PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarışan araçlara hapis yolu gözüktü

Driver
23-07-2013, 16:44
Cumhuriyet savcılıkları, polis ve jandarmadan trafik magandalarına iki yıl hapis cezası gerektiren TCK 179. maddesinin (Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak) istisnasız uygulanmasını istedi. Buna göre caddelerde yarış yapan, alkollü araç kullanan ya da tankerin deposundan yola yağ dökülerek trafiği tehlikeye sokan sürücüler hakkında iki yıl hapis istemiyle dava açılacak.

Aralarında Eskişehir, Gaziantep, Isparta, Kayseri ve Tunceli başsavcılıklarının da bulunduğu birçok ildeki başsavcılıklar, il emniyet müdürlükleri ve jandarma komutanlıklarına 1 Haziran’da yürürlüğe giren TCK’nın 179/1-2-3 maddelerinin istisnasız uygulanması için talimat gönderdi. TCK’nın 179. maddesi trafik güvenliğini tehlikeye sokmak fiilini düzenliyor ve 2 yıla kadar hapis cezası öngörüyor. Başsavcılar, trafik güvenliğini tehlikeye sokan magandaları kapsayan yasanın nasıl uygulanması gerektiğini örnekler vererek açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü de, 179. maddenin uygulanmasında gündeme gelebilecek tereddütlere karşı Adalet Bakanlığı’ndan resmî görüş istedi. Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, cumhuriyet başsavcılarının yayınladığı genelgeyi yerinde buldu. Emniyet söz konusu genelgeleri trafik polislerinin eğitimlerinde de kullanmaya başladı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı genelgede yasayı nasıl uygulayacaklarını şu örneklerle açıklıyor: “Bulvar, cadde ya da sokakta iki araç yarış yaparak trafik güvenliğini tehlikeye düşürürse önce Karayolları Trafik Kanunu’nca para ve puan cezası uygulayın. Daha sonra yarış yapan sürücüler hakkında tutanak düzenleyip savcılığa mevcutlu olarak sevk edin. Bir sürücü aşırı alkollü halde tek başına trafikte seyrederken, yolda zikzaklar çizip (yalpalayıp) trafik levha ve işaretlerine uymuyorsa savcılığa getirin.”

Madde 179: Trafik güvenliğini tehlikeye sokma Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşımının güven içinde akmasını sağlamak için konulmuş her türlü işareti değiştirerek, kullanılmaz hale getirerek, konuldukları yerden kaldırarak, yanlış işaretler vererek, geçiş, varış, kalkış veya iniş yolları üzerinde bir şey koyarak ya da teknik işletim sistemine müdahale ederek, başkalarının hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye neden olan kişiye bir yıldan altı aya kadar hapis cezası verilir. Ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Alkol etkisiyle ya da başka bir nedenle emniyetli bir şekilde araç idare edemeyecek halde olmasına rağmen araç kullanan kişi yukarıdaki fıkra hükümlerine göre cezalandırılır

doncarlo
23-07-2013, 16:48
Hayırlı olsun.

Tunç
23-07-2013, 16:49
sıkıntı olur artık

Luc
23-07-2013, 16:51
Otobanda "Sol" şeritte 30kph'la gidenlerde buna dahildir umarım...

seWki26
23-07-2013, 16:53
demekki eskişehirde benii kovalayan polisler bundan dolayı kovalıyolarmış :D birisi demişti bana böle böle bi olay var bak dikkat et diye daha dikkatli olma zamanı gelmiş cümleten geçmiş olsun :/

SOMEONESPECIAL
23-07-2013, 16:56
Son zamanda yaşanan kazaların payı büyük...

Ama gece E5 e hiç çıktınız mı hiç ? Her türlü araç yarış halinde. Kimse kızmasın ama
ben yerinde buluyorum biraz.

aliburma
23-07-2013, 16:58
Abi hepsi bitti de bu mu kaldı yani!

Hırsızları, arsızları temizlemek için bundan daha azimli olsalar keşke...

yan53
23-07-2013, 16:58
Bulvar, cadde ya da sokakta iki araç otobanda demiyorrr

SOMEONESPECIAL
23-07-2013, 16:59

Hepsi derken ?

By CrAzY
23-07-2013, 16:59
Ne yapıyoruz biraz daha hızlandırıyoruz araçları :D

Driver
23-07-2013, 17:00
Bulvar, cadde ya da sokakta iki araç otobanda demiyorrr

Madde 179: Trafik güvenliğini tehlikeye sokma Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşımı..

Madde karayolu olan heryeri kapsıyor malesef

Volkann
23-07-2013, 17:01
memleketimde hapise atacak adam kalmadı ya yarışçılara geldi demek sıra.

berkay_aydin
23-07-2013, 17:01
Makas atanı vs. hepsini alırlar artık 70'le gitmenin zamanı geldi galiba..

Chn53
23-07-2013, 17:02
hava veya demiryolu ulaşımının güven içinde akmasını sağlamak için konulmuş her türlü işareti değiştirerek, kullanılmaz hale getirerek, konuldukları yerden kaldırarak, yanlış işaretler vererek, geçiş, varış, kalkış veya iniş yolları üzerinde bir şey koyarak ya da teknik işletim sistemine müdahale ederek, başkalarının hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye neden olan kişiye bir yıldan altı aya kadar hapis cezası verilir.

burda yazılana göre tabela vs değiştirilmediği sürece sıkıntı yok

Driver
23-07-2013, 17:04
hava veya demiryolu ulaşımının güven içinde akmasını sağlamak için konulmuş her türlü işareti değiştirerek, kullanılmaz hale getirerek, konuldukları yerden kaldırarak, yanlış işaretler vererek, geçiş, varış, kalkış veya iniş yolları üzerinde bir şey koyarak ya da teknik işletim sistemine müdahale ederek, başkalarının hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye neden olan kişiye bir yıldan altı aya kadar hapis cezası verilir.

burda yazılana göre tabela vs değiştirilmediği sürece sıkıntı yok

yazının yarısını almışsın devamını iyi oku :)

Ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Yani kısaca zıçtık :D

aliburma
23-07-2013, 17:08
Hepsi derken ?

EDIT'ledim abi. demek istediğim. hırsız, arsız , yankesici, kapkaççı dolandırıcı bitti sanki de sıra bunlara geldi. ekip arkadaşlarımızın yakaladıkları hırsızlar-arsızlar, mahalleye ekiplerden önce geliyor. onun için öyle yazdım...

myworld
23-07-2013, 17:09
bu kanun yeni çıkmamış daha öncede varmışta kimsenin haberi yokmuş herhalde :D birileri gece can sıkıntısından, kanunları okurken bakmışki böle kanun var hadi uygulayalım derdine düşmüşler :D

SOMEONESPECIAL
23-07-2013, 17:12
EDIT'ledim abi. demek istediğim. hırsız, arsız , yankesici, kapkaççı dolandırıcı bitti sanki de sıra bunlara geldi. ekip arkadaşlarımızın yakaladıkları hırsızlar-arsızlar, mahalleye ekiplerden önce geliyor. onun için öyle yazdım...

Deveye sormuşlar neden boynun eğri diye.... Nerem düzgün ki demiş :)

SOMEONESPECIAL
23-07-2013, 17:13
bu kanun yeni çıkmamış daha öncede varmışta kimsenin haberi yokmuş herhalde :D birileri gece can sıkıntısından, kanunları okurken bakmışki böle kanun var hadi uygulayalım derdine düşmüşler :D

Savcılar direk kamu davası açma yetkisine sahip. Onlara işin gitmesi kötü olmuş.
Savcı polise tut getir diyecek, nöbetçi mahkeme yargılayacak, sabahı hapistesin

elpadre
23-07-2013, 17:15
infazı olan lar dusunsun bunu sız dusunmeyın ıyı halden 1,8 aya duser 5 sene suc ıslememe cezası alırısnız olur bıter ....

TT992
23-07-2013, 17:17
Burası Türkiye olur,yaparlar

mert_can 41
23-07-2013, 17:18
Demekki napıyomuşuz gaza daha fazla yükleniyomuşuz gerçekten bu insanlar napıcak yaa hırsız,katil,dolandırıcı kol gezsin hiç bişey yapmasınlar bize gelincede o yasak bu yasak şart koysunlar gerçekten kafayı yedirtiler artık tamam alkolü,yağ akıtanı anladımda gece 2 de 3 te boş yolda eglenenin günahı ne ?

altugkocer
23-07-2013, 17:23
Aslında doğru bir karar ama önce insanların doya doya yarış yapabilecekleri yerlerin hemen hemen her şehirde en az 1 ya da 2 tane olması lazım (istanbul park, körfez pisti vs.)
+ Bunların gelişigüzel değil profesyonel bir şekilde işletilmesi lazım.
+ Halkın her kesimi düşünülüp mali kısmının her bütçeye uyması sağlanmalı.
Aksi takdirde bu cezalarla bu yasalarla da bunun önüne geçileceğini hiç sanmıyorum.

TT992
23-07-2013, 17:25
Facebook ta not olarak düştüm insanlar bilgilensin.Artık sağdan sağdan gidicez yapcak birşey yok

ulasoztas1
23-07-2013, 17:28
sanki birşey değişecek.. Önceden de polis gördüğüm(z)de yavaşlar trafikte sıradan kişiyi oynardım bundan sonra da...

TT992
23-07-2013, 17:37
bu sefer iş biraz ciddiye bindi ama istisnasız savcılık diyor.şahsen ben cesaret edemem hiç bir yerde

painkller
23-07-2013, 17:53
boş yolda gazlayana çok karışmazlar herhaldeki zaten her şehir merkezinde veya ona yakın çevrede hız kameraları mevcut. her köşe başında trafikte yanlayan zıplayan, şehir içinde kapışanlara daha çok uygularlar sanırım.

şu uzunları yakıp seyredenlerin götüne yapışıp uzunla seyrederken hapsede atmazlar herhalde :D
sol şeritte 60-70 le giden sol şerit müptelalarınada, uzunları yakıp otoyolda seyredenlerede, en önemliside emniyet şeridini kullananlarada yaptırım gelir umarım.

izmirlicem
23-07-2013, 18:14
O zaman tüm şehirlere pist yapsınlar en az istanbul park gibi olsun , 7/24 açık olsun girip oralarda gazlayalım, gece çevre yolunda bomboş yolda 2 araç gazlasak o zamanda içeri gireriz, ya pist yapılcak yada tek araba gazlıcaz, yada kaçmaya dvm :)

0zan
23-07-2013, 18:32
ilk sefer yakalandığınız vakit hapis cezası almanız mümkün değil. Ancak benzer bir suçtan hükümlü olanlar için ciddi bir hapis tehlikesi var.

Bu konuda savcılık makamı ile polisin ciddi derecede takdir yetkisi var; ilgili kanun maddesindeki "tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi" ibaresi ucu açık bir kavram. Roll yapana ve hatta sokak çıkışı yanlayana dahi bu madde işletilebilir.

Sonuç olarak; yakalandığınızda ne derece atar gider yaparsanız işin boyutu da o kadar ciddileşecek gibi görülüyor :)

ceyhun737
23-07-2013, 18:34
Son zamanda yaşanan kazaların payı büyük...

Ama gece E5 e hiç çıktınız mı hiç ? Her türlü araç yarış halinde. Kimse kızmasın ama
Kesinlikle öyle abi gece e5 te radarlar çalışmıyor mu neden böyle anlamadım

ilk sefer yakalandığınız vakit hapis cezası almanız mümkün değil. Ancak benzer bir suçtan hükümlü olanlar için ciddi bir hapis tehlikesi var.

Bu konuda savcılık makamı ile polisin ciddi derecede takdir yetkisi var; ilgili kanun maddesindeki "tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi" ibaresi ucu açık bir kavram. Roll yapana ve hatta sokak çıkışı yanlayana dahi bu madde işletilebilir.

Sonuç olarak; yakalandığınızda ne derece atar gider yaparsanız işin boyutu da o kadar ciddileşecek gibi görülüyor :)

3 defa trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanmaktan ceza geldi abi fahri trafik müfettişi plakaya yazmış ki hep aynı yerde çekmeköyde ama ne hikmetse o yolda da ben hiç öyle sürmem yani şimdi ne olur bu durumda?

emir91
23-07-2013, 18:46
Bastık gittik yakalayamadı napıcak akşam evemi gelicekler her makas atanı akşam evden alıcaklarsa hırsızı uğursuzu yakalıycak polis kalmaz memlekette

0zan
23-07-2013, 18:54
Kesinlikle öyle abi gece e5 te radarlar çalışmıyor mu neden böyle anlamadım

3 defa trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanmaktan ceza geldi abi fahri trafik müfettişi plakaya yazmış ki hep aynı yerde çekmeköyde ama ne hikmetse o yolda da ben hiç öyle sürmem yani şimdi ne olur bu durumda?

Önemli olan yakalandığın vakit durumu savcılık makamına kadar gitmesinin önüne geçebeilmek buna dikkat etmek lazım.

Sadece kabahatler kanunu gereğince ceza kesilmiş ise yargı kararı olmadığı için tekerrür olduğu söylenemez.

Yukarıda bahsettiğim tekerrür hali; Türk Ceza Kanununun 179 ve 180. maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle ceza mahkemelerinde yargılanıp hüküm alanlar içindir.

darkmoon
23-07-2013, 18:58
her makas atanı almazlar zaten 5-10 tanınan mimli kişiyi alsalar zaten bu tür forum yerlerinde sosyal medyada hızla yayılır sonra bakın bakalım makas atan falan kalıyormu..

"tankerin deposundan yola yağ dökülerek trafiği tehlikeye sokan sürücüler" ben yasanın şu kısmına bayıldım bu kimin aklına geldiyse ve yasaya dahil ettiyse allah bin kere ondan razı olsun.. bir arkadaşımızı bundan kaybettik bodrum yolunda yıllar önce bir arkadaşımızda 3 ay yatağa bağlı kaldı allahdan durumu şimdi çok iyi..

dahan
23-07-2013, 19:01
gecen böyle bir haber vardı

Spor otomobil ortalığı birbirine katt (http://www.haber7.com/trafik-kazalari/haber/1050574-spor-otomobil-ortaligi-birbirine-katti)

dorukky
23-07-2013, 19:03
benzin pahalı yavaş gidin diyolar işte anlamadınızmı :D sabit 60 la gidin tasarruf yapın

slowmotion
23-07-2013, 19:30
sinekten yağ çıkarmak bu olsa gerek

darkmoon
23-07-2013, 19:34
sinekten yağ çıkarmak bu olsa gerek

yok sinekden yağ çıkartmayı oksijen nefes alma parası kesdiklerinde görücez bence :)) bir o kaldı

ceyhun737
23-07-2013, 19:35
Önemli olan yakalandığın vakit durumu savcılık makamına kadar gitmesinin önüne geçebeilmek buna dikkat etmek lazım.

Sadece kabahatler kanunu gereğince ceza kesilmiş ise yargı kararı olmadığı için tekerrür olduğu söylenemez.

Yukarıda bahsettiğim tekerrür hali; Türk Ceza Kanununun 179 ve 180. maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle ceza mahkemelerinde yargılanıp hüküm alanlar içindir.

Bende telaşlandım abi sen öyle diyince bir an . Peki şunu merak ediyorum adamın ismi de belli osman müftüoğlu şimdi bu kişi bana 3 kere aynı noktada ceza yazmış ne foto nede belgeleyebilecek bir şey var daha da iyisi ben kendimi adım gibi biliyorum nevzat demirin önünde makas atmadığımı asfaltı kaymak gibi bir dip gazda çıkarır yoldan yani buna itiraz edip iptal ettirme şansımız mevcut mudur yada prosedürü nedir abi bilgin var mı ?

gselcuk
23-07-2013, 19:44
yakalayabilirlerse yapıştırsınlar reissss :D :D

Maxi
23-07-2013, 19:53
minibus magandalarida dahilmi buna?

RSBurak
23-07-2013, 19:57

+ kamyoncu teröristlerde dahil olsun buna.

vossen
23-07-2013, 19:58
Tmm sol şeritten 50yle gidip tehlikeye atanlarda buna dahil olsun.

Gün geçmiorki canımızı sıkmasınlar ...

EMİR
23-07-2013, 20:09
olayın mantığı güzel de uygulanması için imkanlar yetersiz..her ilde veyayakınında pist yok...yoksa kazalar azalsın trafik düzenli olsun...ama imkanlar dahilinde düşünüldüğünde sadece insanların canını sıkar bu yasalar..

lethaldoze
23-07-2013, 20:10
Hayırlısı olsun artık ne diyelim..

Okhoroz
23-07-2013, 20:46
demekki eskişehirde benii kovalayan polisler bundan dolayı kovalıyolarmış :D birisi demişti bana böle böle bi olay var bak dikkat et diye daha dikkatli olma zamanı gelmiş cümleten geçmiş olsun :/

abi polisler haklı gecen yanımızdan geçtin kulak falan kalmadı :)

MazdaSpeed
23-07-2013, 20:50
son zamanda yaşanan kazaların payı büyük...

Ama gece e5 e hiç çıktınız mı hiç ? Her türlü araç yarış halinde. Kimse kızmasın ama

+15000000000000

Yigit-Y
23-07-2013, 20:51
Varex piyasasi yükselir.

Baskada birsey olmaz.

One plakani app siz yaptin varex li aracı kimse kolay kolay baglamaz.

Ama caddede apacilik yapanlar varsa onlar cezaevine girebilir sikinti yok

EmreS13
23-07-2013, 21:34
Bi dumana boğar mutluluklar dileriz polis amcaları. :D

Dodoo
23-07-2013, 21:56

Tabiki "değil"

Onlar içeride sigara da içeer, ters yöne de gireer, onlara herşey serbest. Denetleyen yok ne de olsa. :)

Mr.K
23-07-2013, 21:57

onlarda what the fuck demesinler sonra :hahaha:

F4R
23-07-2013, 22:32
çok şükür ki içimizde yarışan arkadaş yok...

TigeR
24-07-2013, 00:48
pist vardı da keyfimizden mi yollara düştük trafiğin boşalmasını bekledik?Adana'ya en yakın pist Konya da git gel yakıt masrafını geçtim sanki her istediğimizde oraya girebileceğiz.Pist yapın her ile veya belli başlı yerlere çok uzak olmasın bu kadar millette ne otobanda gazlar hayatınıı tehlikeye atar ne polis derdi olur.Geçen trafik zabıta bile ters yöne girdi onlara bişe yok biz 70le gidince radardan ceza gelir,belediye otobüsleri yolcu almak için 2otobüs yan yana durur trafiği kapatır milleti tehlikeye atar bişe olmaz,emniyet şeridini kullanırlar bişe olmaz gece sakin yolda yarışanlara savcılık yolu oh ne ala memleket.Zaten bazı yerlerde ki hız sınırları o kadar komik o kadar saçma ki bişe demiyorum bile ama tabi uygulamanın güzel yönleri var yağ dökülmesi veya ciddi anlamda saçma hareketler yapanlar için.

benzin pahalı yavaş gidin diyolar işte anlamadınızmı :D sabit 60 la gidin tasarruf yapın

:hahaha::hahaha::hahaha:

Risendark
24-07-2013, 01:00
pis yaptılarda biz gitmedik sanki :D olaya bak yaa canım sıkıldı valla bütün hırlısı hırsızı cepcisi tecavüzcüsünü katilini içeri attılar ortalık temizlendi şimdi sıra yarışanlara geldi... Hey Allahım ne günlere kaldık :D

Risendark
24-07-2013, 01:02
Tabiki "değil"

Onlar içeride sigara da içeer, ters yöne de gireer, onlara herşey serbest. Denetleyen yok ne de olsa. :)

onlar yolların kralı kimse ellemez :D geçen nette gördüm minibüs şöförlerinin koltuk kenarlarından çıkan binlerce bıçak kelebek sallama sopa yakalamışlar güyaa hikayeden :ofk: sen önce adamı yoldayken bi zapt ette sonra sopa yakala :D

By_emre
24-07-2013, 01:06
pis yaptılarda biz gitmedik sanki :D olaya bak yaa canım sıkıldı valla bütün hırlısı hırsızı cepcisi tecavüzcüsünü katilini içeri attılar ortalık temizlendi şimdi sıra yarışanlara geldi... Hey Allahım ne günlere kaldık :D

:icon_tup:

EmreS13
24-07-2013, 01:42
onlarda what the fuck demesinler sonra :hahaha:

ahaha büyük ihtimalle derler :D :D :hahaha::hahaha::hahaha:

yola çimento döken araçlarada bi ceza gelmeli aslında. Arabanın canını alıyo görmeyince :eek:

ulaş kelav
24-07-2013, 09:21
sıkıntı olur artık

:D:D:D hayırlısı be gülüm

Abdullah.S
24-07-2013, 09:34
sahilyolunda yenikapıya hafriyat taşıyan kamyonlarada el atılması lazım

Skyhawk34
24-07-2013, 09:35
14 yasindaki kiza tecavuz eden 46 yasindaki O.Ç. serbest dolasmaya devam etsin.
Vatanina milletine hayrsizlik yapan dagdan insin ayakta alkislanarak karsilansin
Kadina siddet uygulayan bir kac saat ifade verip odadan ayrilsin ertesi gun karisini bicaklasin
Hadi herkese hayrli gunler...

imprezaWRC
24-07-2013, 09:37
Gürültü ve kirlilik manyağı minibüsleri yollardan çekmezler, gecenin bir vakti yatağımdan sıçratan cinste egzoz ile dolaşana birşey demezler, çevreyi kirleten otobüslere, minibüslere birşey demezler, 50km/h ile otobanda sol şeritten giden idiot için birşey demezler, hırlısı, hırsızı ortada dolaşır... ölüsü, dirisi bitti, yarışanların peşinemi düştüler, iyi hayırlı olsun ne diyeyim.

Yanlış anlaşılmasın, ben yarışanları savunmuyorum, trafiği tehlikeye atanı savunmuyorum ama bu yarışıyor lafı çok can sıkar demedi demeyin. Herifin biri sol şeride inatla oturmuştur, 50km/h üstünede çıkmaz, yol isteyene yol vermez, şimdi bu idiot'un mecbur sağından geçersin herifde sana kıl olur, seni şikayet eder, hadi ayıkla pirincin taşını; Türkiye zaten hepten bir acaip memleket oldu, .ok at üstünde kalsın, bırak pislenen düşünsün mantığını güdenler çoğaldı.

Tabi birde şu var, Türk milletinin %90'nında built in radar vardır, sen 80km/h'la da gitsen o built in radarlı vatandaş seni yaya olarak gördüğünde veya senden daha düşük hızda gittiğinde seni Makinen veya Hakinen sanabilir, hatta işi daha da ileri taşıyarak seni Polis'e şikayet edip, memur bey, memur bey az önce yanımdan şu plakalı araç çok hızlı geçti der; der de der anasını satıyım.

h22ek
24-07-2013, 09:43
Varex piyasasi yükselir.

Baskada birsey olmaz.

One plakani app siz yaptin varex li aracı kimse kolay kolay baglamaz.

Ama caddede apacilik yapanlar varsa onlar cezaevine girebilir sikinti yok

Varex ile ilgili şöyle bir alıntı yapıarih yım..

Tarih çok yakın.. 4 Temmuz 2013.. Sabah otoparktan çıkarken baktım tampon altım yere sürtüyo.. Bi indim arabadan sağ ön tekerlek patlamış.. Neyse ofise geç kalmanın verdiği sinir stresle sıvadım kolları taktım stepneyi.. Kan ter içinde kaldım üstüm başım mahvoldu.. Çoğumuzun olduğu gibi benim arabanın altına da kriko girmiyo tabi :D Neyse çıktım yola 4.leventten Kozyatağına doğru.. Sağ koltuğun önünde lastik elim ayağım leş gibi kirli o sinirle hiç yapmam emniyet kemerimi takmamışım.. Neyse 2. köprü gişelerinde çevirme vardı.. Memurlar çevirdi, haklı olarak kemerden cezamı yazdı. Ona hiç lafım yok. Uymuıyorsam kurallara kesinlikle kesecekler.. Net...

Gelelim varex kısmına... Cezamı aldım, imzalarımı attım.. İşlemleri 40 yaşlarında bir memur yaptı... Ve gerçekten son zamanlarda karşılaştığım cidden en nazik, işini ciddiyetle yapan trafik ekipleriydi.. Arabanın etrafıda gezerken bir memur (ki yaşı oldukça gençti) işlemi yapan memura

"Amirim arabada abartı egzoz var bekleyin lütfen!" Amir gayet sakin bir şekilde "Egzoz değil o egzoz ucu birşey olmaz" diye yapıştırdı cevabı.. Ama asıl şoku bundan sonra yaşadım.. Genç arkadaş "VANALI VAREXTİR BELKİ" diyim yattı arabanın altına...

Diyeceğim o ki memur arkadaşlarda artık cahil değiller... Vanaymış, cut-out muş büyük kısmının haberi var.. Pek kaçış olacağını sanmıyorum :)

Sonuç: Kimse alınmasın, gücenmesin ama benim, eşimin, dostumun, kısacası trafikte giden masum insanların canına kastedecek biçimde araç kullanlara keseceksin cezayı, 3. tekrarında gözünün önünde presleyeceksin araçlarını...

Emre Akçay
24-07-2013, 09:54
Savcılar direk kamu davası açma yetkisine sahip. Onlara işin gitmesi kötü olmuş.
Savcı polise tut getir diyecek, nöbetçi mahkeme yargılayacak, sabahı hapistesin

Mahkemenin o kadar çok işi var ki bu işlerle uğraşmayacaktır. Tutuklama yerine adli kontrol uygularlar en fazla. Biz öyle yapıyoruz.

16EC813
24-07-2013, 10:04
geçen hafta keşke yapaydık denemeyi ,şimdi hepten yalan oldu :D

HaKo
24-07-2013, 10:06

Hırsızları, arsızları temizlemek için bundan daha azimli olsalar keşke...

şu yorumada gıcık oluyorum , hırsıza yasa çıkarsalar hırsız da çıkıp diyecek ki banka hortumcusunu kendi hırsızlığınızı bitirdiniz de biz mi kaldık ? Bu mantıkla bunu demeli.

Mikrop_Ali
24-07-2013, 10:22
tamamını okumadım ama devlet güzel para kazanıyor trafik cezalarından vs bu hapis cezasıda belki para cezasına cevriliyodur. geçenlerde haberlerde 2012 yılında kesilen para cezasının tutarını acıkladılar 2 trılyon cıvarıydı sanırım..

r3dkit
24-07-2013, 10:24

polis zabıt tutup verir savcıya ; duman atarak trafiği tehlikeye soktu.

Yigit-Y
24-07-2013, 10:24

Tarih çok yakın.. 4 Temmuz 2013.. Sabah otoparktan çıkarken baktım tampon altım yere sürtüyo.. Bi indim arabadan sağ ön tekerlek patlamış.. Neyse ofise geç kalmanın verdiği sinir stresle sıvadım kolları taktım stepneyi.. Kan ter içinde kaldım üstüm başım mahvoldu.. Çoğumuzun olduğu gibi benim arabanın altına da kriko girmiyo tabi :D Neyse çıktım yola 4.leventten Kozyatağına doğru.. Sağ koltuğun önünde lastik elim ayağım leş gibi kirli o sinirle hiç yapmam emniyet kemerimi takmamışım.. Neyse 2. köprü gişelerinde çevirme vardı.. Memurlar çevirdi, haklı olarak kemerden cezamı yazdı. Ona hiç lafım yok. Uymuıyorsam kurallara kesinlikle kesecekler.. Net...

Gelelim varex kısmına... Cezamı aldım, imzalarımı attım.. İşlemleri 40 yaşlarında bir memur yaptı... Ve gerçekten son zamanlarda karşılaştığım cidden en nazik, işini ciddiyetle yapan trafik ekipleriydi.. Arabanın etrafıda gezerken bir memur (ki yaşı oldukça gençti) işlemi yapan memura

"Amirim arabada abartı egzoz var bekleyin lütfen!" Amir gayet sakin bir şekilde "Egzoz değil o egzoz ucu birşey olmaz" diye yapıştırdı cevabı.. Ama asıl şoku bundan sonra yaşadım.. Genç arkadaş "VANALI VAREXTİR BELKİ" diyim yattı arabanın altına...

Diyeceğim o ki memur arkadaşlarda artık cahil değiller... Vanaymış, cut-out muş büyük kısmının haberi var.. Pek kaçış olacağını sanmıyorum :)

Sonuç: Kimse alınmasın, gücenmesin ama benim, eşimin, dostumun, kısacası trafikte giden masum insanların canına kastedecek biçimde araç kullanlara keseceksin cezayı, 3. tekrarında gözünün önünde presleyeceksin araçlarını...

yok artık :eek:

SOMEONESPECIAL
24-07-2013, 10:34
Mahkemenin o kadar çok işi var ki bu işlerle uğraşmayacaktır. Tutuklama yerine adli kontrol uygularlar en fazla. Biz öyle yapıyoruz.

Başbakan tencere çalan komşunu mahkemeye şikayet edeceksin dedi di mi ?
Demek ki savcılar mesai yapacak. Durum onu gösteriyor.

h22ek
24-07-2013, 10:37
yok artık :eek:

Aynen öyle... Üşenmedi yattı arabanın altına... Egzozda Honda amblemini görünce kalktı tabi :D

Emre Akçay
24-07-2013, 10:40
Başbakan tencere çalan komşunu mahkemeye şikayet edeceksin dedi di mi ?
Demek ki savcılar mesai yapacak. Durum onu gösteriyor.

Yok öyle şikayetler de yok. Genel anlamda kavga, tehdit, yaralama suçları olduğu için bu meseler basit olaylar. O anlamda söylüyorum.

angry28
24-07-2013, 11:28
Hapise atılması gereken o kadar yav.şak varken sıra yarışan araçlara mı gelmiş

aliburma
24-07-2013, 13:04
şu yorumada gıcık oluyorum , hırsıza yasa çıkarsalar hırsız da çıkıp diyecek ki banka hortumcusunu kendi hırsızlığınızı bitirdiniz de biz mi kaldık ? Bu mantıkla bunu demeli.

Hepimizin mantığı aynı. senin/benim için sıkıntı olan asalak türlerini buraya yazsam sabaha kadar okursun. o yüzden hırsız-arsız dedim.bir önceki sayfadaki mesajları incelemeni de tavsiye ediyorum.

-Murat Özcan-
24-07-2013, 13:18
Her şeyimiz tam bu eksik

darkmoon
24-07-2013, 13:51
yapsalar aslında her şehre dümdüz 1-2 km lik 3-4 şeritli kapalı kör yol olur biter..

B.Battal
24-07-2013, 13:59

Bunlara kesin ders diye verdikleri şeyde geçiyor bu "abartı egzoz" müfredatta yeri var yani hepsi aynı şeyi biliyor olamaz

bond777
24-07-2013, 21:46
butce acigi kuculecek demekki...