PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : w204 facelift & vw cc

Ahmet Saraçoğlu
05-07-2013, 09:28
80 100k tl aralığında ikisi arasında kalsanız hangisine yönelirsiniz?

Mercedes c özellikle makyaj sonrası güzel bi ön ve iç tasarıma kavuştu , düşük güçte alınacak dahi olsa arkadan itişin bi artı olacağını düşünüyorum.Mercedes olması da tabi ayrı bir güzellik.O paraya dizeli gelmiyor , benzinliler arası bir seçim yapılacak

CC de de özellikle ilk kasa ciddi çok hoşuma gidiyor.Eskisi ve yenisi arasında tasarım harici mekanik bir farklılık var mı yeniyi tercih ettirecek?Yoksa özellikle eskisi olsun isterim...Tam klasman dengi olmasa bile eski CLS ye alternatif bi tasarımı var.Ama malzeme kalitesi vss hakkında bir bilgim yok.Daha düşük rakamlara da bulmak mümkün.Gözümde tek eksiği önden çekiş olması.Bütçe dahili dizel de var tsi da , tüketim ve performans göz önüne alınarak optimum fayda sağlayan motor tercih edilir.

Bu ikisi arasından hangisi tercihiniz olur ve neden?Ve hem tüketim hem performans açısından bu iki araçta da hangi motorlar tercih edilmeli?

Tunacan
05-07-2013, 09:30
İmkanlar dahilinde mercedes varsa tabiki o.

Ahmet Saraçoğlu
05-07-2013, 19:37
Güncel diyelim

ahmetbaha-drs
05-07-2013, 19:42
Ahmet ben bir süre VW CC 1.8TSI DSG kullandım cam tavan harici doluydu araba, inanılmaz dikkat çekiyor herkes bakıyor arabaya yani. +Konforu-Gidişi ve yakıtıda bana göre güzeldi. Büyük bir araba olmasına rağmen kullanımı kolay,içi basık değil gayet geniş. Şahsen her yerde olan C alacağıma CC alırım. :)

KOSEREN
05-07-2013, 20:32
Amg olacaksa C,olmayacaksa ikiside değil :)

mühendis
05-07-2013, 20:43
kıyas götürmez bir konu. tabiki mercedes.

mert_can 41
05-07-2013, 21:06
Mercedes c180'ni 2 gün test etme imkanım oldu performansı ve yol tutuşu çok çok iyidi ve sesizliği beni mest etti ne yazıki yakıt ekonomisine bakmadım ama fazla yakmadığını duymuştum ama wv cc ise çok çok hoşuma gidiyo c180 göre biraz büyük ve daha sportif gözümde özellikle o direksiz kapıları ve arkadan duruşu bitiriyo beni c180 her köşe başında gördüğüm için çok sıradan geliyo artık gözüme ben olsam wv cc tercih ederdim ama ikinci eldede bakarsak c180 daha çabuk ve karlı satılıyo gibi gözüküyo :)

Ahmet Saraçoğlu
05-07-2013, 23:11
CC de yeni ile eski arasında makyajda mekanik değişiklikler var mı?Yenide eskiye göre tercih sebebi olabilecek bi yön vss varmı atladığım?

Low-Rider
05-07-2013, 23:12
yine saraçoğlu yine araç sorusu :D

Ahmet Saraçoğlu
05-07-2013, 23:18
Başlık adminliği talep ediyorum :D

TD251
05-07-2013, 23:43
W204 facelift kullanicisiyim AMG almayi dusunuerseniz kesinlikle tavsiye ederim. AMG ler spor suspansiyona sahip bu yuzden biraz sert.performans olarak supercharger farkiyla cogu 1.6 dan cok cok iyi.konfor acisindan mercedes farkini anliyosunuz zaten.fakat tek dezavantaj olarak arka yolcu tarafi cok ferah degil.bunuda normal olartak goruyorum genis olsa e serisi niye uretlisin :) yakit olarak uzun yolda bi depo benzine 760 km yol yaptim 90 130 km arasi sehirici kullanimda kullanima gore 50 liralik benzine 120 km yol yapablrsnz.Uzun lafin kisasi ben memnunum parasina gorede cok ucuz bi araba. CC ye kotu diyemem ama tekrardan alcak olsam gene c serisi tercih ederdim nihayetinde Mercedes. Tepkilerde inanin VWe gore daha farkli hakkinizda hayirlisini dilerim:)

Mr.K
06-07-2013, 00:01
passat cc alıp manuel bide chip yaptırırım yoluma devam ederim.
hiç fantaziye gerek yok C alıcaksın dolu olmicak AMG pack hiç olmicak bide üstüne benzinli olucak.heygidihey.

Lazarotti
21-07-2013, 15:53
Yeni turbo motorlar çok başarılı özellike 7 ileri şanzumanla.Facelift hangi donanım bilmiyorum ama AMG paket tercih sebebi.