PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka değişimi hakkında acil yardım

exca-
08-07-2013, 14:04
Bu hafta bi aksilik olmazsa arabamı değiştiriyorum, yeni alacağım arabaya şuan ki aracımın plakasını geçirmek istiyorum. Tam olarak burada yardıma ihtiyacım var, şuan ki aracım 34GS plaka ama ben Ankara'da ikamet ediyorum. Alacağım araca bunu geçirmenin yolu nedir? İstanbulda ikamet eden birinin üstüne alsam aracı geçirebilir miyim bu plakayı yeni arabaya? Eğer geçirebilirsem nasıl geçirebilirim?

SekoLive
08-07-2013, 14:06
ikametii aracının oldugu ilçeye alıcaksn
sonra emniyetten gidip plakayı almak istediğini görüseceksn
bağış v.s. istenebilir ondan sonra alıcağın arabayı alırken satış sırasında plaka değişicek diyeceksn
satış kağıdınla eminyete git gerisini ordan hallederler

BİLAL
08-07-2013, 14:07
istambulda alım satım yapman gereklı ..

ankarada eyer 06 gs varsa boşta bakman gerek ama zor bence.

ıstbul oluşu aracın sıgorta ve kaskonun bırazdaha yuksek olası demek

exca-
08-07-2013, 14:11
istanbulda ikamet eden birinin üstüne alabilirim hazırda biri var bunu yapabileceğim, ama direk şuan arabamda ki plakayı istiyorum bunu yapmam ne kadar mümkün?

free-hifi
08-07-2013, 14:16
SEN önce plakanın bağlı bulunduğu emniyete git durumunu anlat 1 hafta opsiyon verebiliyorlar

cnrsrn
08-07-2013, 14:17
aracı istanbuldan birinin üstüne almanı yetmiyor gs plakayı hangi ilçe veriyorsa aracı üstüne alacagınız kişinin ikametgahının o ilçede olması gerekiyor

SekoLive
08-07-2013, 14:19
istanbulda ikamet eden birinin üstüne alabilirim hazırda biri var bunu yapabileceğim, ama direk şuan arabamda ki plakayı istiyorum bunu yapmam ne kadar mümkün?

SEN önce plakanın bağlı bulunduğu emniyete git durumunu anlat 1 hafta opsiyon verebiliyorlar

aynen arkadaşın dediğini çöz sonrası kolay gelir sırasıyla

güvenilir birisi varsa o ilçede ikamet eden bir satış fazla ödemiş olursun başka zararın olmaz

edit: satarkende arabanı plaka değişicek demek zorundasın ve sattıgın kişi 1 ay içinde yeni plaka almak için emniyete başvurmak zorunda yoksa o plaka onda kalır

exca-
08-07-2013, 14:25
Kadıköydeymiş ben plaka zaten araç alıcağım kişi de orda, o zaman kadıköy emniyetine gidip durumu izah etmem gerek yani

SekoLive
08-07-2013, 14:25
Kadıköydeymiş ben plaka zaten araç alıcağım kişi de orda, o zaman kadıköy emniyetine gidip durumu izah etmem gerek yani

:icon_tup: