PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AraÇ muayene İle İlgİlİ bİr soru

powerfuL
05-07-2013, 19:05
aracın muayenesı salı gunu bitmis carsamba fark ettim internette sorun oldugu ıcın telefondan aldım kayıt yapan bayan 1 hafta ceza kesemezler 1 haftadan sonra ceza kesebılırler dedı onun sozune guvenıp cumartesı gunune randevu aldım aynı gun
motorlu trafik polisi cevirdi muayeneden ceza yazdı soyledım 1 hafta zamanımız var dedıler dedım yok oyle bısı dedı yapıstırdı 77 tl yi buna itiraz edebilirmiyiz polismi hatalı randevu kayıt yapan bayanmı

sakhee
05-07-2013, 21:40
randevu kaydini yapan buyuk ihtimal muayene tarihi 1 hafta gecene kadar ceza kesilmez demek istemistir. muayene suresi gecince muayene ucretleri de cezali oluyor.
polisi kastetmedigini dusunuyorum
gecmis olsun

powerfuL
05-07-2013, 21:45
randevu kaydini yapan buyuk ihtimal muayene tarihi 1 hafta gecene kadar ceza kesilmez demek istemistir. muayene suresi gecince muayene ucretleri de cezali oluyor.
polisi kastetmedigini dusunuyorum
gecmis olsun

yok gecıkme cezasını soyledı onu kastetmıs olamaz polıs ceza kesemez dedi yokmu bır bılen

TUGCA
05-07-2013, 22:58
aracın muayenesı salı gunu bitmis carsamba fark ettim internette sorun oldugu ıcın telefondan aldım kayıt yapan bayan 1 hafta ceza kesemezler 1 haftadan sonra ceza kesebılırler dedı onun sozune guvenıp cumartesı gunune randevu aldım aynı gun
motorlu trafik polisi cevirdi muayeneden ceza yazdı soyledım 1 hafta zamanımız var dedıler dedım yok oyle bısı dedı yapıstırdı 77 tl yi buna itiraz edebilirmiyiz polismi hatalı randevu kayıt yapan bayanmı

polis hatalı araç muayene süresi bittiğinde + olarak 1 hafta opsiyonu vardır, kayıt yaptırmasanız bile... itirazdan bişey çıkacagını sanmam memleketin durumu ortada........

orido
05-07-2013, 23:33
Polis hatalı ise yapacağınız cezayı ödeyip mahkemeye gidip paranızı geri almak
indirim le 54 tl filan oluyordu galiba aynı cezadan bende yedim. uğraşırım diyorsanız mahkemeye gitmeniz gerekiyor. +1 hafta konusundan emin olun.

eran
06-07-2013, 09:54
Polis hatalı degil, bir gün geçse bile KTK Madde 34e göre ceza kesip süre verir .. Polis ceza kesemez ilk bir hafta diyenler, kanuni açıklaması nerde var yazdığınız seyin ? Söyleyin bizde bilelim ? Açıklayın bi zahmet ?

DoganSuper
06-07-2013, 10:16
bence cezanızı erken yatırın indirimli ödeyin. itiraz etmeye kalksanız bir sürü iş git gel zaman kaybı fln cezadan daha fazlaya çıkar.. az bi ceza yediginiz için böyle söylüyorum tabi yüksek bi rakam olsa elbette hakkınızı aramalısınız.

powerfuL
06-07-2013, 11:55
ödedim cezayı yorum yapan herkeze tesekkurler