PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Horlama sıkıntısı

TünayK
24-07-2013, 10:11
konuyu "horlama" olarak masumane bir şekilde tanımlamak kulağa hoş gelse de durum biraz farklı:)

ben uyudum mu bizim kat uyuyamıyor:) daha önceden sorunu halletmiş olanlardan yardım lütfen. internette bir dolandım. herkes bi bıçak altına yatırıyor...başka bir çözüm yok mu?

bendeki ana sorun şu anda normalde yaklaşık 30 kg kadar fazlam olması. "kilo ver" gibi mantıklı açıklamalar değerlendirilmeyecektir:)

durum hemen hemen şu şekilde:)

gXkGSc6d0xQ

yorumları alayım.

Onamdar
24-07-2013, 10:13
Bazı özel hastanelerde uyku testi yapıyorlar bi odada bi gece uyurken gözlemliyolar ona göre tam olarak problemin ne olduğunu anlıyabiliyolar.
Kiminin küçük dilini kısaltıyorlar kiminin genizinde et oluyormuş kimisinde deviasyon...
Tam olarak horlamanın sebebini bulmak lazım.

Evrenoz
24-07-2013, 10:17
horlamaktan rahatsızsan horlama

63owen63
24-07-2013, 10:19
Geçmiş olsun :)

Yalnız aslan 30. saniye ye kadar v8 ' sonrasında amerikan sesi çıkarıyor :)
Videoyu açınca ofis arkadaşım yine mi araba videosu açtın dedi :)

SOMEONESPECIAL
24-07-2013, 10:20
Yaninda yatan İÇİn bÜyÜk sikinti...

s2k
24-07-2013, 10:22

asdfsdfasfasdf :D:D:D

Caesar
24-07-2013, 10:25
hacı kilo ile alakalıdır ben zayıfladım özellikle gıdı bölgem gidince horlama falan kalmadı. Hanım evrim geçirdin diyor yoksa her gece 3 kere uyanıp beni dürterdi.

TT992
24-07-2013, 10:27

:D :D :D :D

konuyu "horlama" olarak masumane bir şekilde tanımlamak kulağa hoş gelse de durum biraz farklı:)

ben uyudum mu bizim kat uyuyamıyor:) daha önceden sorunu halletmiş olanlardan yardım lütfen. internette bir dolandım. herkes bi bıçak altına yatırıyor...başka bir çözüm yok mu?

bendeki ana sorun şu anda normalde yaklaşık 30 kg kadar fazlam olması. "kilo ver" gibi mantıklı açıklamalar değerlendirilmeyecektir:)

durum hemen hemen şu şekilde:)

gXkGSc6d0xQ

yorumları alayım.

-abi bide breathe right burun bandı varmış onu dene ben işe yaradığına bizzat canlı şahit oldum :) :)

turbo&quattro
24-07-2013, 10:33

Olay bu kadar basit aslinda bunun icin neden konu actinki ? :D

MTNVTI
24-07-2013, 10:39

Ustad senin yorumlarına hasta oluyorum gerçekten :icon_tup: :D:D:D

Kahn23
24-07-2013, 10:44

Evren Abi bir geliyor pir geliyor. :p

Burak
24-07-2013, 10:48
Breathe Right kullanın, ise yarıyor :)

XoR
24-07-2013, 10:51
Breath Right kullan kuzen ama çift kat at bantı :D

Moşak bi yana cidden işe yarıyor. Geçen Avm'de tester dağıtıyolardı bedavaya 1 saatte 4 tur yaptım 6 aylık stokladım :D

TT992
24-07-2013, 10:52
Breath Right kullan kuzen ama çift kat at bantı :D

Moşak bi yana cidden işe yarıyor. Geçen Avm'de tester dağıtıyolardı bedavaya 1 saatte 4 tur yaptım 6 aylık stokladım :D

:D :D :D
dL4wsLos8m0

Dragger
24-07-2013, 10:56
Zayıflamak lazım :D

h22ek
24-07-2013, 10:58
evet abi o bantlar işe yarıyor cidden.. Üniversite zamanında ev arkadaşım gece horlarken itb li k20 gibi 3-4 kere kesiciye girip vites atıyodu resmen :D

XoR
24-07-2013, 11:00
Şener Şen çok iyi :) aynen bunu yaptım zira :D

TünayK
24-07-2013, 11:00
hacı kilo ile alakalıdır ben zayıfladım özellikle gıdı bölgem gidince horlama falan kalmadı. Hanım evrim geçirdin diyor yoksa her gece 3 kere uyanıp beni dürterdi.

senin yine iyiymiş dürtüp bırakıyormuş. ben kaç kere " deprem var mınakooııasa" diye sıçradım yataktan.:) öyle sarsıyordu...baktı olmayacak bir haftadır hiç polemiğe girmiyor. direk tası tarağı toplayıp gidiyor bende bağıra bağıra uyuyorum içerde:D

Batuhan Gül
24-07-2013, 11:09
baba sen mi açtın bu konuyu ? benden habersiz teche mi üye oldun baba? yoksa babamı reelde tanıyor musun başkan?

anlattıklarınızı okuyunca yanınızda kalan kişiye çok üzüldüm açıkcası. evde aynı sorunu bizde yaşıyoruz. peder beyi bi odaya kapatıp kapıya izolasyon çekip yatıyoruz. gece gece o sesle uyanmanın ne kadar kötü olduğunu biliyorum. geçmiş olsun başkan.

bu biritraytı bizim pedoyada önerdik. ben horlamam diyor. umarım sizde işe yarar :)

XoR
24-07-2013, 11:15
Silencer ?

http://img194.imageshack.us/img194/6071/306074854e1a664ee25.jpg

Yigit-Y
24-07-2013, 11:20
Horlamak iyidir.

Kafana takma

M.A.D
24-07-2013, 11:28
koray abi gerçekten bunu yaptınmı ? :D:aaueauheauehaeuha

XoR
24-07-2013, 11:33
koray abi gerçekten bunu yaptınmı ? :D:aaueauheauehaeuha

heee Marmara Forumda :D

altima
24-07-2013, 11:45
uyurken yan dönmekte işe yarıyor diyorlar... denemekte fayda olabilir.

diğer bir seçenek burun bantları gerçekten işe yarıyor,, onları da deneyebilirsiniz...

Tşk
Rıdvan :D

Yigit-Y
24-07-2013, 11:53
biz askerde yapardık bunu çoçuk en sonunda asker hastanesinde yalvardı ameliyat oldu :)

asker çorabı efsanedir...

SekoLive
24-07-2013, 11:53
yan dönme yazınca aklma geldi bitanesi tv de gösteriyodu sırtta top olan bi tişörtle yatıyordu :D sırt üstü geldiğinde otomatikmen yan veriyordun :D

tünay sorunu cozersen bilgilendir bizide ben duymuyorm ama biraz bendede varmıs horlama :D

M.A.D
24-07-2013, 11:59
......................

Evrenoz
24-07-2013, 12:12
asdfsdfasfasdf :D:D:D

Senin şu nicke el atak ya

Olay bu kadar basit aslinda bunun icin neden konu actinki ? :D

Ben de çok anlamsız buldum konuyu, çok basit yani çözümü

:icon_tup:

Evren Abi bir geliyor pir geliyor. :p

:D:icon_tup:

Kekuti*
24-07-2013, 12:22
bizim peder'de uygu apnesi denen birşey vardı. yaklaşık 3 4 senedir solunum cihazıyla uyuyor.
Çok şükür bir problem sıkıntı değil, daha rahat uyuması ve horlamayı kesmek için.
(bu arada yanlış anlaşılmasın, çok şükür sağlam :) )

bu makinayı takıyor öyle uyuyor, evvelinde bir hastanenin uyku odasında uyudu, kameraya aldılar.. Canavar varmış adamın içinde, birde bu apne denen şey;
Uyurken susuyorsun, nefes alma falan yok belli bir süre.. Sonra "nolii lan!" diyerek çok kuvvetli bir horlama ile nefes almaya devam ediyorsun..

Anlatamadım :D vikipedia'ya bakıver destek için..
Aynı senin gibi fazla kg sıkıntısı var. O nedenle olduğunu söylüyorlar ancak apne çıkınca işler değişti. Şuan oksijen cihazı gibi bir maske ile uyuyor. gayet rahat huzurlu.. Ama yanında yatan, yanında dalgıç gibi bir tip istermi o da muhim :D

Geçmiş olsun, tavsiyem bu şikayetle bir hastaneye görün. Bir gece orada uyu.. Apne olabilir sendede.. Bi de KG ver :D

emre issever
24-07-2013, 12:25
Ben uyuyunca evin içine arkadaşlarım skorsky geldiğini söylüyor :(

mody
24-07-2013, 12:39
Breathe Right bende kullanıyorum, kullanmadığım zamanlarda hanım uyandırıp, kalk bandını tak diyor :D

Mr.K
24-07-2013, 12:54
bizim peder'de uygu apnesi denen birşey vardı. yaklaşık 3 4 senedir solunum cihazıyla uyuyor.
Çok şükür bir problem sıkıntı değil, daha rahat uyuması ve horlamayı kesmek için.
(bu arada yanlış anlaşılmasın, çok şükür sağlam :) )

bu makinayı takıyor öyle uyuyor, evvelinde bir hastanenin uyku odasında uyudu, kameraya aldılar.. Canavar varmış adamın içinde, birde bu apne denen şey;
Uyurken susuyorsun, nefes alma falan yok belli bir süre.. Sonra "nolii lan!" diyerek çok kuvvetli bir horlama ile nefes almaya devam ediyorsun..

Anlatamadım :D vikipedia'ya bakıver destek için..
Aynı senin gibi fazla kg sıkıntısı var. O nedenle olduğunu söylüyorlar ancak apne çıkınca işler değişti. Şuan oksijen cihazı gibi bir maske ile uyuyor. gayet rahat huzurlu.. Ama yanında yatan, yanında dalgıç gibi bir tip istermi o da muhim :D

Geçmiş olsun, tavsiyem bu şikayetle bir hastaneye görün. Bir gece orada uyu.. Apne olabilir sendede.. Bi de KG ver :D
Aynisi venim babamda da var makineyle uyuyo,onun harici boguluyo cok yorgun oldugunda bu yuzden hep diyorum once bi doktora gidin yastiginizi vs alip uyuyun bi baksinlar gece.
Ekleme;
Espriside var hatta geldu tut benim su boruyu yagir beni diye :D :hehe:

iynn-RS
24-07-2013, 13:04
Niyeyse hep evlendikten sonra çıkıyo bu horlama sorunları :D

burkaykalyon
24-07-2013, 13:16
Ben horlamam!!! diyene en iyi çözüm kamera ama bu sefer de ses montajı yapmışsın diyorlar. Bunun çözümü de şu. Biraz teknik malzeme lazım ama olsun. Ses ölçer ile birlikte çekin videoyu. Çok etkili oluyor. Değiyor yani.

Grip olmam dışında horlamıyorum çok şükür. Grip olduğumda da burun spreyi kullanıp yatıyorum.

Tünay abi geniz eti olabilir mi acep sende? Ya da burunda 300gr bonfile et? :D

doush
24-07-2013, 13:19
Abi bi port polish yapsak burun boğaza hiç bir şeyin kalmaz, ppr da video çekeriz hem.

Burak Mehmet
24-07-2013, 13:22
Anladığım kadarıyla senin genizde et değil but var..
dostum deviasyon tarzı birşey varsa çekinme yaptır ameliyatını hayatının kalitesi değişiyor...

XoR
24-07-2013, 13:28
Yuvarlak içindeki noktaya bi 150 lira sıkışmış, onu alırsak sıkıntı kalmayacak :D

http://yxhealth.com/wp-content/uploads/2010/04/Remedies-for-Snoring.gif

TünayK
24-07-2013, 13:33
Niyeyse hep evlendikten sonra çıkıyo bu horlama sorunları :D

cevap aşağıda:)

Ben horlamam!!! diyene en iyi çözüm kamera ama bu sefer de ses montajı yapmışsın diyorlar. Bunun çözümü de şu. Biraz teknik malzeme lazım ama olsun. Ses ölçer ile birlikte çekin videoyu. Çok etkili oluyor. Değiyor yani.

Grip olmam dışında horlamıyorum çok şükür. Grip olduğumda da burun spreyi kullanıp yatıyorum.

Tünay abi geniz eti olabilir mi acep sende? Ya da burunda 300gr bonfile et? :D

geniz eti yada bonfile yok yahu:) tabi aldığım onlarca kilodan sonra burunda bir kuzu kaburga oluşmuş olabilir:)

Yuvarlak içindeki noktaya bi 150 lira sıkışmış, onu alırsak sıkıntı kalmayacak :D

http://yxhealth.com/wp-content/uploads/2010/04/Remedies-for-Snoring.gif

beni iyi et XoRt:) para problem değil:D

XoR
24-07-2013, 13:35
beni iyi et XoRt:) para problem değil:D

Kuzen çok ucu açık oldu cümlenin cevabımı whatsapp'dan göndermeyi tercih ediyorum :D

burkaykalyon
24-07-2013, 13:37
Koray Abi 2. sayfayı açtıkça veya yeniledikçe şebek gibi gülerek ayağını gösteren adamı görüyorum :D Sağolasın. Tam yerini bulmuş he sayfa başı :D

dachosen
24-07-2013, 13:48
Bende bu horlama alkollu olduğum zaman yada çok yorgun olduğum zaman oluyormuş. Bu ne demek oluyor şimdi

SekoLive
24-07-2013, 13:51
Bende bu horlama alkollu olduğum zaman yada çok yorgun olduğum zaman oluyormuş. Bu ne demek oluyor şimdi

soguk havalardada oluyordur muhtemelen

burun içindeki kemikde yada ette şişme oldugundan kaynaklı olabilir

aramzda doktorlar var onlar net yazar ama üst tarafda bişilerde şişme oluyo diye tahmin ediyorm :d

XoR
24-07-2013, 13:54
Koray Abi 2. sayfayı açtıkça veya yeniledikçe şebek gibi gülerek ayağını gösteren adamı görüyorum :D Sağolasın. Tam yerini bulmuş he sayfa başı :D

Kimine ayak, kimine farklı şeyler denk geliyo işte etme bulma dünyası :D

Yorgun olduğumda bende de aynı durum oluşuyor, birit rayt'i yapıştırıyorum Oem egzoz'la uyuyorum :)

XoR
24-07-2013, 13:57
soguk havalardada oluyordur muhtemelen

burun içindeki kemikde yada ette şişme oldugundan kaynaklı olabilir

aramzda doktorlar var onlar net yazar ama üst tarafda bişilerde şişme oluyo diye tahmin ediyorm :d

http://video.beyazgazete.com/2013/4/24/20130424_31_acilin-ben-doktorum_3.jpg

SekoLive
24-07-2013, 14:02

abi :D :D :D

Evrenoz
24-07-2013, 14:06

S iki k mı o?

XSi
24-07-2013, 14:14
Breath right kullandiginizda rahatliyorsaniz (benim oyle) problem burundan nefes alamamakla alakali, benim burunda baya bı sapma var sol taraf burun boslugu olması gerekenin %30 u kadar

Yaz kıs farketmeksizin yorgun olunca burun civarındaki yüz kasları uyku esnasında relaxlasip burundan nefes almamı engelliyor, sonra "git baska odada yat!!" :)

bason
24-07-2013, 14:20
Babam hasta bazen yanında yatmak durumunda kalıyorum. Feci horluyor, yan çeviriyorum horlamadan eser kalmıyor.:) Burun bantlarını deneyin en pratik ve en kolay yöntem o gibi duruyor. Zaten burun bantları da işe yaramıyorsa operasyon filan olabilir.:D

XoR
24-07-2013, 15:02
S iki k mı o?

Gerisini yakinen incelemedigim icin yorum yapamiyorum :D vicutcular konusuna bakmak lazim belki oraya koymustur geriden bi foto karsilastirma acisindan :D

s2k
24-07-2013, 15:05
S iki k mı o?

Gerisini yakinen incelemedigim icin yorum yapamiyorum :D vicutcular konusuna bakmak lazim belki oraya koymustur geriden bi foto karsilastirma acisindan :D

Ulan ne şerefsizsiniz :D:D:D

XoR
24-07-2013, 15:09

Hahahahah :D Dr Evren gelisine cakti voleyi :hehe:

SekoLive
24-07-2013, 15:10
geç anladım :D:D:D:D:D

hocam siz nediyosnz bu konuya :d

s2k
24-07-2013, 15:14
geç anladım :D:D:D:D:D

hocam siz nediyosnz bu konuya :d

Log alıp bakmak lazım.

Evrenoz
24-07-2013, 15:25

Yok öyle bişi, dış güçlerin oyunu bu.
oyuna gelmeyelim, oyunu bozalım

XoR
24-07-2013, 15:26
Log alıp bakmak lazım.

http:// http://resim.maxihayat.net/Steteskop-Resimleri-2.jpg

bilalMW
24-07-2013, 15:38
bende horlama var benim specler farklı burnumun sol tarafı hep tıkalı,hep tıkalı o kadar su çekiyorum filan ama tıkalı hobi olarak değil kendini adamış. Sonradan burun et parçası oluşma ihtimali var mı ? bıçak altı şart mı? geçen tatilde gittik arkadaşım: o belgesellerde izlediğin uçak gemisi gibi bişey kaldırıyorsun gece diyor o zaman inandım ben horluyorum. :D

dachosen
24-07-2013, 15:43
Bence bu işin başı sigara kesinlikle. Yorgunluk alkol vb. şeyler baydığı için iyice kötüleşiyor işler.

http://u1307.hizliresim.com/1c/s/qqhl0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

MKT
24-07-2013, 15:47
Bende aynı durumdan muzdaribim,Hadi evde neyse kapıyı kapatınca yatıyor millet ama bi arkadaş ortamında vs biyerde uyumaya korkuyor insan,Maazallh ben uyuyunca tüm ev ahalisi uyanıyor:D bazen kendi sesime ben korkup uyanıyorum.Buruna yapıştırılan bantlar burnunuzda et varsa çözüm olur.herkeste et varsa bende kesin kocaman bir BUT falan var sanırım:D ilk önce yapılması gereken fazla kiloları vermek sonra adam gibi ameliyat olup fazlalıkları aldırıp kurtulmak.Sırf horladığım için her sabah yorgun uyanmaktan bıktım valla

Hakan Burak
24-07-2013, 16:06
Bende de şiddetli horlama vardı, Geniz eti ve bademcik ameliyatı olunca hiç bir şey kalmadı.

Ama o uyku apnesi bende de var, bazen oluyor Allah korusun ölecekmişim gibi oluyorum.

Chn53
24-07-2013, 16:26
tünay abi bende aşırı kilolu olmama rağmen normal günlerde horlama yok , aşırı yorgun olduğum günler horluyormuşum :D

burun bantları işe yarıyor bu arada :D

imprezaWRC
24-07-2013, 16:45

Videoyu izlemeyip sadece sese odaklanınca 30.sn sonrasında Bedford kamyonlarının ha stop etti edecek tarzındaki rölantisini andıran bir ses çıkıyor :D:D
Ama kesik kesik yapmasa dediğin gibi 30.sn sonrası aha Amerikan diyebilirdim :D :D

TünayK
25-07-2013, 07:56
brit rayttt!! teşekkürler brit rayt!

sıkıntı çözüldü beyler.:)

serkan demir
25-07-2013, 08:08
geçmiş olsun :)

Onamdar
25-07-2013, 08:16

geçmiş olsun abi

brit rayt çözdüyse sende büyük ihtimal deviasyon var bi port polish yolu gözüktü.

Evrenoz
25-07-2013, 08:23

ben dedim rahatsız oluyorsan horlama diye
bak bu kadar basitmiş çözüm

TünayK
25-07-2013, 08:26
geçmiş olsun abi

brit rayt çözdüyse sende büyük ihtimal deviasyon var bi port polish yolu gözüktü.

buyuk ihtimal malesef:( aleti taktım buruna, bir asıldım nefese halının ucu havalandı vallaha:) ciğerim yandı oksijenden:)

aslan
25-07-2013, 08:28
Tünay burun bandımı o dediğin?

mody
25-07-2013, 08:33

hadi gözün aydın, aramıza hoşgeldin

bide bu bandın boyları var hangisinden aldın?

normal mi?

büyük boy mu? :D

TünayK
25-07-2013, 08:34
Tünay burun bandımı o dediğin?

PageAna Sayfa (http://www.breatheright.com.tr/) ta kendisi...

hadi gözün aydın, aramıza hoşgeldin

bide bu bandın boyları var hangisinden aldın?

normal mi?

büyük boy mu? :D

normal boy başkan:) zaten beni ankarada fındık burunlu the "K" diye bilirler:D:D

Onamdar
25-07-2013, 08:40
Abi bence iyi bi kbb ci bul ameliyat ol. Rahat nefes alamadığın için uyurken kalp hep yükte çalışıyo hem dinlenemezsin uykunda hemde ilerde kalpde problem olabiliyormuş. Bende de deviasyon var ameliyat olmam gerekiyo henüz büzük yemedi :D

E.Güleç
25-07-2013, 09:15
buyuk ihtimal malesef:( aleti taktım buruna, bir asıldım nefese halının ucu havalandı vallaha:) ciğerim yandı oksijenden:)

hocam alemsin sesli güldüm şirkette sıkıntı çıktı :D

Caesar
25-07-2013, 09:20
PageAna Sayfa (http://www.breatheright.com.tr/) ta kendisi...

normal boy başkan:) zaten beni ankarada fındık burunlu the "K" diye bilirler:D:D

tUNCAYYYYYYYYY yeme milleti senmi satıyon lan bu ürünü işe yaramıyor diye ağlıyodu kullananlar asudhuashdasd

Abdullah.S
25-07-2013, 09:32
Bende denedim bu urunu bende ayni sekilde bu problem var gayet başarili

weST.27
25-07-2013, 11:37
kick box geçmişinden sonra 2 kere burun kırmış biri olarak çok dehşet horlarım 2 kez ameliyat oldum bidaha olacam hayırlısı :D seviyorum kırmayı burnu alıştı artık rahatım :D kamon, breat right mı nedir onu ben kendim yapmıştım zamanında 2 adet sağlık bandının arasına en ince cırt cırtları kesip içine koyup yapıştırarak

RottingChrist
25-07-2013, 12:24
bir ara ciddi şekilde beni de rahatsız eden bir durumdu. doktor uyumadan önce tuzlu su hazırla bir güzel burnundan çek ve yatmadan önce sürekli yap dedi. iki üç gün ara ile yapıyorum yaklaşık iki senedir aem dry flow maşallah.

Onamdar
25-07-2013, 12:58
bir ara ciddi şekilde beni de rahatsız eden bir durumdu. doktor uyumadan önce tuzlu su hazırla bir güzel burnundan çek ve yatmadan önce sürekli yap dedi. iki üç gün ara ile yapıyorum yaklaşık iki senedir aem dry flow maşallah.

sende sünuzitte muzdaripsin sanırım sana şunu öneririm kendi tuz karışımı gibi bişey var pompada baya kolaylık sağlıyo burnu temizlerken.
Burun Yıkama (http://burunyikama.com.tr/index.php/urun,1,abfen_sinus_rinse_kit)
eczanelerde satılıyo 20 lira gibi bişey olması lazım

RottingChrist
25-07-2013, 13:56
çok şükür sünuzit problemim yok ama bir ara uzun süreli rahatsızlık sonrasında toparlamakta güçlük çekince şirket doktoruna göründüm o bana ilaç ve burun spreyi yazmıştı. ben horlamadan falan bahsedince sprey bittiğinde tuzlu suya devam et hatta her akşam yatmadan alışkanlık haline getir demişti. aklıma geldikçe uyguluyorum.

sende sünuzitte muzdaripsin sanırım sana şunu öneririm kendi tuz karışımı gibi bişey var pompada baya kolaylık sağlıyo burnu temizlerken.
Burun Yıkama (http://burunyikama.com.tr/index.php/urun,1,abfen_sinus_rinse_kit)
eczanelerde satılıyo 20 lira gibi bişey olması lazım