PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hızınızı Tesbit Edebilen Resmi Araçlar [Ankara]

Chatin
07-07-2013, 01:54
- Bilkent Yolu üzeri. Bilkent'e giderken Işıklardan sonraki geniş virajda oluyor genelde. Tam Doğramacı Camii sapağındaki cepte. Ve onun karşısındaki cepte. Mümkün mertebe ara yolu kullanın.

- Angora Yolu üzerinden Hacettepe'ye inerken tam marketlerin karşısındaki Ego durağının orada var.

- Ve son bomba Eskişehir Yolu üzerinden Hacettepe'ye dönünce Angora sapağına gelmeden karpuzcu kamyonunun arkasına saklanmış şekilde var. Hatta lacivert bir Dacia.

- Anadolu bulvarında hem sabit hem seyir halinde 06D xx plakalı siyah sumbule dikkat.

- Celal Bayar beyaz clio sabahları tandoğan dönüşünde sabit olarak duruyor.

- Etimesgut Zırhlı Birlikler önünde, Şaşmazdan Ümitköy'e giden istikamette neredeyse her sabah bi tane beyaz Clio Symbol duruyor.

- Eskişehir yolu üzerinde , kızlay istikametinde , ümitköy köprüsü altında ,genellikle akşam saatlerinde , hemen hemen hergün , beyaz clio symbol . Yalnız arkadan ölçüyor hızı.

- Sabah 9:15'te saimekadından mamaka giden düz yolda (mamak caddesi) hyundai era

- İncek yolunda yanmayan ısiklardan sonraki düzlükte ki orada sagli sollu arabalar park etmis durumda. Jandarma Eğitim Merkezi yani. İnsanlar birikmis halde sanki amele pazari gibi bir yer. Tam o duzlukte dacia duruyor yine ve yine lacivert. Freni koyan ben ilerideki cevirmeye girmezken yanimda yardiran arkadasi çevirdiler.

- İncekten Yıldıza doğru giderken Shell'i geçince bir sonraki ışıklara kadar(Askeriye) dikkat edin o arada biryerlerde duruyorlar(değişebiliyor) sabahları genelde.

Dönüş yolundada yine aynı aralıkta bekliyorlar

- İstanbul yolu üzerinde, Eryaman girişini hemen geçince sağda duruyor bi tane, çevirmesi de ileride oluyor genelde.

Notlar:

1- Size karşı dönmüş hangi arabayı görürseniz görün hemen freni gömün. Belki yırtarsınız. Hız sınırı 50 km/h bu arada aklınızda olsun.
2- Bildiğiniz gibi artık çevirme falan yok. Foto çekilip bir güzel adrese postalanıyor.
3- iPhone ve Android telefonlara Trapster'ı indirip gördüğünüz her tuzağı işaretleyin ve buraya yazın. Yazılan tüm lokasyonlar ilk mesaja eklenecek.
4- Ceza kademeli olarak artmakla beraber ortalama 350 TL. Şimdiden geç(iril)miş olsun.

zekky
07-07-2013, 02:38
Mersinde cevirmesiz radar olmaz.
Alışmışım Ankara"ya geldiğimden beri 7-8 ceza rahat geldi arkamdan.
6 aydır ön plakam yok kafa rahat. Nerdeyse arkayida sökücem az kaldi.

Tunacan
07-07-2013, 10:07
Anadolu bulvarında hem sabit hem seyir halinde 06D xx plakalı siyah sumbule dikkat.

Özgür Ozan
07-07-2013, 10:44
Bir ay once obur konuyada yazmistim bana da hacettepe koprusunun ustunde kitlediler

gabxer
07-07-2013, 11:00
Celal Bayar beyaz clio sabahları tandoğan dönüşünde sabit olarak duruyor. Çevirme yok.

civic@ef
07-07-2013, 11:33
geçirme konusunda master yapyıolar.

Risendark
07-07-2013, 13:27
afyondan gelirken tam şehir içine giriyorduk 130kmh ile siyah symbol görünce fene asıldık ama yaklaşık 100 kmh ye düşebildik poliste arabanın içinde aynanın ordan bi düğmeye bastı geçmeden önce gördük fotoğraf mı çekti yani cezayı yedik mi bunu nereden öğrenebiliriz ?

Chatin
07-07-2013, 15:02
Ben Bilkent'te ve Hacettepe Yolu üzerinde yedim sanırım. Bir arkadaşım da Angora Yolu üstünde olandan yedi. Henüz elimize gelmedi makbuzlar ama durum belli vazelinsiz bir geçiş olacak işte.

Bildiğiniz araçların yerini eklemeyi unutmayalım bu konuya. Hepsi ilk mesaja eklenecek.

Nightfish
07-07-2013, 15:17
Etimesgut Zırhlı Birlikler önünde, Şaşmazdan Ümitköy'e giden istikamette neredeyse her sabah bi tane beyaz Clio Symbol duruyor.

jr1905
07-07-2013, 23:36
Bugün Ceyhan taraflarında tam virajın çıkışına koymuşlar gördüğümde hızım 140 tı direk frene asıldım ama yakalanmışımdır büyük ihtimal
Birde geçenlerde 123 le düşmüşüm radara hız sınırının 120 olduğu yerde normalde %10 tolerans olması gerekmiyor mu yoksa ben mi yanlış biliyorum? Birde arac 3 kapı ruhsatta hususi acaba kamyonet olarak mı değerlendirdiler makbuzda araç sınıfı 5 yazıyordu ?

Chatin
08-07-2013, 08:47
Ankara'da Ceyhan diye bir yer mi var?

Rawr
08-07-2013, 09:22
Eskişehir yolu üzerinde , kızlay istikametinde , ümitköy köprüsü altında ,genellikle akşam saatlerinde , hemen hemen hergün , beyaz clio symbol . Yalnız arkadan ölçüyor hızı.

Kahn23
08-07-2013, 09:26
Mersinde cevirmesiz radar olmaz.
Alışmışım Ankara"ya geldiğimden beri 7-8 ceza rahat geldi arkamdan.
6 aydır ön plakam yok kafa rahat. Nerdeyse arkayida sökücem az kaldi.

Ön plaka takma zorunluluğu yok. Sıkıntı oluyor mu, polis çevirme yaptığında :beuj:

Tunacan
08-07-2013, 09:28
Ümitköyden şaşmaza giden yolda, geçen hafta sabah 8 de ilk defa gördüm ve bir daha görmedim. Sabit radar. Beyaz sümbül. Sanırım yedik cezayı...

jr1905
08-07-2013, 10:59
Ankara'da Ceyhan diye bir yer mi var?

Pardon sadece ankaraya özel bi topic olduğunu farketmemişim..

SONE-R
08-07-2013, 11:07
sabah 9:15'te saimekadından mamaka giden düz yolda (mamak caddesi) yolu boş görünce, basmak gafletinde bulundum.. karşıdan gelen sellektörle uyardı, hyundai erayı farkettim. plakamı seçecek mesafede iken sağdaki dolmuş sayesinde kurtulmuşumdur diye umuyorum.. bakalım 2 hafta içinde belli olur.. :D

tool
08-07-2013, 11:29
eskisehir yolu hiz limiti nereye kadar 50 peki?

MeRtCaN
08-07-2013, 11:38
scootera ceza yazma şanları varmı acaba ?

onde plaka fln yok ? :)

TigeR
08-07-2013, 11:41
Ön plaka takma zorunluluğu yok. Sıkıntı oluyor mu, polis çevirme yaptığında :beuj:

ön plaka takma zorunluluğu yok mu gerçekten polis çevirmede bi sıkıntı oluyor mu acaba?

alp1903
08-07-2013, 11:42
İncek yolunda hergün mevcut radar mümkün mertebe 70km hızı geçmeyin. :)

SONE-R
08-07-2013, 11:49
ön plaka takma zorunluluğu yok mu gerçekten polis çevirmede bi sıkıntı oluyor mu acaba?

yok öyle bir dünya.. plakayı takmak zorunludur..

Chatin
08-07-2013, 22:57
Plaka konusu biraz farklı ama konunun dışına çıkmadan hemen cevap vereyim rahmetli Arif kardeşimiz plakasız geziyordu ve bir gün 6-7 ekip arabası çevirdi etrafını. Sonra karakollar falan dolanmıştı.

Güncel noktalar ilk mesaja eklenmiştir. Ayık olun :)

S.Mert
09-07-2013, 10:44
plakasız gezme diye bir şey yok arkadaşlar

DoganSuper
09-07-2013, 13:54
bu radarlar hızı kaç metreden okumaya baslıyo acaba bilen var mı ?. birde sitelerden cebeci istikametine giderken gülverende var füme bi sümbül. bazende aksi yöne koyyolar dikkat edin.

SONE-R
09-07-2013, 13:57
bu radarlar hızı kaç metreden okumaya baslıyo acaba bilen var mı ?. birde sitelerden cebeci istikametine giderken gülverende var füme bi sümbül. bazende aksi yöne koyyolar dikkat edin.

radar hızı uzaktan okuyordur da, plakayı sanırım araba içinde oturan memur not ediyor..

HaKo
09-07-2013, 14:03

Kim diyor olmadığını ? Öyle bir madde varsa paylaşırsan sevinirim. Benim bildiğim var gördüklerinde cezayıda yapıştırıyorlar hiç affetmeden.

Özgür Ozan
09-07-2013, 15:08
yozgat bulvarında da var daha dün kitliyolardı yine gelene geçene çevirme falan yok beyaz sümbül ters yönde durup yazıyor allahtan artık sağa sola bakmadan 50 yi geçmiyorum da yemedim

TayfunS
09-07-2013, 15:24
Samsun yolunda yani siteler civarında zaten kameralar var 70 üstüne yazan, bi de o civarda geliş ya da gidiş bilmiyorum ekip arabası da oluyor(MUŞ)

Babam 320 lira yiyince öğrendik biz de :)

SONE-R
09-07-2013, 15:26
Samsun yolunda yani siteler civarında zaten kameralar var 70 üstüne yazan, bi de o civarda geliş ya da gidiş bilmiyorum ekip arabası da oluyor(MUŞ)

Babam 320 lira yiyince öğrendik biz de :)

nizam usta oltu kebabı geçer geçmez hyundai era oluyor... ama hergün değil.. olursa da genelde akşam 5ten sonra oluyor..

Kahn23
09-07-2013, 15:33
Kim diyor olmadığını ? Öyle bir madde varsa paylaşırsan sevinirim. Benim bildiğim var gördüklerinde cezayıda yapıştırıyorlar hiç affetmeden.

Takılma Yerleri ve Sayıları
Madde 54- Tescil plakaları araçlara aşağıda gösterildiği şekilde ve sayıda takılır.
a) Motorlu bisiklet ve motosikletlere; arka çamurluk veya reflektör üzerinde ve araç eksenine dik olacak şekilde 1 adet,
b) Römork ve yarı römorklara arkada römork ekseni üzerine 1 adet,
c) Yük motosikletleri ile diğer motorlu araçlara; bir ön, diğeri arkada araç ekseni üzerinde 2 adet,
Olmak üzere; yerden önde 20 ila 75, arkada 30 ila 125 santimetre yükseklikte, plaka alt kenarı aracın tampon alt seviyesinin üstünde kalacak, yanlarından taşmayacak, sallanmayacak, düşmeyecek, kolayca okunabilecek şekilde takılır.
d) Takılacak yerlerin uygun olmaması halinde tescil kuruluşunun izni ile;
1) 11x52 santimetre en ve boyundaki ön plaka arkaya,
2) Araç ekseni üzerine yerleştirilecek olanlar sol tarafa, mümkün olmayan durumlarda sağ tarafa,
Taktırılabilir.
Ayrıca, yabancı menşeli olan ve plaka için özel yeri bulunanlara küçük ölçüde plaka takılmasına izin verilebilir.

Ben yönetmeliğin yalancısıyım.. (alıntıdır)

Chatin
09-07-2013, 16:05
İncek'teki aracin yerini detayli olarak ekledim ilk mesaja. Ben freni gomdum yemedim yanimdakini aldılar. Trapster a da ekledim.

Arkadaslar araclarin yerini detayli belirtin lutfen.

Dookan
09-07-2013, 16:47
nerden bilionuz bu bilgileri la helal valla :D

SertacTDemir
09-07-2013, 16:51
İncekten Yıldıza doğru giderken Shell'i geçince bir sonraki ışıklara kadar(Askeriye) dikkat edin o arada biryerlerde duruyorlar(değişebiliyor) sabahları genelde.

Dönüş yolundada yine aynı aralıkta bekliyorlar bazen.

Sabah geçkalmıştım birgün basa basa gidiyodum makası attım en sağa geçtim gri sümbülle göz göze geldik freni dipledim ama yazmadılar sanırım yaklaşık 1 ay geçti gelen giden birşey yok...

Bir keresindede motosikletle gidiyodum yol boştu 220 gibi bi süratle geçtim yanlarından mal oldular :D

SertacTDemir
09-07-2013, 17:12
Amerikalılar bu işe çözüm bulmuşlar, fiyat biraz yüksek ama iş görür bence, tek bir ceza bile yense bundan pahalıya gelir :)

ghostplate LCD License Plate Cover real plate Demo (New Music) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=7cM9BpctT9Q)

Home Page (http://www.ghostplate.com/Home_Page.php)

zekky
09-07-2013, 17:58
11 ay ankaradaydim sadece 1 kere cevirmeye girdim 77tl yazdi.
Umitkoy tarafinda oturuyorum okulum ostimde kizilaya falan gitmem ondan sikinti olmuyor plakasiz gezmek.

Nightfish
09-07-2013, 18:43
İstanbul yolu üzerinde, Eryaman girişini hemen geçince sağda duruyor bi tane, çevirmesi de ileride oluyor genelde. Az önce yine denk geldim.