PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite bölüm yardımı ? (Gazi işletme/iktisat)

stayfun
03-07-2013, 14:43
Forumda benden çok daha tecrübeli ve bilgili üyeler var bu yüzden danışmak istedim.Sayısalcıyım fakat çok iyi üniversitelerde mühendislikler tutmuyor bende öylesine girdiğim tm bölümündn tercih yapmak istiyorum.Sizce aşağıdakilerden hangisi tutar veya hangisini seçmek mantıklı ?

Benim tm sıralamam 63602

Gazi iktisat:62800
Gazi işletme:71000

Risendark
03-07-2013, 14:49
valla kardeş bende daha yeniyim :) ama ben olsam işletme okurdum iktisatla işletmeyi çok araştırdım iktisat okumak bpşa dersleri falan çok saçma diyorlar...ama işletme için hiç tepki almadım ve aksine övüyorlar diyebilirim.yani bence gazi işletmeye git...

Tunacan
03-07-2013, 15:12
İktisat işletmeye göre daha sayısal dersler içerir. Zaten okutulan derslerde de görebilirsiniz.
Okul için de doğru tercih diyebilirim.

Aslında bizim senin için bölüm seçmemizden ziyade sen okuldan sonra hangi dalda ilerlemek isteyeceksin bu önemli. Gazozuna okuyacaksan ayrı, belli bir konuda ihtisas yapacaksanız ayrı..

bhb
03-07-2013, 15:50
Okulu ara; İşaya Üşür, Muhteşem Kaynak, Şiir Yılmaz derse giriyor mu sor, giriyorsa işletme yaz. Ama mühendislik dururken niye iibf?

slowmotion
03-07-2013, 15:51
işletme mezunu olarak bu iki bölümden işletme derim. iktisat daha zor

stayfun
03-07-2013, 15:59
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler dediğim gibi iyi bir üniversitede iyi bir mühendislik olmuyor bende o yüzden bu bölümleri düşünüyorum.İki bölümünde ortak dersleri var benziyorlar birbirlerine ben hangisini tercih etmeliyim onu bilmiyorum.

Y.Emre
03-07-2013, 16:07
mf4 kaç bindesin?

stayfun
03-07-2013, 16:20
mf4 kaç bindesin?

Sonuçlarım vasat hocam 69bindeyim

Equinox
03-07-2013, 16:31
Yukardaki arkadaşın dediği gibi eğer sadece diploma için okuycaksan farketmez hangisi olduğu, iktisat zor demişler genelde ama bence daha zevklidir işletmeden. İşletmenin ne olduğu belli değil muhasebede görür hukukta görür iktisatta. Ama iktisat okursan iktisatı öğrenirsin. Ve eğer ilerde kpss düşünüyorsan kesinlikle iktisat oku, faydasını görürsün.

twin
03-07-2013, 16:35
gazi üni biraz daha siyasi biliyorsunuzdur umarım

typh10
03-07-2013, 16:43
sayısalcı olduğunuz için ekonometri daha uygun olur.Ben odtü iktisat mezunuyum.İşletmeciler çayırda çimende gitar tırngırdatırken eşşek gibi ders çalışıyorduk.

stayfun
03-07-2013, 16:57
sayısalcı olduğunuz için ekonometri daha uygun olur.Ben odtü iktisat mezunuyum.İşletmeciler çayırda çimende gitar tırngırdatırken eşşek gibi ders çalışıyorduk.

Sağolun hocam bende öyle düşünmüştüm sanırım iktisat daha mantıklı benim için.

keskinli_ali
03-07-2013, 18:49
Okulu ara; İşaya Üşür, Muhteşem Kaynak, Şiir Yılmaz derse giriyor mu sor, giriyorsa işletme yaz. Ama mühendislik dururken niye iibf?

aynen bu adamlar sayesinde iktisatı 6 senede bitirdim sormadan yazma :) yanarsın amannnn

huseyinturk
03-07-2013, 18:55
çok iyi üni olsa ne farkedecekki? Gazide işletme bireteceğine normal bir ünide mühendislik bitir. Mühendislikte üniden ziyade kişi önemlidir. 4 yılın iyi bir ünide geçicek ama kalan ömründe mesleğinle geçecek..

snan1910
03-07-2013, 19:18
Gazi iibf de ekonometri okuyorum
Iktisat işletmeye göre daha sayısal, ama iktisat ta okuyan arkadaşlarım daha dolu mezun oluyorlar
Işletme mezunu olmak daha kolay diyebilirim
Ekonometri dersen iki bölümdende, iibf deki tüm bölümlerdende matematik olarak üstün ve zor, ama mezunu biraz daha kıymetli az çünkü

Okul için gazi iibf de siyasal olay yok. Merkez kampüs gibi değil. Rahattır istediğini yapabilirsin istediğin gibi gezebilirsin. Reis olayları vardır ama hissetmezsin çok ters birşeyler olmadıkça.
Çeko nun ekonometrinin kızları güzeldir özellikle çeko :D
Bu iki bölümde erkek başına 8-10 kız düşer :)
Derslere gelirsek herşey senin elinde dolu mezun olmak istersen çalışırsın araştırırsın dolu mezun olursun.
Hocaların çoğunluğu ders konusunda iyidir, dinlersen çalışırsan anlarsın.

Bu arada gazi iibf de devam zorunluluğu yoktur. Benim 4üncü senem çok fazla gitmem ama gitmeyince 4yılda mezun olamıyorsun malesef.
Kazanırsan okula devam etmeni öneririm.
Merak ettiğin birşeyler varsada sorabilirsin yardımcı olabilirim