PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ısparta hk. yardım

i-vtec07
15-07-2013, 17:46
s.a .. abiler büyük ihtimal sdü ye gidicem.ıspartaya gittim üniye falan baktım gerçekten güzel.fakat yurtta kalmak istemiyorum.1+1,2+1 eşyalı ev kiraları ne kadar dır?Yada öğrenci için apart türü evler varmı? Fiyatları ne alemde? Merkeze yakın olsun istiyorum.. Bi de ortam nasıl? zaman geçer mi? ***** antalyadan gidicem oraya..:) saygılarımla.

KOSEREN
15-07-2013, 17:51
Isparta denince akla asker ve öğrenci gelir zaten :D Çok sosyal birisi değilsen pek sıkıntı yaşamazsın ama tersiyse bunalım modunda dolaşırsın.

i-vtec07
15-07-2013, 17:54
Isparta denince akla asker ve öğrenci gelir zaten :D Çok sosyal birisi değilsen pek sıkıntı yaşamazsın ama tersiyse bunalım modunda dolaşırsın.

Çok sosyal diğilim orta derece:) ama liseyi korkutelinde yatılı okudum kabus gibiydi :D

kso021
15-07-2013, 18:01
http://www.techturkey.com/forum/members/20823-izoci.html
Oğuz var Ispartalı selamımı söylersen yardımcı olacaktır...

i-vtec07
15-07-2013, 18:06
tşk. ederim abi :) pm atarım

serhatayasli
15-07-2013, 18:06
ısparta ve eğirdirin hayatımda yerleri farklıdır. zamanında asker olarak bulunmuş olsamda yediğim donas ve menemenleri unutamam :) oradaki üniversite öğrencilerine de her zaman imrenmişimdir, gerçi askerliğin verdiği psikolojide bunda tam etkendi... gittiğimde bilkentten yeni mezun olmuştum ve şunu söyleyeyim öğrenci her yerde aynı öğrenci. her zaman eğlenecek birşeyler bulursun yeni arkadaşlar edinirsin cafelerde fena sayılmazdı. kolay gelsin öğrencilik güzeldir tadını çıkar.

i-vtec07
15-07-2013, 18:11
tşk ler abi inş iyi vakit geçiririm orda :) peki ev yada apartlar hk.da bilgisi olan var mı?

Masterpiece
15-07-2013, 19:58
Isparta bizden sorulur buyrun merak ettiğiniz ne varsa :) :D

i-vtec07
15-07-2013, 20:04
kardeşim ev kiraları ve apart fiyatları ne alemde?(merkez).. Bide ortam nasıl? :)

Ome_RS
15-07-2013, 20:39
Ispartda okudum bende 2006-2008 senelerı arasında
halkı biraz cinstir öğrenci ve askere s...cek koyun gözüyle bakarlar
bi ev kiralamak istersin daire 400 tl dir 2 kişi kalıcaksan 600 3 kişi kalıcaksan 750 derler nie ole diyince 250ser odersiniz zorlamaz sizi derler
cok hareketli değildir ama gezilicek yerleri de yok değil gökçay vs hafta sonu gidilip manzara eşliğinde kafa dagıtabilirsiniz
en guzel yanı antalyaya yakın olması arada bi kaçarsınız
konumu itibarıyle ve dogalgaz olmamasıyla kısın havası leş gibi olur sokak lamblarını goremessiniz (belki dogalgaz gelmiştir şimdi)
cafeler caddesi ve istasyon caddesi hareketlidir öğrenci acısından zengin bi şehir
iyaş avm vardı buyuk olrak birde merkeze yapılıyordu o zaman buyukcene bi avm bittiyse orda da vakit geçirilebilir
mac zamanları ozellikle derbi sonra askeri gazinonun ordaki virajda şahinciler güzel gösteri yaparlar yolu kapatıp hala devam ediyormu bilmiyorum :D

i-vtec07
15-07-2013, 20:44
tşk. ederim abi .. bana böyle bilgiler lazım işte :) ben evde tek yada 2 kişi kalmayı düşünüyorum. :)

Masterpiece
15-07-2013, 21:03
kardeşim ev kiraları ve apart fiyatları ne alemde?(merkez).. Bide ortam nasıl? :)

Ortam bi kaç yerde var abi , yukarıda yazıldığı gibi kafeler caddesi var çarşı merkezde birkaç sokaktan oluşan , oraya bu sene 3-4 tane bar açıldı birisi arkadaşımızın , barlar haricinde oturabilinicek mekanlarda var , çarşı merkezin haricinde oturulabilinecek ve takılabileğiniz mekanlarda var , istediğiniz yeri tercih edebilirsiniz çarşı içi ve yine üniversite yolu üzerindeki yerler vs.

Alışveriş merkezi bi tane var hala diğerinin yapımı devam ediyo fakat sona yaklaşrı , faal olan alışveriş merkizede yine üniversite yolu üstünde orayada ulaşım kolay yani.

Ulaşım açısından kolaydır şehir içinde bir uçtan bi uca yürümek maksimum 1 saati alır o da en uzak yerler :) büyüklüğünü anlatmak için söyledim bunu yoksa zaten tek otobüsle ulaşım heryere var.

Onun haricinde doğal mesirelik tarzı alanlar ayazmana,gökçay,öküzbattı buralarda da manzaralı canlı müzikli kafeler mevcuttur.

Ev kiraları hakkında çok net bir bilgim yok abi fakat öğrenirim onuda bizimde çarşı merkeze 1-2 dk yürüme mesafesinde 2 tane evimiz var fakat kiracıları varmı şuan bilmiyorum onları da öğrenip dönerim sana bi fikir olur

Başka sormak istediğin bişi olursa herzaman seve seve yardımcı olurum abi :)

i-vtec07
15-07-2013, 21:27
Ortam bi kaç yerde var abi , yukarıda yazıldığı gibi kafeler caddesi var çarşı merkezde birkaç sokaktan oluşan , oraya bu sene 3-4 tane bar açıldı birisi arkadaşımızın , barlar haricinde oturabilinicek mekanlarda var , çarşı merkezin haricinde oturulabilinecek ve takılabileğiniz mekanlarda var , istediğiniz yeri tercih edebilirsiniz çarşı içi ve yine üniversite yolu üzerindeki yerler vs.

Alışveriş merkezi bi tane var hala diğerinin yapımı devam ediyo fakat sona yaklaşrı , faal olan alışveriş merkizede yine üniversite yolu üstünde orayada ulaşım kolay yani.

Ulaşım açısından kolaydır şehir içinde bir uçtan bi uca yürümek maksimum 1 saati alır o da en uzak yerler :) büyüklüğünü anlatmak için söyledim bunu yoksa zaten tek otobüsle ulaşım heryere var.

Onun haricinde doğal mesirelik tarzı alanlar ayazmana,gökçay,öküzbattı buralarda da manzaralı canlı müzikli kafeler mevcuttur.

Ev kiraları hakkında çok net bir bilgim yok abi fakat öğrenirim onuda bizimde çarşı merkeze 1-2 dk yürüme mesafesinde 2 tane evimiz var fakat kiracıları varmı şuan bilmiyorum onları da öğrenip dönerim sana bi fikir olur

Başka sormak istediğin bişi olursa herzaman seve seve yardımcı olurum abi :)

Kardeşim vakit ayırıp yazdığın için çok saol.:) sizin ev e talibim bu arada öle dağınık biri diğilim,zaten ya tek yada iki kişi kalıcam..Tabi ev küçük ve eşya lı ise görüşelim mutlaka pm atarsın bana :) çok tşk. tekrardan.

Onurkk06
15-07-2013, 21:38
Kız arkadaşım orada okuyor üniversitesi çok iyidir 2 kere şenlik yapıldı inna sıla fln gelmişti antalyalı cokdur senin için iyi olur iyaş park avmsi var herkes orada olur zaten öğrencilere para makinası olarak bakılıyor ona dikkat dökük evlere acaip para istiyolar eğridire gidersin orası cok güzeldir birde kışın davraza gidersin iyaş parkın önünde türkoloji var orada 101 okey vs takılırsın onun harici çarşıda kafeler caddesinde canlı müzik vs takılıyo millet ıspartadaki ortam genelde evlerde herkes evinde içiyo takılıyo ekşınlar evde oluyo birde barida otel açıldı oranın barı discosu canlı herkes orada takılıyor gene :) araban varsa baya iş yaparsın :) şimdilik gözlemlerim bu kadar bide iyaşın ilerisinde mangalcım var tavsiye ederim fiyatları iyidir bol bol ye orada :)

i-vtec07
15-07-2013, 21:47
Kız arkadaşım orada okuyor üniversitesi çok iyidir 2 kere şenlik yapıldı inna sıla fln gelmişti antalyalı cokdur senin için iyi olur iyaş park avmsi var herkes orada olur zaten öğrencilere para makinası olarak bakılıyor ona dikkat dökük evlere acaip para istiyolar eğridire gidersin orası cok güzeldir birde kışın davraza gidersin iyaş parkın önünde türkoloji var orada 101 okey vs takılırsın onun harici çarşıda kafeler caddesinde canlı müzik vs takılıyo millet ıspartadaki ortam genelde evlerde herkes evinde içiyo takılıyo ekşınlar evde oluyo birde barida otel açıldı oranın barı discosu canlı herkes orada takılıyor gene :) araban varsa baya iş yaparsın :) şimdilik gözlemlerim bu kadar bide iyaşın ilerisinde mangalcım var tavsiye ederim fiyatları iyidir bol bol ye orada :)

Çok tşk abi :) araba kışın 2. Dönem e götürcem pederi kandırabilirsem tabi :D mangalcım ın tadına bol bol bakarım yoksa ,menemen, makarna gitmez 4 sene :D

i-vtec07
15-07-2013, 21:58
sormayı unuttum bu arada. spor (body) salonu var mı orda?

DelSolOnur
15-07-2013, 22:32
Bende bir Ispartalı olarak yazıyım.Gezilecek yerler hemen hepsi yazılmış.Malesef ev sahipleri öğrencilere ev kiralarken 2-3 katına kiraya veriyorlar.Bu yüzden 2 arkadaş kiraya çıkmak daha mantıklı apartlarda hemen hemen ev kiralarıyla aynı eve çıkmak bence daha mantıklı.

Masterpiece
15-07-2013, 22:53
sormayı unuttum bu arada. spor (body) salonu var mı orda?

Var tabi abi bir kaçtane salon , modern nezih bitane var onu tavsiye ederim özellikle yine çarşıda zaten

Onurkk06
16-07-2013, 00:47
Okulun kendi salonuda var galiba

Onurkk06
16-07-2013, 00:50
Bu arada kafa dengi arkadaşların olduktan sora menemen de gider su da ünide kimseye güvenme bi gün dostun olan ertesi gün düşmanın olur her türlü insan var herkesle selamın olsun ama herkesle samimyetin olmasın :) inşallah iyi olur hakkında hayırlısı olsun bölüm ne olacak

emrekuzdere
16-07-2013, 01:05
Geçmiş olsun.

i-vtec07
16-07-2013, 06:21
Bu arada kafa dengi arkadaşların olduktan sora menemen de gider su da ünide kimseye güvenme bi gün dostun olan ertesi gün düşmanın olur her türlü insan var herkesle selamın olsun ama herkesle samimyetin olmasın :) inşallah iyi olur hakkında hayırlısı olsun bölüm ne olacak

Abi bi kaç ay tek kalmayı düşünüyorum arkadaşları tanımak açısından .tabi bide liseden çok samimi bir arkadaşım var oda ısparta yazdı onun da tutarsa beraber kalıcaz ama kesinlikle ya tek yada iki kişi kalıcam..bölümüm ekonometri abi :) saol tavsiyelerin için.

i-vtec07
16-07-2013, 06:22
Geçmiş olsun.

Niye öle yazdın hocam yaw :D saol yinede.

aliburma
16-07-2013, 08:49
Öncelikle hayırlı olsun. Konu ile alakalı değil belki ama yazan arkadaşlara benim için de aydınlatıcı olduklarından dolayı teşekkür ediyorum. Isparta benim de tayin listemde yer alıyor. Nasip olursa 1-2 seneye gelmeyi planlıyorum. Hepimizin hakkında hayırlısının olması dileğiyle...