PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : baskı balataya yağ gitmesi problemi

fatiii
24-07-2013, 14:47
arkadaşlar benim debriyaja eski kaçaklar sebebiyle sanırım yağ bulaştı niye eski kaçaklar diyorum çünkü şu an arabayı çektiğim yerde en ufak yağ izi yok hepsini giderdik..

sonuç olarak debriyaj bildiğiniz sıyırmış gibi kaçırıyor.sıyırmış olabilir diyosanız şanzumandan gelen yağ kaçağını halletmek için daha 500 km önce söktük hala sıfır gibiydi twin plate tilton debriyaj..o yüzden sıyırma ihtimali bana biraz değil baya düşük geliyor.bugün benzinle vede balata spreyiyiyle temizledim baya bi yağ aktı umduğumuz gibi fakat yola çıktım hala kaçırıyor tekrar benzin aldım tekrar aynı işlem biraz daha yağ aktı sonra tekrar yola çıktım tam kurumadan tekrar kaçırıyodu..biraz daha gezince düzelirmi acaba yada söksemmi şanzumanı

bu konu hakkında tecrübesi olan yada yapmam gerekeni bilen biri varsa sevinirim.sıfır debriyaj yalan olup gidecek diye korkuyorum az bi parada değil yazık günah.

yardımlarınız için teşekkürler

mmustu
24-07-2013, 14:50
kanku aynısı e30 da banada oldu mami abiyle denerken hemde :D

aynı gece bikaç kez sıktım aynıydı lifte kaldırdık arabayı şanzuman kovanının içine balata spreyi sıktık :D dahada sorun yaşamadım :D

fatiii
24-07-2013, 14:52
ben neler boşalttım hala kaçırıyor :D

yav acaba kaçakmı var direk oraya gidiyo diyecem ama durduğu yere yağda bırakmıyor valla canım cok sıkıldı :D olmadı ben bi şanzumanı sökiyim yada başka bi tavsiye varsa bi dinleyim bakalım :(

asmisinsan
24-07-2013, 14:52
aynı sorun bendede var balata spreyiyle temizliyorum düzeliyo bir süre bende kaçak devam ediyor yanlız bi süre sonra aynı oluyo fati biraz pudra dök bayagı etkili oluyo:D

fatiii
24-07-2013, 14:59
vallaha baya bi benzin döktüm balata spreyi falanda tık yok gibi :D hatta daha kötü oldu desem önceden basınç gelince gidiyodu şimdi basınç altındada kaçak var acaba benzindeki yağlılık oranı yapabilirmi benzin tam kurumadığı için...

valla düşünemiyorum debriyajın cortladığını düşünmekten :D

asmisinsan
24-07-2013, 15:04
çok benzin döktüysen biraz hava tutta uçsun

fatiii
24-07-2013, 15:10
çok benzin döktüysen biraz hava tutta uçsun

valla çektim garaja dursun bakalım sonra tekrar bakıcam kaçak göcek varmı..hadi diyelim kaçağı giderdik yağı temizledik balatalara bi sorun oluştururmuki

ghibli06
24-07-2013, 15:24
hiç riske atma sök şanzumanı, hem kaçağa bak hem de balataların durumuna, kaçıran balata hele ki bitmeden kaydırmışsa balata yüzeyinde aşırı ısıdan kaynaklanan deformeler olabilir ya da baskı tarafında... yerinde olsam daha fazla zorlamazdım

fatiii
24-07-2013, 15:34
evet ben bi sökiyim o zaman sıkıntı yaratmadan

rekord2000
24-07-2013, 15:41
grank keçesinden kaçırma ihtimali var mı aracın? ordan olan kaçakların nadirende olsa stop ettikten sonra yere damla yapmadiği görülmüştür. motor çalışması ile keçeden kaçan yağ debriyaja gelir ve ne sıkarsanız sıkın sorun düzelmez. her türlü şanzıman sökülüp bakılmalı bence.

fatiii
24-07-2013, 15:53
grank keçesinden kaçırma ihtimali var mı aracın? ordan olan kaçakların nadirende olsa stop ettikten sonra yere damla yapmadiği görülmüştür. motor çalışması ile keçeden kaçan yağ debriyaja gelir ve ne sıkarsanız sıkın sorun düzelmez. her türlü şanzıman sökülüp bakılmalı bence.

oda yeni değişti ama bilmiyorumki anlaşılan şanzuman sökülmeden çözemeyeceğiz bu işi

yakuza
24-07-2013, 19:04
şanzıman keçesini değiştirdinizmi?

senna
24-07-2013, 19:19
tiltonun metalik debriyajımı var karbon debriyajımı var? özellikle karbon olanlarda ayarını iyi yapmanız gerekiyor aşıntı olursa kaçırmaya başlayabiliyor pedal ayarı vs düzgün olması lazım, eğer bunlar düzgünse bence sökün tilton sonuçta parayı çöpe atmaya gerek yok sök tak yapmamak için debriyajı yemeyin, benzin yerine daha iyi bişeyle temizlersiniz hem sökünce yağ varsa gerçekten

fatiii
24-07-2013, 19:31
şanzıman keçesini değiştirdinizmi?

hepsi 500 km önce değişti

tiltonun metalik debriyajımı var karbon debriyajımı var? özellikle karbon olanlarda ayarını iyi yapmanız gerekiyor aşıntı olursa kaçırmaya başlayabiliyor pedal ayarı vs düzgün olması lazım, eğer bunlar düzgünse bence sökün tilton sonuçta parayı çöpe atmaya gerek yok sök tak yapmamak için debriyajı yemeyin, benzin yerine daha iyi bişeyle temizlersiniz hem sökünce yağ varsa gerçekten

tilton metal var karbon değil.dediğiniz gibi sökmekte fayda var gibi görünüyor

ulasoztas1
24-07-2013, 19:50
babamın arabasına oldu aynısı debriyaj yeni olduğu halde kaçırmaya başladı. Sökülünce bir keçeden yağ kaçırdığı anlaşıldı ama debriyaj balatasıda değiştirildi.

fatiii
24-07-2013, 19:54
babamın arabasına oldu aynısı debriyaj yeni olduğu halde kaçırmaya başladı. Sökülünce bir keçeden yağ kaçırdığı anlaşıldı ama debriyaj balatasıda değiştirildi.

orijinal balatalrı bozuyomuş fakat metallerde bi bozulma yaratmıyomuş diye okudum yurt dışı forumlarda.umarım bende değiştirmek zorunda kalmam

senna
24-07-2013, 19:56
orijinal balatalrı bozuyomuş fakat metallerde bi bozulma yaratmıyomuş diye okudum yurt dışı forumlarda.umarım bende değiştirmek zorunda kalmam

rs2 için ürettiği debriyajmı yoksa başka bir kitten mi uydurdunuz? volan yapıp tilton kullanan çok fazla insan var isveçli amcalar falan öyle çok ypaıyor nascar çıkması tilton alıp kullanıyorlar, tamir takımı metal olanların ucuz diye biliyorum hatta burada bile hallolur birşey olursa :)

fatiii
24-07-2013, 20:09
Tilton 2-Plate Cerametallic Racing Clutch for Audis - 034Motorsport | Performance Parts for Audi, Porsche, and Volkswagen (http://www.034motorsport.com/clutches-flywheels-034motorsport-clutch-flywheel-packages-tilton-plate-cerametallic-racing-clutch-for-audis-p-21851.html)

Flywheel, Audi I5, Billet Steel for Tilton Multi-Plate Clutch - 034Motorsport | Performance Parts for Audi, Porsche, and Volkswagen (http://www.034motorsport.com/clutches-flywheels-steel-aluminum-flywheels-flywheel-audi-i5-billet-steel-for-tilton-multi-plate-clutch-p-21565.html)

bu şekilde kit 01e 01a şanzuman kodlu audiler için yani benim araba içinde olmuş oluyor audinin bu kodlu şanzumanlarına oluyor şanzumanlar aynı sadece dişli güçleri farklı..bir çok 6 ileri audide bu kodlarla başlıyor rs4 vs. uydurma yokta burdada hallolursa iyi olur hatta dediğin gibi tamir kiti ucuzsa çok daha iyi olur..ama tabi en kötüyü düşünüyoruz inşallah hiçbirine gerek kalmaz amerikadan parça beklemekten bıktım artık :)

senna
24-07-2013, 20:18
gördüğüm ve bildiğim kadarıyla özellikle Ankara'da ne debriyajlar yapılıyor tamir ediliyor bunun altından girerler üstünden çıkarlar yeter ki düzgün ellerde olsun:) sanat şaheseri yapan abilerimiz var:) umarım bir şey çıkmaz tabi çıkarsa da dert etmeyin bence yapılır :)

fatiii
24-07-2013, 20:29
gördüğüm ve bildiğim kadarıyla özellikle Ankara'da ne debriyajlar yapılıyor tamir ediliyor bunun altından girerler üstünden çıkarlar yeter ki düzgün ellerde olsun:) sanat şaheseri yapan abilerimiz var:) umarım bir şey çıkmaz tabi çıkarsa da dert etmeyin bence yapılır :)

ya ben hepsini denedim ama hiçbiri arge yapmış firmalarınki gibi düzgün olmuyor twin plate yapışma olduğu için burda yapılırmı araştırmadımda açıkcası..bunu s3 savaş abiylede konuştuk tamam bizimkilerde iyi ama onlar daha iyi gerçekten..arada çok fark oluyor.

şanzumanı açınca ne olmuş ne bitmiş paylaşırım burdan