PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul dan Ege Bölgesine doğru Otomobil ile dolaşarak tatil - Mekan Önerileri

Mechanix
09-07-2013, 16:17
Selam arkadaşlar , 10 yıl sonra ilk defa tatile çıkacağım. Araba ile dolaşa dolaşa gitmek istiyorum. Eşimde bu fikrime katıldı. Haftaya yola çıkacağız. Çıkış noktamız İstanbul.

Yolculuğumuzun kahramanı Forester olacak :)

http://i386.photobucket.com/albums/oo309/JDM_Works/Forester%20YYC/yycforestersf5wpJPG.jpg

Görmek istediğimiz yerler Cunda - Ayvalık tarafları. Buralarda gece eğlenecek yerler varmı ? Yoksa daha çok huzurlu vs mekanlar mı ?

Denize nerede girilir ? Tekne turuna nerede çıkılır ?

Bu civarlarda kalacak otel/pansiyon vs tavsiyeleriniz varmı ? Burada o civarda otel işleten arkadaşlar var mı misal .

Güzergah şimdilik şöyle gözüküyor :

http://i386.photobucket.com/albums/oo309/JDM_Works/yol.jpg

Cunda'da arkadaşımın da oteli varmış , şimdi öğrendim. Bir iki gece orada kalabilirim. Ama deniz kenarı oteller daha cezbedici oluyor aslında.

Siyah Lale, Ayvalık, cunda, ayvalık oteller, oteller, ayvalık hotel, ayvalık rehberi, ayvalık butik otel, lale, siyah lale, ayvalık otelleri fiyatları, cunda otelleri, balıkesir ayvalık otelleri, cunda oteller (http://siyahlale.com.tr/galeri.php)

İstanbuldan 500-600km uzağa kadar gidebilirim . :) Tavsiyeleriniz nereler ?

SekoLive
09-07-2013, 16:20
sakin ortam ve güzel bi deniz isterseniz canakkale bozcaadaya uğramanızı tavsiye ederim. istanbuldan 420km max. yol boyu manzarada süperdir gündüz giderseniz iyi olur

güzergahda foto var sanrım bende acılmadı güzergah dışıysa tavsiye affola :)

Low-Rider
09-07-2013, 16:25
Evlenmeseydin o 10 sene 20 seneyi bulurdu bence:D

_Burak_
09-07-2013, 16:30
Gelibolu tarafindan gidip kaz daglari eteklerindeki butun bolgelere bakinarak gidin bence mademdolasarak gideceksiniz.ben rotayi begenmedimsadece :)

JumboAli
09-07-2013, 16:32
assos a mutlaka git cundaya git

clioGT
09-07-2013, 16:33
Selam arkadaşlar , 10 yıl sonra ilk defa tatile çıkacağım. Araba ile dolaşa dolaşa gitmek istiyorum. Eşimde bu fikrime katıldı. Haftaya yola çıkacağız. Çıkış noktamız İstanbul.

Yolculuğumuzun kahramanı Forester olacak :)

http://i386.photobucket.com/albums/oo309/JDM_Works/Forester%20YYC/yycforestersf5wpJPG.jpg

Görmek istediğimiz yerler Cunda - Ayvalık tarafları. Buralarda gece eğlenecek yerler varmı ? Yoksa daha çok huzurlu vs mekanlar mı ?

Denize nerede girilir ? Tekne turuna nerede çıkılır ?

Bu civarlarda kalacak otel/pansiyon vs tavsiyeleriniz varmı ? Burada o civarda otel işleten arkadaşlar var mı misal .

Güzergah şimdilik şöyle gözüküyor :

http://i386.photobucket.com/albums/oo309/JDM_Works/yol.jpg

Cunda'da arkadaşımın da oteli varmış , şimdi öğrendim. Bir iki gece orada kalabilirim. Ama deniz kenarı oteller daha cezbedici oluyor aslında.

Siyah Lale, Ayvalık, cunda, ayvalık oteller, oteller, ayvalık hotel, ayvalık rehberi, ayvalık butik otel, lale, siyah lale, ayvalık otelleri fiyatları, cunda otelleri, balıkesir ayvalık otelleri, cunda oteller (http://siyahlale.com.tr/galeri.php)

İstanbuldan 500-600km uzağa kadar gidebilirim . :) Tavsiyeleriniz nereler ?

eğlenilecek yer bilmem ama rakı balıklık mekanlar oldukça var cunda da özellikle.. bay nihat ismen hep bilinen deniz restaurantı da dene derim eğer gdiecekse noralara. denize girmek için de bıyıklı beach var oraya bakabilirsin,
sarımsaklı da elinin altında oralarda zaten. ayvalıkta koçun müzesi var cafe aynı zamanda tepede manzaralı oraya da uğrayın derim. aynı şekilde şeytan sofrasına da gidersiniz bi

ayvalık cunda 3-4 gün herhalde maksimum olur

tekirdağ tarafındna yapıp asos bozcadaayla birlikte de yapabilrisin aslında bu işi

Tunç
09-07-2013, 16:36
bencede kesinlikle tekirdağ üzerinden çizmelisiniz rotayı altınoluk akçay kazdağları vs

SULTANOGLU
09-07-2013, 16:44
Ben gelibolu uzerindne gitmeni avsiye ederim ayni yolu izleyerek bende geze geze tail yapmistim.cok eyifliydi

_FrKn_
Deniz olarak saros körfezini tavsiye ederim.

mmustu
aynen Çanakkale kazdağları diyerek çık yola kanku çeşmeye yerleş :D

Velter
09-07-2013, 16:46
Tekirdağ üzerinden Bozcaada, devamında Assos, Cunda vs daha keyifli olur sanki

Mechanix
09-07-2013, 17:10
Tamam Tekirdağ üzerinden gideceğim şekilde düşünüyorum o zaman :)

Başka peki ?

Mechanix
09-07-2013, 17:26
Evlenmeseydin o 10 sene 20 seneyi bulurdu bence:D

Hahaha kesin :)))

besyoali
09-07-2013, 17:31
Bence güzergahı Çanakkale üzerinden yap....
Kaz dağlarından EDREMİT tarafından dolaşarak 650 Km. Kuşadası davutlar cennet valla :) birde ekonomik bir tatil imkanı sunuyor mütevazi pansiyonlar ve full tarih ve doğa deniz bütün hepsi bir arada halledip gelirsin bence....

Ufuk
09-07-2013, 17:33
Abi cundaya gidip papalina yemeden geri dönmek olmaz.Cunda sahilinde yersen en güzelleri orada olur.Sahil güvenliğin az ilerisindeki restoranlardan birisinde yiyebilirsin.
https://eksisozluk.com/papalina--132712

besyoali
09-07-2013, 17:36
Bu arada yol üzeri Foça, Karşıyaka Çarşı,sonra Aydın otobanından hiç durmadan doru selcuk önve Şirince sonra meryemana sonra Efes harabeleri aquafantasi ohhh ardından kuşadası Milli park ardından dönüşü gümüldür ,ürkmez, seferihisardan sahil üzerinden dön sonra güzelbahçe den gir otobana doğru İstanbul ......
Gezilecek uğrancak heryeri istersen yazarım ben İzmir liyim.....
10 Kuşak sülaleden..... :)

bason
09-07-2013, 17:39
Sanayi merkezlerinden geçiyor rotanız...:) Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir rotası çok daha güzel bence...:)

Burak E.
09-07-2013, 17:56
geçen sene aynı rotayı kullandım tekirdag Çanakkale ayvalık cunda adası ve erdek e kadar geldim cok güzel yerler pansiyon durumları güzel yerler mevcut fiyat 80-110 tl arası değişiyor kaz dağlarından inerken ilk virajın sonunda bi cafe gibi bir yer var manzarası harikadır durmanızı tavsiye ederim melemeni cok iyidir :) yollar oldukça iyi flaş s ile bile rahat gidip geldik öyle düşünün :)

twin
09-07-2013, 18:28
kaz dağlarında bi köy kahvaltısı da yaparsınız güzeldir muthiş manzaraya sahip

Day Walker
09-07-2013, 18:33
Kanka ayvalığa gidersen çataltepeyi sor mutlaka orada denizd gir süperdir.

bahadırtelli
09-07-2013, 18:44
Assos,Bozcaada,Cunda Ayvalık,Sonrasında eğlence için Ceşme , Bodrum olabilir
aDahada aşağılara inersen Marmaris Datça Gökova süper koylar yerler var (Bozburun Selimiye Akyaka) Biz bunları 8 günde anca gezebilmiştik. Sakin yerlerde akşamrakı balık. Marmaris Çeşme Bodrumda bolca eğlence mekanı mevcut.
Tavsiyem oteller için sadece kahvaltı al dışarda çok daha güzel yemek yenecek resturantlar var.

XoR
09-07-2013, 18:46
Cunda'da denize mutlaka bu otelin olduğu yerden gir Musti harika :)

Ortunc Hotel (http://www.ortunc.com/tr/maps)

volume81
09-07-2013, 18:49
bende uzun bir süre sonra tatil'e çıkıcam kız arkadaşım ile ağustos 23'den sonra düşünüyoruz ayvalık akçay gibi yerlerde önerebileceğiniz otel pansiyon vs varmıdır ?

fazla para vermek istemiyorum sonuçda gece gelip yatıp sabah kahvaltı yapıp çıkıcaz :) temiz iyi insanların olduğu bir yer olsa yeter :)

JaSoN
09-07-2013, 19:08
25 senedir her sene Sarımsaklı'ya giderim. Bence de Tekirdağ üzerinden gidin. Daha keyifli bir yolculuk olur ve kamyon otobüs daha azdır. Ayvalık Sarımsaklı'ya gidecekseniz denizin en güzel, en sakin ve temiz olduğu yer Badavut'tur. Sarımsaklının en uç kısmıdır. Dolmuşların son durağı olarak da tarif edebilirim. Ufak bir koydur, herkes bilmez. Birkaç tane Beach var. Özellikle Muzo'nun yerini tavsiye ederim. Para harcamam derseniz halk plajı da var. Gece Badavut'ta yapacak birşey yok. Ya Sarımsaklı'ya gidiceksiniz ya da Cunda'ya gece. Sarımsaklı eskisi gibi hareketli değil çarşı ve mekan olarak. Cunda geceleri daha güzeldir. Balık lokantaları tahmin edebileceğiniz gibi pahalıdır Cunda'da. Sahildeki büfeleri de tavsiye ederim. Papalina, midye, kalamar gibi şeyler için büfeleri tercih edin bence. Tekne turları Ayvalık meydanında var. Zaten görüceksiniz gidince. Her tarafta standları da oluyor. Sarımsaklı'da canlı müzik için Three Amigos, Club tarzı bir yer için de Tropicana'yı tavsiye ederim. Halbuki her sene şarkıcılar DJler değiştiği için bu seneki durumu bilemiyorum. Aklıma gelenler bu kadar...

onur_si
09-07-2013, 20:04
yıllar önce gitmiştim sarımsaklı da kalmıştım denizi vs güzel sarımsaklıda deniz kenarı güzel pansiyonlar var tekne turu tavsiye ederim, akşamları 1-2 güzel gece kulubu var, cunda adasını da gezersin mutlaka deniz levreği ye cunda da , şeytan ayağı mı ne vardı güneşin batışını eşinle orada izle balıkesir tarafından gidersin bi susurluk ayranı tost yaparsın dönüş te de yukarıdan çanakkale tarafını gezerek gelirsin gayet keyifli ve huzurlu olur

Burak E.
09-07-2013, 20:21
yıllar önce gitmiştim sarımsaklı da kalmıştım denizi vs güzel sarımsaklıda deniz kenarı güzel pansiyonlar var tekne turu tavsiye ederim, akşamları 1-2 güzel gece kulubu var, cunda adasını da gezersin mutlaka deniz levreği ye cunda da , şeytan ayağı mı ne vardı güneşin batışını eşinle orada izle balıkesir tarafından gidersin bi susurluk ayranı tost yaparsın dönüş te de yukarıdan çanakkale tarafını gezerek gelirsin gayet keyifli ve huzurlu olur

abi seytan sofrası dedigin yer :)

mert_can 41
09-07-2013, 20:36
ayvalık cunda adası sakin bir yerdir benim bildiğim güzel biryer ben genelde sarımsaklıda kaldım yaz tatilerimde denizi falan çok güzeldir sarımsaklının temizdir ayvalığa gitmişken şeytan sofrasınıda görmenizi tavsiye ederim abi çok güzel bir manzarası vardır özellikle gün batımı sırasında çok başka olur sarımsaklıda akşamlin gezilecek yerler vardır ama eğlenilecek mekana orda da rastlamadım pek :) yanlış hatırlamıyosam badavut plajı çok güzeldir denizi entemiz ve sakin olan bir yer sakin derken gram dalga olmaz yinede araştırırsınız bir abi en son badavuta gittiğimde sene 2009 du :)

_Burak_
09-07-2013, 21:40
Sarımsaklı ya mutlaka gidin soğuk deniz suyunda kendinize gelin :)
ayrıca kumu süperdi eskiden şu an bilmiyorum nasıl

zaten cunda ayvalık sarımsaklı şeytan sofrası hep yanyana

JaSoN
10-07-2013, 02:26
Şeytan sofrasına artık pek gitmediğim için atlamışım :) Sarımsaklı'da görülmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle gün batımında şahane olur. Hava karardıktan sonra pek bir esprisi yok zaten. Çay bahçeleri falan var ama gereksiz bence...
mert_can 41: Yukarıda da yazdığım gibi Badavut harikadır. En son geçen yaz gittim. Her zamanki gibi çok güzel...

mert_can 41
10-07-2013, 02:39
mert_can 41: Yukarıda da yazdığım gibi Badavut harikadır. En son geçen yaz gittim. Her zamanki gibi çok güzel...

gözümden kaçmış abi :) inşallah bende seneye gidicem badavuta halen eskisi gibi kalması sevindirici oldu :)

Mechanix
10-07-2013, 12:32
Eğlence için akşam Cunda'ya gidiyoruz o zaman. Tamamdır , bir sürü mekan saymışssınız. 5-6 günde hepsine gitmemiz pek mümkün değil. Zaten para da yetişmez hepsine :)

Bu arada Papalina ne ?

STP
10-07-2013, 12:35
Oraya ozgu bir balik :)

Mechanix
10-07-2013, 12:37
Cunda'da denize mutlaka bu otelin olduğu yerden gir Musti harika :)

Ortunc Hotel (http://www.ortunc.com/tr/maps)

Olm bu otelde günlük oda kirası 650 TL den başlıyormuş , yuh :o

Sahilinden kaça mı girin demek istedin ? :D

XoR
10-07-2013, 12:37
Papalina ve bira tavsiyesi tatsız oldu :D :D hastasıyımmm

Kankacım biz günlük gidip sahilini kullanmıştık Cunda'nın en güzel denizi bence burası :)

Ers
10-07-2013, 12:50
Bu arada Papalina ne ?

sardalya nın küçüğü.

altugkocer
10-07-2013, 12:52
hasanboğulduya mangala gidebilirsin ben her sene giderim buzz gibi suyu vardır :)

http://i43.tinypic.com/nz12ch.jpg

abi sarımsaklıda mutlaka denize gir körfezde denize girilecek en güzel yer orasıdır

yat gezisi için ayvalıktan yatlar kalkıyor "jale prenses" iyidir ya da "jalem" vardı sanırım :)

eğlence istiyorsan ayvalıkta gossip var yılların mekanı kalitelidir

cunda da rakı balık yapmazsan ayıp :)

şeytan sofrasına haftasonu gitme abi inanılmaz kalabalık olur (manzarası güzeldir)

http://i40.tinypic.com/2q853tg.jpg

izmir yolu üzerinde gömeç mevkiinde Atatürk silüeti vardır görülmeye değer

http://i44.tinypic.com/fded90.jpg

ayrıca ayvalık taraflarında ramazan olduğu için hesaplı ve güzel pansiyonlar bulabilirsin

bi de gelirken zeytin, zeytinyağı, zeytinyağlı sabun almak adettir :)

Mechanix
10-07-2013, 13:12
Ne güzel konu oldu bu , kültür den doldum taştım :D

XoR
10-07-2013, 13:15
Ne güzel konu oldu bu , kültür den doldum taştım :D

Cunda'da sahilde sakızlı dondurma da ye :) böyle boğazından midene lık lık diye inerken beni hatırla :D

mur_84
10-07-2013, 13:28
bencede kesinlikle tekirdağ üzerinden çizmelisiniz rotayı altınoluk akçay kazdağları vs

kesinlikle katılıyorum o coğrafya çok güzel.. :icon_tup:

clioGT
10-07-2013, 13:29

https://foursquare.com/v/ortun%C3%A7-club-beach/4e45453ffa76a07fde491466

şu şekil:)

XoR
10-07-2013, 13:36
https://foursquare.com/v/ortun%C3%A7-club-beach/4e45453ffa76a07fde491466

şu şekil:)

Otele çocuk alınmaması extra süper bi durum. Çıt çıkmıyorum ağaçların altında saatlerce uyumuştum :) Ama telefon yunan hattına geçiyordu o zaman. Şimdi düzelmiştir belki.

Suyu buzzzzzz gibi :)

aslan
10-07-2013, 13:41
Otele çocuk alınmaması extra süper bi durum. Çıt çıkmıyorum ağaçların altında saatlerce uyumuştum :) Ama telefon yunan hattına geçiyordu o zaman. Şimdi düzelmiştir belki.

Suyu buzzzzzz gibi :)

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtscpHe544TJOOySayGFhTAoK0WMjH_ Xw9qkButJGlt61VV-_Uvw

XoR
10-07-2013, 13:44
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtscpHe544TJOOySayGFhTAoK0WMjH_ Xw9qkButJGlt61VV-_Uvw

Bana jpeg'le cevap vermek kolay değildir. Ama burası neresi hatırlayamadım :)

Başarılı bir post :D

aslan
10-07-2013, 13:47
O konuda eline su dökülmez abi senin
bunuda başka birşey ararken buldum öyle yazınca sende aklıma geldi ekledim

gökberk
10-07-2013, 16:02
Hasanboğuldu'nun iki yolu var
Köy içinden gideni kullanmayın. :)

SOMEONESPECIAL
10-07-2013, 16:04
Valla benİmde tek hayalİm mustafa...
Aam kesİnlİkle tekİrdaĞ Üzerİnden, kaz daĞlarindan Çanakkale yapman...

clioGT
10-07-2013, 16:06
Hasanboğuldu'nun iki yolu var
Köy içinden gideni kullanmayın. :)

keşke bileydim, 2 3 hafta evvel köyiçinden gittim gitmez olaydım:)

Day Walker
10-07-2013, 16:07

Aslan bu ara show yapıyor jpeg konusunda ayağını denk al xort efendi :D

SOMEONESPECIAL
10-07-2013, 16:14
Güzergahı belirleyeceksin sadece. Plan proğram yapmadan rüzgar nereden eserse...
Sabah erkenden bas kontağa geze geze

Uur
10-07-2013, 16:23
Ayvalık>Cunda>Sarımsaklı>Çanakkale>Tekirdağ gezisini geçen hafta yaptık. Göktuğ(clioGT) abi sağolsun otel tavsiye etti fiyat da uygun hizmette güzeldi.

Ayvalığa gittiniz mi Tekne turuna çıkın. Kavun içi sakızlı dondurma mükemmel onu yiyin.
Sarımsaklıda beach çok giriş iki kişi 10 tl idi. Cunda da balıkçılar artık doymuşlar gidiyorsun yer yok vs goy goydalar. Ama yetmişLik diye biryer var gene orada aralarında ki en iyisiydi gerek hizmet gerek yiyecek vs.

Tekne turu için :
Zaten Ayvalıkta direk göreceksiniz turları sahilde Ben size veysel kaptanı öneririm. Birde fiyat olarak 25 diyorlar herkese siz diyin biz sormuştuk daha önce 20 demiştiniz diye ;)
Eğlence pek yok canlı müzik yapan yerler var bir kaç ayvalıkta. Marina kafe var migrosun yanında canlı müzik ve fiyatlar ucuz geldi bize :)

Şeytan sofrasına gitmeden olmaz tabi.

Tekne turuna gittiğimizde Ortunç 'u da tanıttı rehber arkadaşlarımda gitmişti daha önce güzel yer ancak kalmalık değil beachine girmelik iyi(fiyattan dolayı) :D

Kalıcak yer olarak Günebakan thaliani yi önerebilirim ayvalıkta Göktuğ abi sağolsun.
Biz ordayken şahit olduk milletin 6. 7. gelişiymiş. Bizde gene gideceğiz.

Yola çanakkaleye doğru giderken istersen bozcaada,asos'a da uğrayabilirsin.Biz vakit olmadığından gidemedik :(

Dönerken ben çanakkale üzerinden geldim. Çanakkalede de gezdim biraz troya ya gidilir, şehitliğe gidilir oradada (1 gün gider ama aşağı yukarı).

Sonra Tekirdağda bir güzel tekirdağ köftesi yenilir ve dönülür. Dönerken yol çalışması olduğu için paralı yoldan dönerseniz istanbula iyi olur yoksa o trafikte 2 saat kaldım çekilmez :D

Uzun süre tatil yapmayıp aile ile yapacaksanız gerçekten güzel oluyor oralara gitmek. Vakit varsa hatta önce izmir sonra oralara da gidilebilir.

Birde unutmadan : Eğer Pendik-Yalova feribotla geçerseniz daha iyi olur körfezle filan uğraşmassınız. Erken alırsanız biletlerden Promo yu seçerek daha da ucuza alır hemde km den kazanırsınız.

yigitblr
10-07-2013, 16:35
Biz Haziranda aynı mantıkla çeşmeye gittik oradan ayvalık,akçay,gelibolu yaparak geldik.Kaz dağları çok çok güzel manzarası çok iyi ama kamyonlardan dolayı kuyruk oluyor yer yer.

SekoLive
10-07-2013, 16:46
beyler cuma bende bodrum turgutreise gidicem

oralara sık sık gidenlerden bi rota ve şurda şu iyidir yol durumu v.s. tavsiyesi bekliyorm

dönüştede bodrum-izmir-bozcaada yapacam bu güzergahda şurayı gör buraya git dediğiniz yer varsa not alıcam :)

mmustu
10-07-2013, 16:49
yavrım rota bilmem ama turgutreis gerçekten güzel bi yer araba ile falan gideceksen hele dahada keyifli olur

yakın mesafede bir çok mevki var gidilecek denize girilecek

ben bütn bodrumu dolaştım geçen sene araba ile her gün bi yerde girdik denize :D akşamları falan turgutreis güzel oluyo

SekoLive
10-07-2013, 16:50
yavrım rota bilmem ama turgutreis gerçekten güzel bi yer araba ile falan gideceksen hele dahada keyifli olur

abi arabayla gidicem tek başıma en uzun yola cıkıcam umarım sağ salim gideriz :)

VTec_king
11-07-2013, 09:43
çanakkale,geyikli,ordan bir bozcaada yap,küçükkuyu üzerinden altınoluk akçay ,ayvalık ordan sarımsaklıya devam et edremit üzerinden,buraları bitir dikiliye devam et ordan bergama üzerinden aliağa menemen sonra izmir son durağında çeşme olsun..

Erdem K.
11-07-2013, 10:37

oralara sık sık gidenlerden bi rota ve şurda şu iyidir yol durumu v.s. tavsiyesi bekliyorm

dönüştede bodrum-izmir-bozcaada yapacam bu güzergahda şurayı gör buraya git dediğiniz yer varsa not alıcam :)

turgutreiste uygun güzel otel/motel tavsiyeniz var mı?

Mechanix
11-07-2013, 11:54
Beyler bu rotada sarımsaklı vs civarında ucuz otel diye birşey yokmu ? Geceliği 200TL den başlıyor pansiyonlar ... Ben uzun zamandır tatile çıkmadım eyvallah.Ama Gecelik 200 TL antalyada beach otel parası ya...

DENON
11-07-2013, 11:59
rota yanlış olmuş ayvalık için

ıstanbul - kocaeli- yalova - çınarcık- gemlik- mudanya - otobandan izmir yönü - otoban çıkışı karacabey- bandırma- erdek - altınoluk- akçay- edremit sapağından burhaniye- gömeç- ayvalık

uzun oldu ama en keyifli güzergah olur

M3CSL
11-07-2013, 13:25
25 yillik ayvalikli olarak bu kadar taninmasina sevindim ya, son 5 yilda boyle oldu gerci onceden kimse bilmezdi.

Ayvalikta biraz pahalidir hotel moteller,ben hic kalmadim bilmiyorum acikcasi.
bozcaadaninda denizini tavsiye ederim biz cok pisman olmustuk zamaninda, Kas ayarina yaki bisey:D

_Burak_
11-07-2013, 19:51

eskihisar - topçular
yalova - bursa - susurluk - kırkağaç -akhisar- saruhanlı- manisa -izmir
bornova aydın çeşme otoban kavşağı
aydın otoyolu
söke- milas- bodrum-turgut reis

kısa ve özet bi şekilde güzergah budur serkan :D

Mechanix
12-07-2013, 23:25
Yarın yola çıkıyorum beyler , tavsiyeler için teşekkürler :)

SekoLive
13-07-2013, 03:55
eskihisar - topçular
aydın otoyolu

kanka yazdm guzergahı bı yanlıslık olursa senı bulurum:D

OnurD.
13-07-2013, 04:24
Sarımsaklıda apartlar var uygundur. 2+1 evleri 100TLye veriyorlar. onun haricinde Temizel otelin yanında bir motel vardı ramazanda uygun oluyordu havuzlu deniz kenarı falan.

Gossip var eğlence için sarımsaklıda, Joker ve Volkan adında 2 piyasa cafe vardır. Denizi Buz gibidir(geçen hafta fena değildi)
Tekne turlarının geneli aynı zaten ama pazarlık yapın. Ortunç'a gelince Sakinlik harici Ben çok tutmadım gerçi ama Annemin favori mekanıdır :) habire hadi ortunça der durur. Anlamsız pahalıdır ama. Telefon çekmez Yunana bağlar.

Badavut iyidir. kafelerin önündeki şezlonglar iyidir.

Çanakkale Ayvacık sapağının oralarda sağ tarafta öğretmenin yeri var uğrayın mutlaka kuzu çevirme mükemmel.
kaz dağları çay keyfi.

95ten beri yazlığımız var orda, iyi bilirim heryeri (Cunda hariç Orası Serkan'ın(M3CSL) mekanı :) )
ihtiyaç oldumu öm atın yardımcı olmaya çalışırım.

OnurD.
13-07-2013, 04:29
eskihisar - topçular
aydın otoyolu

Kırkağaç'a neden giriyoruz onu anlamadım :D Kırkağaç'a dönme devam

Susurluk varan tesislerinin ordan devam, Akhisar- Saruhanlı -Manisa - İzmir'den aydın otobanı Bodrum-Didim yol ayrımı. Söke den devam Didime dönme devam et solda Bafa gölü- Tünel- Milas- havalimanı(bu hafta 00:30-08:30 arası limanda dış hatlardayım yolu düşeni beklerim) Güvercinlik-Bodrum-Konacık vs. derken yolun sonu Turgutreis :)

SekoLive
13-07-2013, 06:40

Susurluk varan tesislerinin ordan devam, Akhisar- Saruhanlı -Manisa - İzmir'den aydın otobanı Bodrum-Didim yol ayrımı. Söke den devam Didime dönme devam et solda Bafa gölü- Tünel- Milas- havalimanı(bu hafta 00:30-08:30 arası limanda dış hatlardayım yolu düşeni beklerim) Güvercinlik-Bodrum-Konacık vs. derken yolun sonu Turgutreis :)

onur eyvallah sımdı varandayım cıkıcam yola tekrardan:)

emre
13-07-2013, 09:12
marmaris akyaka süper bi atmosfer mutlaka uğrayın...

Mechanix
13-07-2013, 23:21
Su anda bozcaada ya giden feribottayiz. Gayet guzel bir yolculuk oldu buraya kadar. Radar vs sorun olmadi , tin tin geldik zaten. Yollar guzeldi , araba kullanmaktan keyif aldim resmen. Hem trafik yoktu , hemde yollar ve manzara guzeldi. :)

2 gun bozcaada da kalacagiz , daha sonra assos a gidecegiz.

Ahmet Saraçoğlu
13-07-2013, 23:39
Bozcaada yazmak için açtım ama ilk postta yazılmış :) iki sene üstüste gittik , geçen sene balayında gitmeyip ege turu yaptığım için bin pişmanım.bu hafta işleri ayarlarsam gidicez yine kısmetse.

gökberk
14-07-2013, 02:36
Assos'a giderken denizi karşınıza aldığınız dümdüz rampa aşağı bir yol var.
O yola bitiyorum. Allah kazasız belasız iyi tatiller geçirmek nasip etsin.

SekoLive
14-07-2013, 12:15
Bozcaada super karar olmus persembe yada cuma bende oraya gecıcem:) ahmet aynı kafadayız:D

_Burak_
14-07-2013, 12:49
kanka yazdm guzergahı bı yanlıslık olursa senı bulurum:D

kanka ben yazmadım pc açıktı kuzenim yazmış :p :hehe:

şaka bir yana bir telefon uzağındayım serkan her zaman yardımcı olurum :)

_Burak_
14-07-2013, 12:50

kırkağaça girmiyoruz aynen içerde kalıyor
yolundan geçiyoruz
onu anlatmak istedim ama olmamış
kavşaktaki kavun karpuzcuların orayı kastettim :) sağdan içeri kırkağaçın içine veriyor ya :D
bende yanlışlık yok anlatımda eksiklik var :D

-Murat Özcan-
14-07-2013, 13:01
Assos'a giderken denizi karşınıza aldığınız dümdüz rampa aşağı bir yol var.
O yola bitiyorum. Allah kazasız belasız iyi tatiller geçirmek nasip etsin.

Evet müthiş bir manzara çok güzel bir yol orası görmeye değer

orhansah
18-07-2013, 10:26

saçların olduğuna göre 90 ların başı falan olmalı :p :D

XoR
18-07-2013, 10:27
saçların olduğuna göre 90 ların başı falan olmalı :p :D

Muhtemelen lise 1-2 :D

orhansah
18-07-2013, 10:32
KAZDAĞLARInda Kahvaltı yapılacak en güzel mekan neresidir peki beyler?

alfacem
18-07-2013, 12:48
mustafa ben ayvalıktayım geliceksen ara bakınim yer için

deeperblack
18-07-2013, 13:00
Bende şuan marmaristeyim araçla gidilebilecek denizi güzel ve yakın plaj önerisi olan varmıdır?

Mechanix
24-07-2013, 11:33
Herkese selamlar , tavsiyeler için de teşekkürler. Hiç gitmediğim yerleri sanki 40 yıldır oralıymışım gibi dolaştım geldim. :) Bunda sizin katkınız büyük , bir de Yandex haritaların tabii :D

Zaman bulduğumda konuyu fotoğraflar ile güncelleyeceğim ve diğer gidecek olan arkadaşlara bilgi olması açısından paylaşacağım.

Rotam tam olarak şöyleydi :

Tekirdağ-Çanakkale üzerinden Bozcaada.
Bozcaadadan gündüz çıkıp gece kalmak için Ayvacık , sabah Asos.
Asostan sonra Ayvalık - Sarımsaklı ve Cunda.
Dönüşte de Yalova'ya yazılığa uğradım.

Toplamda 1200km yol yaptım ve Forester'a 300TL'lik LPG aldım. Yani km'de 0.25kr tüketimim oldu. :)