PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford için Vag-Com'umsu bir şeyler var mı?

boreas
03-07-2013, 14:32
Gizli özellikleri açmak / kapatmak ya da başka ayarlar yapabilmek için böyle bi sistem mevcut mu?

Yoksa elindeki neyse onunla yetin kardo mu diyor Ford kullanıcılarına?

Yabancı forumlarda direkt Vag-Com'u bağlayarak ayar yapabilmiş sanırım bazı insanlar ama tam da anlayamadım.

Sam
03-07-2013, 19:08
Pc'de bir program yükleyip VAG-COM'daki gibi soketini alıyorsunuz ve 3-5 özellik açabiliyorsunuz.Benim araca yapmıştık arkadaşla...

Benim araçta Ford Eco Mode'u açtık, otomatik kapı kilitleme özelliğini açtık(20km), kapılar açıkken tavan aydınlatması süresini kısalttık, Follow me home süresiyle oynadık vs. vs...

boreas
04-07-2013, 00:19
Mini elm 327 OBD2 kablosuz arıza tespit cihazı GittiGidiyor'da 86632079 (http://urun.gittigidiyor.com/garaj/mini-elm-327-obd2-kablosuz-ariza-tespit-cihazi-86632079)

o program (soket) bu olabilir mi? siz nerede yaptırmıştınız? özellikle o kapı kilitleme olayı gerçekten çok işime yarardı.

Sam
04-07-2013, 14:57
Mini elm 327 OBD2 kablosuz arıza tespit cihazı GittiGidiyor'da 86632079 (http://urun.gittigidiyor.com/garaj/mini-elm-327-obd2-kablosuz-ariza-tespit-cihazi-86632079)

o program (soket) bu olabilir mi? siz nerede yaptırmıştınız? özellikle o kapı kilitleme olayı gerçekten çok işime yarardı.

Arkadaşın kullandığı kabloluydu ama...

merruse
05-07-2013, 19:59
Elm ile yapabilirsiniz. Birkaç tane pin in yerini değiştiriyorsunuz. İngilizler çözdü o mevzuuyu.. Linkini bulursam atarım.

melihyilmaz
05-07-2013, 21:52
Bende uzun suredir konu acmayi dusunuyodum yeni i30 icinde ayni sey mumkunmu bu kabloyu nerden temin edebiliriz ve ne program kullanmalıyız

serdar_yuksel06
06-07-2013, 14:02
yokmu ? açılabilicek bi özellik

serdar_yuksel06
05-03-2014, 17:03
Konuyu hortlatalım varmı? Bole bişi

yasindemir
06-03-2014, 16:29
Ford'un kralıyla oynasan ne yazar vag com'da ki gibi özelliklerin %90'ı yok araçlarınızda. XDS'yi mi açacaksınız sanki?

lnd_samet
06-03-2014, 18:54
yok değil var ama 70-75 gibi bir fiyata mal oluyor?çok elzem bir şey ise (hiç talep olmadı) isteyelim yani.

flexamin
07-03-2014, 08:54
gizli özellikleri açmak için obd ye bağlanmak gerekli değildi. kadrandan yapılıyordu ama tam hatırmalıyorum evdeki pcde kaydetmiştim nasıl yapıldığını fii zamanında. bulursam eklerim..

bu göstergenin oradan olmayan özellik açma

Kapıların otomatik Kilitlenmesi:

Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!, Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.. Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manuel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.

flexamin
07-03-2014, 09:30
bu da gage menu

http://www.ozyurek.org/wp-content/uploads/gage1.png

http://www.ozyurek.org/wp-content/uploads/gage2.png

ferroo
18-04-2014, 22:58
bende anlik tuketimi actirmak istiyorum varmi ankarada bole bi yigit???

ferroo
18-04-2014, 23:43
ankarada ustayokmu yaww

bektas_talay
19-04-2014, 18:54
elm 327 kabloyu modifiye eder hi can ve low can arası geçiş yapabilirsiniz tabi programlarıda bulundurmanız gerekmekte

anlık yakıt aracın modeline bağlı olarak eco mod
kapıların otomatik kitlenmesi tavan ışığı safe mode
veya araçta cc yoksa cc takılıp cc aktif etmeye yarayan kablodur daha birsürü şey vardı ama benim araç eski olduğu için kabul etmedi fordlarda sigorta panelinin olduğu bölüm kontrol ediliyor birnevi mini bcm :) ama çok kabiliyetsiz ufak bir ünite

ferroo
20-04-2014, 10:12
yaa ben anlık tuketımı acsam yeter gerı kalan hersey var zaten anlamıyorum arkadas esp sı olan araca anlık tuketımı ndn koymuyosun valla anlamıs degılım :(

bektas_talay
20-04-2014, 15:33
anlık tüketim açılıyor

ferroo
20-04-2014, 18:27
billiyorum acildigini usta bulamadim

Ufuk
20-04-2014, 18:57
Ford'un kralıyla oynasan ne yazar vag com'da ki gibi özelliklerin %90'ı yok araçlarınızda. XDS'yi mi açacaksınız sanki?

sen niye eziyon ki şimdi bizi ? :(

ferroo
22-04-2014, 21:09

bomboş poloya 50 mılyarmı verelım bıkac ozellık var dıye?yoksa 100 mılyar verıp c sınıfı bı golfmu alalım hangısı yapalım sen sole?

ferroo
23-04-2014, 20:14
gizli özellikleri açmak için obd ye bağlanmak gerekli değildi. kadrandan yapılıyordu ama tam hatırmalıyorum evdeki pcde kaydetmiştim nasıl yapıldığını fii zamanında. bulursam eklerim..

bu göstergenin oradan olmayan özellik açma

Kapıların otomatik Kilitlenmesi:

Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!, Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.. Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manuel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.

ben bunu denedım olmadı bende abı elm 327 le acıcam bu özellıgı ve bırkacını :)

serdar_yuksel06
23-04-2014, 20:21
Kardeşim yaptıklarını burayada yazarsan bizde yapalım gizli özellikleri ;)

ferroo
23-04-2014, 22:42
benım focusta esp dahıl tum ozellıkler mevcut ne bılım yagmur sensoru far sensoru parl sensoru fln standart esp bıle var acılmamıs bıkac ozellıgı var onları acıcam elm327 ıle ıns anlık yakıt,lastık basınc ikazı,emniyet kemeri ikazı ve otomatık kapı kıtlenmesi bunları acıcam detaylı bılgı verırım 1 haftaya ıns :)

bektas_talay
27-04-2014, 10:54
modlanmış 327 kablo ile birlikte programları satabilirim isteyene işime yaramıyor çünki

ferroo
28-04-2014, 10:20
benım aracı dun aksam salıdogan nıcklı ali arkadasım yaptı anlık yakıt,oto.kapı kılıtlemesi,emnıyet kemerı uyarısı fln ve bıkac ozellık daha actı cokta guzel oldu :)ama sadece ff2 programıyla yapmadı kendını baya gelıstırmıs 3 4 farklı programla denemeler yaptı fordda asmıs artık olayı :D

Onuralp
29-04-2014, 19:58

Vagcom'u da BMW'nin NCSExpert'i ezer o zaman. Bırak adamlar paylaşım yapıyor.

ferroo
29-04-2014, 21:54
agzı olan konusuyo derlerya aynen ole ıste :D

yasindemir
30-04-2014, 22:45
Vagcom'u da BMW'nin NCSExpert'i ezer o zaman. Bırak adamlar paylaşım yapıyor.

NCSE Expert
1) drive off auto door lock
2) Auto lock after two minutes if doors not opened
3) auto unlock when ignition is turned off
4) auto sunroof close when rain sensor active
5) activate alarm chirp when door locked or unlocked (alarm armed/disarmed)

Some of the features in VAG-COM are:

Keyfob programming
ECU matching (immobiliser)
Flight Recorder
ECU coding
Control unit coding
Actuator output tests
Service light reset
Reads fault codes from all modules
Fault codes cleared with one button press
Live data display
Output / actuator tests
Over 7700 faults in the tool
All fault codes shown with real text meanings
Free Telephone, email, fax and forum technical support
XDS Activation
Headlight controls
Coming home
Leaving Home
4+ Signals
EGT Values
Auto Control with sensors light&rain
etc..

VAGCom kullanıcısına diğer hiçbir markada olmayan kadar farklı özelliklerin açılmasını sağlar,, Marka değerinin artması ile bu özellikler artmıyor malesef...

Neyse çabanızı yine takdir ediyorum ;) İyi paylaşımlar.

neothenew
23-11-2014, 13:34
Güncel olsun,
Evdeki diğer araç 2014 şirket spec focus sedan trend-x 1.6 powershift. Megane'dan alıştım kapıların hareket edince otomatik kilitlenmesine, focus mk3'de bunu basit bir şekilde aktive edebileceğim gizli bir özellik var mıdır?

m.kaan46
30-11-2014, 13:08
Ford: FORScan ile birçok gizli menüye giriliyor ve ELM327 (60TL) yeterli.

Xeptor
24-04-2015, 11:33
Index of /FoCCCus (http://ford.xtlt.ru/FoCCCus/) + Modifiyeli ELM kablosuyla çalışabilirsin aracın F3 ise.

https://www.youtube.com/watch?v=QRpqoYsoHiQ

Tayfun.O
25-04-2015, 09:04
2008 ranger için böyle şeyler var mı? , Kitapçıkta alarm diyor bizde yok güya full paket kullanıyoruz :)

Grimlord
03-08-2016, 07:14
Arkadaslar yeni konu acmak istemedim, focus 3 tdci trend aracim var, bunun icin hangi ozellikleri acabiliriz acaba? Sanirim yokus kalkis destegini falan bile aktive edebiliyormusuz, bilen var midir? 30-40 liraya satilan elm327ler is gorur mu?