PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3000 deviri geçmiyor :/

Yiğit G.
05-07-2013, 08:47
Sabah feribota yetişmeye çalışırken araç birden gaz yemedi stop etti.. Çalışmadı 1-2 dakka... Antipollution fault ve speed control fault yazdı ekranda.1-2 dakka sonra çalıştırabildim bu seferde araç 3000 deviri geçmiyor.Neyse zar zor pendik feribot iskelesine geldim (yalovada işim var.) park ettim.Geri geri park ederkende stop etti.Sonra biraz gazı köklemeye çalıştım bir anda düzeldi 3000 deviri geçti.. Hemen stop ettim feribota yetiştim zaten.Aksam dönerken bakıcam ne olacak bilmiyorum.Antipollution için nete baktım katalizotoru temizletipde düzelen var , kimi diyor egr yi tinerle temizledik geçti , kimi diyor dizel partikul filitresindenmiş iptal ettim düzeldi , kimi diyor düzgün yerine oturmamış filitreler yapıyor.... Anlamadım gitti varmı daha önce bu uyarılarla karşılaşan ? Sorun devam ederse Harun ustaya gidicem.. Bu arada 2 gün önce harun ustada bir parça değişimi yaptık alakalımıdır bilmem , fan kapanmıyordu bu radyatorun onunde müşür görevi yapan yine fanı ayarlayan bir müşürümsü birşey var o değişti...

araç C4 1.6 HDI

aslan
05-07-2013, 08:49
Aynısı bende olmuştu meğersem pis yakıt gelmiş mazot pompasını tıkamıştı benim aracımda aynısı zaten

Yiğit G.
05-07-2013, 08:57
Aynısı bende olmuştu meğersem pis yakıt gelmiş mazot pompasını tıkamıştı benim aracımda aynısı zaten

biraz gaza bastım en son inmeden araçdan , bir anda lak diye düzeldi hemen devirlendi araç aha dedim düzeldi hemen kontak yapadım çıktım araçdan geç kalmıştım cunku ... sence düzelmişmidir :(

aslan
05-07-2013, 09:00
deneyip görmek lazım ama ben direk servise çektirmiştim çünkü elektronik araç ne yapacagı belli olmaz

Yiğit G.
05-07-2013, 09:01
harun ustayı aradım egr dedi katalizator dedi bişeyler dedi geliceksin yani dedi :(

aslan
05-07-2013, 09:02
Arasına biraz canlı sıkışmış gibi geldi bana :)

Göki,ZD
05-07-2013, 09:06
Çok değil 2 ay sonra ben böyle arabanın diceksin :D 90 model senelerce marş basmadıgım arabada bu kadar sorun yaşamadım diye isyan edicen.. Fransızların dünyasına HOŞGELDİN :D

Yiğit G.
05-07-2013, 09:07
Arasına biraz canlı sıkışmış gibi geldi bana :)

abi 3 yaşında 70.000 de araba... sıkışmasın bişeyler... 10 senedir crx sahibiyim 25 yaşında 300.000 de araba daha fan müşürü değişmedi citroende 2 kere değişti... Şimdide bunlar çıktı...

Yiğit G.
05-07-2013, 09:08
Çok değil 2 ay sonra ben böyle arabanın diceksin :D 90 model senelerce marş basmadıgım arabada bu kadar sorun yaşamadım diye isyan edicen.. Fransızların dünyasına HOŞGELDİN :D

valla aynı anda yazdık...

aslan
05-07-2013, 09:09
Neee 3 senede 70.000 mi?
Benim araç 2006 model daha 93000de

Yiğit G.
05-07-2013, 09:12
Neee 3 senede 70.000 mi?
Benim araç 2006 model daha 93000de

tam 3 değil 4 diyelim ama uzun yolda yaptım az çok... Ve hiç ama hiç yormadım aracı varya başına birşey gelmesin hassastır diye.4000-5000 devir görmemiştir araç öyle dikkatli kullandım.Uzun yolda 4.5 lt üstünü görmedim.. Şehir içide 5.5 lt gibi... (basmadım yani..) 17" jant taktırıcam araç yorulurmu acaba diye onu bile 1000 kere düşünüyorum şimdi...

aslan
05-07-2013, 09:16
17mi? ne 17 si ben direk 16 dan 18 e çıktım 225*45*18 de alstik taktım birde chip attırdım banamısın demedi

EM-RE
05-07-2013, 11:01
Senelerce japona bindiniz niye öyle bir arabaya geçiş yaptınız onuda anlamadım.Kötü mazot olma ihtimali yüksek..

Yiğit G.
05-07-2013, 11:59
Senelerce japona bindiniz niye öyle bir arabaya geçiş yaptınız onuda anlamadım.Kötü mazot olma ihtimali yüksek..

fiyat+performans açısından (dizel) o zaman en iyi oydu.Şehir dışı 3.9 lt şehir içi 5 lt 1.6 japon varsa onu alırdık :D Daha yeni yeni japon dizeller giriyor piyasaya.. Yakıt olarak hala çok çok memnunum , işte ceyhunda vitek var kanka karşıya geçicem araçları değişelimmi diyor :D Az yakıyor meret... Şu son 1 haftaya kadar memnundum da inş kirli yakıttır veya kolay birşeydir de sorun yaşamam fazla..

Yiğit G.
05-07-2013, 12:20
araç benim araçla aynı böyle çözmüşler

Re: 2007 1.6 HDI C4 AntiPollution arizasi

evet arkadaşlar bugün sanayiye gittim ve arabayi bilgisayara bağladilar ve ariza kodu akutuldu ve yakıt deposu minimim seviye ariza çıkti zaten ben dopoyu fullemiştim ve bilgisayardan arizayi sildiler ve sorun düzeldi

yakıt deposu az oldugu için çıkmış... benimde bugun oldugunda yakıtım bitmek üzereydi... Acaba aynı sorun olabilirmi ?

GokhanRS
05-07-2013, 12:22
malesef hatanız aracı düzgün kullanmaktan. hiç 4-5 bin devir görmedi diyorsunuz. ancak bu yeni nesillerin katalizörleri yada partikül filtreleri gazladığınız zaman daha temiz kalıyor daha az sorun çıkarıyor. ara sıra uzun yollarda gazlayın. devirli kullanmak gerekiyor sık sık.

bizde ne zaman uzun süre 2bin 2500 devir arası ekonomi mod gezsek sorunlar çıkıyor çünkü dizel çok çabuk kurum yapıyor. ve yeni araçların katalizör yada partikül filtresinin aralarına toplu iğnenin ucu bile giremiyor.

yani o kadar ufak deliklerin kurum bağlaması normal. ya iptal edin yada aracı sık sık devirli kullanın.

Yiğit G.
05-07-2013, 12:36
malesef hatanız aracı düzgün kullanmaktan. hiç 4-5 bin devir görmedi diyorsunuz. ancak bu yeni nesillerin katalizörleri yada partikül filtreleri gazladığınız zaman daha temiz kalıyor daha az sorun çıkarıyor. ara sıra uzun yollarda gazlayın. devirli kullanmak gerekiyor sık sık.

bizde ne zaman uzun süre 2bin 2500 devir arası ekonomi mod gezsek sorunlar çıkıyor çünkü dizel çok çabuk kurum yapıyor. ve yeni araçların katalizör yada partikül filtresinin aralarına toplu iğnenin ucu bile giremiyor.

yani o kadar ufak deliklerin kurum bağlaması normal. ya iptal edin yada aracı sık sık devirli kullanın.

evet sabahtan beri forumlarda okuyorum , ara sıra devirli kullanılması gerektiğini söylüyorlar.Yeni yakıt alıp devirli kullandım 1 günde düzeldi diyenlerde var bu sorun için.Bende zaten en son sabah bu sorundan sonra aracı park ettim isparka , araçtan inmeden kökledim biraz gazı bir anda sanki aracın tıpası açılmış gibi kendine geldi ve devirlenmeye başladı.. Ama feribotu kaçırıyordum bekleyip bakamadım... Tabi ne olursa olsun hata orda kalıcak yinede gidip sildirmem gerekicek tabi umarım mazottansa... Başka sorunlarda antipollution hatası veriyor... Harun ustada gel bilmemneyi temizlicez dedi egr mi katalizator mu bişeylerden yapar dedi...

GokhanRS
05-07-2013, 12:39
at orjinal bir würth katkı gazla 3-5 gün kendine gelir araç.

hatta imkanın olursa bi carbon clean zamanın gelmiş geçiyor.

B.Koçer
05-07-2013, 12:41
abicim depoyu doldur bulabiliyorsan katkı at biraz gazla . fransızlarda sureklı yapar bunu 1.4 hdi varken oda yapıyodu dip gaz devam :)

Canı sıkılmıştır aracın ay başısı gelmiştir :D

Ahmet Saraçoğlu
05-07-2013, 13:01
2006 132000 de benimki konfor sıfır , herşey tangır tungur ama şükür motordan tık sesi gelmedi daha.

Yiğit G.
05-07-2013, 13:10
bugun ilk işim depoyu doldurup temizleme katkısı koymak olucak sanırım birde devirli kullanıcam.Akşam fox'a her an haber olabilirim işte trafik canavarı diye :D Mikrofon uzatırlarsa abla kurum temizliyorum kurum dicem :D

Yiğit G.
05-07-2013, 20:55
Evet aksam araca bindim , çalıştırdım Antipollution fault diye direk hatayı verdi yine... Yola cıktım 10 metre sonra stop etti araç... Stop ede ede pendikte benzinciye girdim... Çeyrek depodan biraz fazla yakıt aldım üstüne 1 kutu enjektor termizliyici boşalttım.

http://images.hepsiburada.net/assets/OA/300/OA_575202.jpg

1-2 dakka çalıştırdım karışsın diye paso devirledim aracı 1-2 duman attı sonra kendine geldi... Yola cıktım (motor ışıgı yanıyordu) 45 dakka kullandım trafikten boşluk buldugumda sahilde 1-2-3 dip gaz kullandım.Şükür ki 1 kere bile titremedi stop etmedi... Sonra stop ettim evin orda tekrar çalıştırdım motor ışıgı söndü hata da vermedi... Sanırım atlattık... Umarım yarın yine aynı hata yı vermez ama sanmıyorum.

1 gün sonra editi: Problem yok araç eskisinden de iyi... Bu hatayı alan arkadaşlar hemen korkmayın , kirli mazot olması muhtemel ilk işinizi bildiğiniz bir yerden en az çeyrek depo mazot alıp mazot katkısı katmak olsun.