PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : taksi çıkması uygun araba alır mısınız?

Berkant_R32
25-07-2013, 15:25
sahibinden de yarım saattir bakıyorum, albea, logan v.s. taksi çıkması arabalar 7000-9000 arası geziyor. sizce alıp kullanmak mantıklı mı? neredeyse 6 7 lira uyguna geliyor. ne kadar kullanılsa kardır diye düşünüyorum. en azından bir şahin, doğandan iyidir. samara var elimde onu verip alsam mı acaba böyle bir araba? siz olsanız ne yapasınız?

hddsheriff
25-07-2013, 15:27
sahibinden de yarım saattir bakıyorum, albea, logan v.s. taksi çıkması arabalar 7000-9000 arası geziyor. sizce alıp kullanmak mantıklı mı? neredeyse 6 7 lira uyguna geliyor. ne kadar kullanılsa kardır diye düşünüyorum. en azından bir şahin, doğandan iyidir. samara var elimde onu verip alsam mı acaba böyle bir araba? siz olsanız ne yapasınız?

arabalardan hayır gelecek olsaydı esnaf adam değiştirmezdi arabasını bence :) iliğini emene kadar kullanmışlardır onları

volkan_gs
25-07-2013, 15:29
Bence taksicinin bir hafta kullandığı araba alınmazki, çıkması alınsın :)

Janus
25-07-2013, 15:31
valla arabanın sadece motoru da değil. o tarz arabalar 24 saat çalışıyor içine binbir türlü adam biniyor elinde yemeğiyle, kafasında yarığıyla.. ben olsam pek girmem öyle şeylere.

Day Walker
25-07-2013, 15:32
Almadan önce şase ve motor numaralarını mutlaka kontrol edin.

SOMEONESPECIAL
25-07-2013, 15:39
...............................................

FATİH
25-07-2013, 15:40
Bi benzetme yapsam? Sözüm meclisten dışarı...
Genelevden çıkartıp nikah kıymak gibi bi şey olur sanırım...
huhahahaaa! :D abi yıktın! :D

aliburma
25-07-2013, 15:58
huhahahaaa! :D abi yıktın! :D

bu saatten sonra hiç alınmaz :D alma da abicim, düzgün denilen arabaları doğrultmak için ömrümüz gidiyor, ne çıkması, ne ticarisi, 1-0 olsun bizim olsun derler ya; ayağı yerden kessin yeter... :D

volume81
25-07-2013, 16:04
7-9 liraya araba bakıyosan 10 liraya corsa felan al daha iyi :)

speed_emre
25-07-2013, 16:05
10 marealar var 10 numara araba valla hlx alabılırsın 11 fln :)

darkmoon
25-07-2013, 16:08
istanbulda takside benim bildiğim 5 yaş sınırı var yani 5 yaşını geçdimi taksiyi elden çıkartıp yeni 5 yaşını geçmemiş yüksek ihtimalde sıfır alıyor taksiciler bir 5 senede ona biniyor..

herkesin dediği doğru taksiden çıkma araç büyük risk genelde gececi ve gündüzcü olarak çift şöför çalışıyorlar araç 24 saat çalışıyor..

7-9 aralığıda çok temiz ve güzel biniciden araçlarda var ayrıca iyi ararsan..

dirk
25-07-2013, 16:19
Ef Al bence düzgün bısey keyifle verir yedek parçada ucuz

Hakan Burak
25-07-2013, 16:34
Benzinli motor olanlarından alınır. Accent Era öneririm. Zaten zebille taksi çıkması araç var, illa içlerinden ötekilere göre temiz olanı bulunur.

Güzel bir boya, Kaportadaki plastik akşamların değişmesi (Zamanla deforme olduğu için, Taksi çıkması araçlarda sık karşılaşılan durum)

Ve aracın iç mekanının detaylı komple temizlenmesi ile çiçek gibi bir arabanız olmuş olur.

Zaten Taksi çıkması olan araçların genellikle motoru yapılmış olur, en fazla bir bakım yapılır.

SekoLive
25-07-2013, 16:38
taksi cıkması alırken önemli bir kaç nokta var,taksi cıkmasını tanıdıkdan almak iyidir. mümkünse taksi sahibinden cıkmıs bir araç olursa genelde temiz olurlar.

Melih-Ö
25-07-2013, 16:43
İyi bir araştırma ile öyle bir durumum olsa bende bakardım. Her taksi aynı değil bana göre. Bebek gibi bakılanlar var. Onlarda illaki bulunur :)

Mutu
25-07-2013, 16:45
Benzinli motor olanlarından alınır. Accent Era öneririm. Zaten zebille taksi çıkması araç var, illa içlerinden ötekilere göre temiz olanı bulunur.

Güzel bir boya, Kaportadaki plastik akşamların değişmesi (Zamanla deforme olduğu için, Taksi çıkması araçlarda sık karşılaşılan durum)

Ve aracın iç mekanının detaylı komple temizlenmesi ile çiçek gibi bir arabanız olmuş olur.

Zaten Taksi çıkması olan araçların genellikle motoru yapılmış olur, en fazla bir bakım yapılır.

Aradaki 6 bin tlnin bir miktarı bu dediklerinizi yapınca kapandı ki zaten :) Ki bu aracın yürüyen, baskı balata, frenler, motor da gözde geçirildi, değiştirildi desek, 400bin üstü aracın elini ayağını düzelteyim derken sorunsuz olanlarla aynı paraya gelecek neredeyse.

otimli
25-07-2013, 16:51
Bizde iki tane albea var biri 350 binde biri 170 binde ikiside Allah'a şükür tık yok diskler 350 bin oldu daha değişmedi hic mesela bence iyi bakılmış bir taksi çıkması alınır

huseyinturk
25-07-2013, 16:54
Taksi çıkması araçtan edilecek tek kar alıp, arabadan anlamayana normal fiyattan satmak olur. O da senin benim yapacağım iş değil zaten..

Hakan Burak
25-07-2013, 16:55
Aradaki 6 bin tlnin bir miktarı bu dediklerinizi yapınca kapandı ki zaten :) Ki bu aracın yürüyen, baskı balata, frenler, motor da gözde geçirildi, değiştirildi desek, 400bin üstü aracın elini ayağını düzelteyim derken sorunsuz olanlarla aynı paraya gelecek neredeyse.

O kadar olmaz. 10-11 Liraya Accent Era'lar var. Motoru yapılmış bir araç almak şart. Tabi o arada Baskı balatada değişmiştir büyük ihtimal. En fazla bir Boya yaptırılır, birde yürüyene bakılır rotillere falan. Sonrada yağına, suyuna baktın mı hiç bir şey olmaz. Ben kozmetik anlamda bir kaç plastik parçayı söyledim. Onlarda ufak şeyler (Kapı çıtaları, kapı kolları v.s.) Kesinlikle bana göre masrafları ile birlikte aracın fiyatı, 2.el normal araçların değerine gelmez, yaklaşmaz bile.

Mutu
25-07-2013, 17:16
O kadar olmaz. 10-11 Liraya Accent Era'lar var. Motoru yapılmış bir araç almak şart. Tabi o arada Baskı balatada değişmiştir büyük ihtimal. En fazla bir Boya yaptırılır, birde yürüyene bakılır rotillere falan. Sonrada yağına, suyuna baktın mı hiç bir şey olmaz. Ben kozmetik anlamda bir kaç plastik parçayı söyledim. Onlarda ufak şeyler (Kapı çıtaları, kapı kolları v.s.) Kesinlikle bana göre masrafları ile birlikte aracın fiyatı, 2.el normal araçların değerine gelmez, yaklaşmaz bile.

İyi de, yağı, boyası, iç döşemeleri falanı filanı 14bine geldi desek. Sahibinden piyasasına bakmayın 15-16bine 100bin civarı taksi çıkması olmayan Era alabiliyosun. Bol kmli, sürekli trafikte bulunmuş bir araç için 3 bin kar değil bence böyle bi durumda.
Çoğu Taksici taksiden çıkan araçlarını kullanmaya devam ediyor, boyatıp. Çünkü 2. elde çok düşük miktarlara gidiyor.

Trance-R
25-07-2013, 17:16
-alınır. yeni araç sürmeye çalışan birisinin altına verilebilir. değeri zaten düşük, çarpınca filan içiniz acımasın diyerekten :)
-alınır, ciddi bir temizlik lazım. O bakteriler, hindistanda yoktur çünkü :(
-alınır. uzun süre aile aracı, köy-kasaba gibi yerlerde "hizmet"amaçlı kullanılıcak ise.
-alınır. Kiralama şirketi kuracak isen, belki olur, yasal prosedür nedir bilemiyorum.

Risendark
25-07-2013, 17:22
Valla ne taksiler taksiciler var arabaya bebek gibi bakıyorlar. Misal bizim mahllede 2009 model otomatik honda civic var araba 490.000 km olmuş tık yok ama çok bakımlıydı şimdi arabayı vatandaşa sattılar geçen bi yerde konuşuyordu adam tık yok maşallah diyordu bence bakımlıyda alınır era falan

MatraX_07
25-07-2013, 17:24
sözüm hepsi için geçerli değil ama;
Sonuçta ondan ekmek kazanıyorlar bundan dolayı araçları düzgün ve bakımlıdır

By_emre
25-07-2013, 17:36
Taksi sahibi şöföre verince olan o zaman oluyor işte çok yıpranıyor

Hakan Burak
25-07-2013, 17:52
İyi de, yağı, boyası, iç döşemeleri falanı filanı 14bine geldi desek. Sahibinden piyasasına bakmayın 15-16bine 100bin civarı taksi çıkması olmayan Era alabiliyosun. Bol kmli, sürekli trafikte bulunmuş bir araç için 3 bin kar değil bence böyle bi durumda.
Çoğu Taksici taksiden çıkan araçlarını kullanmaya devam ediyor, boyatıp. Çünkü 2. elde çok düşük miktarlara gidiyor.

İşte bende sahibinden deki fiyatlardan yola çıkarak Taksi çıkması araçların fiyatlarını söyledim. Yoksa daha ucuza da bulunabilir.

İşin kısası; tercih meselesi. Ben uzun süre kullanmak isterim getir götür işleri için, eşşek niyetine binerim. Vursam, patlasam içim acımaz,

Sen piyasayı göz ardı etmezsin her an satabilme ihtimaline karşı temizini alırsın, kullanırsın.

Konuyu açan arkadaş zaten getir götür için alacağım demiş. Maksat ayağı yerden kesmek.

Taksi çıkması aracın zaten cülmü belli. İncik, boncuğuyla uğraşılmaz o kadar. Doğal olarakta fazla masraf olmaz. Hele ki benzinli araçta.

hddsheriff
25-07-2013, 18:35
sözüm hepsi için geçerli değil ama;
Sonuçta ondan ekmek kazanıyorlar bundan dolayı araçları düzgün ve bakımlıdır

Ekonomik ömrü tamamlanan bir şeye ne kadar iyi bakarsan bak olay bitmiştir.

toolqa
25-07-2013, 18:46
hasta adamdan bulursan alırsın .. ama günümüzde temiz çıkma zor ben 700 800 binde ne arabalar gördüm acenteydi valla .. 2007 model çıkma albea dizeli 13 000 bine vermiştim.. çiçekdi harbiden.. 400.000 km deydi..

rebeloghy
27-07-2013, 00:02
uygunu bulunur alınır denmiş fakat bahsettiğimiz ciğeri sökükler öyle ucuza satılır , yoksa bir taksi aracınız var çiçek gibi baktınız ve taksiden cıkardınız. ee taksi çıkması diye yarı fiyatına satmazsınız ki ?

h.guroglu
27-07-2013, 00:22
valla bizim burda taksici bir arkadaş var fiyatları uygun diye istanbuldan 550k da albea aldı geldi arabaya 2 kere komple gömleklere kadar motor yapıldı genede dikiş tuturamadı sattı hurda fiyatına aracı

o yüzden ben ticari çıkması bir araca sıcak bakmıyorum