PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : köpek konusunda yardimm

onuralkann
24-07-2013, 23:26
Merhba arkadaslar bi konuda bilgisi olan arkadaslar yardim ederlerse sevinirim. Kopek secimi olarak sahibine en cok duskun olan kopek hangisidir hemde kormaci olarak alanini korumasi acisindan dogo argentina rotweilar olabilirmi yoksa baska tur ne orenirirsiniz

Salih
24-07-2013, 23:46
Kangal en iyisidir bana göre sahibini canı pahasına savunur etrafı korur.. Pitbull falan aç kalınca seni yer ben sevmiyorum oyle hayvanları..

kadirdaglar
24-07-2013, 23:54
nasıl bi yerde beslemen önemli arazi tarzıysa kangal

fakat şehir ortamında rot

Zero
24-07-2013, 23:59
Kangal en iyisidir bana göre sahibini canı pahasına savunur etrafı korur.. Pitbull falan aç kalınca seni yer ben sevmiyorum oyle hayvanları..

Sahibi oldun da bilerek mi yazdin yoksa sadece gazeteden duyduklarinla mi?Ona gore sayfalarca cevap verecegim veya smiley koyup gececegim :) ama kisacasi en az 10-15 pitbull tanirim sahipleriyle beraber hepsinin uzuvlari yerinde :) hatta korkmazsan sana bu ulkedeki en irilerinden birini sevdirip oyunlar oynamanizi saglayabilirm korkunu yenmen acisindan :)

Zero
25-07-2013, 00:02
Merhba arkadaslar bi konuda bilgisi olan arkadaslar yardim ederlerse sevinirim. Kopek secimi olarak sahibine en cok duskun olan kopek hangisidir hemde kormaci olarak alanini korumasi acisindan dogo argentina rotweilar olabilirmi yoksa baska tur ne orenirirsiniz

Onur arkadasim her kopek aslinda sahibine duskundur yeterki aradaki iliski dogru kurulsun.Bunu cinse indirgemek yanlis olur yeri gelir bi bull terrier sahibine cok bagli olur yeri gelir bir golden sahibini hic iplemez.Sen tam olarak nasil bir ortamda(ev bahce is yeri vs) ne kadar tecrube ile tam olarak ne amacli almak istiyorsun biraz daha acarmisin?

h.guroglu
25-07-2013, 00:03

kaçtane pitbull besledin yada yakın çevrende aklı başında kişiler besledide bu yorumu yapıyorsun

onuralkann
25-07-2013, 00:04
Yeni sehire tasindim is icin otel isletiyorum yalniz oldugum icin hem dost hem koruma amacli otelin bahcesi falan var bahce dedigimde boyle yan tarafi var genis wala bilgi verirseniz sevinirim kararsiz kaldim sehrin ici ewet

ERY98
25-07-2013, 00:06
Benim köpek bakımı hakkında en ufak bi bilgim yok ama rott lar çok tatlı oluyorlar ya.. bizim maltepede bi petshop bikac aylık yavruları 7.500 euro ya satıyor.. annesi babası dünya şampiyonuymuşmuş.. biran kendime sormadım değil üstüne bi miktar ekleyip E36 mı rott mu diye :D şakamaka dünya tatlısı bi tür bence karizmaysa karizma :) hele ***** sözlüklerdeki rott yorumları efsane :)

freelife
25-07-2013, 00:10

sen pitbulldanda tehlikelisin be kardeşim bu yorumla , sen kaçtane besledinde neyini gördünde hayvanı kötülüyorsun ..çok daha fazlasını yazrdım ama değmez ve kesinlikle yazmışlardırda..( ama keşke seni yese birtanesi )

Zero
25-07-2013, 00:13
Yeni sehire tasindim is icin otel isletiyorum yalniz oldugum icin hem dost hem koruma amacli otelin bahcesi falan var bahce dedigimde boyle yan tarafi var genis wala bilgi verirseniz sevinirim kararsiz kaldim sehrin ici ewet

O zaman kisaca soyle soyleyeyim rot doberman gibi ozellikle alan koruma uzerine gelismis kopekleri otel bahcesinde besleminizi tavsiye etmem cunku yabancilara karsi asiri supheci ve sert olurlar ayni zamanda oldukca atik ve hizli dusunen hayvanlar istenmeyen sorunlar yasamaniz muhtemel.Onlar yerine yine daha orta karar korumaci olan ayni zamanda goruntusu ile onlardan daha caydirici olabilecek dogo argentino sizin amaciniza daha uygun.Tabi bir cok cins daha eklenebilir bunlara ama anladigim kadariyla amac hem dost hem koruma yapsin seklinde.Yalniz dogolar doberman ve rota gore daha az komut anlar ve dinler bunuda goz onune alin.Antalyada olmasaniz size alman kurdunu tavsiye ederim ama cok fazla sicaga gelmez onlarda tuylerinden dolayi.Gerci daha iyi yazin daha mayisik olur kisinda uygun olur disarida kalmaya bide isin iklim tarafi var.Anlayacaginiz bircok degiskene gore karar vermeniz lazim.The K da umarim konuyu gorurse oldukca faydali bilgiler sunacaktir size.

Zero
25-07-2013, 00:17
Benim köpek bakımı hakkında en ufak bi bilgim yok ama rott lar çok tatlı oluyorlar ya.. bizim maltepede bi petshop bikac aylık yavruları 7.500 euro ya satıyor.. annesi babası dünya şampiyonuymuşmuş.. biran kendime sormadım değil üstüne bi miktar ekleyip E36 mı rott mu diye :D şakamaka dünya tatlısı bi tür bence karizmaysa karizma :) hele ***** sözlüklerdeki rott yorumları efsane :)

7500 euro mu :eek: hangi dunyada sampiyonmus neye gore kime gore :) o paraya size bir disi bir erkek damizlik secereli Turkiye de cok meshur reklamda bile oynamis rot bulurum hemde artan paraylada e36 olmasada e30 alirsiniz :D

onuralkann
25-07-2013, 00:18
Gercekten tesekkur ederim yardimin icin yeri musteri bahceyi gormuyor yani yazin musteriyi gorme olasiligi olmaz kisin da fazla musteri olmaz ben dogo laf dinlememsi kotu oldu simdi dediginiz arkadas insallah gorur insallah

ceyhun737
25-07-2013, 00:22
Konunuzu bölüyorum kusuruma bakmayin ancak bu konuda tecrubleri abilerimizi bulmuşken bende bir soru sormak istiyorum; kiz arkadasim çok istiyor Boo denen sevimli köpekleri ama
Fiyatlari uçuk ne dersiniz bu köpekler hakkinda fikirleriniz nelerdir

Zero
25-07-2013, 00:23
Gercekten tesekkur ederim yardimin icin yeri musteri bahceyi gormuyor yani yazin musteriyi gorme olasiligi olmaz kisin da fazla musteri olmaz ben dogo laf dinlememsi kotu oldu simdi dediginiz arkadas insallah gorur insallah

Yanlis anlama olmus dogo dinlemez degil egerki hiyerarsiyi saglam kurarsan ve iyi egitirsen dinler ben otel deyince surekli musteri ile burun buruna gelebilecek bir noktada olur ve komut vermen gerekebilir diye dedim yoksa cok iyi bir cins ozelliklede cok kuvvetli ve atletiktir ayni zamandada ozguveni yuksek oldugu icin iyi egitimle huy suy olarak cok dengeli olur.Ama musteri ile burun buruna gelmez diyorsan ***** cins benim her zaman tek tercihim olur baskada cinse elimi surmem asla..

Salih
25-07-2013, 00:25
Tabiki besledim ki söylüyorum.. Kim ne smileyi koyuyor onu anlamadım da neyse kısaca özetliyim .. Bir arkadaşımın pitbullundan özenerek almıştım onunkisi gayet uysal bir hayvandı.. Neyse hayvanı yavruyken aldım yaklaşık 9-10 aylıkken yazlığa götürdüm ve 2 günlüğüne yazlığın dışına çıkmam gerekiyordu hayvana mamasını tepeleme belki 10 günlük su ve mama bıraktım bahçeye 2 tane de civciv demiyim de artık civciv - tavuk arası yaratığımız vardı. 2 gün sonra döndüğümüzde mamasına dokunmamış iki tavuğuda paramparca yapmış buldum. Tabi bununla sınırlı kalmadı faliyetleri kedi köpek ne bulursa saldırır oldu hayvan bir anda huyu tamamen değişti. Ki hayvan büyürken kesinlikle dayakla vs eğitmedim ki ondan önce husky ve kangal da besledim. Sürekli sevgiyle büyümüş hayvan bu hale geldi..

onuralkann
25-07-2013, 00:26
O zaman sadiklik sahibini kiskanan koruyan dogo mu yapioruz kardesim

Salih
25-07-2013, 00:27
sen pitbulldanda tehlikelisin be kardeşim bu yorumla , sen kaçtane besledinde neyini gördünde hayvanı kötülüyorsun ..çok daha fazlasını yazrdım ama değmez ve kesinlikle yazmışlardırda..( ama keşke seni yese birtanesi )

Beni niye yesin seni yesin allah allah ne yazacakmışsın ortada olmayan köpeğe merak ettim :D Sana cevap vermeye değmez de bak yazıyorum ben yine .. Birisine cevap vermeden önce cevabı verdiğiniz kişiyi tanımıyorsanız daha temkinli cevaplar verin lütfen herkes sizin gibi bir uslubu kaldırmaz haberiniz olsun..

Zero
25-07-2013, 00:29
Konunuzu bölüyorum kusuruma bakmayin ancak bu konuda tecrubleri abilerimizi bulmuşken bende bir soru sormak istiyorum; kiz arkadasim çok istiyor Boo denen sevimli köpekleri ama
Fiyatlari uçuk ne dersiniz bu köpekler hakkinda fikirleriniz nelerdir

Boo dedigin sanirim Pomeranian cinsi.Acikcasi ben daha ziyade hardcore kopeklerle ilgilendigim icin ne desem yalan olur illaki bilenler yazar ama oyuncak gibi birsey al oyna yanlislikla ustune oturup basmadigin surece iyi bir arkadas :D en azindan bakmasi cok kolay olur,biraz kucakta gezip ilgi cekmesi istenen cinslerden :)

Salih
25-07-2013, 00:29
Sahibi oldun da bilerek mi yazdin yoksa sadece gazeteden duyduklarinla mi?Ona gore sayfalarca cevap verecegim veya smiley koyup gececegim :) ama kisacasi en az 10-15 pitbull tanirim sahipleriyle beraber hepsinin uzuvlari yerinde :) hatta korkmazsan sana bu ulkedeki en irilerinden birini sevdirip oyunlar oynamanizi saglayabilirm korkunu yenmen acisindan :)

Korkmam hocam ben besledim biliyorum korku falan yok ortada sadece bakın bana göre diyorum pitbull-bullterrier - dogo gibi hayvanların huyları kangal vs gibi köpeklere göre daha kapalı kutu..

!KO
25-07-2013, 00:30
rottweiler sahıbıne en baglı kopeklerden biridir bakımı bıraz zordur ama :)

onuralkann
25-07-2013, 00:32
Rotun huyu nasil kapali kutumu oda

!KO
25-07-2013, 00:35
Rotun huyu nasil kapali kutumu oda

hayır zaten eskı bı ırktır rott
huyu suyu bellıdır yani

ceyhun737
25-07-2013, 00:37
Boo dedigin sanirim Pomeranian cinsi.Acikcasi ben daha ziyade hardcore kopeklerle ilgilendigim icin ne desem yalan olur illaki bilenler yazar ama oyuncak gibi birsey al oyna yanlislikla ustune oturup basmadigin surece iyi bir arkadas :D en azindan bakmasi cok kolay olur,biraz kucakta gezip ilgi cekmesi istenen cinslerden :)

Boo diye biliyorum abi işte google a yazinca çikan köpekler ancak o şekle gelebilmesi için özel bir saç kesimi teknigi mi ne varmis yani çok özen isteyen kopekler gibi duruyor tabi hiç sahibi olan biriyle görüşme şansim olmadi ama baktikça icim gidiyor duracel reklamindakiler gibi :D

!KO
25-07-2013, 00:38
Boo diye biliyorum abi işte google a yazinca çikan köpekler ancak o şekle gelebilmesi için özel bir saç kesimi teknigi mi ne varmis yani çok özen isteyen kopekler gibi duruyor tabi hiç sahibi olan biriyle görüşme şansim olmadi ama baktikça icim gidiyor duracel reklamindakiler gibi :D

http://i54.tinypic.com/15yzsxf.jpg

normalde boleler :D

ceyhun737
25-07-2013, 00:43
http://i54.tinypic.com/15yzsxf.jpg

normalde boleler :D

Aynen kardesim teleondan giriyorum resim ekleyemedim eline sagilik işte kiz arkadasim tam olarak sağdakinin aynisini istiyor :D

ERY98
25-07-2013, 00:43
7500 euro mu :eek: hangi dunyada sampiyonmus neye gore kime gore :) o paraya size bir disi bir erkek damizlik secereli Turkiye de cok meshur reklamda bile oynamis rot bulurum hemde artan paraylada e36 olmasada e30 alirsiniz :D

Sorma valla bende çok şaşırdım ya :D

Zero
25-07-2013, 00:45
Korkmam hocam ben besledim biliyorum korku falan yok ortada sadece bakın bana göre diyorum pitbull-bullterrier - dogo gibi hayvanların huyları kangal vs gibi köpeklere göre daha kapalı kutu..

Sakin ol smiley koyarim derken dediklerin yanlis geldi o yuzden dedim gerilim yaratmak icin degil..Beslemissen o zaman soyle soyleyeyim seninki biraz sanssizlik birazda o tur bir hayvan hakkinda tecrubesizligine gelmis.O dedigin civciv tavuk karisimi hayvan olayi senin onlari tam ergenlik cagindaki pitbull la yalniz birakmandan dolayi olmus cunku pitbull hayvan sevmez ve biraktim dedigin yaslar tam kendine ozguveninin geldigi kisiligini bulmaya calistigi zamanlar.Zaten ergenlik caginda bir kopegi sahipsiz birakmak dogru degil ozellikle de yabanci hayvanlarla.O cinslerin kapali kutu olma sebebine gelince gecmisten gelen genleri dovus odakli mi yoksa show amaclimi onu iyi bilmen gerekiyordu sen petshoptan alsanda gecmisinde dovusen bickin bir atasi varsa icinde o duyguyu icgudusel olarak besler.Uzun uzun anlatirim ama bosa konusuruz zaten anladigim kadariyla artik seninle degil bahsettigin hayvan.

Salih
25-07-2013, 00:49
Sakin ol smiley koyarim derken dediklerin yanlis geldi o yuzden dedim gerilim yaratmak icin degil..Beslemissen o zaman soyle soyleyeyim seninki biraz sanssizlik birazda o tur bir hayvan hakkinda tecrubesizligine gelmis.O dedigin civciv tavuk karisimi hayvan olayi senin onlari tam ergenlik cagindaki pitbull la yalniz birakmandan dolayi olmus cunku pitbull hayvan sevmez ve biraktim dedigin yaslar tam kendine ozguveninin geldigi kisiligini bulmaya calistigi zamanlar.Zaten ergenlik caginda bir kopegi sahipsiz birakmak dogru degil ozellikle de yabanci hayvanlarla.O cinslerin kapali kutu olma sebebine gelince gecmisten gelen genleri dovus odakli mi yoksa show amaclimi onu iyi bilmen gerekiyordu sen petshoptan alsanda gecmisinde dovusen bickin bir atasi varsa icinde o duyguyu icgudusel olarak besler.Uzun uzun anlatirim ama bosa konusuruz zaten anladigim kadariyla artik seninle degil bahsettigin hayvan.

Anlaştık ozaman şimdi :) Ben kendi tecrübemi paylaştım sadece.. Evet benimle değil artık verdiğim kişinin adı Çağrı belki bilirsiniz hayvanı dövüştürmeye başlamış Xanax ismide aminoasitle çiğ etle beslemiş hergün koşu bandında koşturmuş ben verdikten 1 sene sonra gördüm tekrardan çok iğrenç bir hayvana dönüşmüş..

playhard
25-07-2013, 00:51
sahibine bağlı olarak cooker lar sahiplerinin gözünün içine bakar. hem bağlı olsun hem korusun derseniz şehir ortamında alman kurdu derim.
tecrübeyle sabittir.

Salih
25-07-2013, 00:55
Bu arada arkadaşlar akita almayı düşünüyorum besleyen tanıdığımda yok bilginiz veya tecrübeniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

By_emre
25-07-2013, 01:09
Arkadaşımda vardı eğitimli bir pitbulll , duruşuyla adamı korkutuyor :) Kangal ona göre sevimli

By_emre
25-07-2013, 01:13

Abi elime 2 adet yavru pitbull geçti ailesi dövüşcü yavrular doğunca hepsini öldümeye başlıyor 2 tanesi yaralı olarak kalıyor 2-3 gün besledim sonra barınağa bıraktım kim aldıysa iyi dua edicektir çok sağlamdı ailesi :) Eğer biraz fırsatım olsaydı o ölene kadar bakardım yavru iken büyütmek ayrı oluyor imkanlar nedeniyle üzülerek bıraktım :(

Zero
25-07-2013, 01:14
Anlaştık ozaman şimdi :) Ben kendi tecrübemi paylaştım sadece.. Evet benimle değil artık verdiğim kişinin adı Çağrı belki bilirsiniz hayvanı dövüştürmeye başlamış Xanax ismide aminoasitle çiğ etle beslemiş hergün koşu bandında koşturmuş ben verdikten 1 sene sonra gördüm tekrardan çok iğrenç bir hayvana dönüşmüş..

Tecruben biraz aci olmus ama bunu genellememelisin cunku basta soyledigin cok yanlisti ya da tecruben seni oyle dusunmeye zorladi ama isin asli oyle degil.Ben dovuslere son derece karsiyim kesinlikle hic adil bulmuyorum hayvanlara yapilan o zulumu tercihen sahiplerinin ringe cikip dovusmesini izlemeyi isterim,bahsettigin kisiyi tanimadigim icin ayrica memnunum aslina bakarsan..Evet barf denen cig et ve sakatatla besleme yontemi var hayvana saf protein ve cig et tadini ogretip vahsilestirmek icin.Gordugunde zaten yara bere icindedir hayvan gormeseydin daha iyiymis aslinda.

Bu arada arkadaşlar akita almayı düşünüyorum besleyen tanıdığımda yok bilginiz veya tecrübeniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Al sana sibirya kurdu gorunumlu bir pitbull daha :) egerki cok sert olmasini istemiyorsan bakacagin cinsin uzak durman gerekenlerde ilk 5 i ceker.japonlarin dunyaya sundugu son derece vahsi bir cins asil amaci dovustur tosa inu cinsiyle beraber japonyada turnuvalar duzenlenen son derece vahsi organizasyonlara alet olan hayvancagizlar aslinda,turnuvalarin icerigine deginmeyecegim hic...Bide bully cutta sormani bekliyorum senden sirayla gidiyoruz ;) :D

playhard
25-07-2013, 01:18
keşke herşey hachikodaki gibi olsa :(

Agah
25-07-2013, 01:31
pitbull candır. besliceğim ilk tür. 2. dogo 3. rott. imkanım olsa da beslesem keşke .

cabrioleter
25-07-2013, 01:34
sadıklık ve sahibini koruma konusu biraz da köpekle sahibinin kurduğu ilişkiye baplıdır.
hemen her köpek iç güdüsel olarak sahibini benimser, korumacı tavır takınır ancak bir tanesi gözle görülür şekilde diğerlerinden üstündür bu konuda;
Alman Çoban Köpeği namı diğer Alman kurdu :)

Salih
25-07-2013, 01:49
Tecruben biraz aci olmus ama bunu genellememelisin cunku basta soyledigin cok yanlisti ya da tecruben seni oyle dusunmeye zorladi ama isin asli oyle degil.Ben dovuslere son derece karsiyim kesinlikle hic adil bulmuyorum hayvanlara yapilan o zulumu tercihen sahiplerinin ringe cikip dovusmesini izlemeyi isterim,bahsettigin kisiyi tanimadigim icin ayrica memnunum aslina bakarsan..Evet barf denen cig et ve sakatatla besleme yontemi var hayvana saf protein ve cig et tadini ogretip vahsilestirmek icin.Gordugunde zaten yara bere icindedir hayvan gormeseydin daha iyiymis aslinda.

Al sana sibirya kurdu gorunumlu bir pitbull daha :) egerki cok sert olmasini istemiyorsan bakacagin cinsin uzak durman gerekenlerde ilk 5 i ceker.japonlarin dunyaya sundugu son derece vahsi bir cins asil amaci dovustur tosa inu cinsiyle beraber japonyada turnuvalar duzenlenen son derece vahsi organizasyonlara alet olan hayvancagizlar aslinda,turnuvalarin icerigine deginmeyecegim hic...Bide bully cutta sormani bekliyorum senden sirayla gidiyoruz ;) :D

Bully kutta yakın bir arkadaşımda var sahibi dışında kimse okşamamıştır şu ana kadar lanet bir hayvan o :D Akitayı biraz araştırdım iki tipi varmış japon ve amerikan versiyonu amerikan olanı daha uysal ve sevecenmiş bu gri-beyaz renkli olanlar.. Teşekkür ederim bu arada bilgiler için :)

Salih
25-07-2013, 01:51
keşke herşey hachikodaki gibi olsa :(

Öyle köpeğim olsa etlerini nusretten alırım hergün :D

Zero
25-07-2013, 01:59
Öyle köpeğim olsa etlerini nusretten alırım hergün :D

Ozgur Sef ten al enistem olur kendisi :D

Onamdar
25-07-2013, 07:59
pitbull candır bence
alsancakda elemanın biri dolaştırıyodu sevsek sıkıntı olurmu dedim eleman pek sevdirmez kendini dikkat et filan dedi 2 dk sonra çimlerde güreşiyoduk hayvanla. :D Köpeğe senin yaklaşımında çok önemli sonuçta sendeki elektiriği hissediyo hayvan. Sen psikopatsan oda psikopat olur.
imkanım olsa bende pit yada dogo alıcam

dasemert
25-07-2013, 10:02
her köpeğin huyları saldırganlığı yetiştirilme şekline bağlı alman kurdu bakabilirsiniz mesela

qosmio
25-07-2013, 14:12
dogo argentino konusunda yardımcı olabilirim gerekli tüm bilgileri verebilirim.Bizim evlatda en iyi genç türkiye şampiyonu oldu.

'Hiçbir ırk, insanoğlunun mukemmel köpeği ortaya koyma tutkusunu Dogo Argentino kadar iyi temsil etmez.

Mr.K
25-07-2013, 14:20
Mastif
Fransiz mastif
Boxer.
Labrador

Onerceklerim bunlar olur.Gerci streetdog dusunurmusun bilmem ama onlardan daha bagli sabibine ve alan korumasi velismis kopek vormedim ben. Suan toplam iki tane stdogum var 8yasinda boxerimdan ve 4yasindaki kangalimdan daha sadiklar ve daha iyi bekciler. : )

Anti
25-07-2013, 14:22

Safkan Alman kurdu genlerinde bekçilik olan çok akıllı ve sadık bir hayvandır. Bizimki 10 yaşında, temel itaat eğitimi dışında bir eğitim almadı ve hep insancıl şekilde yetiştirildi fakat kendi kendine içinden gelen inanılmaz bir bekçilik huyu var. Aklınızda bulunsun. Sahibini riske atacak saçma sapan psikopat bir hayvan da değildir.

onuralkann
25-07-2013, 20:31
Herkese yardimlari icin tesekkur ederimm