PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbiza Cupra---Astra gtc 2.0T

Görkem
26-07-2013, 12:03
dünkü güzel gecemizden görüntülerle devam :) Tünay kankamla karşılıklı bi gazımızı alalım dedik hazır eski günlerdeki gibi birbirimizi gecelerde bulmuşkene :D maaşallah Tünaycım,, görünen odurki daha bol bol deneriz :p bu aşağıdaki video 2. denememiz bu arada ilkinde sıkıntı olmuştu ;)

İbiza Cupra = Ecufast yazılım---orta susturucu iptal varex son---KN kutu içi filitre --forge dump valve --ngk iridyum buji (son ikisini arabada eksiklik olarak görüldüğünden ekliyorum speclere ;) )

Astra GTC 2.0t = komple egzoz

2. vites 50km 2 araçta 2 kişi

_5TTudUC4bU

İBİZA CUPRA ---ASTRA GTC 2.0T - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=_5TTudUC4bU)

Köprü üstünden kısa bir geçiş anı :)

5k2IWw7JN8c

İBİZA CUPRA---ASTRA GTC 2.0T - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=5k2IWw7JN8c)

upp upp update 26.07.2013 :p

vee evet dün gece tekrar denedik Tünayla ,,filitreyi dediğiniz şekilde söküp orjinale döndü,,,bu sefer bol bol ve uzun uzun bastık ,,,
düzgün çıkan videoları ekliyorum ,,biraz çamur spec oldu ama idare edicez :)

bu arada arabadaki aradaşım Ali biraz ciddi almış durumu bilmediğinden :D Tünaycım sende üstüne alınma zaten senlik bişi yok o co-pilotluk yapmaya çalışmış biraz sadece ;) zaten hiçbir denemede erken geç basmaya bakmadan ikimizde hiç bırakmadık :icon_tup:

2. vites 50km

0vZMVsqD_eI

İbiza Cupra---Astra gtc 2.0T KN siz 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0vZMVsqD_eI)

2. vites 50km (çekime geç başlamış biraz)

W3V6kc0WjA8

İbiza Cupra---Astra gtc 2.0T kn siz 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=W3V6kc0WjA8)

3. vites 80km

qrcOjfTaqt8

İbiza Cupra---Astra gtc 2.0T kn siz 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=qrcOjfTaqt8)

speed_emre
26-07-2013, 12:37
masallah arabalara gercektende guzel deneme olmus :) gorkem abı cupra stage 2 mı ? gorkem abı su arabaya yazılım attıgın zamankı degerlerı cok merakedıyorum dbn le olcersın artık nasıl oldugunu masallah tekrardan :) kazasız belasız kullanmak nasıp etsın...

M3CSL
26-07-2013, 13:21
masallah:D
gecenki rocco denemesine gore fark var yalniz, gerci ayni dolulukta degil snairim arabalar..

ümitech
26-07-2013, 13:24
maşallah araclara..
farkın bu kadar olması normal mi ?
GTC 210 hp desek , yine cupra da 210 hp den aşşağı değildir :beuj::icon_wack

TünayK
26-07-2013, 13:25
uzun zaman sonra ilk kez rolling:) keyifliydi bro ama başına bela aldın. artık benim official dynomsun:)

Görkem
26-07-2013, 13:51
masallah arabalara gercektende guzel deneme olmus :) gorkem abı cupra stage 2 mı ? gorkem abı su arabaya yazılım attıgın zamankı degerlerı cok merakedıyorum dbn le olcersın artık nasıl oldugunu masallah tekrardan :) kazasız belasız kullanmak nasıp etsın...

valla Emre işte ibizada olanalr bitenler bunlar bide forge dump valve vardı stage kaça denk gelir bilmem :) cooler olmadan stage 2 olmaz sanırım

masallah:D
gecenki rocco denemesine gore fark var yalniz, gerci ayni dolulukta degil snairim arabalar..

sağol Serkan,, aynen rocco bundan çok daha doluydu cooler downpipe ve revo stage 2 yazılım vardı ;)

maşallah araclara..
farkın bu kadar olması normal mi ?
GTC 210 hp desek , yine cupra da 210 hp den aşşağı değildir :beuj::icon_wack

yani dediğiniz doğru fakat daha önce yaptığım denemelere göre bu ibiza gitmesi gerektiği kadar gidiyor bence ,,,filitreden biraz şüphelendik ibizada onu değiştirince denicez tekrar

uzun zaman sonra ilk kez rolling:) keyifliydi bro ama başına bela aldın. artık benim official dynomsun:)

hahah :D ilkler unutulmaz kanka :p yeterki bela sen ol sıkıntı yok sabah akşam deneriz evlerimizde yakın bakkala çıkıyom dersin gelir sıkarız :D

serhatayasli
26-07-2013, 14:14
kazasız belasız maşallah istediğin zaman stock ibiza cupra(13) yollarına dyno olsun :icon_tup:

TünayK
26-07-2013, 14:18
kazasız belasız maşallah istediğin zaman stock ibiza cupra(13) yollarına dyno olsun :icon_tup:

eyvallah serhatım:) çok zaman oldu lan:( nerelerdesin?

Semii
26-07-2013, 14:22
Astra araya vilayet sokmuş !!!

maşallah

iynn-RS
26-07-2013, 14:25
lan bende iki saattir kopru ustunden cekilen video yuklensin diye bekliyorum. 2 saniye videomu olur :hahaha:

maasallah gorkem cok guzel gidiyo astra 95 octane power :D

flexamin
26-07-2013, 14:28
maşallah araçlara güzel deneme olmuş

Sportline
26-07-2013, 14:37
Maşallah araçlara
gtc formda :)

TünayK
26-07-2013, 14:38

maşallah

ahahah forum trollum benım:) benle arasına vilayet sokan astra sana astral seyahat yaptırır bursalı:D:D

Semii
26-07-2013, 14:41
ahahah forum trollum benım:) benle arasına vilayet sokan astra sana astral seyahat yaptırır bursalı:D:D

gördügüm görüntü içler acası kendini kandırma.istanbulparktaki tarzda sürüyorsan sonuç normaldir amk

serhatayasli
26-07-2013, 14:44
eyvallah serhatım:) çok zaman oldu lan:( nerelerdesin?

okul bitti mertlik bozuldu bizde tünaycım :p çalışma hayatı işte... ama yavaş yavaş geri dönüyorum eskiye..özledim valla... görüşürüz artık bol bol :icon_tup:

penguinhakan
26-07-2013, 15:26
Maşallah deneyen araçlara...
Bu cupra bence bir stock cupra ile denesin , normal görümüyor durum sanırım !
Benle denemek istemeyen arkadaş mı bilemedim o araç mı ?

zafa38
26-07-2013, 15:29
Afedersiniz yanlış anlaşılmasında. Benim araç ya stage 1 iken yada stock iken Astra GTC 2.0T ile denemiştim yaklaşık 8 10 boy oluyordu hatta bizim kayseri tayfası hatırlar video bulabilirsem koyarım...

KIVANÇ
26-07-2013, 15:37

Benim eski arac abi videodaki diger cupra degil :)

CeM öZeR
26-07-2013, 15:38
İbizada filtre k&n sökülüp kit takılsın, bobinleri ve bujileri değişip tekrar denemenizde fayda görüyorum. GTC'nin gideri emsallerine göre temizliğinden dolayı fazla olabilir ama gerçek sonuç bence kesinlikle bu olmamalı..

penguinhakan
26-07-2013, 15:44
İbizada filtre k&n sökülüp kit takılsın, bobinleri ve bujileri değişip tekrar denemenizde fayda görüyorum. GTC'nin gideri emsallerine göre temizliğinden dolayı fazla olabilir ama gerçek sonuç bence kesinlikle bu olmamalı..

Log almak daha kolay ,tabi alınabilirse , artık teknoloji gelişti CEM , şaka bir yana , log alıyorsun hava girişi sıkıntılı ise filtrene bakıyorsun , missfire vs veriyorsa bobin yada buji değiştiriyorsun , missfire vermiyorsa iyi bir usta buji üzerindeki tahribata göre buji yada bobinlerin sağlamlığını söylüyor.

KIVANÇ
26-07-2013, 15:45

Filitre sökülüp orjinale cevirilecek zaten kn kutu ici araci bariz geriye atiyor ben tay cuprayla denedigim kn vardi arac üzerinde arada 5 boy gibi bi rakamlar vardi 2 aracta standartken filitreyi orjinale cevirip anilla tekrar denedigimizde anil camurluk mesafesi onumde gidiyordu dün tunay abiyede söledim zaten görkem abiyle tekrar deniyecekler fark ozaman daha iyi belli olur tahminlerimiz yanlis cikmazsa :)

penguinhakan
26-07-2013, 16:39
Filitre sökülüp orjinale cevirilecek zaten kn kutu ici araci bariz geriye atiyor ben tay cuprayla denedigim kn vardi arac üzerinde arada 5 boy gibi bi rakamlar vardi 2 aracta standartken filitreyi orjinale cevirip anilla tekrar denedigimizde anil camurluk mesafesi onumde gidiyordu dün tunay abiyede söledim zaten görkem abiyle tekrar deniyecekler fark ozaman daha iyi belli olur tahminlerimiz yanlis cikmazsa :)

Bu arabada DV orjinal mi , forge mu ?

fatiii
26-07-2013, 16:43
maşşallah iki aracada ama sanki ibiza biraz daha iyi gitmeliydi

KIVANÇ
26-07-2013, 16:54

Dv orjinal abi suanda

CeM öZeR
26-07-2013, 16:59
Dv orjinal abi suanda

DV yi değişin ibizanın dünyası değişsin o kadar diyelim :)

Ertug_T.
26-07-2013, 17:05
Masallah abi gtc yine tam gununde :)

TünayK
26-07-2013, 17:08

forge...

Dv orjinal abi suanda

dp ile karıştırma:)

KIVANÇ
26-07-2013, 17:13
forge...

Haaa pardon abi ben daha orjinal zannediyodum :)

penguinhakan
26-07-2013, 20:25
forge...

Dün başka bir yüklü 1.4 180 lik cupra vardı , onla denediniz mi ?

Son olarak ya gerçekten egzoz Görkemin aracını çok iyi yapmış yada sizin araçta harbi bir sorun var , yani en azından kafa burun gitmeniz lazım ya da geçmeniz.

Basınc , AFR , EGT ve Retard logu almanızı tavsiye edecem size.

Semii
27-07-2013, 00:52
Hosgeldin angrali roll polemiklerine :D arabasi gidiyo kendi skintili ....

Ertug_T.
27-07-2013, 08:01
Bana cokda anormal gelmedi benim gti 240hp civari ama gtc ile aramizda cok fark olmuyo saglikli denemelerde..bence ibizadan cok diger denenen gtc ler bu kadar saglikli yuruyormu onu dusunelim ;) tabiki stage 2 bi tsi in bu kadarda geride kalmasi bir problem oldugunu dusundurebilir yinede..Belkide sikinti vardir kontrol edilir tekrar denenir istenirse ona gore :)

Görkem
27-07-2013, 10:12

maşallah

yok canım estafurullah :D Tünaya müstehak ama dimi :p teşekkürler ;)

lan bende iki saattir kopru ustunden cekilen video yuklensin diye bekliyorum. 2 saniye videomu olur :hahaha:

maasallah gorkem cok guzel gidiyo astra 95 octane power :D

lan olum ne adamsın video yu çeken sensin ben napim :D,,beni komik duruma düşürmek için mi kısalttın böle yoksa :hahaha:

maşallah araçlara güzel deneme olmuş

teşekkürler Serdar ...

Maşallah araçlara
gtc formda :)

formumu eti forma borçluyum kanka :D

teşekkürler sağolun,,,Tünay denemediysede ben stock a yakın bi cuprayla denemiştim daha önce aracımda sadece downpipe varken ,,,Tünay o arabaya göre baya hızlı,,,denediğim arabada gidişini kanıtlamış TAY plaka cupraydı (Anıl kardeşimin eski aracı sağolsun otobanda denk gelmiştik kırmayıp denemişti benle) yanında Bahattinde vardı o denememizi anlatır durur hatta :)

yanlış hatırlamıyorsam Anılın aracında ufak tefek 1-2 ekleme vardı ve dynosu 190bg idi,,daha önce hem videolar kısa olduğundan hemde pek bişeye benzemediğinden konu açmamıştım ,,,,o denemeleri ekliyorum buraya ;)

2. vites 50-160km gibi bi aralıkta bu videolar,, zaten 3-4 kere denedik mevcut olan bi kaç video bunlar hepsi aşağı yukarı böleydi,,, uzunda fark açıldığından genelde zorlamadık ;)

rd_SZOk1p48

IMG 0488 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=rd_SZOk1p48)

aJHUnN7KpRY

IMG 0489 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=aJHUnN7KpRY)

Afedersiniz yanlış anlaşılmasında. Benim araç ya stage 1 iken yada stock iken Astra GTC 2.0T ile denemiştim yaklaşık 8 10 boy oluyordu hatta bizim kayseri tayfası hatırlar video bulabilirsem koyarım...

doğrudur sizin denemeniz öle sonuçlanmıştır,,,ama hep dediğim gibi 2 arabada sıfır ayarında olamıcağından ki gtc dediğin araba 2005 model ,,en ufak bi kaçak olduğunda zaten olabilcek şeyler,,,sonuçta şuanda en eski cupra 2011 model ,,,yani sorunsuz sıkıntısız olma olasılığınız o model bi arabaya göre çok daha yüksek ;) bunlarıda göz önüne almak lazım

maşşallah iki aracada ama sanki ibiza biraz daha iyi gitmeliydi

teşekkürler Fatih ,,,bilmiyorum benim diğer denemelerime göre sonuçta çok takılcak bişi yok ama Tünayda kontrol ediyor arabasını varsa bi eksik bulunur zaten

Masallah abi gtc yine tam gununde :)

Bana cokda anormal gelmedi benim gti 240hp civari ama gtc ile aramizda cok fark olmuyo saglikli denemelerde..bence ibizadan cok diger denenen gtc ler bu kadar saglikli yuruyormu onu dusunelim ;) tabiki stage 2 bi tsi in bu kadarda geride kalmasi bir problem oldugunu dusundurebilir yinede..Belkide sikinti vardir kontrol edilir tekrar denenir istenirse ona gore :)

teşekkürler Ertuğ,,dediğin gibi senle denemelerimize görede benim arabanın durumuna görede aslında garip bişi yok :) şu konular ve yazılanlara göre tam kendime göre bi araba bulmuşum gene onuda daha iyi anladım şimdi :D HGT yi hiç aratmıyor diyim sen anlarsın :p :D

hızlı angara bebeleri olduğumuzdan hemen Tünay filitresini orjinale çevirdi ve tekrar denedik dün gece ,,biraz sabırsızlandırim hadi sizi :eek: hepsiiii azzz sonra sadece techturkey.com daaa :D

OmerRS
27-07-2013, 14:27
Gtc nin diger denemelerinde cupra ve pololarla benzer farklar cikmisti.

racer50
27-07-2013, 14:34
cupra da sorun var bu kadar fark yıyemez..

G60
27-07-2013, 15:30
Bence de cuprada sorun var geçilmez, geçilemez. Hayır olamaz. Hayııırrr...

İmza:

Kullanıcı
Otomobil: Herhangi bir TSI.

iynn-RS
27-07-2013, 15:33
Bence de cuprada sorun var geçilmez, geçilemez. Hayır olamaz. Hayııırrr...

İmza:

Kullanıcı
Otomobil: Herhangi bir TSI.

RS hepsini geçer gardaş

İmza:

Kullanıcı
Otomobil: reno kilio sümbül

Görkem
27-07-2013, 15:39
cupra da sorun var bu kadar fark yıyemez..

vay be bu bizim aklımıza hiç gelmemişti dostum teşekkürler,,,demek ondan bu kadar fark oldu ,,,arabayı aldığımdan beri denediğim tüm arabaların sahiplerine ulaşıp araçlarında sorun olduğunu ileticem,,, tekrar teşekkürler :icon_tup:

CeM öZeR
27-07-2013, 15:42
RS hepsini geçer gardaş

İmza:

Kullanıcı
Otomobil: reno kilio sümbül

Namaz da kilio mu ? :D

iynn-RS
27-07-2013, 15:46
Namaz da kilio mu ? :D

namaz oruc hak getire. alkole verdi kendini bu ara

Görkem
27-07-2013, 16:56
vee evet dün gece tekrar denedik Tünayla ,,filitreyi dediğiniz şekilde söküp orjinale döndü,,,bu sefer bol bol ve uzun uzun bastık ,,,
düzgün çıkan videoları ekliyorum ,,biraz çamur spec oldu ama idare edicez :)

bu arada arabadaki aradaşım Ali biraz ciddi almış durumu bilmediğinden :D Tünaycım sende üstüne alınma zaten senlik bişi yok o co-pilotluk yapmaya çalışmış biraz sadece ;) zaten hiçbir denemede erken geç basmaya bakmadan ikimizde hiç bırakmadık :icon_tup:

2. vites 50km

0vZMVsqD_eI

İbiza Cupra---Astra gtc 2.0T KN siz 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0vZMVsqD_eI)

2. vites 50km (çekime geç başlamış biraz)

W3V6kc0WjA8

İbiza Cupra---Astra gtc 2.0T kn siz 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=W3V6kc0WjA8)

3. vites 80km

qrcOjfTaqt8

İbiza Cupra---Astra gtc 2.0T kn siz 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=qrcOjfTaqt8)

yesil
27-07-2013, 17:34
bu motorlarda bakım performansı çok etkiliyor, ben 5000 km deki stock gti ımla rocco ile denedim, gti 2 kişi rocco tek, ilk basışta fena değildi, yinede iyi hızlanamadım, daha sonra ki basışlarda benim araç şişti ve rocco ile başa baş gittik hatta rocco hafif burun çıkardı, forumda paylaşılmıştı video su, daha sonra sadece yağ ve yağ filtresi değişimi ile araç kendine geldi, yağı mobil 1 esp ile değiştirdim. Video çekerek amatörce 0-100 süresini 6.8 sn civarı hesapladım (video programı ile ilk basış ve 100 e çıkışını salisesine kadar hesapladım). Yağı uzun süredir değiştirmediyseniz değiştirip bakımlarını yaptırıp bir kez daha denemenizi tavsiye ederim. Yine olmazsa yaptığınız bir modifikasyon aracı geri düşürüyor yada asta gerçekten çok iyi gidiyor :) iki aracada maşallah

yesil
27-07-2013, 18:04
bu arada fikir vermesi açısından iki aracında stock performans verilerini paylaşıyorum, polo gti da bonus olsun :) Sitedeki bilgiler ne kadar doğru bilmiyorum.

opel: Opel Astra GTC 2.0 T 200 hp - Specs & Performance (http://www.zeperfs.com/en/fiche1292-opel-astra-gtc-2-0-t.htm)
Cupra: Seat Ibiza Cupra 180 hp - Specs & Performance (http://www.zeperfs.com/en/fiche3215-seat-ibiza-cupra.htm)
gti: VW Polo V GTI 180 hp - Specs & Performance (http://www.zeperfs.com/en/fiche3278-vw-polo-v-gti.htm)

bravo hgt
27-07-2013, 18:20
Denemeler gayet zevkli idi Gtc sıkı gidiyor Tünayın çuprada çok iyi aslında sonlara doğru tutunamıyor ama Gtc uzuyor inş. daha iyi olur aracın Allah kaza bela vermesin:)

pureal
27-07-2013, 21:31
Maşallah iki aracada ;)

Harunde
28-07-2013, 11:02
her iki araca da maşallah
görkem gtc harika gidiyor maşallah yakıt değerleri nasıl...

Görkem
28-07-2013, 12:01
bu motorlarda bakım performansı çok etkiliyor, ben 5000 km deki stock gti ımla rocco ile denedim, gti 2 kişi rocco tek, ilk basışta fena değildi, yinede iyi hızlanamadım, daha sonra ki basışlarda benim araç şişti ve rocco ile başa baş gittik hatta rocco hafif burun çıkardı, forumda paylaşılmıştı video su, daha sonra sadece yağ ve yağ filtresi değişimi ile araç kendine geldi, yağı mobil 1 esp ile değiştirdim. Video çekerek amatörce 0-100 süresini 6.8 sn civarı hesapladım (video programı ile ilk basış ve 100 e çıkışını salisesine kadar hesapladım). Yağı uzun süredir değiştirmediyseniz değiştirip bakımlarını yaptırıp bir kez daha denemenizi tavsiye ederim. Yine olmazsa yaptığınız bir modifikasyon aracı geri düşürüyor yada asta gerçekten çok iyi gidiyor :) iki aracada maşallah

iki aracında bakımla ilgili bi sorunu yok merak etmeyin ;) sizde birazda o kadar fark yaratması ilk kez yağ değiştirmenizde olabilir ;) teşekkürler :icon_tup:

Denemeler gayet zevkli idi Gtc sıkı gidiyor Tünayın çuprada çok iyi aslında sonlara doğru tutunamıyor ama Gtc uzuyor inş. daha iyi olur aracın Allah kaza bela vermesin:)

çok sağol abi ,,,locadan en iyi şekilde seyrettin denemeleri :)

Maşallah iki aracada ;)

teşekkürler Ersel :heyoo:

her iki araca da maşallah
görkem gtc harika gidiyor maşallah yakıt değerleri nasıl...

eyvallah Harun teşekkürler,,,valla yakıt sakin kullanımda bizim 1.6 vectrayla aynı :) 8litre civarlarında,,,full gazlamalı 10-10.5 litrelerde,,,,yani kısaca 9 litre ortalama diyebiliriz ;)

chiefkadir
28-07-2013, 12:08
Maşallah ikisinide , Görkem doldur artık şu arabayı inceden:D

erh
28-07-2013, 12:12
GTC yine fena :) opel yapmak lazim gorkeeem :)

Dookan
28-07-2013, 12:19
maşallah 2 aracada.geçen ki rokko denemesinden sonra tunay ın arabası az geride kalmış ama rokko ağzına kadar dolu olduğundan kaynaklı olabilir.görkemin araba 1.4 tsi ların belası olmuş.1.4 tsi koştursam görkeme bir kaç suprız yapardım ama geceleri rahat uyuyo şu an. :D :D

Görkem
28-07-2013, 12:38
Maşallah ikisinide , Görkem doldur artık şu arabayı inceden:D

Kadir abim sağol,,,çıtır çerez yapmak lazım tabi bencede,,,bakalım bi dahaki sezona kalıcaz gibi :)

GTC yine fena :) opel yapmak lazim gorkeeem :)

hahah :D teşekkürler Erhanım,,,demi bi opel alıp yapmak lazım :p ee o yüzden aldık olum yapıcazda elimizden tutan yok var mı senin tanıdığın :hahaha: :D

şaka bi yana şimdilik keyifini alıyoruz işte,,kışın yavaş yavaş ufak ufak birlikte çalışırız üstünde zaten uçak yapmıcaz ya günlük kullanımda biraz daha zevkli hale getircek değerlere getirmek zaten amacım biliyosun :icon_tup:

maşallah 2 aracada.geçen ki rokko denemesinden sonra tunay ın arabası az geride kalmış ama rokko ağzına kadar dolu olduğundan kaynaklı olabilir.görkemin araba 1.4 tsi ların belası olmuş.1.4 tsi koştursam görkeme bir kaç suprız yapardım ama geceleri rahat uyuyo şu an. :D :D

hhahaha :D demi havada serin gidiyo ne güzel uyuyorum :D sen yapardın valla bi şaka ondan kuşkum yok :) rocco spec olarak öndeydi,,haliyle yolda da öle :) kimseye bela felan olmadık ya öle deme yakın gidebilceğimiz arabalarla karşıklı stres atıyoruz işte ;)

civic@ef
28-07-2013, 18:33
filtre varken cupra daha cok tutundu gibi geldi bana ama maşallah astra iyi gidiyor.

Görkem
29-07-2013, 08:07
filtre varken cupra daha cok tutundu gibi geldi bana ama maşallah astra iyi gidiyor.

teşekkürler :icon_tup: valla işin garip tarafı bizcede filitreli daha iyi gidiyodu Cupra ;)

G60
31-07-2013, 10:09
Pek değişmemiş sonuç. :)