PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Playstation internet kotası harcama hk

SekoLive
23-07-2013, 10:29
arkadaşlar nette araştırdım ama tam olarak bişi bulamadım. Forumdada yine böyle bi yazıya rastlamadım.

evime internet bağlatıcam, ama ps3 online v.s. yaparsak kotalımı alsak kotasızmı karar veremedim

online oyunlarda ps3ler ne kadar internet kotası harcıyor?

ölçen merak eden bilgi sahibi olan varmıdır.

Kahn23
23-07-2013, 10:31
Kotasız al. Çünkü update'ler fln bazen baya yüklü olabiliyor. Bi de online oyun sürekli oynayacaksan adil kullanım kotasını geçebilirsin.

SekoLive
23-07-2013, 10:34
Kotasız al. Çünkü update'ler fln bazen baya yüklü olabiliyor. Bi de online oyun sürekli oynayacaksan adil kullanım kotasını geçebilirsin.

akşamları 1-2 saat max oynarım diye hesap ediyorum

yalın internette bi kampanya var 29tlye üniversitelilere 6gb ondan almayı planlıyorm

1 yarış yada 1 maç v.s. kaç kota götürdüğünü aşşa yukarı ölçen oldumu?

Nightfish
23-07-2013, 10:35
Superonline kullanıyorsanız şöyle bi güzellik var. Yeni bi paket çıkardılar ve hızınız ne olursa olsun 10 tl fark ödeyerek 00:00 ve 06:00 saatleri arası AKK olmadan 50mbit net kullanabiliyorsunuz.
Mutlaka kotasız olsun net ama bu 10 liralık olay sayesinde güncellemeleri, downloadları geceye bırakarak AKK sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

ondertopcu
23-07-2013, 10:44
6 gb yetmez serkan sana

Kahn23
23-07-2013, 10:44
akşamları 1-2 saat max oynarım diye hesap ediyorum

yalın internette bi kampanya var 29tlye üniversitelilere 6gb ondan almayı planlıyorm

1 yarış yada 1 maç v.s. kaç kota götürdüğünü aşşa yukarı ölçen oldumu?

Download'ları zaten mantık olarak hesaplarsın ama online oyun oynarken ne götürür şahsen ben denemedim ama merak etmedim de değil :)
Bunu da ölçebilen varsa helal olsun :)

SekoLive
23-07-2013, 11:00
6 gb yetmez serkan sana

yahu bu kota işi su gibi bişeymiş anlaşılan :)

cok fazla online oynamıcam eş dost ara sıra bir iki maç bir iki yarış yaparız diye planlıyorm dowland ne edicez onuda cok bilmiyorm düz ps3 oynayıcısı adamız bu internet bizi kötü şeylere sürüklemesin :D

kafam karıstı sanırım 6gb alcam online oyun ay sonu oynucaz :hehe:

Uur
23-07-2013, 11:07
Kesinlikle kotasız almalısın oyun da stream baya yüksek olabiliyor, oyundan oyuna değişir.
Ama zaten sınırlı almanın artık bir esprisi kalmadı gibi aradaki fark eskisi gibi çok yüksek değil. 39 yerine 49 veriyorsun.

SekoLive
23-07-2013, 11:09
Kesinlikle kotasız almalısın oyun da stream baya yüksek olabiliyor, oyundan oyuna değişir.
Ama zaten sınırlı almanın artık bir esprisi kalmadı gibi aradaki fark eskisi gibi çok yüksek değil. 39 yerine 49 veriyorsun.

29a yalın internet var 6gb kampanyalı fiyat. evde telefon olmadıgından ötürü telefonda bağlatmak istemiyorum oyüzden biraz kısıtlı gibi şansım.

ondertopcu
23-07-2013, 12:51
Sadece online olarak düşünme, kardeşim evde 12 gb kullanıyor ve zar zor yetiyor. Sadece facebook, tech, sahibinden vs. film müzik falan indirmez

onursumer
23-07-2013, 12:52
oyun guncellemelerı ps3 guncellemelerı ve onlıne oynarken ses gorusmesı derken kota falan yalan olur serkan ben evde hıc download yapmıyorum 20gb temız aylık kullanımım var :)

mert_can 41
23-07-2013, 14:39
Bencede kotasızı tercih edin tech,face bile benim kotamı götürüyo bile ps3 te online da fazla kota gitmiyo gibi ben pcden internete girerken zorlanıyodum kotasızın adil kullanımına girince yavaşlıyo internetimiz ps3 te online yarış yapabiliyodum takılma olmadan :)ama oyunların güncelemelerini falan yapmanız gerekiyo ps3 internete bağlayınca buda kotalı net alırsanız kotanızı bitirebilir :)

Kahn23
23-07-2013, 14:45
yahu bu kota işi su gibi bişeymiş anlaşılan :)

cok fazla online oynamıcam eş dost ara sıra bir iki maç bir iki yarış yaparız diye planlıyorm dowland ne edicez onuda cok bilmiyorm düz ps3 oynayıcısı adamız bu internet bizi kötü şeylere sürüklemesin :D

kafam karıstı sanırım 6gb alcam online oyun ay sonu oynucaz :hehe:

Öyle deme ya :) store'a girip ordaki demo oyunları görünce indirmek istediğin zaman anlarsın neden yetmediğini :D

SekoLive
23-07-2013, 14:48
beylee ben cok guncelleme vs yapan bırsı değılm oynadgm ıkı oyun falan var hala yetmezmı dıyosnz:)

rodya
23-07-2013, 14:52
beylee ben cok guncelleme vs yapan bırsı değılm oynadgm ıkı oyun falan var hala yetmezmı dıyosnz:)

Yeter Serkan yeter.
abi istsinasız herkes yetmez demiş hala bi umut yeter mi diyorsun :D
Eğer oyun oynayacaksan ping'ler vs önemli olabilir. burda da fiber-ttnet-kablonet vs araştırmak yerine olabilir

SekoLive
23-07-2013, 14:58
Yeter Serkan yeter.
abi istsinasız herkes yetmez demiş hala bi umut yeter mi diyorsun :D
Eğer oyun oynayacaksan ping'ler vs önemli olabilir. burda da fiber-ttnet-kablonet vs araştırmak yerine olabilir

istedigm msj geldi:D sınırsız telefon hattı olmada alıncak en uygun internet paketi nedir varmı bilen? Cok haşır neşir değilm bu işlerle

Nightfish
23-07-2013, 15:07

Güncellemeler zorunlu oluyor, yapmama şansın yok abi. O yüzden ben yapmam diyip geçmemek lazım.

KA®ANLIK
23-07-2013, 15:17
he şöyle yola gel :D

YETMEZ hacım, hiç kasma :)

SekoLive
23-07-2013, 15:29
he şöyle yola gel :D

YETMEZ hacım, hiç kasma :):D ınternet ıcın bırde sabıt tel
baglatmak ıstemıyorm yalın da alsak sınırsızo 64 oluyor aylık 29un ıkı katı:) guncellemelerı arkadasda yapayım olmazmı turk mantıgıı:D

matthardy
23-07-2013, 16:11
ps3 bilmem ama şöyle 1 örnek verebilirim.
pc'de counter strike sourceda
saniye gelen ve giden veri 30/40 kb kadar.
avaraj 35 diyelim
burdan ortalama bi hesap çıkarsa ;
dakikada 700 küsür yani 0.7mb download ediyor.
saatte 40 mb gibi bişey ediyor.
ps3te sanırım ortalama budur diye tahmin ediyorum.

kota hakgetire.

eğerki oturdunuğunuz bölgede kablolu yayın varsa kablo net öneririm.
kotasız , adil kullanım cart curt falan olmadan 10 mbit net + hd tv uydu alıcı dahil 120 tl.
ayrıca uploadu iyi bence.
evde 4 kişi varken 1 kişi css 2 kişi age of 1 kişi lol ' u ortalama 20-30 pingle çok rahat oynuyor.

resmen ütüyü bile nete bağlıcaz artık.
kafa o kadar rahatki

ProdriveSTI
23-07-2013, 16:17
Pes'lere gelen güncelleme 12 mb oluyor,oyuna girerken kurulumu yapıyor.Oyun içinde ise information seçeneğinden asıl update'i yapıyorsun.Bu update'te genelde 100 mb üzeri oluyor.

GT5'in güncellemesi baya bir ağır :) Arada bir ps3'ün versiyon update'i geliyor falan filan.

Günde 2 saat vs. oynarım diyorsun ama eğer zamanın varsa ve ps3 başına oturursan o yalan olur bir kere söyleyim. :) Kotasız internet tercihin olsun...

MCN21
23-07-2013, 16:19
kotasızda alsanız adil kullanım kotası dene bir sey var , internetinizi kesmiyor ama hızını 3mbps a düsürüyor oda zaten kesmek gibi bisi adamı hayattan sogutur :D ama en azından ücret beklediginizden fazla gelemez :)

SekoLive
23-07-2013, 16:21
@mathhardy o para cok gereksiz olur benim için :)

murat , 2 saat belki oynamam bile cunki online oynayan 1-2 arkadasm var fazla yok tanımadıgım adamlada oynamakdan zevk almam. yenince arayıp nasıl koyduk v.s. muhabbeti güzel oluyo yoksa zevkssiz :D

ProdriveSTI
23-07-2013, 16:25

murat , 2 saat belki oynamam bile cunki online oynayan 1-2 arkadasm var fazla yok tanımadıgım adamlada oynamakdan zevk almam. yenince arayıp nasıl koyduk v.s. muhabbeti güzel oluyo yoksa zevkssiz :D

Düşüncen bu şekildeyse bilemem ama tech'ten birileriyle online oynarsan yandın. :D

matthardy

işte yaptım hesaba göre kendine bişe çıkartabilirsin.
zaten atlattıklarına göre sana 80 - 100 gb kota yeter gibi.

ama ben ağır oyuncuyum diyosan kesin kotasız ve adil kullanım kotasız olandan olsun ;)
oda sanıyorum bir tek uydunette var.

63owen63
Yalın net var, direk kotasız al. Yüzü astarını geçiyor hep..

matthardy
23-07-2013, 16:31
Yalın net var, direk kotasız al. Yüzü astarını geçiyor hep..
ttnet her yerde namussuz.
eve telefon hattı çektirmiştim net için.
telefon hiç bağlamadım bile.
ama her ay 20 tl telefon faturası geliyordu.
aradım lan niye veriom ben konuşmadım bu telefona para dedim.
abi seni yalın nete gecirelim dediler.
dedim o zaman bu tel faturası gelmicekmi?
yok dediler.
dedim ne duruyosunuz yapın beni yalın.
ama dediler yalın net ücreti ayda 15 lira.
:D

lan dedim benim bu işten karım 5 liramı ?
evet.

onun bunun cocugusunuz dedim kapadım.
komple iptal ettirdim.
yaklaşık 2 yıldır uydunet kullanıyorum.
hayatımda yaptım en akıllıca hareket diyebilirim.

SekoLive
23-07-2013, 16:33
@matthardy sen bu konuda yetkili bi arkadaşa benziyosn :D

Üniversiteli Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > TTNET (http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Universiteli-Kampanyasi.aspx)

bu kampanyaya bi göz atarmsn? öyle kıl tüy bişi göremedm sanki

matthardy
23-07-2013, 16:41
@matthardy sen bu konuda yetkili bi arkadaşa benziyosn :D

Üniversiteli Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > TTNET (http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Universiteli-Kampanyasi.aspx)

bu kampanyaya bi göz atarmsn? öyle kıl tüy bişi göremedm sanki

nete kafayı uzattınmı zaten 6 gb biter :D
olmaz çok turşu kampanya bak benım sana önerim;

Uydunet Tarifeleri, Kablonet Ücret Detayları, Kablo İnternet Fiyatı (http://www.kablonet.com.tr/int-uydunet-tarifeleri)

aşşada eko sınırsız tarife diye bişey var.

10 Mbps'e kadar : 1 Mbps 50 GB 49 TL / Ay

misal bu çok uygun.
hız 10 mps
kota 50 gb.
fiyat 50 tl.
kotayı aşınca
sadece hızın 3mps'ye düşüyor.
yani aslında sınırsız olay.
ayda 50 tlye ilk 50 gb'ın 10 mps hızda 50'yi geçince 3mps.

sonuçta ne olursa olsun hep ödiyeceğin rakam 50 tl ;)

Kahn23
23-07-2013, 16:43
Hızınx5 zaten sana akk veriyor. Bunu aşarsan da dediği gibi 3mb'e düşüyor. Ama download'a devam :D

SekoLive
23-07-2013, 16:45
nete kafayı uzattınmı zaten 6 gb biter :D
olmaz çok turşu kampanya bak benım sana önerim;

Uydunet Tarifeleri, Kablonet Ücret Detayları, Kablo İnternet Fiyatı (http://www.kablonet.com.tr/int-uydunet-tarifeleri)

aşşada eko sınırsız tarife diye bişey var.

10 Mbps'e kadar : 1 Mbps 50 GB 49 TL / Ay

misal bu çok uygun.
hız 10 mps
kota 50 gb.
fiyat 50 tl.
kotayı aşınca
sadece hızın 3mps'ye düşüyor.
yani aslında sınırsız olay.
ayda 50 tlye ilk 50 gb'ın 10 mps hızda 50'yi geçince 3mps.

sonuçta ne olursa olsun hep ödiyeceğin rakam 50 tl ;)

bunu bi araştırayım iç işleri bakanıylada bi görüşeyim fena durmuyo yalın alıcamıza bunu alabiliriz gibi :)

matthardy
23-07-2013, 18:30
bunu bi araştırayım iç işleri bakanıylada bi görüşeyim fena durmuyo yalın alıcamıza bunu alabiliriz gibi :)

uyduneti şiddetle tavsiye ederim.
Adamla sorun olduğunda bile telefona msj atıyorlar.
" sorun vardır gece 2 ile 7 arasında sorun giderme çalışmaları olucaktır.bu sırada bağlantınız olmayabilir diye " :D