PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık Hava filitresi yardım

Cagrii
16-07-2013, 02:44
Dizel 206 araca açık hava filitresi takmayı düşünüyoruz ama birçok söylenti aldık iyi olmaz tozu sevmez aracı bozar tarzında.K&N tavsıye ediyorlar dizelde ne yapsak bilemedık sizce ne takalım uygun fiyatlı ?

setnogrom
16-07-2013, 08:30
Kn filtreler yağlı tiptir vag grubu dışındaki araçlarla ilgilenmediğim için pek bilgim yok ama aracımda kn kullandım performans anlamında birşey değişmedi hatta yağlı olduğundan maf sensörümü devamlı kirletiyordu buda yakıt ve performans kaybımı oldukça yükseltti.
Şuan Aem dry flow kullanıyorum oldukça iyi sonuç aldım maf kirlenmiyor ve performans olarak daha hissedilir değişim var.
Açık filtre kaliteyle sorun yaşamazsınız ufaktanda motor bölümünden ayrı bir hazne yapabilirseniz orayada güzel bir hava girişi olursa size yeter.Ek olarak ben olsam hacim olarak küçük dizel motorlara standart filtre kullanırdım.

xx

naxos
28-07-2013, 19:02
kutu içi itg tavsiye ederim, açık filtrenin ısı kalkanı olmadığı sürece hiç bir katkısı olmiyacağı gibi, tam tersi performans düşüklüğü yaşarsınız.

ANIL ERCAN
28-07-2013, 19:06
Acık hava filtresinin dizel arabalarda performansı dusurdugunu bende duymustum en iyisi kutu içi performans filtre, 5000 kmde bi temizlersiniz yaglarsınız olur biter.

kemal_koker
28-07-2013, 19:13
açığı da kapalısı da bi işe yaramaz. mazot hava karışımı belli zaten.

ama dersen ki yazılım yapılacak o zaman kutu içi al