daha keyifli videolar cekecegim ;)

bahadırtelli
05-07-2013, 22:30
Acıkcası 40 aracla cıkmaya bende cekiniyorum ama 3ay oncesine kadar cıkacak f1 pistimiz yoktu
3 ayda 3. Pist gunu şikayet etmeye cok fazla hakkımız olduğunu dusunmuyorum
Biz öncelikle katılalım ilgi gösterelim organizasyonlar zamanla cok daha profesyonel ve guvenli olacaktır

Low-Rider
05-07-2013, 22:55
40 araba;

Bence cok zevkliydi, bir kisi disinda herkes cok cok dikkatliydi. Zaman yapma acisindan cok kotu oluyor gercekten ama boyleside cok zevkli. Yaristan once kesinlikle herkes uyarilmali, arkadan hizli gelen araca kesinlikle yol verilmeli. Oyle ahim sahim bir tehlike olustugunu dusunmuyorum, soyle dusunun makas atiyorsunuz ve yolda 1000 tane tanimadiginiz ne iduu belirsiz arac ve insan var, saga kirabilir sola kirabilir sert degistirir vs vs. Ha ben makas falan atmiyorum derseniz de, yine ayni seyler basiniza gelebilir.

Onurcan her yerde bunu savunuyorsun arkadan hızlı gelene yol vermeli diye düzlükte eyvallah ama her virajda dışarımı atıcak adam kendini? adam çıkmış oraya direksiyonu arabası yettiği kadar gitmeye çalışıyor herkes. zaten brifingde üstüne basa basa söylendi "viraj içinde geçmeyin!!" diye, en büyük tehlikeyi zaten bodoslama viraja dalanlar oluşturuyor onun dışında çok sıkıntı yoktu.bu kurala uyuldumu gerisi problemsiz ilerler zaten

ghibli06
05-07-2013, 23:34

haklısınız hocam, BMW e92 335d ve 335i ile 1986 model restore ve modifiye dilmiş e28 kasa BMW M535 ile beraber gelip etkinliğe katılacağız :) sizin soruları ise bilemeim maalesef :soru:

kickboxer
05-07-2013, 23:36
ooo dublex kardeşliği :D

0.4 basıyorm:D kapısalım :D:D

Ome_RS
05-07-2013, 23:43
0.4 basıyorm:D kapısalım :D:D

bende 0.6 basıyorum :D
sadece pistte kullanmak istiyorum ben sadece düzlükte basarım 2-3-4 o kadar :)

Zero
06-07-2013, 00:35
Maalesef yanlış cevap.

Maalesef dogruymus cevap :)

ef186
06-07-2013, 00:53
Bu yazın hiç hoş olmadı. Onlar kendilerince haklı olabilir ancak bizde müşteriyiz. Bizim memnuniyetimiz ve isteklerimizi göz artı etmemeleri gerekiyor. Bir şekilde orta yol bulunabilir. Öyle kesip atmakla olmaz. Pist etkinliğinden sonra anket yapılmasının bir nedeni olmalı dimi. Biz düzgünce taleplerimizi iletelimde olmuyorsada olmasın

Her organizasyonda aynı yazılar aynı cevaplar sıkılmadımı kimse ben yazmaktan sıkıldım artık arkadaşlar .
40 otomobille bu iş yapıldı 1 otomobil 1 otomobile deymedi diyorum ...
Halk gününün anlamı halk günüdür minibüste çıkartırız aynı seansta jip te Herkeze açık bir aktivite bu ...
Zaman kasarım ama virajda araba önüme gelmesin az araç olsun isteği bu işin lüksüdür . Bunu talep eden için 2 katı ücretle buyrun 20 otomobil hemen seansınızı hazırlıyayım .
Yazın alt alta 20 otomobil 20 dakika 240 TL leri yatırın hesaba ben kendim ilgilenip 20 otomobil çıkartayım sizi piste .
Şimdi aa ücret yükseldi 20 otomobil gelmeyeyim 120 veriyim 40 araçla çıkayım der insanlar bu iş böyle aksini sölemesin bana kimse ...
O olmasın bu olmasın pist babamızın pisti olsun pembe panjurlu garajlar olsunla olmaz bu iş .
Bu işi aranızda herhalde en iyi bilen benim bana benim işimin anlatılmasından hoşlanmıyorum durum bundan ibaret .

Ayrıca zaten 40 dakikası 1000 TL ye 15 araçlık süpersport seansı mevcut buyrun gelin katılın 10 -15 otomobil ile pistte gazlayın ...

Musteri mevzuu ise cok ayip benim icin degil bukadar senedir piste cikan yada takip eden sen pist fiyatlarini bilir uzerine harcadigimiz paralari az cok tahmin ederken kelime olarak ayip. Benim her organizasyonumda ve intercity organizasyonlarinda musteri yoktur misafir vardir cunku ticaret olmayan uzerine para hqrcanan iste musteri olmaz . Musteri olarak bir aktivite beklentimiz olsa bukadar senedir yapilan organizasyonlarin 10 da biri olmazdi cok net soyleyeyim.

Yani hem halam olsun hem sakalları olsun e olmuyor yahu ...

doush
06-07-2013, 02:28
Muayene işi bir önlem sayılabilir.. Özellikle fren testi için, bir çoğumuz frenler iyi tutuyor diye düşnüürken sağ ve solun aynı oranda tutmadığını vs. farketmeyebiliriz. Çok gerekli mi bilemeyeceğim ama basit şeyler için küçük bir önlem olarak görülebilir.

Pistte geçme konusunda kendi yaşadığımdan örnek vereceğim. Nurburgring'de öndeki sinyal vermeden arkadaki de sinyal vermeden kimse kimseyi geçemez. Sadece sollama yapılabiliyor. Yapmadığını marshall görürse ve bildirirse pistten banlanıyorsun. Bu kadar sertler. Viraj içinde kimseye yol vermek zorunda değilsin, düzlüğe çıkınca daha hızlı olan geçsin denildi.

Nurburgring halk gününde otoban olarak geçiyor ve otoban kuralları geçerli belki de bu kadar katı olmalarının nedeni oydu.

İlla ki bu kurallara yüzde yüz uyulmuyordur belki de ama pistte geçme geçilme konusunda büyük hatalar vardı bazı videolarda.

Buğra abinin ve beraber çalıştığı insanlarla böyle şeyleri her gün daha çok düşündüğünü ve herşeyin yerine oturacağını düşünüyorum. İstanbulda olmayı da çok isterdim açıkçası 1 yıl önce pist çürümeye terk edilmişken şimdi bagajınıza istanbulpark stickerı yapıştırıyorsunuz döndüğünüz için..

josefsalvatini
06-07-2013, 07:13
Onurcan her yerde bunu savunuyorsun arkadan hızlı gelene yol vermeli diye düzlükte eyvallah ama her virajda dışarımı atıcak adam kendini? adam çıkmış oraya direksiyonu arabası yettiği kadar gitmeye çalışıyor herkes. zaten brifingde üstüne basa basa söylendi "viraj içinde geçmeyin!!" diye, en büyük tehlikeyi zaten bodoslama viraja dalanlar oluşturuyor onun dışında çok sıkıntı yoktu.bu kurala uyuldumu gerisi problemsiz ilerler zaten

zaten bütün mesele kurallara uyulmaması

düzlükte geciş olacak denildi herkes virajda geçmeye calısıyor , hızlı olan yavas olan var hepsi aynı şekilde halk gününde hepsinin hakkı aynı.

kurallar madem çok katı virajda zorlayarak geçenler kara listeye alınacaktı ne oldu?

bir sürü araç içi video var herkes virajda geçmiş...
süre kasmak isteyen bu durumda ayrı seansda cıkmalı bence

kurallara herkes uysa 60 araba cıksın sorun olmaz .....

shkodra
06-07-2013, 07:40
Maalesef dogruymus cevap :)

Bana cevap verdiğin için benim ZMJ ve N5F sorularıma cevap veriyorsun sandım.

shkodra
06-07-2013, 07:46
haklısınız hocam, BMW e92 335d ve 335i ile 1986 model restore ve modifiye dilmiş e28 kasa BMW M535 ile beraber gelip etkinliğe katılacağız :) sizin soruları ise bilemeim maalesef :soru:

Üstad sohbetini sevdiğim için sana şaka takılıyorum. Benimkilerde ZMJ: Peugeot 504 Coupe V6 motor kodu ve N5F: Escort Rs Cosworth motor kodu.
Pistte iyi eylenceler.

Onrcn
06-07-2013, 08:21

Simdi yazacaklarimi saldiri yada cok sert algilama lutfen fakat anca bu sekilde dile getirebilecegim :)

Simdi ben aracimi virajda daha hizli gitmek icin ayarladim meyvalarini da aldim. Gecen yaris duzlukte 2-3 arac disinda kimseyi gecemedim, herkes beni gecti fakat sureler ortada az cok. Ben simdi ne yapayim virajda tren gibi gideyim, duzlukte herkes beni gecsin? Ben nasil zevk alacagim bu isten?

Gurubumdaki herkesten daha gec fren yapiyorum, orada bile yanina cok uzaktan geldigim arkadaslar virajin icinde bana direndi, ben tehlikeli bulmadim fakat eger siz tehlikeli buliyorsaniz az birsey havaslamaniz gerekir orada.

Derlerseki viraj icinde kimseyi gecemezsin, diskalifiye olursun; ben o zaman bu aktiviteye gelmem. Benim arabam elden geldigince virajlar icin modifiye edildi, duzlukte adam gecmek istesem drag lara katilirim zaten. Halk gunu budur bana gore.

Bana super yol verenler oldu, illa cizgini bozmaya gerek yok bazi noktalarda az birsey yavaslarsa insanlar zaten rahat rahat gecis olur. Ben bana yol verin demiyodum fakat tehlikeli bulanlar icin soyluyorum.

Ha baska bir bakis acisida su. Diyelim canim sikildi, yavas gidip oyle bir defans cizgisi uygularim ki ancak cok hizli araclar on arka duzlukte gecer beni, virajdan duzluge cikarken arkamdakinin hizini oyle dusururum ki zor gecerler pisttede tren yapariz. Ne yapacagiz simdi boyle bir durumda? Bunu yapabilecek kapasitede bir cok kisi var kendimi de ustun gormuyorum. Ben kimsenin yolunu bloklamadim, arkamdan daha hizli gelenlere hep yol verdim viraj ici disi fark etmez.

Video yu tekrar izlersen Mehmet mini ile soldan atak yapiyor ben nasil yavasliyorum, sonra Mehmet atagi kesiyor ve ben basmaya basliyorum. YGT geldi kotu bir yerde benden hizliydi acaip zaman kaybettim son anda fark ettim fakat yol verdim atagimi kestim. Pist boyledir, baktin senden hizli geliyor yol verirsin nezakettir bu. Bir noktada sende bana yol verdin ve zamana kosuyordum orada, bunun icinde cok tesekkur ederim. Biraz daginik yazdim ama insallah kendimi anlatabilmisimdir.

devolation
06-07-2013, 08:53
Simdi yazacaklarimi saldiri yada cok sert algilama lutfen fakat anca bu sekilde dile getirebilecegim :)

Simdi ben aracimi virajda daha hizli gitmek icin ayarladim meyvalarini da aldim. Gecen yaris duzlukte 2-3 arac disinda kimseyi gecemedim, herkes beni gecti fakat sureler ortada az cok. Ben simdi ne yapayim virajda tren gibi gideyim, duzlukte herkes beni gecsin? Ben nasil zevk alacagim bu isten?

Gurubumdaki herkesten daha gec fren yapiyorum, orada bile yanina cok uzaktan geldigim arkadaslar virajin icinde bana direndi, ben tehlikeli bulmadim fakat eger siz tehlikeli buliyorsaniz az birsey havaslamaniz gerekir orada.

Derlerseki viraj icinde kimseyi gecemezsin, diskalifiye olursun; ben o zaman bu aktiviteye gelmem. Benim arabam elden geldigince virajlar icin modifiye edildi, duzlukte adam gecmek istesem drag lara katilirim zaten. Halk gunu budur bana gore.

Bana super yol verenler oldu, illa cizgini bozmaya gerek yok bazi noktalarda az birsey yavaslarsa insanlar zaten rahat rahat gecis olur. Ben bana yol verin demiyodum fakat tehlikeli bulanlar icin soyluyorum.

Ha baska bir bakis acisida su. Diyelim canim sikildi, yavas gidip oyle bir defans cizgisi uygularim ki ancak cok hizli araclar on arka duzlukte gecer beni, virajdan duzluge cikarken arkamdakinin hizini oyle dusururum ki zor gecerler pisttede tren yapariz. Ne yapacagiz simdi boyle bir durumda? Bunu yapabilecek kapasitede bir cok kisi var kendimi de ustun gormuyorum. Ben kimsenin yolunu bloklamadim, arkamdan daha hizli gelenlere hep yol verdim viraj ici disi fark etmez.

Video yu tekrar izlersen Mehmet mini ile soldan atak yapiyor ben nasil yavasliyorum, sonra Mehmet atagi kesiyor ve ben basmaya basliyorum. YGT geldi kotu bir yerde benden hizliydi acaip zaman kaybettim son anda fark ettim fakat yol verdim atagimi kestim. Pist boyledir, baktin senden hizli geliyor yol verirsin nezakettir bu. Bir noktada sende bana yol verdin ve zamana kosuyordum orada, bunun icinde cok tesekkur ederim. Biraz daginik yazdim ama insallah kendimi anlatabilmisimdir.

dostum guzel yazmissin ama 40arac varken sure kosmakta zorlanirsin keyfini cikarmaya bak ben devo astra ile giricem yine keyif icin atmosfer icin gelicem sureye kasamayiz hemen hemen her virajda bir aracla karsilasabiliriz bence boyle daha zevkli olur pist yarisi tadinda...
amma hersey bitarafa kimsenin tamponu bile cizilmez insallah allah kaza bela gostermesin cumlemize gozler kararmasin hirstan uzaklasmaya calisalim beyler :)

kickboxer
06-07-2013, 09:05
İndirim süresi bittimi?Online kayıtlar ne zaman bitiyor?

oxygen
06-07-2013, 09:12
Eğer süre ile ilgili sıkıntı yoksa,

40 araçlı grupları 120 tl
20 araçlı grupları 240 tl yapın.

keyif almak isteyen 40 otomobillik grupta, süre kasmak isteyen de 20 araçlık grupta çıksın.

Octavia RS
06-07-2013, 10:22
Bugün buyuk ihtimalle İstanbula donuyorum tribünde olucam ama..

Caner B.
06-07-2013, 11:02
dostum guzel yazmissin ama 40arac varken sure kosmakta zorlanirsin keyfini cikarmaya bak ben devo astra ile giricem yine keyif icin atmosfer icin gelicem sureye kasamayiz hemen hemen her virajda bir aracla karsilasabiliriz bence boyle daha zevkli olur pist yarisi tadinda...
amma hersey bitarafa kimsenin tamponu bile cizilmez insallah allah kaza bela gostermesin cumlemize gozler kararmasin hirstan uzaklasmaya calisalim beyler :)

Sure kasmayi bosversinler de sizin gibi her virajda el freni mi ceksinler ? Piste giriyorsak bundaki bir numarali amac sure kasmaktir bence

Serhat Y.
06-07-2013, 11:25
kayıt ve ödeme işlemini tamamlayıp seans ile ile ilgili geri dönüş alan varmı, mail gelmedi henüz bana.

Onrcn
06-07-2013, 12:16

Yok benim dedigimi yanlis anladin. Ben onu quote aldigim yaziya yazdim. Sure kasayim gibi muhtesem hirsim yok, bence boyle de guzel ama tehlikeli deniyorsa bu sekilde surmeleri gerekiyor onu diyorum. Yoksa brn bu haliyle gayet zevk aliyorum 10 gun boyunca pist aklima geliyor :)

yearone
06-07-2013, 12:24
Padoktan çıkarken biraz öndeki aracı salsanız nasıl olur ? Herkes gaza basarsa peşpeşe çıkılır trafik olur gibi. 3-5 sn ara olsa kafi gelir diye düşündüm

Not: Piste çıkmadım varsayım ile konuşuyorum.

Ramcho®
06-07-2013, 12:25
LPG li ve Muayenesi tam olan araçlar piste çıkabiliyor mu?

ef186
06-07-2013, 12:43
Mailler bugun gelir arkadaslar . Spam olarak gelebiliyor bazi emaillerde bilginiz olsun.

Ramcho®
06-07-2013, 12:44
LPG li ve Muayenesi tam olan araçlar piste çıkabiliyor mu?

bi daha sorayım ?

ghibli06
06-07-2013, 14:20
benim mail geldi, C seansı 10:45 brifing... bizleri sabahın erken saatine almayan organizasyona teşekkür ederim...

Onrcn
06-07-2013, 15:00
benim mail geldi, C seansı 10:45 brifing... bizleri sabahın erken saatine almayan organizasyona teşekkür ederim...

A ve C, geldim abi :D

neothenew
06-07-2013, 15:24
Süper, D seansı, 12:45
Bu sefer sabahın 7sinde ayaklanmam gerekmeyecek:)

ef186
06-07-2013, 15:30
Lpg si bagli otomobil piste cikamaz arkadaslar.

M3CSL
06-07-2013, 15:37

Genelinede katilmakla beraber ozellikle bu kismina katiliyorum:D\
viraj ici disi duzluk farketmez, arkadan hizli gelene yol verirsin. Biz aracimizi virajda hizli gitsin diye yaptik dimi:cool:

M3CSL
06-07-2013, 15:42
Süper, D seansı, 12:45
Bu sefer sabahın 7sinde ayaklanmam gerekmeyecek:)

d seansi aynen baska kimler var acaba bizim seansta

viper22
06-07-2013, 16:10
Benim aracim ruhsata isli lpg li, muayenesi var, siteden kayit olurken pist gunune 'lpg li araclar katilamaz' diye hicbir ibare yokken bugun gelen mailde 'Lpg li araclar katilamaz' ibaresi var. Bu durumda 'para iadesi' istemekten baska birsey yapilabilir mi.

ghibli06
06-07-2013, 16:17
A ve C, geldim abi :D

aha, rövanş var :D

CTR
06-07-2013, 16:36
12.45 D Seansı ...görüşmek üzere....

Ferhat_V
06-07-2013, 17:49
ticariler katılabiliyormu ? navara mesala ?

edit : yarış yarınmış ya la :D izleyici olarak orda olucam inşallah :)

ruudvan
06-07-2013, 18:31
izleyici ücretlerini bilen varmı.
yine araç başı mı para alınıcak ?

arteus
06-07-2013, 18:33
izleyici ücretlerini bilen varmı.
yine araç başı mı para alınıcak ?

Araç başı 10 tl İzleyici ücretsiz

Low-Rider
06-07-2013, 18:47
Padoktan çıkarken biraz öndeki aracı salsanız nasıl olur ? Herkes gaza basarsa peşpeşe çıkılır trafik olur gibi. 3-5 sn ara olsa kafi gelir diye düşündüm

Not: Piste çıkmadım varsayım ile konuşuyorum.

ilk yarış öyle olmuştu, ikinsi yarış herkes birlikte çıktı rolling start yapıldı.

@onurcan, alıncak birşey yok konuşuyoruz hacı:) sen yazdın diye sana cevap verdim.

2 pist gününün brifingin'de de defalarca söyledi Sadi bey "viraj içinde geçmek yasak" diye.

Yol verme konusunda haklısın benim genel olarak bahsettiğim burada hep beraber izledik videoları insanların nasıl tehlikeli geçişler yaptıklarını, viraja daha 30metre vardır orada arkamdan hızlı geleni görür yol veririm ama viraj ağzındayken içeri dalan adam tehlike arz eder

meh66
06-07-2013, 19:15
Bana hala mail gelmedi baska gelmeyen varmi ?

Octavia RS
06-07-2013, 20:55
İstanbula dondum, yarin tribunde olucaz,kartalda tayfadan cok kisi var cikacak.. Zevkli olacak.. :)

oğuz
06-07-2013, 21:33
Bana hala mail gelmedi baska gelmeyen varmi ?

bugun pendikte gördüm yine sesi ile büyüledi.yarın pisste kazasız belasız sürüşler

meh66
06-07-2013, 21:57
bugun pendikte gördüm yine sesi ile büyüledi.yarın pisste kazasız belasız sürüşler

Cok tesekkur ederim pist isini hallettik hayirlisi ile yarin istanbul parktayiz

fatihob
06-07-2013, 22:20
B ve D seansı

Sabah 9da pistteyim :)

Eray Arslan
06-07-2013, 22:24
Sabah 8'de ordayız inşallah :) Keyifli bir pist günü için artık saatler kaldı :)

azrail
06-07-2013, 22:42
Her organizasyonda aynı yazılar aynı cevaplar sıkılmadımı kimse ben yazmaktan sıkıldım artık arkadaşlar .
40 otomobille bu iş yapıldı 1 otomobil 1 otomobile deymedi diyorum ...
Halk gününün anlamı halk günüdür minibüste çıkartırız aynı seansta jip te Herkeze açık bir aktivite bu ...
Zaman kasarım ama virajda araba önüme gelmesin az araç olsun isteği bu işin lüksüdür . Bunu talep eden için 2 katı ücretle buyrun 20 otomobil hemen seansınızı hazırlıyayım .
Yazın alt alta 20 otomobil 20 dakika 240 TL leri yatırın hesaba ben kendim ilgilenip 20 otomobil çıkartayım sizi piste .
Şimdi aa ücret yükseldi 20 otomobil gelmeyeyim 120 veriyim 40 araçla çıkayım der insanlar bu iş böyle aksini sölemesin bana kimse ...
O olmasın bu olmasın pist babamızın pisti olsun pembe panjurlu garajlar olsunla olmaz bu iş .
Bu işi aranızda herhalde en iyi bilen benim bana benim işimin anlatılmasından hoşlanmıyorum durum bundan ibaret .

Ayrıca zaten 40 dakikası 1000 TL ye 15 araçlık süpersport seansı mevcut buyrun gelin katılın 10 -15 otomobil ile pistte gazlayın ...

Musteri mevzuu ise cok ayip benim icin degil bukadar senedir piste cikan yada takip eden sen pist fiyatlarini bilir uzerine harcadigimiz paralari az cok tahmin ederken kelime olarak ayip. Benim her organizasyonumda ve intercity organizasyonlarinda musteri yoktur misafir vardir cunku ticaret olmayan uzerine para hqrcanan iste musteri olmaz . Musteri olarak bir aktivite beklentimiz olsa bukadar senedir yapilan organizasyonlarin 10 da biri olmazdi cok net soyleyeyim.

Yani hem halam olsun hem sakalları olsun e olmuyor yahu ...

Valla buğra yazdıklarının çoğuna katılamıyorum kusura bakma
Yarın denk gelirsek vakit olursa uzun uzun konuşuruz öptüm

Octavia RS
07-07-2013, 08:38
Ana tribün kapalı..

Kadyr
07-07-2013, 09:56
O degilde bu sicakta ana tirubunun acilmamasi ayip olmuş
Birde pistte bitane gt line var arkadasla tanismak istiyorum buradaysa bana ulasirsa sevinirim

Octavia RS
07-07-2013, 10:45
C seansı felaket resmen..911,corvette,Gtr .. :)

Göki,ZD
07-07-2013, 11:00
http://i1058.photobucket.com/albums/t417/gokizade/null-11.jpg

Octavia RS
07-07-2013, 11:44
baya zevkliydi acikcasi

M3CSL
07-07-2013, 11:55
gtrlar ve sari vettenin sesi muazzam. bizim d grubuda kalabalk oldu baya her telden arac var:)

meh66
07-07-2013, 11:56
Bizde e grubundayiz hayirlisi ile

neothenew
07-07-2013, 12:13
gtrlar ve sari vettenin sesi muazzam. bizim d grubuda kalabalk oldu baya her telden arac var:)

Bol bol astra gsi'lar, polo gti'lar, renault 12 ts, turbo sahin.

Renkli bir grup olacak hakikaten:)

butterfly
07-07-2013, 12:41
Bugün erken saatlerde istanbul parka geldik,amacımız güzel bir hafta sonu aktivitesi geçirmekti(tabiki çoçuklarımızla birlikte),içeri girdiğimizde padok'a geçtik,gelen yarışmacı arkadaşların resim çekimlerini yaptık,sonra seyir için tribünlere yöneldik,ana trübin kapısını kapalı olduğunu gördük,sorumlu güvenlik arkadaşlara neden kapalı olduğunu sorduğumuzda,açık trübinde izleyebileceğimizi söylediler,oranın aşırı sıcak olduğunu ve çocukların bulunduğunu,söylememize rağmen,izlemek istiyorsanız,izlerseniz izlemiyorsanız gidersiniz diye yaklaşımda bulundular,bizde buna istinaden,yönetimle görüşmek istediğimizi söyledik,görüştüğümüz sorumlu kişide gülerek,dalga geçer gibi,sözde bizim güvenliğimiz için ana trübin açılmamış,bizde buna istinaden içeri seyirci olarak girdiğimizi,vede alınan ücretimizin geri iadesini talep ettik,çünki sıcaktan izleyemedik,intercity'nin demekki ne kadar çok paraya ihtiyacı varkı,10 tl yi iade edicek sorumlu yönetici bulamadılar,bizde bu yüzden,intercity'e10 tl mizi bağışladık,motor sporu tutkumuza rağmen,istanbul park tan üzülerek ayrıldık,gerçekten intercity nin bu kadar duyarsız olması manidardır,bütün techturkey ailesine saygılarla

Octavia RS
07-07-2013, 12:45
------Düzeltildi--------

Kadyr
07-07-2013, 12:56
Size yapilan ayip olmus para iadesi olmasi lazim. 20 tl yapin kapali yeride acin yani

Low-Rider
07-07-2013, 13:24
Son tur pite girdik benzin bitti gittik benzin aldik :D baya zevkliydi acikcasi

Muayenesiz girilebiliyor yani?

emirhan sph
07-07-2013, 13:26
Guzel b haftasonu aktivitesi olsn die kiz arkadasmla geldm ancak acik turbinde oturulmuyo sicaktan insanlar icice ve pistin sadece duzlugunu gorebiliorm keske 10 deilde 25 tl olsaydi kapali turbun acik olsaydi bosubosun okadar yol geldik 10dk durup geri donuyoruz.

Octavia RS
07-07-2013, 13:37

------Düzeltildi------

iynn-RS
07-07-2013, 14:13
bizde muayene yok diye gelmedik

M3CSL
07-07-2013, 15:51
gayet guzel gecti. hava sicakligi daha musait olunca zemin tutunmasi daha iyidi. gt86 rocco megan cup cekismeli grup olduk.video var atarim.

oğuz
07-07-2013, 16:19
padok alanını ve ordaki aktiviteleri canlı tutmak istiyorsunuz okey ama madem öyle şemsiye fln koyulsaydıda güneşte kavrulmasaydık.+ ordaki görüş açısı tribüne göre hiç iyi değil.bidaha ki organizasyonda buna bir çare bulunursa daha iyi olur.onun haricinde herşey çok güzeldi emeği geçenlere teşekkürler

halili
07-07-2013, 16:39

geri sayfalarda lpg de yasak dediler ama lacivert astra gsi de lpg vardı :eek:.

Kadyr
07-07-2013, 16:54
O degilde acayipte yanmisiz yani.bu ise bir cozum bulunmali

individual
07-07-2013, 17:08
Bu sıcaklarda anakapalı tribun açılmazsa büyük sıkıntı olur.

neothenew
07-07-2013, 17:40
gayet guzel gecti. hava sicakligi daha musait olunca zemin tutunmasi daha iyidi. gt86 rocco megan cup cekismeli grup olduk.video var atarim.

Dostum belki trafikten oturu best time kasamadik, ama virajlar cok keyifliydi onlu arkali giderken. Benim makine 20 dakika cekim yapabilmis, tam trafikten kurtuldum dedigim son turu izlyemedim, sureyi cok merak ediyordum o son turumdaki. Onun haricinde yavas bir seans olmus kendi adima, eve gelince hizlicq baktim 2:56 en iyi donebildigim turum olmus:(
2 haziranda yagmurda 2:53 donerken bugun yavaslamak moralimi bozmadi degil...
Ama olsun bu sefer hakikaten cok keyif aldim, sure filan hikaye, onemli olan eglenmek:)

Bu arada vette'ler cok iyiydi. Astra gsi'in lastik patlatmasi haricinde kaza ya da buyuk sorun olmamasi da sevindiriciydi.

Drift show Dogukan Manco da gune renk katti.
Emegi gecenlere tesekkurler.

aLperTunga
07-07-2013, 18:17
yetkililere buradan sesleniyoruz.toplamda yaklaşık 40 araba geldik ve bir seansı neredeyse biz kapattık ve yaklaşık 150 kişi geldik gebzeden.kapalı tribün olmaması herkesi ve bizi cok rahatsız etti.Güneşten kavrultuk bittik yani.Hem görüş alanı cok kötü.hiç bişey görünmüyor.Lütfen sayın yetkililer bir dahaki sefere kapalı tribünleri açınız.yoksa bir sonraki organizasyon bu kadar kalabalık olmayacak kanaatindeyiz.İnsanlar izlediğinden hiç bişey anlamadı.Bu konunun önemle üstünde durulmasını rica ediyoruz.

Asil
07-07-2013, 18:35
"Halk günü" tabiri ile transponder kiralayip, 40 arac arasinda zaman kasmak arasinda celişki yok mu? Yoksa birtek bana mi boyle geliyor?
Halk günü yerine "time trial" desek, transponder için ekstra ücret ödemesek 20 araç çıksa ve bu şekilde bir organizasyon olsa nasıl olur? Buna gore olsa fiyatlandirma vs.? Ben 240 TL verip buna katilmayi dogru bulurum kendi acimdan. Sadece bir fikir yanlis anlasilmasin terziye makas atmayi ogretmek degil amacim.

ali elbasan
07-07-2013, 18:51
harbi cok güzeldi ama sagolsunlar bizim.grupta biri yada bizden önce biri piste 13 yarım düşürmüş ilkgecmende takıldım ona resmen tekerde yer yapmış kayar ken ikinci turda durup.aldım gören kacıyordu anahtardan :)

meh66
07-07-2013, 19:21
Cok guzel bir gun gecirdik 20 dkkada yarim depo benzin bitirdik :) bizim gruptaki araclarda guzeldi son 2 turda benzinden dolayi cok basamadik kesintiden dolayi hayirlisi olsun sonuc olarak eglendik diyelim

Octavia RS
07-07-2013, 19:24
Cok guzel bir gun gecirdik 20 dkkada yarim depo benzin bitirdik :) bizim gruptaki araclarda guzeldi son 2 turda benzinden dolayi cok basamadik kesintiden dolayi hayirlisi olsun sonuc olarak eglendik diyelim

Biz 5 turda çeyrek depo yedik son 1 tur kala pite girdik benzin bitmek üzereydi :D

meh66
07-07-2013, 19:25
Biz 4 turda yarım depo yedik son 1 tur kala pite girdik benzin bitti :D

Aynen zaten sikistirma yuksek ceyrek deponun altina 1 tik insin sacmaliyo

Serhat Y.
07-07-2013, 19:28
ilk seansda benzinim bitti 2.turda çekilmek zorunda kaldım, sonrasında Alper sağolsun benzin getirdi doldurduk vs. öglen senasına çıktık bu seferde az benzin olduğu için sanırım viraj çıkışlarında patırdama yaptı düzde sııntı yok ama her viraj çıkışında kesti, pompada da problem olabilir tabi bakılcak.
süre alamadım yine ama tahminim 2.35 çok rahat döner benim araba.
buarada muayeneyi sonana yetiştirip öyle çıktım piste:))
BS fn2 ile ilgili foto ve video olan arkadaşlar özelden gönderirlerse sevinirim.

Yiğit Ş.
07-07-2013, 19:35
Biz 4 turda yarım depo yedik son 1 tur kala pite girdik benzin bitti :D

25km de 25lt benzin mi yaktın şimdi sen ?

Boost Up
07-07-2013, 19:38

Bişey diyimmi, matematiğim el vermedi:hehe:

meh66
07-07-2013, 19:38
ilk seansda benzinim bitti 2.turda çekilmek zorunda kaldım, sonrasında Alper sağolsun benzin getirdi doldurduk vs. öglen senasına çıktık bu seferde az benzin olduğu için sanırım viraj çıkışlarında patırdama yaptı düzde sııntı yok ama her viraj çıkışında kesti, pompada da problem olabilir tabi bakılcak.
süre alamadım yine ama tahminim 2.35 çok rahat döner benim araba.
buarada muayeneyi sonana yetiştirip öyle çıktım piste:))
BS fn2 ile ilgili foto ve video olan arkadaşlar özelden gönderirlerse sevinirim.

Gecmis olsun hemen hemen ayni sorunlar benzin basa dert oldu

Yiğit Ş.
07-07-2013, 19:40

akşam çıkmadın sanırım rx li grupla ? göremedim moruk seni

Boost Up
07-07-2013, 19:41
akşam çıkmadın sanırım rx li grupla ? göremedim moruk seni

gecenin 4üne kadar aynı yerde beyin akıttık abi ya, RX leri kaçırdık muhabbete dalınca:D

Octavia RS
07-07-2013, 19:45

-----Düzeltildi------

Boost Up
07-07-2013, 19:48
Depo neredeyse yarıdaydı yarışa başladığımızda,bitmesine 1 tur kala benzin ibresi tamamen dipteydi,kurtarmaz diye çıktık başka açıklaması varmı?Niye 1 tur kala yarıştan çıkalım o zaman? Yakıyormuş demekki.

21km de 120 liralık benzin. Sende haklısın:)

Tedariksiz çıkmasaydınız, pistte benzinin "normal dışı" şekilde azalacağı aşikar.

yan53
07-07-2013, 19:57
güzel bir gündü bence eğlenceliydi aksaklık olmadan tıkır tıkır izledik..en azından ben izledim tek sıkıntı karşı tribün açılsa sanki daha güzel olurdu hem güneş almazdı hemde videolar açısından daha güzel bir açı emeği geçen herkese tabrikler...en son seansta selim abi ile füme e39 m5 le çıktık piste sağ koltukta bile oturmak o pisste zevk veriyor valla

Octavia RS
07-07-2013, 19:58
-----Düzeltildi------

Eray Arslan
07-07-2013, 20:00
Yine bir pist günü sonrası evdeyiz :) Bugün gerçekten herşey eksiksiz ve herşey mükemmeldi.Öncelikle bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkürler. Bende bu etkinlerde görev almaya her zaman içinde olmaya devam edicem :) Bugün 1500'in üzerinde fotoğraf çektim ve tadımlık bir foto olsun bugünden :) (Not: Fotoğrafın orijinal boyutu değildir.)

http://i.imgur.com/FfrcaRT.jpg

gökberk
07-07-2013, 20:07
Yine yeniden bir etkinliği daha kaçırdım..

GTR plaka Siyah R35'e Adapazarı'nda giderken selektör, 3 korna vs yaptım basmadı sinir oldum :)

Serhat Y.
07-07-2013, 20:07
Gecmis olsun hemen hemen ayni sorunlar benzin basa dert oldu

keyif falan bırakmıyor, ne zor iş bu yakıt mevzusunu takip etmek.

meh66
07-07-2013, 20:08
keyif falan bırakmıyor, ne zor iş bu yakıt mevzusunu takip etmek.

Aynen oyle cok can sikti hayirlisi olsun bidahakine hazirlikli gitmek lazim

M3CSL
07-07-2013, 20:20
Dostum belki trafikten oturu best time kasamadik, ama virajlar cok keyifliydi onlu arkali giderken. Benim makine 20 dakika cekim yapabilmis, tam trafikten kurtuldum dedigim son turu izlyemedim, sureyi cok merak ediyordum o son turumdaki. Onun haricinde yavas bir seans olmus kendi adima, eve gelince hizlicq baktim 2:56 en iyi donebildigim turum olmus:(
2 haziranda yagmurda 2:53 donerken bugun yavaslamak moralimi bozmadi degil...
Ama olsun bu sefer hakikaten cok keyif aldim, sure filan hikaye, onemli olan eglenmek:)

Bu arada vette'ler cok iyiydi. Astra gsi'in lastik patlatmasi haricinde kaza ya da buyuk sorun olmamasi da sevindiriciydi.

Drift show Dogukan Manco da gune renk katti.
Emegi gecenlere tesekkurler.

:( evet benimde 2.54 zaman var 2 kere trafige takilmali, ama eminimki iyi lastikle 250 nin altina rahat inicek bu araba:D
Ama sure hikaye cekisme cok guzeldi grupta, gecenkine gore daha cok keyif aldm, tam bilmiyorum ama 30a yakin araba vardi herhalde grupta hicbir sikinti olmadi viraj gecisleri dahil, hatta 1-2 tek basina kalanlar bile oldu pistin icinde.
reno 12de renk katti grupta videodada var:D

Frid
07-07-2013, 20:58
güzel bir gündü lakin havanın tam açık güneşli olması ve kapalı tribünün açılmamış olması bizi resmen çok yordu. görüş alanınında kapalıya göre daha kısıtlı olması keyif vermedi.

ısrarla pist içinde yanlayan arkadaşlarda sanırım herşeyin yolunda olmasından, pistin halka açık olmasından memnun olmayan kişiler.

şuan ıstakoz gibiyim :( :D

Ome_RS
07-07-2013, 21:02
4. Turda 3.vites dagıldıgı için pek fazla mutlu ayrılmadım pistten ama cok keyıflıydı
180tl benzin aldım pistten cıkarken ceyrek depo kalmıstı deli yakıo pistte arac 2 turda sakin toplam 2 seans 8 tur döndüm

devolation
07-07-2013, 21:15
guzel gundu dostlar son turda 150 cıvarı hızda duz gıderken lastıgın parcalanmasına lastık eagle f1 olmasına ramen kısmet diyoruz e46 m3 ve cayenneS ile baya cekısıyorduk bela oldum galiba
...
tadı damagımızda kaldı karsı turibunu acılması konusunda baskı yapmalıız loca tarafından bısey gorunmuo ve gunes perısan edıyo

ghibli06
07-07-2013, 22:01
sağ salim geldik eve, şöyle ayaklarımı uzattım dinleniyorum, ciddi yorulmuşum ama değdi...

organizasyon yine 4x4 dü Buğra'nın eline sağlık, şahsen hiç bir aksaklık görmedim, ama pistteki trafik bazen tehlikeli oluyor, sayı konusunda neler olacak bilemiyorum ileri ki günlerde...

şahsım adına konuşursam çok şanssızdım, benzin depo kapağım kaçırma yaptı ilk 2 virajı döndüm arkadaşlar hemen uyardı, yan aynadan bir baktım depo kapağından sızıntı var... benzin gerçekten çabuk bittiği ve de öğleden sonra belki 1 tur daha alırım dediğim için yarım depodan fazla benzin vardı içinde, virajda çalkalayınca depo kapağını patlatmış :( aracı çalkalamadan pistte dönmeye çalıştım son 2 turda benzin azalınca koşabildik biraz... klapeli yeni bir benzin depo kapağı yapacağım...

sarı megane nefisti, sanırım siteye üye, maşallah aracına, çok beğendim sesi ve gidişini... corvette ler iyiydi, GTR lar adamı arabadan soğuttu :D F355 de fazla tur atamadı geçmiş olsun sahibine...

bir sonraki etkinlikte yine katılımcı oluruz inşallah...

M3CSL
07-07-2013, 22:13
Devran pist kenarinda gormustum seni, pitte durumu anladk lastik o duruma nasil geldi hayret..

Benzin durumu icinse ortalama tuketim 18 ltreydi benim typerlar vs 30 35 yaksa 35 km tur boyunca 12 litre benzin eder yani ceyrek depo, yarim yakmasi icin ortalama 70 litre civarinda tuketim gerekir, yuklu turbo araclar devamli 2-3 gidilen yerlerde bu tuketimi gorebilir ama bilemiyorum iste:D
8 i komple 130 145 arasi dondum bu sefer cok zevkli g den yamuldum:D

Octavia RS
07-07-2013, 22:17
Bi seans kaç tur dönülüyo? 5 mi 6 mı ?

kıvancr
07-07-2013, 22:25
Bu etkinliğe katılamasamda diğer etkinlikte inşallah yanınızdaym, Yakıt olarak ilk pist gununde sıfırlamıstm 40.8 litre idi. Bu değerinde uzeri olacagını sanmıyorum. Çeyrek depodan çok az daha fazla yakıt yakmıştı.

Octavia RS
07-07-2013, 22:33
Abiler kusuruma bakmayın biraz benim mallıgım affedin.. :( Şimdi konuştum depo çeyrekmiş,harbi harbi ben yarım sanıyodum :S Bi seans 6 tur dönüyosak bitime 1 tur kala depo dipteydi..Ben yarım sanıyodum hakkaten kusuruma bakmayın :( Yani 5 turda çeyrek depo bitti..Hakkaten kim varsa kusura bakmasın hatamı kabul ediyorum.. :( :/

ruudvan
07-07-2013, 22:41

seans 20 dakıka.
200 beygır bir arac yaklasık 2.40 ile 3 dakika arasında donuyor .
ortalama olarak 3 dakıka desek. 7 tur eder.

edit: bende yorulmuşum.sol yanagım sağ yanağıma göre biraz fazla yanmış.

Octavia RS
07-07-2013, 22:50
seans 20 dakıka.
200 beygır bir arac yaklasık 2.40 ile 3 dakika arasında donuyor .
ortalama olarak 3 dakıka desek. 7 tur eder.

edit: bende yorulmuşum.sol yanagım sağ yanağıma göre biraz fazla yanmış.

Yav kronometre tutucaktım unuttuk iyimi..harbiden çok merak ediyorum kaç yapar acaba diye..

okanturan
07-07-2013, 23:09

Aracı fazla kasmadan 6 tur döndüm biraz daha zorlasan 7 -8 tur yaparsın ama araba çok yıpranır

Zero
07-07-2013, 23:34
En temizi ilk tur yavas 2tur hizli sonra 1tur dinlendir 2tur hizli ve son zamanida full dinlendirmeye almak.Yani toplam 4tur tam gaz 3tura yakinda ara ve son tur dinlendirmesiyle donmek.Tabi iceride onu ayarlamak zor bu tur dinlendircem diyosun biri geliyo yada yakaliyorsun devam diyorsun kendine hakim olmak lazim :) ben yol bilg ortalama 33litre gordum 3seans dondugumde ortalama bir 2.0t arac icin ortalama bir deger iste.Fazlasi olur azi anca cok dinlendirerek gidersen olur.O kadar zevkliki insanin daha fazla seans alip devam edesi geliyor o yuzden full depo gitmek en iyisi hic riske gerek yok.

M3CSL
07-07-2013, 23:37
Bu etkinliğe katılamasamda diğer etkinlikte inşallah yanınızdaym, Yakıt olarak ilk pist gununde sıfırlamıstm 40.8 litre idi. Bu değerinde uzeri olacagını sanmıyorum. Çeyrek depodan çok az daha fazla yakıt yakmıştı.

Aynen onun uzerinde 50 60 litreler ancak gt30 tarzi turbolar ile olabilir

otto24
08-07-2013, 00:01
c grubunda gtr gibi hacimli araçlar arasında 0,9 cliomla gezinmek çok eğlenceliydi
https://imageshack.com/scaled/large/37/brpv.jpg

cemwira42
08-07-2013, 00:02
Yine yeniden bir etkinliği daha kaçırdım..

GTR plaka Siyah R35'e Adapazarı'nda giderken selektör, 3 korna vs yaptım basmadı sinir oldum :)

O GTR tokat manyagi yaptı pistte arabaları cok keyifliydi izlemesi keske olsaydın :)

meh66
08-07-2013, 01:09
Arkadaslar video ve resim cekenler olmustur cekilen foto ve videolari yukleme sansiniz varmidir.

pasha34
08-07-2013, 01:16
Bugün aslında ben gelip izleyecektim ama dayanamıyor insan oraya bir kere gelince :)

ancak 1 turu bile tamamlayamadan cıkmak zorunda kaldım, intercooler hortumum cıkmış yerinden cok hevesli baslayan etkinlik cok acı ve keyifsiz bitti benim için :(

ne diyim her işte bir hayır vardır.. bugun benim günüm degilmiş herhalde..

büyük tribun acılmalıydı ciddi günes altında yamulduk durulacak gibi degildi..

dipnot :Bu arada ben piste yakın oturuyorum, bu tarafa gelip benzin alacak olursanız formula1 pisti yoluna gelirken benzinlikler var, shellerin hepinden almışımdır, bp zaten almıyorum petrof ofisi için de birşey diyemem kullanmadım.. , buralardaki istasyonların ben yakıt kalitelerini begenmiyorum , viaport a gelmeden önceki opeti tercih etmekteyim.. log larıma baktığımda avans sorunu cıkarmıyor 97 oktan yakıtı oranın..

ruudvan
08-07-2013, 01:50
http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/159379-7-haziran-istanbulpark-track-day.html

konuyu actım fotosu olan yuklerse herkes gormus olur.

CTR
08-07-2013, 07:26
1 seansda yarıya yakın depo bitti,max 131'C yağ sıcaklığı bu şartlarda normal herkezin karşılaştığı başına gelen bi durum güzel bir gündü ufak tefek aksilik yaşayan arkadaşlarada geçmiş olsun..

nXKCC-qnRfg

link:Polo Gti - YouTube ( http://www.youtube.com/watch?v=nXKCC-qnRfg)[/QUOTE]

caner41
08-07-2013, 08:18
yetkililere buradan sesleniyoruz.toplamda yaklaşık 40 araba geldik ve bir seansı neredeyse biz kapattık ve yaklaşık 150 kişi geldik gebzeden.kapalı tribün olmaması herkesi ve bizi cok rahatsız etti.Güneşten kavrultuk bittik yani.Hem görüş alanı cok kötü.hiç bişey görünmüyor.Lütfen sayın yetkililer bir dahaki sefere kapalı tribünleri açınız.yoksa bir sonraki organizasyon bu kadar kalabalık olmayacak kanaatindeyiz.İnsanlar izlediğinden hiç bişey anlamadı.Bu konunun önemle üstünde durulmasını rica ediyoruz.

:icon_tup:

Ramcho®
08-07-2013, 08:28
şimdi bir iki sorum olacak..

MUAYENESİZ araçlar girebiliyor mu??

cevap : GİREMİYOR..ama nasıl oluyorsa Muayenesiz pistte çikip gazlayan var.

LPG li araçlar girebiliyor mu?

Cevap : GİREMİYOR.ama lpg li GSİ Pistteydi denmiş...

neye göre kime göre piste çikabiliyoruz...

ben 3 seanstır pistte çikmak istiyorum ya muayene olmuyor ya da lpg li araçım oluyor çikamiyorum ...

NET bir cevap alırsak bir sonraki TRACK dayde bulunmak istiyorum...

Ha derseniz ki kardeşim LPG sistemin var sa Pistte gazlarken kullanmazsan ona da varım...

aslan
08-07-2013, 08:34
şimdi bir iki sorum olacak..

MUAYENESİZ araçlar girebiliyor mu??

cevap : GİREMİYOR..ama nasıl oluyorsa Muayenesiz pistte çikip gazlayan var.

LPG li araçlar girebiliyor mu?

Cevap : GİREMİYOR.ama lpg li GSİ Pistteydi denmiş...

neye göre kime göre piste çikabiliyoruz...

ben 3 seanstır pistte çikmak istiyorum ya muayene olmuyor ya da lpg li araçım oluyor çikamiyorum ...

NET bir cevap alırsak bir sonraki TRACK dayde bulunmak istiyorum...

Ha derseniz ki kardeşim LPG sistemin var sa Pistte gazlarken kullanmazsan ona da varım...

Lpg si bagli otomobil piste cikamaz arkadaslar.

Buğra abi yazmış pistte iptal edersen çıkabilirsin

XoR
08-07-2013, 08:35
Buğra abi yazmış pistte iptal edersen çıkabilirsin

Astra Gsi Lpg tankını Padokdamı bıraktı girerken ?

aslan
08-07-2013, 08:37
Astra Gsi Lpg tankını Padokdamı bıraktı girerken ?

Bilmiyorum ki abi ama sanırım tüp takılı idi ama araç benzinde piste çıktı

ali elbasan
08-07-2013, 08:38
Astralar sokuyordu gaz tanklarini bende akum sallaniyor diye sÖktÜm

Ramcho®
08-07-2013, 08:44
Aslan İptal derken akünün yanında ki sigortaya bakar iptal etmek....

Sızdırmazlık raporum var Muayenem sıfır yeni yapılmış devlet bana güvenmiş trafikte dolaşabiliyorum....

bunu öğrenmek istedim sadece....20 dakikalik bir zevkimiz olacak onun içinde tankı sökeyim yok regulator sökeyim yok LPG beynini sökeyimlere gerek yok bence.=?

hadi onu da geçtim LPGLİ RUHSATA işli MUAEYENE si tam olan araçlar içinde LPGLİ Araçlar giremez diye söylenmiş???

XoR
08-07-2013, 08:46
Bu Lpg ve Muayene karışıklığı artık netleşse herkes pistin keyfini çıkarsa.

Ramcho®
08-07-2013, 08:47
Benim aracim ruhsata isli lpg li, muayenesi var, siteden kayit olurken pist gunune 'lpg li araclar katilamaz' diye hicbir ibare yokken bugun gelen mailde 'Lpg li araclar katilamaz' ibaresi var. Bu durumda 'para iadesi' istemekten baska birsey yapilabilir mi.

.............

Ramcho®
08-07-2013, 08:49
Bu Lpg ve Muayene karışıklığı artık netleşse herkes pistin keyfini çıkarsa.

dileğim bu yönde....

ben zaten pistte LPG İle gazlamayacağim sonuçta 1.6 100 hp makine sadece piste çikip o atmosferi yaşamak için ve araçımın pist içinde resimlerini görmek için çikmak istiyorum 3 seansdir hep bir problem var kuray abi :D

hayır subaruyu ver onla çikayim desem olmaz sanırım :)

XoR
08-07-2013, 08:51
dileğim bu yönde....

ben zaten pistte LPG İle gazlamayacağim sonuçta 1.6 100 hp makine sadece piste çikip o atmosferi yaşamak için ve araçımın pist içinde resimlerini görmek için çikmak istiyorum 3 seansdir hep bir problem var kuray abi :D

hayır subaruyu ver onla çikayim desem olmaz sanırım :)

Muayene son kullanma tarihim biraz geçmiş 20/05/2010 :D 2-3 günlük bi izin kopartsam fazlalıkları (eksik yok:D ) halledip sokacam muayeneye :)

Ramcho®
08-07-2013, 08:52
Muayene son kullanma tarihim biraz geçmiş 20/05/2010 :D 2-3 günlük bi izin kopartsam fazlalıkları (eksik yok:D ) halledip sokacam muayeneye :)

aynen biraz geçmiş :)

bu arada zamanında körfezde LPG li mondeo ile drag yapıp 2. olan arkadaşlar da var...

Yiğit Ş.
08-07-2013, 09:26
Abiler kusuruma bakmayın biraz benim mallıgım affedin.. :( Şimdi konuştum depo çeyrekmiş,harbi harbi ben yarım sanıyodum :S Bi seans 6 tur dönüyosak bitime 1 tur kala depo dipteydi..Ben yarım sanıyodum hakkaten kusuruma bakmayın :( Yani 5 turda çeyrek depo bitti..Hakkaten kim varsa kusura bakmasın hatamı kabul ediyorum.. :( :/

Olabilir böyle şeyler. Mühim değil. :) farkına varıp hatanı düzeltmene sevindim.

ukku
08-07-2013, 10:45
Arkadaşlar ben kayıttaki arkadaşlara destek veriyordum,
Her katılımcının muayenesine tek tek bakılıyor ve öyle alınıyor.
Arada gözden kaçmış olabilir, sonuçta kontrolü yapanlar da insan, ancak 1 tane muayenesiz katılabilen olduysa, bir sürü de parası yanan oldu bilginiz olsun. Lpg'de de farklı bir durum yok.

Ramcho®
08-07-2013, 11:12
Arkadaşlar ben kayıttaki arkadaşlara destek veriyordum,
Her katılımcının muayenesine tek tek bakılıyor ve öyle alınıyor.
Arada gözden kaçmış olabilir, sonuçta kontrolü yapanlar da insan, ancak 1 tane muayenesiz katılabilen olduysa, bir sürü de parası yanan oldu bilginiz olsun. Lpg'de de farklı bir durum yok.

sonuç ??....