PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik tecil hakkında bilgi istiyorum.

blow07
26-07-2013, 09:04
Merhabalar . Yaşım 22. Yaklaşık 2 sene önce Girne Amerikan Üniversitesini bıraktım.4 yıllık fakülteydi.Okulu bırakmadan 1 hafta önce kadar askerliğimi tecil ettirdim. Fakat şuan üniversite bıraktığım için bir sorun olur mu ? An itibariyle tekrar üniversite sınavına hazırlanacağım ve ***** 23 yaşında olacağım. Tecilim 4 yıl mı geçerli yoksa 2 yıl mı ?Ve birde okul ile ilişiğimi hala kesmedim. Direk okulu bıraktım evraklarım dahil hepsi okulda duruyor.

Ayrıca asker kaçağı olarak gözükürsem bu sene yurtta kalacağım.Üniversite sınavına girsem tekrar kayıt olabilir miyim ?

Victiz
26-07-2013, 09:22
Üniversiteye girince zaten direk 4 yıl uzatıyorlar. 2 yıllık olsa bile. En azından bende öyle olmuştu. Muhtemelen senin tecilin devam ediyordur. Emin olmak için kütüğün bağlı olduğu yerdeki askerlik şubesini ara. TC'ni verdiğin zaman direk söylüyorlar ne zamana kadar tecilin kaldığını

blow07
26-07-2013, 09:28
Üniversiteye girince zaten direk 4 yıl uzatıyorlar. 2 yıllık olsa bile. En azından bende öyle olmuştu. Muhtemelen senin tecilin devam ediyordur. Emin olmak için kütüğün bağlı olduğu yerdeki askerlik şubesini ara. TC'ni verdiğin zaman direk söylüyorlar ne zamana kadar tecilin kaldığını

Umarım dediğiniz gibi oluyordur. Arayacağım çok teşekkür ederim :)

onursumer
26-07-2013, 10:42
kayıt sılınce tecıl edıyorlar ztn 2.donem kayıt yenılemedıysen okul askerlık subesıne bılgı verıyor en fazla yoklama kacagı durumuna duser gıdıp ıkı dk da tecıl edersn tekrar artık cok hızlı halledıyorlar eskısı gıbı degıl

srkns
26-07-2013, 11:10
Benim üni bittiğinde direk ertesi hafta eve yoklama gelmişti, o zamanlar güzel işim de vardı biraz daha tecil etmek için aöf kaydı yaptırdım ama onlar askeriyeye bildirmiyormuş öğrenci belgesi alıp götürdüm direk 3 sene tecil verdiler, 2 yıl okul 1 yıl sınıf tekrarı yaparsın dediler :D neyse okul bitti arayan soran yok eve gelen giden birşeyde olmadı, bi gidiyim şu şubeye dedim bunların çağıracağı yok, bakaya düşmüşsün kaçaksın dediler :D ifade tarzında bir form doldurduk.
Bu arada kaç kez GBT ye girdim birşey çıkmadı, onu da sordum artık görünmüyormuş o sorgulamada.

Yaştan dolayı sıkıntın yok, hiç okulla alakan olmasa bile 30 yaşına kadar her türlü tecil ettirirsin, çalışmak, aileme bakmak zorundayım tarzında bir neden söylersin %90 verirler tecili, tabi ne kadar erken aradan çıkartırsan o kadar iyi olur, yaş ilerledikçe adama daha fazla koyuyor.