PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : saçma sapan ceza yardım

yns_emre
08-07-2013, 15:55
yaklaşık 5 dkka önce kapıya gelen postacı elinde eski aracıma ait trafik cezası getirdi cezada ( 64/1 b1: gece sis ışıklarını sisli havalar dışında diğer farlarla birlikte yakmak) 77 tl diye yazıyor. 23 mart gecesi yemişim. şu yeni türeyen fahri müfettiş tarafından yazılmış.

şimdi asıl konuya gelirsek benim aracımda sis lambası yoktu avatarımdaki siyah 1.5 ex konusu vardı hatırlayan olursa hiç bir zamanda sis farı takma geregi duymamıştım aracıma ve olmayan bir şeyden ceza yedim ben bu cezayı ödemek istemiyorum nasıl itiraz etme hakkım olabilir bir sürü fotoğrafım var bu şekilde delil olarak kullana bilirmiyim ?

phoenixs
08-07-2013, 16:00
hocam zaten elde fotoğraf yok ise birçok ceza kabul ediliyor geri ama yöntem nasıl işliyor tam bilmiyorum

wekoo
08-07-2013, 16:00
bence bu işi kovalayın yazan şahsın ismini emniyetten bulunuyor zannedersem bi avukata danışın derim....

yns_emre
08-07-2013, 16:02
amacım cezayı ödememek ben parasında değilim şuan insanlara okadar batıyorki bu devletin yalan yanlış bizden aldıgı paralar ben o şerefsiz fahri müfettişe bu yalan yazdıgı cezayı yedirtmek istiyorum bir ders olsun adı soyadı sicil numarası herşeyi yazıyo kimse enayi değil ben yeteri kadar vergimi veriyorum devlete

yns_emre
08-07-2013, 16:19
sitede galiba avukat bir kaç üyemiz vardı lütfen bana bu konuda yardımcı olabilicek biri akıl versin bende ona göre kendime bir avukat bulayım çünkü şuan hiç tanıdıgım avukat yok ve fikir alabiliceğim insan yok yardımlarınızı bekliyorum...

blow07
08-07-2013, 23:45
Arkadaşıma'da seyir halinde sol şeridi ihlal etmekten ceza yazılmıştı. Ne yapmaya çalışıyor bunlar acaba?

Risendark
09-07-2013, 00:44
bu fahri müfettişler iyice ilallah ettirdiler geçen gün apartmanın önündeki garajda duran arabamın önü azıcık yaya yolunda diye ceza yazmış yani oda bi adam kadar falan dışarda tamamen kapatma falan yok... Ne yapmaya çalışıyorlar anlayamıyorum bunlar ceza yazınca ekstra bi para falan mı alıyorlar ?

yns_emre
09-07-2013, 01:29
bu fahri müfettişler iyice ilallah ettirdiler geçen gün apartmanın önündeki garajda duran arabamın önü azıcık yaya yolunda diye ceza yazmış yani oda bi adam kadar falan dışarda tamamen kapatma falan yok... Ne yapmaya çalışıyorlar anlayamıyorum bunlar ceza yazınca ekstra bi para falan mı alıyorlar ?

bildiğim kadarıyla emekli devlet memurlarını öğretmen vs. isteği üzerine fahri müfettiş oluyor yalan yanlış çatır çatır ceza kesip ceza başına prim alıyorlar bana park cezası yazsa ağzımı açmam kemer yazsa ağzımı açmam aynı anda 3 adet ceza daha geldi kardeşime hepsi park ihlali onlara lafımız yok ama cam filmi eksozu sis farı tesisatı bile olmayan arabaya ceza kesiyosan şu mübarek ramazanda hakkımı yedirmem ararım hakkımı

yns_emre
09-07-2013, 18:09
konu silinebilir yardımcı olucak kimseyi bulamadık

ham
09-07-2013, 18:18
Durumu anlatan bi dilekceyle trafik mahkemesine basvurun kesinlikle iptal olucaktir ceza

yns_emre
09-07-2013, 18:24
amacımın çoğu cezayı iptal ettirmek değil başımın gözümün sadakası olsun deyip ödemekte problem değil cam filmi için yapılan haberleri az çok duyduk televizyonlardan hepimiz amacım yalan yanlış yazılan bu ceza fahri müfettiş hakkında dava açmak istiyorum ben bu konu için yardım istedim ufakta olsa örnek olunabilicek bir konu oldugunu düşünüyorum yeter artık yapılan haksızlıklara susmak ses çıkarmamak

DERAN_TUYNER
09-07-2013, 18:48
Arka sis lambaları olmasın kastettiği

yns_emre
09-07-2013, 18:49
onu bile kastedemez led stop oldugu için sisler bağlı değildi bulabilicek hiç bir kusuru yoktu ne american park ne cam filmi ne eksoz nede sis farı nede müzik tesisatı

orido
09-07-2013, 20:09
Ödemeden herhangi bir işlem yapılmıyor bildiğim kadarı ile
itiraz hakkı için önce ödeme yapman gerekiyor sonrada trafik mahkemesine başvuracaksın yanlış hatırlamıyorsam. ceza makbuzunun arkasında itiraz ile ilgili bilgi vardı. Geçmiş olsun
bütün fahri müfettişlerde go pro var artık

freelife
09-07-2013, 20:50
herzamanki gibi yerse taktiği bunlar , kim bilir kaç kişiye gidiyor böyle ve çoğunluk ödüyordur..umarım düşündüğünüzü başarırsınızda onlar için güzel bir ders olur .

yns_emre
09-07-2013, 20:58
herzamanki gibi yerse taktiği bunlar , kim bilir kaç kişiye gidiyor böyle ve çoğunluk ödüyordur..umarım düşündüğünüzü başarırsınızda onlar için güzel bir ders olur .

inan amacım o mübarek aydayız ben kimsenin 1 lirasını istemiyorum amacım tazminat falan değil ilgi odağı olmak falanda deil dediğiniz gibi belkide benim gibi kaç kişinin canı yanıyor herkez sessiz kalıp ödüyor derdim sadece o şahsa ders vermek keşke kendisini bulabilsem yüzüne 2 çift laf söylesem böyle mahkemeyle falan uraşmasam sonra seve sevede gider cezayı öderim

SerkanYazgan.
09-07-2013, 21:48
Cezaya itiraz edin bir dilekçe hazırlayarak. Dün bizim arkadaşada ceza yazmışlar ve cezada şu yazıyor; Tehlikeli araç kullanmakla ilgili polisin açıklaması: Kavşak içinde yan vermek ve dur iktarına uymamaktan 230 küsür ceza yazmışlar. Arkadaşım dilekçeyi hazırladı itiraz edecekti. 77 tl yazmış sonra cezanın üstünde oynamış. Kırşehir küçük bir yer dur iktarına uymamak mümkün değil her taraf polis zaten. Kafalarına göre yazıyorlar bizim burdaki polislerde bmw lere kıl olmuş durumda.

utkunoa
09-07-2013, 22:00
ya banada arabamın garajda yattığı gün çevreyolunda emniyet şeridini ihlal etmekten ceza yazmşılar şaka gibi bunun yolu yordamı nedir nasıl itiraz edilir ?

ham
09-07-2013, 22:10
yazdığım gibi tek yolu itirazınızı anlatan bir dilekçe ile trafik mahkemesine cezanın bozulması için başvuruda bulunmak o kadar zor bi yol değil biçok arkadaşımın cezası bozuldu bu yolla

yns_emre
10-07-2013, 01:53
Fahri trafik müffettişi yüzünden arabasını satıyor (http://www.sakaryarehberim.com/others/haber-fahri-trafik-muffettisi-yuzunden-arabasini-satiyor-178897.html)

peki bu habere ne demeli şuan sakaryada herkeze ceza yollayan aynı şahıs ve kimse bu şahsı bulamıyor direnenlerinde sonu bu ceza zede gibi oluyor sizce ne yapmak lazım ???

frkn_yzc
10-07-2013, 10:37
Onune gelen fahri mufettis olursa sonuc bu olur

yns_emre
10-07-2013, 15:53
şuan sakaryada bütün arkadaş eş dost çevremde herkeze aynı şahıştan bir dünya ceza geliyor dava açan emekli subayın hali ortada kendisi ciddi ciddi aracını satıyor onun haricinde karşı gelen hakkını savunup dava açan bir arkadaşın 3 cezasını geçici sebeplerden bahaneyle iptal edip ertesi gün evini bir sürü ceza daha yağıyor biz nasıl bir ülkede yaşıyoruz nasıl bir adam tarafından yönetiliyoruz anlamadım. ve böyle bir müfettiş olmadıgınında bilincindeyiz aynı anda aynı tarihte aynı saatte farklı alakasız semtlerde ceza kesebilirmi bir adam süpermen falan heralde...

Burak
20-07-2013, 19:03
Fahri trafik müffettişi yüzünden arabasını satıyor (http://www.sakaryarehberim.com/others/haber-fahri-trafik-muffettisi-yuzunden-arabasini-satiyor-178897.html)

peki bu habere ne demeli şuan sakaryada herkeze ceza yollayan aynı şahıs ve kimse bu şahsı bulamıyor direnenlerinde sonu bu ceza zede gibi oluyor sizce ne yapmak lazım ???

Biraz hortlatmış gibi olacağım ama ancak yazabiliyorum, babamın aracına da yılbasından bu yana 5 adet ceza geldi. Emniyet kemeri, kavşakta yol vermeme vs. Hep aynı bölge ve muhtemelen aynı fahri müfettişten. Bir oldu iki oldu üç oldu ödedik ama sonu gelmeyince itiraz dilekçesi hazırlayıp teslim ettim. Allahtan aylar sonra geliyor itiraz için kuvvetli bir dayanağımız oluyor, ***** 10 gun içinde tebliğ işlemlerine başlamaları gerekli. Sürecin devamını buradan paylaşacağım.

exca-
20-07-2013, 20:15
ben de fahrilerden çok çektim. oturduğum siteden çıkıp sola dönüyorum mecburi ve bunu yapabilmem için karayolları site çıkışına kırmızı ışık yerleştirdi vs vs. buna rağmen ceza yedim kaç kere itiraz ettim defalarca ama hiç biri kabul olmadı. parası ödendikten sonra itiraz edilebildiğinden bi yerden sonra insan yılıyor ve peşinden koşmuyor ne yazık ki..