PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kİtap tavsİyelerİ

lethaldoze
27-07-2013, 01:55
Merhaba arkadaşlar.
Burada okuyup ve çok beğendiğimiz, çoğu kişininde muhakkak okumak isteyeceğini dşündüğümüz kitapları paylaşalım.
Ben ayda ortalama 8-10 kitap okuyorum. Artık benimde tavsiyelere ihtiyacım oluyor. :)
Çok ta faydalı oluyor bu şekilde paylaşım. Hayatımda okuduğum en en iyi kitapları heğ tavsiye üzerine öğrenmiş ve çok memnun kalmışımdır.

İlk olarak ben bir iki kitap tavsiyesinde bulunayım ve emin olun iki sayfa kitap okuyamayan insanların bile bir solukta okuyacaklarını düşünüyorum.

İlk olarak şunu belirtmek isterim. Mağzadan kitap alınmaz. İnternetten 70-80 lira tutan sepetimi mağzadan almaya kalkınca 100-110 lira tutuyor nerdeyse.

1- Kar Kurdu- Glenn Meade
Soğuk savaş döneminde Amerika Stalin'e suikast yapması için 1 kişiyi Rusyaya gönderiyor. Tabi Rusya o zamanlar elini kolunu sallayarak geizlecek bir yer değil.Yanına birde bayan veriyorlar. (Bayannın göreve seçilene kadar başından geçen hikayede çok başkadır.) Bunların kısa eğitiminden Rsuyaya gidişleri ve orada adım adım suikasta gidişlerini anlatıyor. Çok akıcı ve sürükleyici bir anlatım var kitapta.
Can alıcı kısımsa genelde Glenn Meade'nin gerçekler ile hayalgücünü harmanlayarak romanı oluşturmasıdır. Kitabın sonunda gerçeğe ne kadar yakın olduğunuda anlatmaktadır. Benim okuduğum en sürükleyici ve heyecan gerilim dolu kitaptır.

Glenn Meade genelde tuğla gibi 600 küsür sayfa sayısına sahip kitapları olan bir yazardır. Fakat bir solukta okunur. Tüm kitaplarını okumuşumdur ve olağanüstü diyebilirm. 8.gün kitabını yazdığında yayına vermeden önce 11 eylül olayı olmuştur ve romandaki baş karakter olan bin ladinin ismini değiştirmiştir, çünkü yazdığı roman gerçek olmuştur.

2- diye sıraladım ama okadar kitap varki böyle yazmaya kalkarsam saatler alır. Onun için genel olarak yazar isimleri ile yazayım.
J.C Grange; Leyleklerin Uçuşu ve Siyah Kan çok iyidir.
Dan Brown; Melekler ve Şeytanlar, Da Vinci Şifresi
Khaled Hosseini; Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş mükemmeldir.
Harlan Coben; Oyun Bozan,Kayıp ve Orman başta olmak üzere tüm kitapları çok akıcı ve yer yer esprili içeriğe sahiptir. Hiç sıkmaz keyfle okunur.
Stieg Larsson; Millenyum Serisi 3 kitaptır ve çok iyi bir anlatımı vardır. Çok sürükleyici bir hikayesi vardır.
Suzanne Collins; Açlık Oyunları. 3 kitaplık bir seri. Çok ilginç bir hikayedir. Bilim kurgu hiç sevmeme me rağmen 3 kitabıda bir solukta okumuşumdur.

Yukarıda yazdığım yazarların bütün kitaplarını okumuş biri olarak yeni okuma alışkanlığı kazanmak isteyenler için 6 ay yada 1 senelik kitap sıkıntısı olmayacağını garanti ederim.

Türk yazarlarda çok iyidir. Onlarda ise;
Ayşe Kulin; Nefes Nefese'yi okumuştum ilk ve 1 gecede bitmişti. 2. dünya savaşında türk diplomatlarının kahramanlıklarını ve ozmanları anlatır. Elinizden bırakamıyorsunuz. Çok çok iyidir. Sonrasında diğer kitaplarındanda okudum hepsi birbirinden güzeldi. Şiddetle tavsiyemdir.
Ahmet Ümit; Kukla ile başladım ve tüm kitaplarını okudum. Çok iyi bir polisiye yazarıdr. Usta yabancı yazarlara eş değerdedir bence eserleri.
Yaşar Kemal; İnce Memed. 4 kitaplık bir seridir. Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan hemen sonrası zamanda köylerde ağa zülmünü konu alır ve bunlara direnerek dağa çıkan ve kahraman olan ince memedi konu alır. İnsan o yılları yaşar okurken.
Soner Yalçın; Teşkilatın İki Silahşörü. Dede Yakub Cemil ile Torun Yakub Cemilin sıradışı yaşam hikayesini anlatır. Torun Yakub Cemil Ermeni Asala örgütünün terör saldırılarını artırmasından sonra Devletimizin yasadışı olarak mücadele etmesi için oluşturduğu 3 kişilik suikast timinde görev alır, sivil olarak. Hiram Abas aile dostudur ve onun teklifine evet der ve onunla beraber yurt dışında 3 suikast yaparlar. Bunları ayrıntılı bir şekilde anlatan roman çok sürükleyicidir. Aynı şekilde Dede Yakub Cemil ise osmanlı zamanlarında yaptıklarını savaşlarını anlatır ve oda çok iyidir.
Diğer bir kitabı ise REİS'dir. Abdullah Çatlının hayatını bir roman gibi çok sürükleyici bir biçimde anlatır. Oda çok iyidir. Sonrasında da BECO Behçet Cantürk'ün hayatını anlatır. Uyuşturcu kaçaksının yaşamını yine roman havasında anlatır. Buda çok iyidir.

Tabi bunları Kitap okuma alışkanlığı edinmek isteyenler fakat hemen sıkılıp bırakanlar için önerdir. Hepsi kitap okuma alışkanlığı olanlar için çok bilinen ve çoğu yeni değildir. Herkesce üç aşşağı beş yukarı bilinir. Bunların arasında son olarak önereceğim yazar ise her türk evladının muhakkak okuması gereken kişidir.
Turgut Özakman;
Türkiye üçlemesi
Diriliş; Çanakkaleyi roman biçiminde çok sürükleyici anlatır. Çok şey öğretir.
Şu çılgın Türkler; Kurtuluş savaşını aynı şekilde konu alır.
Cumhuriyet 1 ve 2 ; Cumhuriyet kurulduktan sonra Atamızın vefatına kadar olan kısmı anlatır.
Tam bir baş yapıttır bence. Özellikle son yıllarda uydurulmaya çalışılan alternatif tarih yaratma projelerini çökerten bir kitaptır. Yalan yanlış şeylere inanmamanızı ve saçma sapan iddialara karşı hemen bilinçli bir şekilde cevap vermenizi sağlar.

Güncel olarak ise;
Grange'nin Kaiken kitabını yeni bitirdim ve güzel olmasına rağmen Grange'nin diğer 10 kitabının yanında son sırayı ancak alır bence.
Harlan Coben- Zor Oyun.
Şu anda 250 ci sayfalardayım. Her zamanki akıcı ve keyifli üslüp. Mayron Bolitar yine başrolde.
Turgut Özakman-Şu Çılgın Türkler Kıbrıs;
Çok yeni değil fakat muhakkak okunması gereken bir kitap. Yer yer duygulanmadan edemiyorsunuz.

Aslında son çıkan kitapları fazla okuma şansım olmuyor şimdilik. Eskileri bitirmeye çalışıyorum. Bir yazarı tuttummu tüm kitaplarını bitirmeye çalışıyorum. Çok ilginç kitaplar var ve favori listemde daha okuyacağım kitap var. Zaten birazda bu sebepten açtım konuyu tavsiyelere açığım.

Aklıma gelmeyen çok kitap vardır geldikçe yazarım. Benden şimdilik bu kadar.
Bakalım Tech de kimler var kitap kurdu :)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q71/s720x720/33965_387102654724746_359633765_n.jpg

erturul çiçek
27-07-2013, 02:03
Yazarını bilmiyorum ama Gri'nin Elli Tonu diye bir kitap okumuştum geçtiğimiz aylarda bende çok kitap okurum ama yazarı kimdir adı nedir hiç bakmam

yigitblr
27-07-2013, 02:15
Canan Tan-Piraye iyi ve akıcıydı okuyalı bayağı oldu zaten az buz kitap okuyan insanların bildiği bir kitap.
Buket Uzuner-Gelibolu çanakkale savaşını farklı bir açıdan değerlendiriyor.Kesinlikle tavsiye bir kitap.

lethaldoze
27-07-2013, 02:17
Yazarını bilmiyorum ama Gri'nin Elli Tonu diye bir kitap okumuştum geçtiğimiz aylarda bende çok kitap okurum ama yazarı kimdir adı nedir hiç bakmam
Tavsiye üzerine konusuna bakmıştımda beni pekaçmamıştı.

Canan Tan-Piraye iyi ve akıcıydı okuyalı bayağı oldu zaten az buz kitap okuyan insanların bildiği bir kitap.
Buket Uzuner-Gelibolu çanakkale savaşını farklı bir açıdan değerlendiriyor.Kesinlikle tavsiye bir kitap.

Can Tan'ı epey tavsiye eden oldu favorilerime ekledim.

_FrKn_
27-07-2013, 09:34
Kitap okuyacağım zaman mutlaka ilk postu değerlendirmeye alırım iyi olmuş.
Pek kitap okumam bende ama kitap okumanın çok güzel ve önemli bir meşgale olduğunu düşünüyorum.
2 Kitap tavsiyesinde bulunayım;

Bahaeddin Özkişi - Sokakta;
Avrupalılaşmayı ve modernleşmeyi iki farklı bakış açısıyla anlatıyor. Şaşırtıcı bir sonu var.

Sinan Yağmur - Aşkın Gözyaşları ;
şuan okumaktayım bu kitabı, Mevlana ve Şems-i Tebrizi 'nin yaşayışlarını kavramak için okumanız gereken bir kitap. İki kitapta pek kitap okumayan kimselerin bile (ben gibi) elinden bırakamayacağı bir kitap bence.

Ayrıyetten 40.000 kişi olayına inanmıyorum. Bunu nasıl ölçüyorlar? Facebook kullanıcılarını bir şekilde ölçersinde, hemen hemen herkesin evinde kütüphane kitaplık vs. var nerden bilecekler kim evinde kitap okuyor okumuyor. Çok az okuduğumuz doğru tabi ona lafım yok :)

tool
27-07-2013, 10:23
Sahilde kafka tavsiye ederim ;)

twin
27-07-2013, 10:59
Tettikçi yi tavsiye ederim

trgy
27-07-2013, 11:01
george orwell-bin dokuz yüz seksen dört adlı kitabını tavsiye ederim,1948 yıllarında yazılıp resmen günümüzdeki olayları anlatan bir kitap.

yine aynı yazarın hayvan çiftliği romanıda güzel.

Evekitap - Her Gün Yeni Bir Kitap (http://www.evekitap.com) uygun fiyatlara orijinal olarak satış yapan güvenilir bir site,tavsiye ederim.

lethaldoze
27-07-2013, 12:22
Kitap okuyacağım zaman mutlaka ilk postu değerlendirmeye alırım iyi olmuş.
Pek kitap okumam bende ama kitap okumanın çok güzel ve önemli bir meşgale olduğunu düşünüyorum.
2 Kitap tavsiyesinde bulunayım;

Bahaeddin Özkişi - Sokakta;
Avrupalılaşmayı ve modernleşmeyi iki farklı bakış açısıyla anlatıyor. Şaşırtıcı bir sonu var.

Sinan Yağmur - Aşkın Gözyaşları ;
şuan okumaktayım bu kitabı, Mevlana ve Şems-i Tebrizi 'nin yaşayışlarını kavramak için okumanız gereken bir kitap. İki kitapta pek kitap okumayan kimselerin bile (ben gibi) elinden bırakamayacağı bir kitap bence.

Ayrıyetten 40.000 kişi olayına inanmıyorum. Bunu nasıl ölçüyorlar? Facebook kullanıcılarını bir şekilde ölçersinde, hemen hemen herkesin evinde kütüphane kitaplık vs. var nerden bilecekler kim evinde kitap okuyor okumuyor. Çok az okuduğumuz doğru tabi ona lafım yok :)

Aşkın gözyaşlarını okudum, hatta elif şafaktanda okudum. Sonra Ahmet Ümit'te cinayet romanı içerisinde arka planda işlemişti aynı konuyu ondada okudum. Güzel bir hikaye Mevlana ve Şems-i Tebrizi. Ahmet Ümit'in en güzel yanlarından biri belkide. Mesela Sultanı Öldürmek romanınıda elinize aldığınızda Fatih Sultan Mehmedi anlatır akıcı ve öğretici birdille, aynı anda da cinayeti çözer.

Genelde artık insanlar kitapları internet sitelerinden alıyor. O şekilde bir tespit yapılmış olabilir yada bizim aklımıza gelmeyen türlü şekillerde. Sonuçta sırf bu işler için büyük firmalar var anket vs.

Bindokuzyüzseksendört ilginç geldi. Favoriye aldım onuda.

Tetikçi- Lawrance Block ise eğer onu okudum fakat güzel olmasına rağmen yukarıda paylaştıklarımdan sonra bana çok vasat geldi :)

volume81
27-07-2013, 12:41
bu ara sherlock holmes'a sardım 2. kitabındayım her biri yaklaşık 400 sayfalık bir kitap baya sürükleyici yeni başlayacak olanlara tavsiyemdir.

İşim gereği birde Steve Jobs'un hayatını okudum oda güzeldi :)

Edit: gri'nin elli tonu'nu önermişlerdi internetten pdf olarak buldum biraz bakındım ama pek sarmadı yada kitap almadığım içindir :D

yigitblr
27-07-2013, 12:58
Ahmet Ümit Bab-ı Esrar gerçekten iyiydi şems-i tebrizi ve mevlanayı güzel anlatmışlardı.İskender Palanın da çok seveni olmasına rağmen kitaplarını okuyamıyorum.Babilde ölüm istanbulda aşk ı okumaya çalıştım okuyamadım.Od ve Efsane da çok tavsiye ediliyor ama okuyamıyorum :)

alihan_27
27-07-2013, 18:48
Trevanian'ın kitaplarını tavsiye etmiştim daha önce okumadıysan hatırlatayım.
Bu aralar tavsiye üzerine Harlan Coben'in Geçmişle Dans ve Kayıp kitaplarını aldım, bitirince tavsiyede bulunacağım.

yigitblr
27-07-2013, 18:51
Trevanian'ın kitaplarını tavsiye etmiştim daha önce okumadıysan hatırlatayım.
Bu aralar tavsiye üzerine Harlan Coben'in Geçmişle Dans ve Kayıp kitaplarını aldım, bitirince tavsiyede bulunacağım.

şibumiyi okumuştum çok güzel kitaptı nicolai hel forever:D

bason
27-07-2013, 18:54
Fantastik kurgucu yok mu?:D Uzun zamandır kitap almıyorum elime. Fantastik kurgu türünde önerisi olan var mı?

bilalMW
27-07-2013, 18:55
Olasılıksız ve Empati'yi öneririm ikiside aynı yazarın ürünü Adam Fawer.
Eğer masonlar gizli topluluklar hakkında sürükleyici bir roman isterseniz ise Kayıp Sembol Dan Brown.

PROMINENT
27-07-2013, 19:10
amerikan hükümetinin gizlilik endustrisinin içi..
21. yüzyılda güvenlik ve de istihbara.
araştırma kitaplarıdır faydalıdır başlangıç için.

lethaldoze
27-07-2013, 19:29
Fantastik kurgucu yok mu?:D Uzun zamandır kitap almıyorum elime. Fantastik kurgu türünde önerisi olan var mı?

Geçen sene stephen king-22/11/63 ü okumuştum. Herhalde fantastik kurgudur. 150-160 tane kitap okuduysam belki 2-3 tanesi bilim kurgu falandır. Ben gerçek yada gerçeğe çok yakın olan şeyleri okuyorum ama bu kitap çok iyiydi.
Adamın biri 2012 yılında bi geçitten 1958 yılına mı ne gidiodu. 5 sene orda takılıyor ve kenedy suikastını engellemeye çalışıyor. O arada hayatının aşkını buluyor falan çok ilginç bir hikaye. Onu tavsiye ederim. 850 sayfa ama bi solukta okursun.

alihan_27
27-07-2013, 21:28
şibumiyi okumuştum çok güzel kitaptı nicolai hel forever:D

Beğendiysen aynı yazardan İnfazcı'yıda tavsiye ederim. Şibumi yanında biraz daha sönük kalsada iyidir.

Ve Nikolai Hel.... o bir fenomen. Cinselliğin mihenk taşı.:icon_tup::)

yigitblr
27-07-2013, 23:18
Beğendiysen aynı yazardan İnfazcı'yıda tavsiye ederim. Şibumi yanında biraz daha sönük kalsada iyidir.

Ve Nikolai Hel.... o bir fenomen. Cinselliğin mihenk taşı.:icon_tup::)

kitabı okuyupta derin derin iç geçirmeyen az erkek vardır:D

lethaldoze
28-07-2013, 01:17
Nikolai Hel'i öyle bir tasvir ettinizki Şibumi'yi ekledim favorilere muhakkak okuyacağım :D konusuda hoşuma gitti. Yenilmeyen üstün yetenekli kahramanları seviyorum ne yapayım.

drago
28-07-2013, 01:51
"hekim" - Noah Gordon

Tavsiye ederim ama baya kalın bi kitap, 2 hafta oldu hala bitiremedim :)

SErhat.
28-07-2013, 04:02
Dan Brown - Cehennem.

Italya'da baslayan macera Türkiye'de sonlaniyor. Macera turu sevenler icin oldukca iyi.

lethaldoze
28-07-2013, 13:38
"hekim" - Noah Gordon

Tavsiye ederim ama baya kalın bi kitap, 2 hafta oldu hala bitiremedim :)
:) kalın kitap iyidir. Daha çok ilgimi çeker benim 600 + sayfa sayısı olan kitaplar. 1q84' ü okumuştum. Haruki Mukarami yazarı. 1256 sayfa idi :)

Dan Brown - Cehennem.

Italya'da baslayan macera Türkiye'de sonlaniyor. Macera turu sevenler icin oldukca iyi.

Henüz okuyamadım ama çıktığı gün listeme eklemiştim. Yine çok iyi olduğuna eminim.
Harlan Coben-Zor Oyun bitti. Herzamanki gibi harika.
Osman Pamukoğlu-Cehennemdere Kamyonu kiabına başladım. Bi 50 sayfa okudum, zaten bugün biter büyük ihtimal. 230 sayfa kitap ve güzel.

yigitblr
28-07-2013, 13:56
Yine okuduğunuza eminim ama ben Paulo Coelho-Simyacı demek istiyorum size göre değil ince biraz ama olur o kadar:D

Risendark
28-07-2013, 13:59
Uçurtma avcısını şiddetle tavsiye ederim...Okurken ağladığımı biliyorum :/

doncarlo
28-07-2013, 14:00
John Perkins'ten '' Bir Ekonomik Tetikçi'nin İtirafları '' şiddetle öneririm.1-2-3 seri halindedir.

Serhat
28-07-2013, 14:12
Erdal Demirkıran; Sadece Aptallar 8 Saat Uyur. Şiddetle tavsiye ederim. Uyumadan önce bi kez daha düşüneceksiniz. :D Sıkmayan anlatımıyla soluksuz okunuyor.

lethaldoze
28-07-2013, 16:40

O zmana 2. kitabı bin muhteşem güneşi de okumanızı tavsiye ederim. Uçurtma avcısında 1 kere ağladıysanız bunda 3kere ağlarsınız. 3. bi kitap çıkarsada kholed okusak doya doya :D

Erdal Demirkıran; Sadece Aptallar 8 Saat Uyur. Şiddetle tavsiye ederim. Uyumadan önce bi kez daha düşüneceksiniz. :D Sıkmayan anlatımıyla soluksuz okunuyor.

Tam olarak ne anlatıyor ufak bi açıklama yapabilirmisniz. Merak ettim.

Yine okuduğunuza eminim ama ben Paulo Coelho-Simyacı demek istiyorum size göre değil ince biraz ama olur o kadar:D
Buda çok övülüyor almıştım favoriye. Kısa ama ne yapalım idare edeceğiz artıkın :D

Serhat
29-07-2013, 02:07
Hani hep televizyonlarda duyuyoruz ya bilim adamları 8 saat uyumanın insanı zinde, sağlıklı kılacağını anlatıyor. Bu söylemin tamamen yanlış olduğunu kanıtlamak için yazılmış bir kitap. Mesela kitaptan bir kesit söyleyeyim. Bebekleri anneler uyutmak için hep sallar ve uyutur. Beyindeki hormonlar sallanarak uyumaya alıştığı için, otobüste giderken sallandığımız için uykumuz gelirmiş. Ben bunuu okuduğumda şaşırmıştım. Bunun gibi bir çok bilgi var ve kitapta sadece bilgi gibi değil hikaye gibi anlatılmış, beynin içine giriyorlar cin ile, birçok bilim adamının yanına gidiyorlar onlar uyurken. Vs.. Tavsiye ederim.

lethaldoze
29-07-2013, 02:34
Hani hep televizyonlarda duyuyoruz ya bilim adamları 8 saat uyumanın insanı zinde, sağlıklı kılacağını anlatıyor. Bu söylemin tamamen yanlış olduğunu kanıtlamak için yazılmış bir kitap. Mesela kitaptan bir kesit söyleyeyim. Bebekleri anneler uyutmak için hep sallar ve uyutur. Beyindeki hormonlar sallanarak uyumaya alıştığı için, otobüste giderken sallandığımız için uykumuz gelirmiş. Ben bunuu okuduğumda şaşırmıştım. Bunun gibi bir çok bilgi var ve kitapta sadece bilgi gibi değil hikaye gibi anlatılmış, beynin içine giriyorlar cin ile, birçok bilim adamının yanına gidiyorlar onlar uyurken. Vs.. Tavsiye ederim.

Eyv. ilginç geldi, tavsiyenize uyacağım.

halilcan9455
29-07-2013, 03:18
Yenilerden Murat Menteş'in Ruhi Mücerret adlı eseri var .
gayet güzel akıcı

Serhat
29-07-2013, 03:21

Bir kitapta hiç mi güzel, sevindirici. pozitif birşey olmaz. Hep olumsuz durumlar, içim kararmıştı okurken.

cnrsrn
29-07-2013, 11:18
kişisel gelişim seviyorsanız türk yazarlardan erdal demirkıranı tavsiye ederim, özellikle sadece aptallar 8 saat uyur iyidir

mcanx
29-07-2013, 15:11
Puslu Kıtalar Atlası - Tavsiye üzerine aldım şu an hala okuyorum ve bende tavsiye ederim güzel kitap

typh10
29-07-2013, 16:52
Seri halinde çıkan kitaplar her zaman favorimdir.Açlık oyunları serisini herkesin mutlaka okumasını tavsiye ederim.Hele ki serinin son kitabı 'Alaycı Kuş' bana göre bir başyapıttır.

Onamdar
29-07-2013, 17:49
Çok faydalı bi konu bende cok okuyamasamda ayda 2 3 kiyap okumaya calışırım

Ben stephen king ciyim korku gerilim severler için
Stephen king O
Yine stephendan medyum favorilerimdendir

Şimdi yazarını hatırlamıyorum ama psikolojik gerilim sevenlere kıymık diye bi kitabı öneriyorum çok acayip bişeydi çok süpriz finali vardı

Klasik kitapları söylemiyorum hiç yüzüklerim efendisi serisi açlık oyunları dan brownı filan mutlaka okuyun bu tarz kült eserleri
Fantazi severlere ve özellikle değişik bi tat yorum arıyanlara stephen king den kara kule serisini öneririm biraz ağır bi kitap çünkü aynı anda 3 farklı dünyayı ve farklı zaman dilimlerini anlatıyor karakterde aşırı bol zaten. Takipte zorlanıyorsunuz ama çok iyi aklıma geldikçe eklerim bişeyler

Evrenoz
29-07-2013, 17:53
Dan Brown'un kitaplarını çıkış sırasıyla okuyun, en sonunda da inferno'yu okuyup adama hayran kalın ;)

Ayrıca Dean Koontz'un kitaplarını da tavsiye ederim, her biri ayrı sürükleyicidir..

rebelh
29-07-2013, 18:05
türk edebiyatının babası TUTUNAMAYANLAR ile başlayıp diğer oğuz atayları okuyun derim

sonra murat uyurkulak gider

dil kullanımı kıvraklığı istiyorsanız elif şafakın cümleleri kurguları mükemmeldir

sistem eleştiri bi ikileme önericem nobel ödüllü jose saramago dan önce körlük sonra görmek (ufuk açar şiddetle tavsiyemdir)
sabahattin ali kürk mantolu madonna -keza güzel bir kitaptır..

ama tekrar ediyorum TUTUNAMAYANLAR bir başyapıttır okunup anlaşılabilmesi için belli basamakların aşılması gerekir ben 4. okuyuşumda yarım 5. okuyuşumca -kendimce- tam anladığımı düşünüyorum

Onamdar
29-07-2013, 18:51
walla hacılar yavuz diyoya ''vampir kitapları'' diye edebi bişiler istiosanız bilim kurgu macera falan geçin bence

türk edebiyatının babası TUTUNAMAYANLAR ile başlayıp diğer oğuz atayları okuyun derim

dil kullanımı kıvraklığı istiyorsanız elif şafakın cümleleri kurguları mükemmeldir

sistem eleştiri bi ikileme önericem nobel ödüllü jose saramago dan önce körlük sonra görmek (ufuk açar şiddetle tavsiyemdir)
sabahattin ali kürk mantolu madonna -keza

daha çok öneririm ama bence edebiyat istiyorsanız vampir-macera dan uzak durmalısınız size bişi katmaz çok güzel boşa zaman harcarsınız

Dostum biliimkurugyu geçin demeden önce bi arthur c clarke, aldous huxley, hg wells
Bunları bi oku ondan sonra bunun eleştirisini yap bence :) özellikle önerilerim
cesur yeni dünya
Fahrenait 451
Bu ikisinde çok sağlam sistem eleştirisi var

Ramayla buluşmak ve 2001 uzay macerasında da nerden geldik nereye gidiyoruz gibi felsefi konuları irdeliyolar. Gercekten yabana atılcak eserler değil:icon_tup:

SErhat.
29-07-2013, 20:38
Kimine gore boşa harcanan zaman (!); kimine gore iyi degerlendirilen zaman..

Herkesten macera vb turu okumasini beklemedigimiz gibi herkesten de edebi tur okumasini bekleyemeyiz.

Herkesten kitap okumasini beklemedigimiz gibi tipki..

Mesela kendimden ornek vereyim; gecen sene bir arkadasim sirf Twitter'da gördüğü Olric paylaşımlarindan etkilenip benim de kitap okumayi sevdigimi bildiginden su meshur Tutunamayanlar'i hediye etti bana. Ben de hevesle actim. Ama yanilmiyorsam daha 60 kusur sayfalarda okumayi biraktim. Bildigin anlatımı sıktı. Okumak icin bir heves istek ya da merak yoktu o 60 kusur sayfa sonunda..

O yuzden biz burada sadece okuduklarimizi yaziyoruz; tavsiye ediyoruz. Ilgi alanına giren alir okur.

Ama tutup da bir baska eser icin vakit kaybi demiyoruz. Okuma eylemi en basta vakit kaybi degildir. Vakit kaybinda okumaya sira gelene kadar o kadar cok sey var ki.. Bu sebeple boyle bir degerlendirmede bulunmak pek de hos kacmamis..

rebelh
29-07-2013, 21:19
Dostum biliimkurugyu geçin demeden önce bi arthur c clarke, aldous huxley, hg wells
cesur yeni dünya
Fahrenait 451

Ramayla buluşmak ve 2001 uzay macerasında da nerden geldik nereye gidiyoruz gibi felsefi konuları irdeliyolar. Gercekten yabana atılcak eserler değil:icon_tup:

sanırım yanlış anlattım 1984te bi bilim kurgu ama felsefi bi kitap bir sistem eleştirisi

benim bilim kurgudan kastımsa harry potter serisi tarzı kitaplardı

edit: eleştirileri haklı buluyor ve vakit kaybı söylemimi editliyorum :)

MeMo
29-07-2013, 22:34
Ortalamam öyle cok yuksek degıl ama ayda en az 3 4 kitapta ben okurum ama tavsiyeye göre degılde tarz yada yazar belırlenıp okunması gerektıgını dusunenlerdenım ben :)

MeMo
29-07-2013, 22:37
cesur yeni dünya
Fahrenait 451

Eklediğin kitaplarda güzel ama hg wells'den the time machine olmadan bu liste eksik kalır bence :) kitap zaman makinası kavramının kullanıldıgı ilk eser oldugu için bendeki yeri ayrıdır

lethaldoze
29-07-2013, 22:54
Dan Brown'un kitaplarını çıkış sırasıyla okuyun, en sonunda da inferno'yu okuyup adama hayran kalın ;)

Ayrıca Dean Koontz'un kitaplarını da tavsiye ederim, her biri ayrı sürükleyicidir..
Abi Dean Koontz ilgimi çekti. Genelde yazarı tuttummu tüm kitaplarını sırasıyla okurum. İlk hangisiyle başlamamı önerirsin. Bağzı yazarlarda belli kahramanlar vardır ve sırası ile okunması daha makul olur. Varmı bu yazarda böyle bişey ?

sabahattin ali kürk mantolu madonna -keza güzel bir kitaptır..

ama tekrar ediyorum TUTUNAMAYANLAR bir başyapıttır okunup anlaşılabilmesi için belli basamakların aşılması gerekir ben 4. okuyuşumda yarım 5. okuyuşumca -kendimce- tam anladığımı düşünüyorum
Elif şafak tan aşk'ı okudum ve anlatım dil gayet güzeldi. Ayşe kulin kitaplarını bitirmeye çalışıyorum. Sonra elif şafak olucak. Sıra varmdır yada şu kitaplarını öncelikle oku dermisin.
TUTUNAMAYANLAR ı ekledim ilgimi çekti.

Kimine gore boşa harcanan zaman (!); kimine gore iyi degerlendirilen zaman..

Herkesten macera vb turu okumasini beklemedigimiz gibi herkesten de edebi tur okumasini bekleyemeyiz.

Herkesten kitap okumasini beklemedigimiz gibi tipki..

Mesela kendimden ornek vereyim; gecen sene bir arkadasim sirf Twitter'da gördüğü Olric paylaşımlarindan etkilenip benim de kitap okumayi sevdigimi bildiginden su meshur Tutunamayanlar'i hediye etti bana. Ben de hevesle actim. Ama yanilmiyorsam daha 60 kusur sayfalarda okumayi biraktim. Bildigin anlatımı sıktı. Okumak icin bir heves istek ya da merak yoktu o 60 kusur sayfa sonunda..

O yuzden biz burada sadece okuduklarimizi yaziyoruz; tavsiye ediyoruz. Ilgi alanına giren alir okur.

Ama tutup da bir baska eser icin vakit kaybi demiyoruz. Okuma eylemi en basta vakit kaybi degildir. Vakit kaybinda okumaya sira gelene kadar o kadar cok sey var ki.. Bu sebeple boyle bir degerlendirmede bulunmak pek de hos kacmamis..
Katılıyorum. En keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek için genelde gerilim macera veya kişiye göre polisiye romanlar çok iyidir. Ama arada bilgi dağarcığını geliştiren veya kişisel gelişim kitapları sıkıcı ama insana birşeyler kazandıran kitaplardır.
Ben bu sebeple 2 roman sonra araya 1 tane siyasi, tarih yada kişisel gelişim atarım. Biraz sıkıcı olsada öğrendiklerim bitirmeme vesile oluyor. Mesela şuanda sinan meydan dan atatürkün gizli kurtuluş planını okuyorrum. Aslında hiç keyifli değil, hızlıda ilerlemiyor ama bilgi araştırma için okuyorum. Şöyle geriye dönüp baktığımda 100ü aşkın roman 50 yi aşkında siyasi,tarih vs okumuşum. Epeyde bilgi edinmişim :) Ben bu taktiği önerebilirm.

sanırım yanlış anlattım 1984te bi bilim kurgu ama felsefi bi kitap bir sistem eleştirisi

benim bilim kurgudan kastımsa harry potter serisi tarzı kitaplardı

edit: eleştirileri haklı buluyor ve vakit kaybı söylemimi editliyorum :)

Güzel bir erdem göstergesi, eyvallah.

Risendark
29-07-2013, 23:25
O zmana 2. kitabı bin muhteşem güneşi de okumanızı tavsiye ederim. Uçurtma avcısında 1 kere ağladıysanız bunda 3kere ağlarsınız. 3. bi kitap çıkarsada kholed okusak doya doya :D

yarın müsait olursam bi kitapçıdan alayım mükemmel bi kitaptı uçurtma avcısı inşallah önerdiğinizde ondan daha güzeldir :) Ağlamak istiyorummm :D

PROMINENT
30-07-2013, 00:39
elif şafak falan boşverin elin ingiliz lerini...

lethaldoze
30-07-2013, 01:15
yarın müsait olursam bi kitapçıdan alayım mükemmel bi kitaptı uçurtma avcısı inşallah önerdiğinizde ondan daha güzeldir :) Ağlamak istiyorummm :D
Al, zerre pişman olmazsın mükemmel.

İnglizmi? nasıl. almayalımmı.
(Bilmediğimden soruyorum, )

Shadow_Dancer
30-07-2013, 01:18
Şöyle bi konu mevcut ilgilenen olursa;

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/63893-kitap-tavsiyeleriniz.html

MeMo
30-07-2013, 01:40
İnglizmi? nasıl. almayalımmı.
(Bilmediğimden soruyorum, )

Elif şafak kitaplarını önce ingilizce yazar sonraya türkçeye çevrilir çünkü kendini ingilizce daha iyi ifade edebildiğini söylüyor.

lethaldoze
30-07-2013, 02:30
Şöyle bi konu mevcut ilgilenen olursa;

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/63893-kitap-tavsiyeleriniz.html
Yahu ben bu forumda ne aratsam bulamıyorum artık. Assetto Corsa ile ilgili konuyuda bulamamıştım, yeni konu açtım konu uçmuş diye. Ama konu durduğu gibi ne forum aramasında ne de google aramasında çıkmıyor artık aramalarda bişey. Galiba bi sorun var sitede. Ama bu konuda epey eski kalmış hatta bende yazmışım. Neyse artık 2013 kitap tavsiyeleri olarak burdan da devam edebilirz.

Elif şafak kitaplarını önce ingilizce yazar sonraya türkçeye çevrilir çünkü kendini ingilizce daha iyi ifade edebildiğini söylüyor.

amma da acayipmiş. Çok garipsedim. Ana dili ingilizce o zaman ama yinede iyi yazıyor okunabilir.

badmast3r
30-07-2013, 07:58
İskender Pala - İki Darbe Arasında.

rebelh
30-07-2013, 08:02

babam ve ülkücü arkadaşlarımda bu görüşte :)

ama kişiler kitaoları bağlamıyor bence okumalısınız

okumanız fikirlerine katıldığınız anlamına gelmez ya da o ingilizse sizde ingiliz olmazsınız

imprezaWRC
30-07-2013, 09:49
9 Eylül'de Yılmaz ÖZDİL'in yeni kitabı çıkacakmış.
Yılmaz ÖZDİL - Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet (http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/24419982.asp)

Benden de tavsiye;
Sokak Kedisi Bob adlı kitap olsun.

63owen63
30-07-2013, 09:56
Ben kitap olayında epey seçiciyimdir. Güzel tavsiyeler olmuş ara ara.

Bekir Yıldız - Evlilik şirketi
ve diger bekir yıldız kitaplarını okuyup güneydogu gerçeklerine tanıklık edebilirsiniz,yalan dolan dizilerden uzak bir gerçeklikte.

Bekir yıldız kitapları ciddi sosyolojiktir.

Muharrem C.80
30-07-2013, 09:58
Oktay Sinanoğlu - İlerisi için
Oktay Sinanoğlu - Büyük uyanış
Oktay Sinanoğlu - Hedef Türkiye
Vural Savaş - İltica ve bölücülüğe karşı militan demokrasi
Vural Savaş - Hukuk ile aldatmak

OrhunMelik
30-07-2013, 15:24
Sinan Akyuzden incir kuslari ve ask meclisini tavsiye ederim. Malcolm gladwell outliers

lethaldoze
13-08-2013, 00:49
Harlan Coben-Son Detay yeni çıkmış arkadaşlar. Benim gibi Harlan seven ve tüm kitaplarını takip edip okuyanlara bilgi olsun. Dün aldım Dr mağzasını gezerken görüp.
Daha okumadım ama gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim :) öyle bir yazardır kendisi + olarak buda myron bolitar serisi. (Myron Bolitar yazarın seri şekilde yazdığı kitapların harika kahramanıdır. En keyifli kitaplarıdır. )
Kitap aslında 1999 yılında çıkmıştır fakat türkiyede basılmamıştır. Hatta bu şekilde hala basılmayan 10 kadar kitabı var. Son 1-2 senede ilgiden dolayı galiba tek tek hepsini yayınlamaya başladılar Türkiye'de. Çok kısa sürede çıkan bu 5. kitap oldu.
Toplam 14 kitap oldu ve şahane bir arşiv.

Edit: Şimdi gördüm 6 adet kitabını 45 tl ye veriyorlar. Nomralde en ucuz yerde tek kitap 13 tl falabken bu şekilde 7.5 tl ye geliyor. Kitap okuyup kitaplığında arşiv yapmaya başlamak isteyenler için çok iyi bir fırsat olur. Özellikle yeni başlmak isteyenler.
http://www.hepsiburada.com/liste/harlan-coben-macera-seti-6-kitap/productDetails.aspx?productId=kmartiset028&categoryId=1501717&SKU=KMARTISET028&navq=hr%3d1%26categoryid%3d2147483645%26fh_sort_by %3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dkmartiset028%26 fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalo g01%252ftr_TR%252f%2524s%253dHarlan%255cu0020Coben %253bt%253dyazar%252fcategories%253c%257bcatalog01 _60001501%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_6 0001501_2147483645%257d%26fh_refview%3dsearch

Oktay Sinanoğlu - İlerisi için
Oktay Sinanoğlu - Büyük uyanış
Oktay Sinanoğlu - Hedef Türkiye
Vural Savaş - İltica ve bölücülüğe karşı militan demokrasi
Vural Savaş - Hukuk ile aldatmak

Oktay Sinanoğlu'nu çok kişi önerdi, peki yazısı olayları yada düşüncelerini anlatış biçimi nasıldır. Yani akıcı bir şekilde okunuyormu. Mesela Soner yalçında siyasi yazıyor fakat çok akıcı oluyor hiç zorlanmadan keyfle okunuyor.
Örneğin Ali Kuzu'nun
" MİT Mossad CIA Gladio" ile
"MİT ve Bordo Bereliler El Ele / Safari Operasyonu" nu çok övülünce almıştım ama çok zor okumuştum. Yani bi ordan bi burdan anlatarak bir geçmiş zaman bir spnraki zaman derken çok karışıyor anlamanız çok zorlaşıyor. Bidaha başka kitaplarını almadım. Onun için soruyorum Oktay Sinanoğlunu.

PROMINENT
13-08-2013, 01:02
Tabiki okumak lazım ama fikirline katılmak için değil.ben sadece bilgilendirme amaçlı söyledim.yani ingiliz olmasının...vatandaş olarak değil tabi ingiliz olması :)

Gürhan
13-08-2013, 01:40
Cumhuriyet - Kurtuluş Savaşı zamanlarını anlatan en iyi kitaplardan ikisi yazarı Turgut Özakman Türkün Mucizesi 1-2

lethaldoze
13-08-2013, 01:55
Cumhuriyet - Kurtuluş Savaşı zamanlarını anlatan en iyi kitaplardan ikisi yazarı Turgut Özakman Türkün Mucizesi 1-2

Türkiye üçlemesi olarak her türk evladının okuması gerekir, ayrıca bizim milleti bildiğinden roman tarzında çok akıcı bir üslupla yazmış sıkılmadan okunuyor.
İlk postumda paylaşmıştım önerdiğim kitaplarda.

Tabiki okumak lazım ama fikirline katılmak için değil.ben sadece bilgilendirme amaçlı söyledim.yani ingiliz olmasının...vatandaş olarak değil tabi ingiliz olması :)

Geçen facede paylaşmışlar kocası ve kendisi kimdir falan diye onu gördükten sonra favorimdeki kitaplarını sildim. Onca yazar varzaten istesek okuyup bitiremeyiz yazararı, onada sıra gelmeyiversin.

Gürhan
13-08-2013, 01:57
Türkiye üçlemesi olarak her türk evladının okuması gerekir, ayrıca bizim milleti bildiğinden roman tarzında çok akıcı bir üslupla yazmış sıkılmadan okunuyor.
İlk postumda paylaşmıştım önerdiğim kitaplarda.

Geçen facede paylaşmışlar kocası ve kendisi kimdir falan diye onu gördükten sonra favorimdeki kitaplarını sildim. Onca yazar varzaten istesek okuyup bitiremeyiz yazararı, onada sıra gelmeyiversin.

kusura bakma abi ilk postu okumadım gözlerim hafifden kapanıyo :D buna ek olarak haliçde yaşayan simonlarıda okuyabılırsınız ama anlatımı biraz sıkıcı bi yerden sonr sıkıyo ancak içinde bi çok bilgi var

Kahn23
13-08-2013, 07:54
Uzun zamandır kitap okumuyordum. Dün itibari ile "Steve Jobs"un hayatına başladım. İlgi çekici. Tavsiye ederim. Sinemadaki filmini de görmek lazım okuyorken :)

lethaldoze
13-08-2013, 12:16
kusura bakma abi ilk postu okumadım gözlerim hafifden kapanıyo :D buna ek olarak haliçde yaşayan simonlarıda okuyabılırsınız ama anlatımı biraz sıkıcı bi yerden sonr sıkıyo ancak içinde bi çok bilgi var

Estafurullah ne kusuru.
Aynen çok bilgi var ama onlaır toparlayıp hafızaya almak ve üzerine düşünmek zor oluyor. Anlatım dili çok önemli. Bu tür bilgi birikimi çok olan insanların ciddi yardımlar alarak anılarını yada bilgilerini kitaplaştırması lazım. Mesela Osman Pamukoğlunun Cehennemdere Kanyonu kitabını okudum. Belliki yardım almış yada gerçekten yetenekli. Asker olmasına rağmen bir yazarın ustalığı ile kaleme alınmış. Çok güzel bir anlatımı var, hiç sıkmadığı gibi akıcı ve anlaşılır bir üslubu var.
Haliçte yaşayan simonları okudum ama aklımda kalan tek bişey yok.
Bunun için üsteki postumda

Uzun zamandır kitap okumuyordum. Dün itibari ile "Steve Jobs"un hayatına başladım. İlgi çekici. Tavsiye ederim. Sinemadaki filmini de görmek lazım okuyorken :)
Bence kitabı bitirmeden filme bulaşmayın. Ben çok kitabına hayran kaldığım filmleri zilerken iyiki önce kitabı okumuşum yoksa filmi gören bunun kitabımı çok satmış der.

Faruk'S
13-08-2013, 12:20
arkadaşlar MÖSYÖ yü okuyan var mı ? Nasıldır ?

lethaldoze
18-08-2013, 23:41
Şunada Şibumi'yi okuyorum, buradaki tavsiyeler üzerine almıştım. Bayağı iyi gidiyor, dün başladım ve bugün 200. sayfaardayım.
Bir yerde bi not vardı.
-Yazar çıplak elle öldürme sahnelerini hızlıca detaylı anlatmadan geçiyor.
Bundan önceki kitaplarından birinde, bir müzeden değerli tabloların çalınışını detaylı anlatmış ve kitaptan belli bir süre sonra İtalyadamı ne; aynı yöntemle müzeden tablo çalmışlar :D
Sonra cinsel mevzularıda çok detaya girmemiştir bu kitapta, oradada aynı şekilde denemeye çalışan amatörlerde ciddi yaralanmalara sebep olur diye. :D
Bide dağcılarla ilgili bişeyler yazmış. Tatbik etmeye çalışan profesyonel bir dağcı hayatını kaybetmiş.

Benim burada sormak istediğim, bu müzeden tablo çalma mevzusunun geçtiği kitap hangisidir. Burada okuyan bilen varmıdır. Tabi sansüre uğramamışsa daha sonradan. Eğer sansür yediyse okumanın bir anlamı kalmaz. bipli Behsat Ç. gibi yavan olur :D Yoksa müzeden tablo çalıp kısa yoldan köşe dönme peşinde deilim :D

PROMINENT
19-08-2013, 00:20
küresel fesatçılık ve fetullahcılık ..840 sayfa güzel bir kitap 2 hafta oldu alalı..sizde okuyun.

lethaldoze
19-08-2013, 12:06
küresel fesatçılık ve fetullahcılık ..840 sayfa güzel bir kitap 2 hafta oldu alalı..sizde okuyun.

Anlatımı nasıl peki, sıkıcımı yoksa akıcı ve rahat okunuyormu.

imprezaWRC
19-08-2013, 14:12
Atatürk ile Allah Arasında - Sinan Meydan

Atatürk ile Allah Arasında - Sinan Meydan | 27,99TL - D&R : Kitap (http://www.dr.com.tr/kitap/ataturk-ile-allah-arasinda/sinan-meydan/arastirma-tarih/tarih/ataturk/urunno=0000000296553)

KÖROĞLU
19-08-2013, 16:06
Ahmet Ümit Bab-ı Esrar gerçekten iyiydi şems-i tebrizi ve mevlanayı güzel anlatmışlardı.İskender Palanın da çok seveni olmasına rağmen kitaplarını okuyamıyorum.Babilde ölüm istanbulda aşk ı okumaya çalıştım okuyamadım.Od ve Efsane da çok tavsiye ediliyor ama okuyamıyorum :)

Ahmet Ümit kesinlikle başarılı. Niyeyse ben de İskender Palanına aynı kitabını okuyamadım,

Dan Brown - kayıp sembol ve diğer kitapları

Ahmet Ümit - Beyoğlu Rapsodisi - Sis ve gece

Tuna Kiremitçi - Bu işte bir yanlızlık var

Orhan Pamuk - Benim Adım Kırmızı

Bilal Türker - Umuda Tapanlar

Murat Menteş - Ruhi mücerret (ilginç bi kitap)

Soner Yalçın - Erseverin itirafları ve diğer kitapları

Henning Mankel - Yanlış Yol

aklıma ilk gelenler :)

alihan_27
19-08-2013, 18:55
Şunada Şibumi'yi okuyorum, buradaki tavsiyeler üzerine almıştım. Bayağı iyi gidiyor, dün başladım ve bugün 200. sayfaardayım.
Bir yerde bi not vardı.
-Yazar çıplak elle öldürme sahnelerini hızlıca detaylı anlatmadan geçiyor.
Bundan önceki kitaplarından birinde, bir müzeden değerli tabloların çalınışını detaylı anlatmış ve kitaptan belli bir süre sonra İtalyadamı ne; aynı yöntemle müzeden tablo çalmışlar :D
Sonra cinsel mevzularıda çok detaya girmemiştir bu kitapta, oradada aynı şekilde denemeye çalışan amatörlerde ciddi yaralanmalara sebep olur diye. :D
Bide dağcılarla ilgili bişeyler yazmış. Tatbik etmeye çalışan profesyonel bir dağcı hayatını kaybetmiş.

Benim burada sormak istediğim, bu müzeden tablo çalma mevzusunun geçtiği kitap hangisidir. Burada okuyan bilen varmıdır. Tabi sansüre uğramamışsa daha sonradan. Eğer sansür yediyse okumanın bir anlamı kalmaz. bipli Behsat Ç. gibi yavan olur :D Yoksa müzeden tablo çalıp kısa yoldan köşe dönme peşinde deilim :D

Müze soygunu İnfazcı'da(kitabın orjinal adı Kar Kaplanı sanırım) oluyor(muş), kitapta bahsedilmiyor. Belki kar kaplanı adlı basımda olabilir.
Ama Şibumi sardıysa İnfazcıyıda okumanı tavsiye ederim, bipli behzat ç gibi değil merak etme:). Nicholai Hel kadar olmasada bana göre, yine özel bir kahramanımız bulunuyor.

corrado
19-08-2013, 20:02
kelimelerin gücünü ortaya çıkaran yazarları severim.

ecnebilerden
halid huseyni - khaled hosseini ( kitap okumaktan sıkılanlar bile kitaplarını bir solukta akuyabilir )

amin maalouf

bizimkilerden

murat menteş

ihsan oktay anar favorilerim.

birde benim gibi gezginlerin piri. yazdığı gezi kitaplarında cümlelerle birlikte sizi de o diyarlara götüren özcan yurdalan

lethaldoze
19-08-2013, 20:02
Atatürk ile Allah Arasında - Sinan Meydan

Atatürk ile Allah Arasında - Sinan Meydan | 27,99TL - D&R : Kitap (http://www.dr.com.tr/kitap/ataturk-ile-allah-arasinda/sinan-meydan/arastirma-tarih/tarih/ataturk/urunno=0000000296553)
Sinan Meydan'ı okuyorum, gerçekten bilgili ve gerçekleri tüm açıklığı ile yazıyor. Özellikle K.Mısırlıoğlu-Mustafa Aramağan gibi yalancı yazarları çok güzel rezil ediyor kitaplarında.

Müze soygunu İnfazcı'da(kitabın orjinal adı Kar Kaplanı sanırım) oluyor(muş), kitapta bahsedilmiyor. Belki kar kaplanı adlı basımda olabilir.
Ama Şibumi sardıysa İnfazcıyıda okumanı tavsiye ederim, bipli behzat ç gibi değil merak etme:). Nicholai Hel kadar olmasada bana göre, yine özel bir kahramanımız bulunuyor.

Onada bakalım. Aslında kitabın 350. sayfalarına geldim öyle ağım şahım bir atraksiyon olmamasına rağmen hiç fena değil. Bakalım son 100 sayfada film kopacak herhalde.

PROMINENT
19-08-2013, 21:16
Anlatımı nasıl peki, sıkıcımı yoksa akıcı ve rahat okunuyormu.

akıcı .. ama özellikle yakın tarihe hakim olmanız lazım.

lethaldoze
01-10-2013, 22:49
Uçurtma Avcısı çok çok iyiydi ve 2. kitabı Bin Muhteşem Güneş mükemmeldi. Uzun süredir yeni bir kitap yazsada okusak dediğim yazar 3. kitabını satışta gördüm. Eminimki bu kitabıda harikadır.

Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini | 14,99TL - D&R : Kitap (http://www.dr.com.tr/Kitap/Ve-Daglar-Yankilandi/Khaled-Hosseini/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000549552)

imprezaWRC
08-01-2014, 16:42
Psiko 101 - Paul Kleinman

lethaldoze
08-01-2014, 17:59
Uçurtma Avcısı çok çok iyiydi ve 2. kitabı Bin Muhteşem Güneş mükemmeldi. Uzun süredir yeni bir kitap yazsada okusak dediğim yazar 3. kitabını satışta gördüm. Eminimki bu kitabıda harikadır.

Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini | 14,99TL - D&R : Kitap (http://www.dr.com.tr/Kitap/Ve-Daglar-Yankilandi/Khaled-Hosseini/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000549552)
Hiç önermem, kitabı sanki başka biri yazmış.

Psiko 101 - Paul Kleinman

Kitap gerçekten ilgimi çekti ama çok sıkmasın bizi. Biraz bahsedermisniz içerik hakkında.

Bu arada son okuduğum kitaplar içerisinden önereceklerim.
1- Ahmet Ümit-Beyoğlunun en güzel abisi (herzamanki gibi güzeldi bu kitapta)
2- Aklından Bir Sayı Tut (ilginç başladı ve sürükleyici devam etti. Güzeldi.)
3- N.Hablemitoğlu - Köstebek ***** pensilvanyadaki bedduacının nasıl yapılandığını neler yaptıklarını anlatıyor.
4- Tanrının Doğum Günü : henüz başlarındayım ama çok ilginç bir kitap. İlk başta sanki Dinle alay ediyormuş gibi geliyor ama sonra tam tersi olduğunu anlıyorsunuz. Tabi daha çok başlardayım.

İbrahim33
08-01-2014, 18:11
korku romanı sevenlere stephen kingin bütün romanlarını tavsiye ederim , çoğunu okudum.çok sürükleyici hepsi özellikle azrail koşuyor , kemik torbası , sadist ve hayvan mezarlığı çok hoşuma gitmişti benim.

ona keza yaşar kemal'in romanlarıda çok sürükleyicidir.ondada deniz küstü , ince memed ve kuşlarda gitti favorim.

son okuduğum kitap ise , yılmaz özdilin isim sehir hayvan kitabı.oda ülkemizdeki olayları ve iktidarı esprili bir dille zekice eleştriyor , çok zevkli bir kitap , kendinizi kaptırıyorsunuz , onuda şiddetle tavsiye ederim.

Onamdar
08-01-2014, 19:45
Bilimkurgu sevenlere orson scott dan enderin oyunu serisini tavsiye ederim hugo ve nebula ödülü almış
bi nefeste okudum ilk iki kitabı çok iyi

tool
08-01-2014, 20:22
tavsiye ederim , heleki ismarlama yerli romanlardan bikanlara

http://www.resadonya.com/wp-content/uploads/2013/05/azilkitabi.jpg

imprezaWRC
08-01-2014, 22:49
Hiç önermem, kitabı sanki başka biri yazmış.

Kitap gerçekten ilgimi çekti ama çok sıkmasın bizi. Biraz bahsedermisniz içerik hakkında.

Sıkacağını sanmıyorum, çok detaya inmeden akılda kalması gereken kısımları anlatıyor. Ben beğendim, kendime notlar çıkararak okuyorum.

Oznsrl
08-01-2014, 22:53
kızıl nehirler diye bi kitaba başladım şiddetle tavsiye ederim

http://www.idefix.com/kitap/kizil-nehirler-jean-christophe-grange/tanim.asp?sid=H9BF46KRYN0NBISY8E3D

Equinox
08-01-2014, 23:00
İçşlri bak mülakatına gireceğim uzmn yard. için, son okunan kitabı soruyorlar. Siyasi olaylarla ilgili olmayan, uçuk kaçık konular olmayan kitap önerisine ihtiyacım var. Bi kitaba başladım ama pek ilgimi çekmedi. Ne önerirsiniz?

mmtrıza
16-01-2014, 19:33
Kitap okumayı bende hep istemişimdir ama devamlılığım yoktur ilgimi çekmesi ve devamlı okuyabilmem için hangi kitap ile başlamalıyım

Equinox
16-01-2014, 19:46
Kitap okumayı bende hep istemişimdir ama devamlılığım yoktur ilgimi çekmesi ve devamlı okuyabilmem için hangi kitap ile başlamalıyım

İlginiz neler önce onu bir bulmanız gerek, hangi konulardan hoşlanırsınız mesela?

Benden size tavsiye Dan Brown-Dijital Kale, aşırı sürükleyici bir kitap.Meraktan bir bölüm bir bölüm daha okuyum diye sabahlamıştım ben.

Bu arada geçen sormuştum ama cevap alamadım, bende Amin Maalouf-Semerkant okudum, tarihi bir kitap denebilir. Ömer Hayyam üzerinde durumluş ve İranın geçmişi.Tavsiye ederim.

mmtrıza
16-01-2014, 20:00
Tarihi konuları pek sevmem genel kültür ağırlıklı olabilir.

edemirbas
26-02-2014, 22:08
Bana birşeyler katabilecek türden sürükleyici bir kitap arıyorum. d&r'dan sipariş geçmek üzereyim, 10-15 liralık boş yer kaldı kargo için. Sadece 1 kitapla açığı kapatmak şart değil, birden fazla kitapta olabilir. Bilim-kurgu, polisiye ve ağır olmamak üzere felsefe kitaplarını okumayı severim, bu tarz kitaplardan olabilir. Philip K. Dick gibi bir bakıma geleceği öngörmüş kişilerin kitaplarıda olabilir. Önerilerinizi bekliyorum :)

Bu arada Orson Scott Card'ın Ender serisine başlamayı düşünüyorum, ödüllü bir bilim-kurgu serisi. Bana birşeyler katarmı bilmiyorum, o yüzden alsammı almasammı kararsızım.

Şuan ki sepetim:

Philip K. Dick:
Android ve İnsan
Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi?
Ubik

Aklımda olan kitaplar ve yazarlar:
Franz Kafka
Orson S. Card - Ender serisi
Eduardo Galeano - Aynalar
Dan Brown - Dijital Kale

NOT: Franz Kafka'nın romanları nasıl, ağır bir dillemi yazılmış? (Şu an Bertrand Russell'ın "Sorgulayan Denemeler"ini okuyorum, fakat bir sayfayı 2-3 kere okumam gerekebiliyor. O kadar ağır olmaması önemli benim için)

BuRaK_eFe
27-02-2014, 12:19
Her türlü dizüstü edebiyatı tavsiye ederim

1 P*ç güveysinden hallice
2 Bir apaçi masalı 1 2 3
3 Seni gömmem imkansız
4 Olsa dükkan senin
5 Pucca 1 2 3 4

Parsia
27-02-2014, 13:37

ilgi alanlarınızı keşfetmeniz lazım. örneğin kardeşim, kitap okumayı hiç sevmezdi. Bir gün Godfather (baba) serisinin ilk kitabını aldım, okudum bitirdim al dedim oku. Mırın kırın etti, sonra bir başladı 2 günde bitirdi. İnanılmaz derecede beğendi. (hakikaten de çok güzel romandır)

Tavsiyelerime gelecek olursak, ben daha çok bilim kurgu ve steampunk tarzı severim. Aklıma gelenler:

Yürüyen Kentler (4 kitaplık seri)
Yüzüklerin Efendisi
Hobbit
Taht Oyunları
Büyücüler
Yürüyen Ölüler
Ejderha Dövmeli Kız

aklıma geldikçe editlerim.

imprezaWRC
09-03-2014, 12:24
El-Cevap = Sinan Meydan

Ae86
09-03-2014, 21:19
Bir ekonomik tetikçinin itirafları. 3 kitaptan oluşuyor.

Kısaca bir video kitap içeriklerini özetleyebilir,

JOHN PERKINS BIR EKONOMIK SUIKASTCININ ITIRAFLARI 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=8lttoeJG6XQ)

BuRaK_eFe
09-03-2014, 21:45
Olur öyle :İstiklal akarsu

Atarlı romantik :velveleyeverdim

Dizüstüedebiyat serisinin 26 27 nci kitapları beklendiği gibi gene gayet fazlasıyla eğlenceli ve verilen paranın hakkını veren kitaplar

lethaldoze
09-03-2014, 22:22
Nar Ağacı-Nazan Bekiroğlu
Yeni başladım, çok akıcı ve sürükleyici bir dili var. Çok fazla övüldüğü için aldım, övüldüğü kadar var gibi...

İbrahim33
10-03-2014, 08:09
direniş günleri = Nihat Genç

coastguard
13-03-2014, 00:13
80-90 Trde yaşanan konulara ilgi duyuyorum bu ara

80 sonrası Trde derin devlet, değişen dünya düzeninde terör örgütleri, devletler arası casusluk- savaş dışı faaliyetler, devlet teşkilatı vb üzerine sağlam kitap tavsiyesi olan varsa sevinirim

okuduğumumda vay anam vay neler dönmüş serhat ya desem fena olmaz :)

şimdiden teşekkürler

İbrahim33
13-03-2014, 10:50
80 - 90 lara gerek yok.okumadıysan Hanefi komiserin , ''Haliç'te Yaşayan Simonlar'' ve ''haliç'te yaşayan simonlar dün devlet bugün cemaat '' kitapları var.bırak neler dönmüş serhatı , lal eder adamı o kitap.insan 2 kat daha üzülür tr'de yaşanan oyunlar üzerine.

edemirbas
30-03-2014, 22:35
Kitapları D&R'dan alıp beklemek yerine kitapçıdan aldım (1-2 kitaptan feragat etmem gerekti). Philip K. Dick'in Ubik'ini, William Golding'in Sineklerin Tanrısı'nı ve Dan Brown'un Cehennem'ini kesinlikle tavsiye ederim. Ubik ve Sineklerin tanrısını 4 gün gibi bir sürede bitirdim.

Şimdiki sepetim bunlar, okuyunca görüşlerimi yazarım.

Dan Brown - Dijital Kale
Eduardo Galaeno - Aynalar
Franz Kafka - Dava
Dr. Jekyll and Mr. Hyde Stage 3 (Bunu ingilizce ödevim için aldım, tamamen ingilizce bir basım)

lethaldoze
30-03-2014, 22:39
Bende bu gün bi 10-12 kitap sipariş verdim dr de indirim vardı %70ler 80 ler. 5 tl ye aldım favorılermde 15-20 tl olan kıtaplardan :D iyi oldu yanı varsın 1 haftada gelsın.

edemirbas
30-03-2014, 22:42
Bende bu gün bi 10-12 kitap sipariş verdim dr de indirim vardı %70ler 80 ler. 5 tl ye aldım favorılermde 15-20 tl olan kıtaplardan :D iyi oldu yanı varsın 1 haftada gelsın.

valla benim aldıklarımda maks. yüzde 25 vardı :D

EDIT: yarım saatle indirimi mi kaçırdım yoksa :D

lethaldoze
30-03-2014, 23:04
valla benim aldıklarımda maks. yüzde 25 vardı :D

EDIT: yarım saatle indirimi mi kaçırdım yoksa :D

bilmiyorum ben öğlen saat 13:30 gibi sipariş verdim. zaten indirimi gördüm bide stokla sınırlı gune ozel falan yazıyordu bi anda karar verdim yoksa olesıne bakınmaya gırmıstım :D

Okumayanın hali içler acısı bu memlekette onun için kitap okumak çok önemli. :icon_tup:

ERDO
31-03-2014, 01:58
Kitapları D&R'dan alıp beklemek yerine kitapçıdan aldım (1-2 kitaptan feragat etmem gerekti). Philip K. Dick'in Ubik'ini, William Golding'in Sineklerin Tanrısı'nı ve Dan Brown'un Cehennem'ini kesinlikle tavsiye ederim. Ubik ve Sineklerin tanrısını 4 gün gibi bir sürede bitirdim.

Şimdiki sepetim bunlar, okuyunca görüşlerimi yazarım.

Dan Brown - Dijital Kale
Eduardo Galaeno - Aynalar
Franz Kafka - Dava
Dr. Jekyll and Mr. Hyde Stage 3 (Bunu ingilizce ödevim için aldım, tamamen ingilizce bir basım)
kafka'yı muhakkak ahmet cemal'in çevirisinden okuyun, naçizane tavsiyemdir...

edemirbas
31-03-2014, 12:35
kafka'yı muhakkak ahmet cemal'in çevirisinden okuyun, naçizane tavsiyemdir...

Teşekkür ediyorum, gelecek sefer sipariş verdiğimde buna dikkat ederim :)

edemirbas
24-08-2014, 03:21
Felsefi kitapları en güzel çeviren yayınevi hangisi? "Sokrates'in Savunması"nı ya Niyazi Berkes'in çevirdiği versiyondan ya da "Devlet" ile beraber İş Bankası Kültür Yayınlarından alacağım. Hangi çeviri daha iyi olur?

MehmetCanA.
24-08-2014, 10:38
Felsefi kitapları en güzel çeviren yayınevi hangisi? "Sokrates'in Savunması"nı ya Niyazi Berkes'in çevirdiği versiyondan ya da "Devlet" ile beraber İş Bankası Kültür Yayınlarından alacağım. Hangi çeviri daha iyi olur?

Abi meraba. Kesinlikle İş Bankası Kültür Yayınlarından almanı tavsiye ederim. Ciddi manada başarılı çevirileri.

MehmetCanA.
24-08-2014, 10:41
Boş geçmiş olmayayım,

Dostoyevski-Kumarbaz
Stefan Zweig-Satranç

lethaldoze
24-08-2014, 13:01
Bu yaşta okumaya başlamanız olağanüstü bişey. Tebrik ederim gerçekten. Ben 7-8 yıldır aralıksız kitap okuyorum. 20 li yaşlarda başladım bende. 220-230 kitap oldu aşşağı yukarı. Zamanla farkına vardım ki inanılmaz faydası oluyor. Her konu hakkında muhakkak bir fikriniz söyleyeceğiniz sözünüz oluyor. Kurduğunuz cümleler bile değişiyor. İlk zamanlar ben, bağzen öyle cümleler kuruyordum ki "Ne dedim lan ben" dediğim çok olmuştur. Sakın bırakmayın okumayı.

Bende konuya girmişken tavsiye edeyim aklıma gelenleri.
Simyacı ve Babil büyücüsü önerilmişmiydi, kesinlikle okunmasını öneririm.
Emrah Sebes - Erken kaybedenler. ( Erkek çocuklarının hayatını kendi dillerinden anlattığı küçük hikayelerden oluşan bir kitap. Yalnız dışarda vs okumayın. Ben kendimi tutamadım kahkaha atarak okudum özellikle ilk 20-30 sayfayı. Metroda 1 kişi sigara paketinin üstüne not aldı kitabın ismini. Çok eğleniyordun okurken merak ettim bende alıp okuyacağım dedi. :D )

miNNic
24-08-2014, 14:34
Bu yaşta okumaya başlamanız olağanüstü bişey. Tebrik ederim gerçekten. Ben 7-8 yıldır aralıksız kitap okuyorum. 20 li yaşlarda başladım bende. 220-230 kitap oldu aşşağı yukarı. Zamanla farkına vardım ki inanılmaz faydası oluyor. Her konu hakkında muhakkak bir fikriniz söyleyeceğiniz sözünüz oluyor. Kurduğunuz cümleler bile değişiyor. İlk zamanlar ben, bağzen öyle cümleler kuruyordum ki "Ne dedim lan ben" dediğim çok olmuştur. Sakın bırakmayın okumayı.

Simyacı ve Babil büyücüsü önerilmişmiydi, kesinlikle okunmasını öneririm.
Emrah Sebes - Erken kaybedenler. ( Erkek çocuklarının hayatını kendi dillerinden anlattığı küçük hikayelerden oluşan bir kitap. Yalnız dışarda vs okumayın. Ben kendimi tutamadım kahkaha atarak okudum özellikle ilk 20-30 sayfayı. Metroda 1 kişi sigara paketinin üstüne not aldı kitabın ismini. Çok eğleniyordun okurken merak ettim bende alıp okuyacağım dedi. :D )

yazıyı okur okumaz =) aldım

İbrahim33
24-08-2014, 16:34
Abi o kadar kitap okuyorsun ama , ''bazen'' yerine bağzen yazıyorsun :) :D

edemirbas
24-08-2014, 17:45

Simyacı ve Babil büyücüsü önerilmişmiydi, kesinlikle okunmasını öneririm

Öncelikle teşekkür ederim :)

İkinci olarak:

Simyacı - Paul Coelho
Babil Büyücüsü - Deniz S. Vincente'nin, değil mi?

arfy
24-08-2014, 23:07
Hanefi Avcı - Haliçte yaşayan simonlar.
Yılmaz Özdil - Beraber yürüdük biz bu yıllarda
Yılmaz Özdil - İsim şehir artist

bunlar en son okuduğum kitaplar.Özellikle Beraber yürüdük biz bu yıllardayı tavsiye ederim.İsim şehir artist zaten gazetedeki yazılarından derleme ...

Şimdi ; Soner Yalçın -Kayıp Sicil , Erdoğan'ın Çalınan Dosyası
ve Emel Gökmen - Migrene çözüm var kitaplarını okucam sırayla..

Sebring
24-08-2014, 23:52
O Geri Döndü-Timur Vermes:Hitler 2011 yılında Almanya'da bir parkta uyanıyor.Nefis bir kitap,çok güleceksiniz.
Ruhi Mücerret-Murat Menteş
Emrah Serbes-Deliduman
Tıkanma-Chuck Palahniuk
HHhH-Laurent Binet
Polisiye çok severim.Özellikle yerli polisiye birçoğunu okudum.Ama Ümit Deniz'in sadece bir tek kitabını okuyabildim.Elinde olan,satan,bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

MeMo
25-08-2014, 11:26

Bütün kitaplarda benim nacizane fikrim iş bankası yayınları bir adım önde.

Tavsiyeye vermeye gelince ben bu aralar distopya tarzı romanlara sardım sizede tavsiye ederim;

1) George Orwell - 1984
2) Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünya

Eleştiri tadındada kesinlikle okumanız gereken George Orwell - Hayvan Çiftliği

lethaldoze
25-08-2014, 17:46
Öncelikle teşekkür ederim :)

İkinci olarak:

Simyacı - Paul Coelho
Babil Büyücüsü - Deniz S. Vincente'nin, değil mi?
Aynen doğrudur.

Abi o kadar kitap okuyorsun ama , ''bazen'' yerine bağzen yazıyorsun :) :D
Birde ben okuduğum gibi yazıyorum da. Kitap, senaryo, ıvır zıvır :D Yapacak bir şey yok, alışmış kudurmuştan beter.

Hanefi Avcı - Haliçte yaşayan simonlar.
Yılmaz Özdil - Beraber yürüdük biz bu yıllarda
Yılmaz Özdil - İsim şehir artist

bunlar en son okuduğum kitaplar.Özellikle Beraber yürüdük biz bu yıllardayı tavsiye ederim.İsim şehir artist zaten gazetedeki yazılarından derleme ...

Şimdi ; Soner Yalçın -Kayıp Sicil , Erdoğan'ın Çalınan Dosyası
ve Emel Gökmen - Migrene çözüm var kitaplarını okucam sırayla..
Kayıp sicil güzeldi, her zaman ki Soner Yalçın klasiği. Çok akıllı adam. Gördüğüm elinden geldiğince tarafsız. Bir tek şu Doğu Perinçek'le tanışıklığı...

O Geri Döndü-Timur Vermes:Hitler 2011 yılında Almanya'da bir parkta uyanıyor.Nefis bir kitap,çok güleceksiniz.
Ruhi Mücerret-Murat Menteş
Emrah Serbes-Deliduman
Tıkanma-Chuck Palahniuk
HHhH-Laurent Binet
Polisiye çok severim.Özellikle yerli polisiye birçoğunu okudum.Ama Ümit Deniz'in sadece bir tek kitabını okuyabildim.Elinde olan,satan,bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Emrah Serbes'i ekledim hemen :)

MehmetCanA.
26-08-2014, 02:14
@lethaldoze abi öncelikle teşekkür ediyorum, okuma ateşinin sönmemesi dileğiyle.

Bu arada az önce Dostoyevski'den Beyaz Geceler'i bitirdim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Yüreğinin sızlamasını arzulayan varsa kesinlikle okumasını tavsiye ederim.

MehmetCanA.
26-08-2014, 23:29
Reklama girmez diye sanıyorum, bugün Carrefour'da Dünya Klasikleri'ni satıyorlardı tanesi 5 lira gibi komik bi rakama. 4-5 tane aldım, İskele Yayınları'na ait. Aradığı olan varsa kaçırmasın.

lethaldoze
27-08-2014, 19:46
İnşallah kitaptan soğumazsınız.
Her kitabı okuyorum, siyasi - roman - bilim kurgu - kişisel gelişim vs vs. Tamam sıkıcı olanları da oluyor ama bir şekilde bitiriyorum fazla abartmadan. Ama ne zaman dünya klasiği okuyayım dedim az daha kitaba tövbe ediyordum. Belki de bu kadar az kitap okuyan bir toplum olmamızın sebebi, okul yıllarında dünya klasıklerını ıtelemelerinden kaynaklanıyormuş dedim kendi kendime. Ya ben çok yeteneksizim yada klasikler hakıkaten işgence. Ben kitap okumaya tövbe etmeden klasiklere tövbe ettim.
Başka şehrin hikayesi - Suç ve ceza okudum. Bin dereden su getirdim bitirene kadar. Ne sürükleyici akıcı merak ettirici bir tarafı var ne de farklı bir yanı var . Öyle edebi bir şeyside görmedim. Ya da anlayamadığımdan çok kızdım saçmalıyorum. :D
Bunları klasik yapan nedir acaba?

Onamdar
27-08-2014, 20:16
Her kitabı okuyorum, siyasi - roman - bilim kurgu - kişisel gelişim vs vs. Tamam sıkıcı olanları da oluyor ama bir şekilde bitiriyorum fazla abartmadan. Ama ne zaman dünya klasiği okuyayım dedim az daha kitaba tövbe ediyordum. Belki de bu kadar az kitap okuyan bir toplum olmamızın sebebi, okul yıllarında dünya klasıklerını ıtelemelerinden kaynaklanıyormuş dedim kendi kendime. Ya ben çok yeteneksizim yada klasikler hakıkaten işgence. Ben kitap okumaya tövbe etmeden klasiklere tövbe ettim.
Başka şehrin hikayesi - Suç ve ceza okudum. Bin dereden su getirdim bitirene kadar. Ne sürükleyici akıcı merak ettirici bir tarafı var ne de farklı bir yanı var . Öyle edebi bir şeyside görmedim. Ya da anlayamadığımdan çok kızdım saçmalıyorum. :D

Kimi kitabı edebi değeri için o uzun uzun tasvirler söz sanatları için okur kimiside sürükleyici, elinden bırakmadan okuyabileceği hikayesi için okur. Bende çok kitap okurum ama edebi kitaplar bayıyor gitmiyo :)
Daha ziyade bilim kurgu fantastik korku gerilim tarzı tercih ediyorum. Stephen king in çoğu kitabını okumuşumdur bilim kurgu kült kitaplarında herhalde bi çoğunu okmuşumdur. Bu tarz kitaplar daha çok çekiyor beni

MehmetCanA.
27-08-2014, 20:45

Abi yazarına göre değişiyor. Mesela hayatta Tolstoy okumam. Ama Dostoyevski'yi çok severim. Suç ve Ceza konusunda haklısın, sıkıcı ama diğerleri öyle değil.

Mesela Kumarbaz'ı ve Beyaz Geceler'i okumanı kesinlikle tavsiye ederim abi.

Bana da mesela Bestseller olanları, ya da güncel olanları okumak sıkıcı geliyor. Klasikleri bu yüzden seviyorum. 200 senedir var olan kitaplar, ve biliyoruz ki silinmeyecekler. Şu zamanın popüler yazarlarından hangisi 200 sene sonra hatırlanıcak? Benim klasiklere sevdam bu yüzden sanırım.

MehmetCanA.
27-08-2014, 20:49
Editleyemedim, şöyle betimliyeyim.

Klasikler bol silindirli, yüksek hacimli 90 model Mercedes, popülerler 2014 model düşük hacimli dizel gibi.

En azından benim için öyleler :)

mertypeR
27-08-2014, 21:45
Çocukluğumdan beri çizgi roman okumayı severim kitap önerebilecek arkadaşlar varsa sevinirim

lethaldoze
28-08-2014, 11:50
Abi yazarına göre değişiyor. Mesela hayatta Tolstoy okumam. Ama Dostoyevski'yi çok severim. Suç ve Ceza konusunda haklısın, sıkıcı ama diğerleri öyle değil.

Mesela Kumarbaz'ı ve Beyaz Geceler'i okumanı kesinlikle tavsiye ederim abi.

Bana da mesela Bestseller olanları, ya da güncel olanları okumak sıkıcı geliyor. Klasikleri bu yüzden seviyorum. 200 senedir var olan kitaplar, ve biliyoruz ki silinmeyecekler. Şu zamanın popüler yazarlarından hangisi 200 sene sonra hatırlanıcak? Benim klasiklere sevdam bu yüzden sanırım.

Kardeşim eminmisin bak kitaba tövbe etmim sonra :D yoksa tavsiyen karıncalandırmıyo değil. Biraz bahsedersen alıp okuyayım. İllaki değerleri vardır diye düşünüyorum.

edemirbas
28-08-2014, 15:19

Edebiyat öğretmenim Suç ve Ceza'yı okumamı tavsiye etmişti. Yalnız tek kitap olanları aşırı şekilde kırpılmış olduğu için onlardan uzak durmamı tavsiye etmişti. Bende teyzemin kitaplığında 1996 basımlı Öteki yayınevine ait 2 ciltlik kitabı okumaya başladım. Hayatımda bu kadar saran ama bu kadar da canımdan bezdiren bir kitap okumadım :D 2 cilt, her cilt 650 sayfa işkence oldu bana. Okul zamanı ilk 2 ders uyuyup kalan 5 ders + öğle yemeğinin yarısında kitap okuyan birisi olarak uzunluğundan dolayı sıkıldığım için 2 hafta kadar bir zamanımı aldı okumak. İlk cilti bitirip başka bir kitaba bile başladım hatta :D

LnchCntrl
28-08-2014, 15:24
Bin Muhteşem Güneş - Khaled Hosseini
Çocukluğum - Maksim Gorki
Ayşe Kulin - Veda
Üç Kağıtçı - Orhan Kemal
Koku - Yazarını hatırlayamadım

Benim favorilerim bunlar, pek kitap okumayı sevmem ama nası olduysa dünya kadar kitap okumuşum.. :)

MeMo
28-08-2014, 15:56

Yanlış anlamayın ama yıllardır klasik okurum ama başka şehrin hikayesi diye bir klasik hatırlamıyorum google amcayada sordum oda bilmiyor eğer Charles Dickens'ın iki şehrin hikayesinden bahsediyorsanız o başka :) Öte yandan eğer iki şehrin hikayesine ile suç ve cezaya "edebi bir şeyside" görmedim derseniz ayıp ederseniz, ayıp etmenin ötesinde benim gibi ingiliz dili ve edebiyatı okuyup rus edebiyatına aşık insanların tepkisini çekersiniz... İki şehrin hikayesi hakkında sadece sınavda 6 sayfa yazı yazdım ki sınav harici yazılarımdan bahsetmiyorum bile çünkü dünya üzerinde fransız ihtilalini iki şehrin hikayesinden daha iyi anlatan bir kitap yok. Suç ve cezaya gelirsek bu konuda yorum bile yapmak istemiyorum çünkü o bir başyapıt ve analiz konusunda bu kitabın üstüne yoktur bence ve dünya bunu kabul etmiştir. Evet ağırdır öyle 3.sınıf romanlar gibi akıcı değildir çünkü birşey anlatmaya çalışırlar ve bir gayeleri vardır (bana akıcı geliyor bütün klasikler onuda belirteyim). Aslında demek istediğimz tamam beğenmeyebilirsiniz ama "edebi bir şeyside görmedim" demeyin lütfen. Amacım sizi eleştirmek felan değil yanlış anlamayın sadece postunuz biraz beni üzdü ve biraz konuya değinmek istedim.

MehmetCanA.
28-08-2014, 18:58
Kardeşim eminmisin bak kitaba tövbe etmim sonra :D yoksa tavsiyen karıncalandırmıyo değil. Biraz bahsedersen alıp okuyayım. İllaki değerleri vardır diye düşünüyorum.

Hahah yok abi etmessin tövbe falan. Beyaz Geceler zaten 100 sayfa civarı. Alıp oku, beğenmezsen, eğer ki yine tövbelik konuma gelirsen Kumarbaz'ı okumazsın.

Ama böyle bişey olucağını hiç sanmıyorum. :)

PROMINENT
28-08-2014, 21:07
Baykuş imparatorluğu olan varsa elinde satın alabilirm.

lethaldoze
28-08-2014, 23:30
Yanlış anlamayın ama yıllardır klasik okurum ama başka şehrin hikayesi diye bir klasik hatırlamıyorum google amcayada sordum oda bilmiyor eğer Charles Dickens'ın iki şehrin hikayesinden bahsediyorsanız o başka :) Öte yandan eğer iki şehrin hikayesine ile suç ve cezaya "edebi bir şeyside" görmedim derseniz ayıp ederseniz, ayıp etmenin ötesinde benim gibi ingiliz dili ve edebiyatı okuyup rus edebiyatına aşık insanların tepkisini çekersiniz... İki şehrin hikayesi hakkında sadece sınavda 6 sayfa yazı yazdım ki sınav harici yazılarımdan bahsetmiyorum bile çünkü dünya üzerinde fransız ihtilalini iki şehrin hikayesinden daha iyi anlatan bir kitap yok. Suç ve cezaya gelirsek bu konuda yorum bile yapmak istemiyorum çünkü o bir başyapıt ve analiz konusunda bu kitabın üstüne yoktur bence ve dünya bunu kabul etmiştir. Evet ağırdır öyle 3.sınıf romanlar gibi akıcı değildir çünkü birşey anlatmaya çalışırlar ve bir gayeleri vardır (bana akıcı geliyor bütün klasikler onuda belirteyim). Aslında demek istediğimz tamam beğenmeyebilirsiniz ama "edebi bir şeyside görmedim" demeyin lütfen. Amacım sizi eleştirmek felan değil yanlış anlamayın sadece postunuz biraz beni üzdü ve biraz konuya değinmek istedim.
İlk paragrafı okur okumaz farkettim yanlış yazdığımı. Başka şehrin hikayesi nerden çıktı anlamadım. İki şehrin hikayesi doğrudur. :)
Aslında tepki bekliyordum yazdıktan sonra. Sonuçta dediğiniz gibi dünyaca kabul edilmiş. Ama belirttiğim gibi ben anlamadım tam olarak ya da bana hitap etmedi.
Edebi bi şeysi derkende çok düşündüm aklıma kelime gelmedi kafamdakini anlatmak için. Hani edebiyat başyapıtı olarak geçiyorlarya, "edebiyat başyapıtıda görmedim" demek saçma bir cümle olacağını düşündüğümden her türk milletinin evladı gibi bir şeyin tanımını yapamadığında "şey" demesi tabirini kullandım :)
Açıkcası bana ne akıcı sürükleyici bir hikaye gibi geldi nede ders çıkarılacak bir konu bulabildim Suç ve ceza da. Yaşlı bir kadını öldürüsen ve ilk cinayetinse psikolojinin bozulması ve bunun fiziksel olarakta vücudu çökertmesi normal geldi.
Tekrar söylüyorum tamamen benim ufkumun dar olmasından olabilir.
Sıkıntı yok eleştiriye her daim açık olmuşumdur ki kırıcı bir lafınızda yok zaten :)

Hahah yok abi etmessin tövbe falan. Beyaz Geceler zaten 100 sayfa civarı. Alıp oku, beğenmezsen, eğer ki yine tövbelik konuma gelirsen Kumarbaz'ı okumazsın.

Ama böyle bişey olucağını hiç sanmıyorum. :)

Tamamdır ekledim :)

MeMo
29-08-2014, 12:28
İlk paragrafı okur okumaz farkettim yanlış yazdığımı. Başka şehrin hikayesi nerden çıktı anlamadım. İki şehrin hikayesi doğrudur. :)
Aslında tepki bekliyordum yazdıktan sonra. Sonuçta dediğiniz gibi dünyaca kabul edilmiş. Ama belirttiğim gibi ben anlamadım tam olarak ya da bana hitap etmedi.
Edebi bi şeysi derkende çok düşündüm aklıma kelime gelmedi kafamdakini anlatmak için. Hani edebiyat başyapıtı olarak geçiyorlarya, "edebiyat başyapıtıda görmedim" demek saçma bir cümle olacağını düşündüğümden her türk milletinin evladı gibi bir şeyin tanımını yapamadığında "şey" demesi tabirini kullandım :)
Açıkcası bana ne akıcı sürükleyici bir hikaye gibi geldi nede ders çıkarılacak bir konu bulabildim Suç ve ceza da. Yaşlı bir kadını öldürüsen ve ilk cinayetinse psikolojinin bozulması ve bunun fiziksel olarakta vücudu çökertmesi normal geldi.
Tekrar söylüyorum tamamen benim ufkumun dar olmasından olabilir.
Sıkıntı yok eleştiriye her daim açık olmuşumdur ki kırıcı bir lafınızda yok zaten :)

Size vadideki zambak ile gazap üzümlerini öneririm kesin intihar edersiniz o kadar gitmiyor kitaplar :) ya bu klasikler başta zor olabiliyor ama sebat ederde okumaya devam ederde tadını alırsanız bırakamazsınız. Bir diğer önerim kitaba başlamadan önce ne anlattığı hakkında spoiler içermeyen yazılar okursanız size biraz yardımı dokunur. Ayrıca klasik yada kült olupta fantastik olan romanlarda var onları öneririrm. Mesela H.G. Wells'in The Time Machine kitabı ilk zaman makinesi kavramının kullanıldığı kült kitaplardandır ve tarz olarak bilinen klasiklerden biraz farklıdır ki bu tür örnekleri çoğaltmak mümkün.

MehmetCanA.
31-08-2014, 00:24
Okumaya devam, Albert Camus'dan Düşüş'ü bitirdim. Değişik, garip bi kitap. Bazen sıkıcı, ama güzel tespitler var. Kendimde olan çok şeyi farkettim. Dikkatli ve sakin bi kafayla okumak gerek, tavsiye ederim.

MehmetCanA.
05-09-2014, 12:59
Franz Kafka'dan Babaya Mektup'u okudum. Nedense Kafka'ya olan sempatim bir anda azaldı. Ama eğer Kafka'nın kitapları okunacaksa ilk bu kitaptan başlanmasını, Kafka'nın ruh halini ve kişiliğini anlayıp sonra diğer kitaplarının okunmasını tavsiye ederim.

MehmetCanA.
08-09-2014, 07:18
Stefan Zweig'den Bir Kadının 24 Saati ve Bir Yüreğin Ölümü'nü okudum. İkisi tek kitapta, iki ayrı uzun hikaye şeklinde. İki hikayeninde ayrı zamanlarda okunmasını tavsiye ederim.

edemirbas
15-09-2014, 21:24
1964 yılında basılan Bedia Tuncer tarafından derlenen "İnilti" adlı kitabı arıyorum. 1961-1964 yılların arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yatan hastaların yaxdığı şiirlerden oluşan 131 sayfalık bir kitap. Nadirkitap adlı bir site aracılığıyla İzmir'de bir kitabevinde bulunduğunu öğrendim, fakat 1000 TL fiyat yazıyor. Satıcıya mesaj attım dönmesini bekliyorum. İstanbul'da nerelere bakmam gerekir, hangi sahaflarda bulabilirim, ya da elinde olan varmı? Çok teşekkürler

MehmetCanA.
26-10-2014, 16:34
En son 8 Eylül'de yazmışım, baya zaman olmuş. Bi güncel çekeyim artık.

Albert Camus-Sürgün ve Krallık;

İçerisinde 6 farklı hikaye var. Okunması gerekir, keyifli ve akıcı bi kitap. Camus'un değişik tutumları bu kitapta yine gösteriyor kendini.

Dostoyevski-Yeraltından Notlar;

Çok bişey söylemeye gerek yok, Dostoyevski işte. Okunmadıysanız kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Goethe-Genç Werther'ın Acıları;

Değişik adamın garip aşkı, okunması gerekenlerden yine.

Albert Camus-Mutlu Ölüm;

Zaman zaman anlaması zorlaşsa da çeviriden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yine de okunulabilir.

Thomas Mann-Aldanan Kadın;

Okuduğum ilk Thomas Mann kitabı oldu. Ama son olmayacağı kesin, yazarın dili akıcı, betimlemeler sahneleri zihninizde ustalıkla çiziyor.

Gabriel Garcia Marquez-Benim Hüzünlü ******larım;

Zamanın durumunu anlatan, yaşlılığı tanımlayan kitap. Okunması gerekiyor.

MehmetCanA.
26-10-2014, 16:37
Buna ek olarak ufak bi sorunum var. Sigmund Freud'un Alter Yayınları'ndan 3 kitabını aldım. Bi tanesini okudum fakat çeviri hataları, anlatım bozuklukları ve Türkçe'yi katletmesi beni çileden çıkarttı, 90 sayfalık kitabı sıkıla sıkıla 4 günde anca bitirebildim.

Sigmund Freud'un eserlerini alabiliceğim, çevirisi düzgün ve uygun fiyatlı hangi yayınevini tavsiye edersiniz?

imprezaWRC
07-01-2015, 15:15
Cumhuriyet Tarihi Yalanları 1.kitap-Sinan Meydan

Kitap çok fazla bilgi içeriyor, not çıkarmak yerine önemli sayfalara işaret koyuyorum.

lethaldoze
07-01-2015, 23:48
Cumhuriyet Tarihi Yalanları 1.kitap-Sinan Meydan

Kitap çok fazla bilgi içeriyor, not çıkarmak yerine önemli sayfalara işaret koyuyorum.

Bende okudum, ciddi bilgiler var evet. Yalnız gelde bunları anlat işte...

Karakuş
08-01-2015, 03:38
'Diplomasi - Henry Kissinger." Pek yeni bir kitap değil ama yakın tarih ve devletler arası strateji tekniklerini sevenler için biçilmiş kaftan.

lethaldoze
08-01-2015, 09:49
'Diplomasi - Henry Kissinger." Pek yeni bir kitap değil ama yakın tarih ve devletler arası strateji tekniklerini sevenler için biçilmiş kaftan.

Böyle tavsiyeleri seviyorum :)
Bakıyorum hemen.

Burak Mehmet
08-01-2015, 10:50
çok okurum.. ama tek düze okurum.benim için bir kayıp olduğunu bilsem de vazgeçemediğim bir alışkanlığım bu.Ben sürekli Bilimkurgu,gotik,fantastik şeyler okuyorum okurken hayal kurmak çok hoşuma gidiyor.

güncel kitaplar içinde Sarah Lotz- ÜÇ.. kesinlikle okunulası bir kitap. Tavsiye ederim.

Cankaraca
19-01-2015, 13:16
Kamu ile ilgili bir kitap söyleniyordu , kamuda çalışanların okuması gerek vs diye. Adını bilen söyleyebilir mi ?

lethaldoze
12-07-2015, 11:32
Hortlatalım..
Varmı yeni tavsiyeler.
Ben bu ara İzzet Şerif İzgören'in kitaplarını okuyorum tavsiye ederim. Küçük küçük hikayeler şeklinde anlatıyor.

Gko
12-07-2015, 11:50
fi-çi-pi bunları okuyun derim kesinlikle

Onamdar
13-07-2015, 07:54
George Orwell
1984 ve Hayvan çiftliği

İkisinide bi solukta bitirmek istiyeceksiniz.
Can yayınlarından alın alıcaksanız

220T
13-07-2015, 14:50
Sinan Meydan'ın yazdığı "Vaiz"i okuyorum.Tavsiye ederim.

AyrtonSenna
13-07-2015, 14:53
Benim en sevdiğim yazar Khaled Hosseini'dir.Şu an okudupum kitabı tavsiye ederim çok güzel:icon_tup:
http://yazarokur.com/rsm/kitap/_ko/ve-daglar-yankilandi.jpg
Bu bittikten sonra diğer seriyi okuyacam :icon_tup:
http://1000kitap.com//resimler/kitaplar/Ucurtma-Avcisi_119_1384975022.jpg

emi-R
13-07-2015, 15:41
Alfa romeo her zaman tutkuyla kitabını tavsiye ederim alfacılar kaçırmasın :icon_tup:

lethaldoze
13-07-2015, 19:41
George Orwell
1984 ve Hayvan çiftliği

İkisinide bi solukta bitirmek istiyeceksiniz.
Can yayınlarından alın alıcaksanız
1984 ü aldım bugun yarın okurum.

Benim en sevdiğim yazar Khaled Hosseini'dir.Şu an okudupum kitabı tavsiye ederim çok güzel:icon_tup:
http://yazarokur.com/rsm/kitap/_ko/ve-daglar-yankilandi.jpg
Bu bittikten sonra diğer seriyi okuyacam :icon_tup:
http://1000kitap.com//resimler/kitaplar/Ucurtma-Avcisi_119_1384975022.jpg
Ve dağlar yankılandı en kötüs romanıydı bence.
İlki uçurtma avcısı harikaydı. Sonra Bin muhteşem güneş inanılmazdı.

Zülfü Livaneli- Konstantiniye otelini bitirdim hiç beğenmedim.
Şuan Trende ki kıza başladım. Bakalım nasıl.

temmuz06
13-07-2015, 19:59
keith ablow psikopat.

idda ediyorum en iyi gerilimlerden biri.

http://i.hizliresim.com/Xo70A7.jpg (http://hizliresim.com/Xo70A7)

Mpower94
13-07-2015, 22:53
Aytunç Altındal - Gül ve Haç Kardeşliği

imprezaWRC
13-07-2015, 23:07
Hortlatalım..
Varmı yeni tavsiyeler.
Ben bu ara İzzet Şerif İzgören'in kitaplarını okuyorum tavsiye ederim. Küçük küçük hikayeler şeklinde anlatıyor.

Akl-ı Kemal 5 cilt - Sinan Meydan
Atatürk'ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh-Sinan Meydan
Zamanın Ötesindeki Deha Tesla- Margaret Cheney
Aptalı Tanımak-Celal Şengör
Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz- Sandra Aamodt
Incognito Beynin Gizli Hayatı - David Eagleman
Kayıp Sicil- Soner Yalçın

Yeni siparişler verene kadar son 2 ayda vakit ayırıp okuduklarım bunlar.

Onamdar
14-07-2015, 09:09
1984 ü aldım bugun yarın okurum.

Ve dağlar yankılandı en kötüs romanıydı bence.
İlki uçurtma avcısı harikaydı. Sonra Bin muhteşem güneş inanılmazdı.

Zülfü Livaneli- Konstantiniye otelini bitirdim hiç beğenmedim.
Şuan Trende ki kıza başladım. Bakalım nasıl.

1984 ten sonra kafka dan dönüşüm öneririm :D

lethaldoze
14-07-2015, 20:02
1984 ten sonra kafka dan dönüşüm öneririm :D

bakayım ona da.

imprezaWRC
11-11-2015, 10:09
Son okuduğum kitaplar
- 4000 Yıllık Tarihi Aldatmacalar - Gerald Messadie
- Zaman Haritası - Felix J.Palma (roman)
- Şarık Tara Anlatıyor (Enka'nın kurucusunun kendi yazdığı biyografisi)
- Bir Ekonomik Tetikçini İtirafları -1 - John Perkins (Amerikan'nın Yediği Haltları anlatan kitap.)

bilaloztkr
11-11-2015, 12:40
atilla tanrının kırbacı-wıllıam dıetrıch
(necmettin erbakan)mukaddes kavgam-tuncer günay
beyaz ölüm-clıve cussler

bilaloztkr
11-11-2015, 12:41
iskelet sahili-clıve cussler

volume81
11-11-2015, 13:02
Dan Brown tüm kitapları

yeni başlayanlar için özellikle Deception point/ihanet noktası ;)

F.KARACA
11-11-2015, 13:11
Dan Brown'un kesinlikle tüm kitapları okunmalı
Tutunamayanlara başlıcam en yakın zamanda

imprezaWRC
26-11-2015, 11:08
- Bir Ekonomoik Tetikçi'nin İtirafları 2 (Şirketokrasi)
- Bir Ekonomik Tetikçi'nin İtirafları 3 (Büyük Resim) Özellikle bu kitapta altını çizmediğim, ucunu kıvırıp not almadığım sayfası kalmadı gibi. Hele sayfa 90 ile 130 arası aga ben tahmin ediyordum böyle olduğunu vay... dedirten cinsten bilgiler içeriyor. Kitabı yeni bitirdim, kafamdaki az aydınlanmış ve ispat bekleyen bölümlerde bir güzel aydınlandı hatta led ampul taktım, ve sönmesin diye de anahtarı da açık hale getirdim.

Okuyun, okutturun, hiçbirşey gördüğünüz gibi değil.

Emrecan-R
26-11-2015, 11:53
Genc arkadaslara onerim mutant kral vizyonum cok degisti bu kitaptan sonra

YavuzNaz
26-11-2015, 15:27
Büyük İslam İlmihali - Ömer Nasuhi Bilmen

imprezaWRC
14-02-2017, 11:52
Yılmaz Özdil-Adam
Yılmaz Özdil-Kadın
Soner Yalçın - Galat-ı Meşhur

KingoftheWest
14-02-2017, 12:17
Hakan Günday - DAHA

Grimlord
14-02-2017, 12:17
Alex De Souza'nın biyografisini kesinlikle okuyun derim, bir Fenerbahçeli olarak Aziz Yıldırım'dan bir kez daha nefret ettim..

Seyfettin777
14-02-2017, 12:22
Gabriel Garcia Marquez/Labirentindeki General
Sun Tzu/Savaş Sanatı

İlk kitap Güney Amerka tarihi hakkında.Bir generalin özgürlük için mücadele vermesinden bahsediliyor kitabı okuyunca bir çok anlam çıkartabilirsiniz, ben özellikle bazı bölümlerde Atatürk'ü düşünmeden edemedim bire bir kesiştiği noktalar var.

İkinci kitap ise yüzlerce yıl önce yazılmış, bugün bütün orduların doktrin bazında kaynak olarak kullandığı bir eser.Bu kitabın hayatın belli periyotlarında tekrar okunması gerektiğine inanıyorum, çünkü o anki koşullar, kişinin yaşı ve benzeri birçok kriter kitaptan çıkartacağınız anlamları bin bir farklı şekilde çoğaltabilir.Ayrıca yazılan şeyler bir savaş meydanından herhangi bir çalışma ortamında, plazada kısacası her yerde geçerliliği olan şeyler.

Bunun dışında vakit geçirmek isteyenler için de Mario Puzo/Baba kitabını tavsiye ederim zevklidir.:D
Film güzeldi ama kitap da filmi kadar iyi emin olun.

oztk24
25-02-2018, 20:49
tarih-siyaset alanında kitap önerisi olan var mı?

tool
04-07-2018, 08:10
tarih-siyaset alanında kitap önerisi olan var mı?

Pandora - Kok Tengri'nin Cocukları - Ahmet Taşağıl - Kitap - ISBN 9786055261658 (https://www.pandora.com.tr/kitap/kok-tengrinin-cocuklari/298832)

imprezaWRC
21-09-2018, 14:04
Rothschild Hanedanlığı - Dr. John Coleman

sekizsilindir
21-09-2018, 20:44
1) Avrupa Tarihi - Önder Kaya
2) İstanbullu Bulgarlar ve Eski İstanbul - Georgi Kostandov
3) Taşa Kazınan Tarih - prof.Erhan Aydın
4) Karikatürlerle Sultan II. Abdülhamid - Necmettin Alkan
5) Türkokratia - Esra Özsüer

https://i.hizliresim.com/vPBVa4.jpg (https://hizliresim.com/vPBVa4)

fthdrn
22-09-2018, 13:14
Bay Pipo - Doğan Yurdakul, Soner Yalçın (https://www.idefix.com/Kitap/Bay-Pipo-Clz/Arastirma-Tarih/Politikaarastirma/Turkiye-Politika/urunno=0000000700459?gclid=CjwKCAjw0JfdBRACEiwAiDT ALq-QE_jW8mb3psrrNmYP8kGHDNuGBNh-UZELfoecvZLsRZPFTWYqchoCxeAQAvD_BwE)

Türklerin Tarihi - İlber Oltaylı (https://www.idefix.com/Kitap/Turklerin-Tarihi/Arastirma-Tarih/Tarih/Turk-Tarihi/urunno=0000000637328)

Shirb13
25-09-2018, 07:51
İskender Pala - Abum Rabum'u öneriyorum ancak, öğrenilmesi gereken bazı bilgiler içieriyor (çok açık Dan Brown tarzı birşeyler ortaya çıkarmak istemiş.) ancak şöyle bir durum var kitabın yarısından çoğu gelişme olarak geçiyor ve son 3 bölümde her şey daha anlamadan çözülüveriyor, diyeceğim o ki sonunu getirememiş, yada kitap çok uzamasın diye birden sonuca bağlamış.

Doğan Cüceloğlu - Savaşçı (1. Baskı) kesinlikle okunmalı. Amerika da öğretim üyesi olarak çalıştığı zamanlarda ele aldığı kitapta amerikalı yazarlardan etkilendiği çok açık ama diğer yerli kişisel gelişimcilerle karşılaştırıldığında sohbet havasında geçen kitap adeta bir roman gibi sizi içine çekiyor, sıkılmadan okuyorsunuz. Benim şahsi düşüncem diğerleri ders kitabı gibi.

dgoo
25-09-2018, 07:58
Vedat Yenerer - Bir Avuç Millet: Çeçenler
Savaş dönemi Çeçenistan'a giderek Şamil Basayev ve Aslan Mashadov ile bizzat görüşerek derlediği bir kitap.

lethaldoze
26-09-2018, 13:04
Güzel öneriler ve güzel açıklamalar. Teşekkürler

fthdrn
28-09-2018, 22:11
Başucu kitabım ;
Ruh Adam - Hüseyin Nihal Atsız (https://www.idefix.com/Kitap/Ruh-Adam/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0000000413442?gclid=CjwKCAjworfdBRA7EiwAKX9 HeK84curk5xZk2iHZJ7gbITJLXCAJbNPAvaFVeqL0eGJ8PELOh UK1vhoCkBQQAvD_BwE)

oztk24
28-09-2018, 22:24
Muhsin Yazıcıoğlu suikastı----selman Kayabaşı-orhun Ertuğrul Bozok

Ramazan Kurtoğlu----Tanrı İmparatorluğu Ve Türkiye

bahaceliks
11-10-2018, 11:48
Alacakaranlık serisini ve açlık oyunları serisini okuyabilirsiniz. Ben iki seriyi de bitirdim.

imprezaWRC
11-10-2018, 16:28
MAstermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek - Maria Konnikova (Anna Kornikova yazmış gibi okunabilir :D :D )

Mert-
08-01-2019, 10:49
upppp
var mı güncel tavsiyeler?

M U R A T
08-01-2019, 10:54
Joseph Murphy Bilinçaltının Gücü

AliGizda
18-02-2020, 09:41
Up. Konu güncel kalsın.

Tavsiye edildi mi bilmiyorum ama Zülfü Livaneli' nin Huzursuzluk ve Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm' ü bitirdim. Şimdi Serenad' a başlayacağım.

Başka önerisi olan var mı?

sagi
18-02-2020, 09:44
Din'i kullanarak nasıl dolandırıcılık yapıldığını merak edenler için İsmail Saymaz'ın Şehvetiye Tarikatı isimli kitabını öneririm şok oldum okuyunca

220T
02-05-2020, 21:37
Birçok kitap ulaşılabilir durumda.

PDF Drive - Ucretsiz kitaplar arayın ve indirin. (https://tr.pdfdrive.com)

oztk24
23-05-2020, 23:50
iskender pala-abumrabum
çok detaya inmeden kitapla ilgili düşüncelerimi aktarayım;
Kitap genel olarak yanlı bir şekilde yazıldığı için eleştirilmiş fakat geçerli tarihi temellere dayanılarak yanlı bir şekilde yazıldığı için kötü olmamış. Mesala bazı kitaplarda yazar bir düşünceyi size dayatmak ister ve bunu yaparken sağlam temellere dayanarak yapmıyorsa size bayıcı gelecektir, hele birde sizin görüşünüz yazarın görüşünden farklı ise dayanılmaz olabilir. Zaten yanlı bir şekilde yazılmış bir kitabı okurken eğer size dayatılmaya çalışılan düşünce, sizin kafanızda fırtınalar oluşturmuyorsa, o konu hakkında yeniden düşünmenizi sağlamıyorsa muhtemelen bilimsel temellere dayandırılmamış veya bu temellerden kitapta bahsedilmemiş demektir. İşte bu kitap böyle bir kitap değil. Hikaye olarak Hz.İbrahimin sakladığı hazineyi arayan grupların başından geçenleri anlatıyor.Hikayeyi anlatırken de batı medeniyetinin,doğu medeniyetini kimliksizleştirme çalışmalarından,batı medeniyetinin kendini üstün göstermek için yaptığı çalışmalardan,doğu medeniyetinin göbekli tepeden de anlaşılacağı üzere ne kadar engin ve eski bir kültüre sahip olduğu düşüncesini okuyucuya aktarmaya çalışıyor. Fakat bun durumun hikayenin içine güzel yedirildiğini düşünüyorum,biraz nasihat havası veriyor ki,bu da ayrı bir lezzet katmış.

lethaldoze
24-05-2020, 13:57
En son Vladimir bartol'un Alamut'u okudum. Roman olarak yazılmış ancak inanılmaz güzel ve sürükleyici. Şimdi Alamut ve Hasan Sabbah ile ilgili bir kaç kitap sipariş ettim. Genel olarak yüzeysel bilgilere sahiptim, okuduğum kitaplarda vs geçerdi kısada olsa. Şimdi tam araştırmak sitiyorum, merakımı epey uyandırdı.

2jz
24-05-2020, 14:04
Birçok kitap ulaşılabilir durumda.

PDF Drive - Ucretsiz kitaplar arayın ve indirin. (https://tr.pdfdrive.com)

Gutenberg (http://www.gutenberg.org/)

E-kitapçılar için iyi bir kaynak.

Oxford, Cambridge falanda kütüphanelerini açmış durumda. Güzelce sömürün, binlerce poundluk kitaplar var. Paha biçilemeyecek tarihi el yazması örneklerde taranmış. :)

oztk24
24-05-2020, 22:14
En son Vladimir bartol'un Alamut'u okudum. Roman olarak yazılmış ancak inanılmaz güzel ve sürükleyici. Şimdi Alamut ve Hasan Sabbah ile ilgili bir kaç kitap sipariş ettim. Genel olarak yüzeysel bilgilere sahiptim, okuduğum kitaplarda vs geçerdi kısada olsa. Şimdi tam araştırmak sitiyorum, merakımı epey uyandırdı.

Alamut'u okuduktan sonra, Amin Maalouf'un Semerkant kitabını okumuştum.Ömer Hayyam üzerinden ilerliyor, Alamut'un üstüne iyi gidiyor, tavsiye derim.

lethaldoze
26-05-2020, 20:59
Alamut'u okuduktan sonra, Amin Maalouf'un Semerkant kitabını okumuştum.Ömer Hayyam üzerinden ilerliyor, Alamut'un üstüne iyi gidiyor, tavsiye derim.

Yıllar önce okumuştum, Alamutuda ilk orada duymuştum. Kitaplıktan çıkarıp birdaha okim.

oztk24
02-12-2020, 14:09
yok mu güncel tavisyesi olan, dan brown, iskender pala gibi yazarların kitaplarını seviyorum, bu tarzda başka yazarlardan önerisi olan varsa çok iyi olur.

rebelh
02-12-2020, 14:15
Güncel değil ama uzun süre sonra 2. kez okuyorum Yüz yıllık yalnızlığı okumayan varsa tavsiye ederim kesinlikle

Dogukankyn
02-12-2020, 21:22
Dan Brown - kayıp sembol

Jack London - cinayet şirketi

Hande Alteylı - Kahperengi

yusuf atılgan - aylak adam

Elif Şafak - İskender

bunlar hiç tereddütsüz olarak insanlara anında önereceğim yegane kitaplardır

livaneli
02-12-2020, 22:01
Okumalarınız ve kitap seçimleriniz çok iyi ama lütfen o kitaplarda anlatılanların büyük oranda kurmaca olduğunu unutmayın.
Özellikle sanatsal (edebî) kitaplardan alacağınız en önemli şey keyiftir, bilgi değildir. Sakın orada anlatılan her şeyin doğru olduğunu düşünüp inanmayın. Tadını çıkarın kurgunun.

Dogukankyn
02-12-2020, 23:35
Okumalarınız ve kitap seçimleriniz çok iyi ama lütfen o kitaplarda anlatılanların büyük oranda kurmaca olduğunu unutmayın.
Özellikle sanatsal (edebî) kitaplardan alacağınız en önemli şey keyiftir, bilgi değildir. Sakın orada anlatılan her şeyin doğru olduğunu düşünüp inanmayın. Tadını çıkarın kurgunun.

Çok haklısınız bu söylediğinize sonuna kadar katılıyorum ve rumuzunuzu görünce listeye bir kitap daha eklemen istedim ;

Zülfü Livaneli - Leyla'nın Evi

livanelinin neredeyse tüm kitaplarını okumuş olmama rağmen bu kitap bende ayrı yer etti büyük ihtimalle günümüz kuşak çatışmalarını açıkça ortaya döktüğü içindir

Rockford
03-12-2020, 07:05
Bu ara vakit buldukca Mark Webberin Aussie Grit My Formula One Journey kitabını okuyorum baya keyifli

rebelh
03-12-2020, 10:52
Çok haklısınız bu söylediğinize sonuna kadar katılıyorum ve rumuzunuzu görünce listeye bir kitap daha eklemen istedim ;

livanelinin neredeyse tüm kitaplarını okumuş olmama rağmen bu kitap bende ayrı yer etti büyük ihtimalle günümüz kuşak çatışmalarını açıkça ortaya döktüğü içindir

leylanın evini okumamıştım ben iyi oldu bu yorum ilgimi çekti :)

Dogukankyn
03-12-2020, 13:37
leylanın evini okumamıştım ben iyi oldu bu yorum ilgimi çekti :)

Kesinlikle okumalısınız o zaman pişman olmazsınız

bason
03-12-2020, 17:45
Dune... Bilimkurgu severlerin mutlaka okuması gerekn müthiş bir kitap. Bana çok tavsiye eden olmuştu yeni okuyabildim. Filmi de geliyormuş...

Uur
03-12-2020, 18:56
"Fedailerin Kalesi Alamut" klasik eserlerden bir tanesi. Okunmalı kesinlikle.

oztk24
04-12-2020, 11:59
Dan Brown - kayıp sembol

Jack London - cinayet şirketi

Hande Alteylı - Kahperengi

yusuf atılgan - aylak adam

Elif Şafak - İskender

bunlar hiç tereddütsüz olarak insanlara anında önereceğim yegane kitaplardır

Dan Brown okumuştum, en kısa zamanda diğer kitapları temin etmeye çalışacağım. Öneri için teşekkürler.

Dogukankyn
04-12-2020, 12:09
Rica ederim

oztk24
19-12-2020, 17:35

Leyla’nın evi kitabını bu mesajı görüp okudum. Kitabın donunda gözlerim doldu. İnsana dair, günümüze dair çok güzel çıkarımlar var. Herkese tavsiye ederim.

Dogukankyn
19-12-2020, 18:22
Leyla’nın evi kitabını bu mesajı görüp okudum. Kitabın donunda gözlerim doldu. İnsana dair, günümüze dair çok güzel çıkarımlar var. Herkese tavsiye ederim.

Böyle bir geri dönüş almak çok sevindirici :) diğer kitapları da okumanız dileği ile.

Dogukankyn
19-12-2020, 18:31
hazır konuya girmişken boş geçmeyelim

1981 yılından taaa şimdi ki toplumun nasıl da duyarsızlaştığını ve insanların diğer insanları nasıl da gözlerinden hemen çıkartabildiklerini bana dokunmayan yılan bin yaşasın mottosunu nasılda hayatımızın merkezine koyduğumuzu anlatan bir kitap

gabriel garcia marquez - kırmızı pazartesi

esrarengiz özyaşam öyküsünü kendi ellerinden yazılan bu kitapta anlatan

Boris pasternak ve onun insanlar ve haller isimli kitabı

lethaldoze
22-12-2020, 15:25
"Fedailerin Kalesi Alamut" klasik eserlerden bir tanesi. Okunmalı kesinlikle.

Çok sürükleyici bir roman, ondan sonra aynı yazarın ARAF kitabınıda aldım ama hiç keyif vermedi.
Şimdi Orhan Yeniaras - Alamut Kalesi kitabını okuyorum, buda muhteşem, hasan sabahdan sonrasını anlatıyor, çok sürükleyici ve daha derinliği olan bir kitap gibi şuanda. Sanırım Hülagünün kaleyi yıkmadan önceki son günlerini anlatıyor, moğol ordusu sarmış kaleyi, henüz 150 sayfa okudum 1 günde.

Uur
27-12-2020, 11:16
Çok sürükleyici bir roman, ondan sonra aynı yazarın ARAF kitabınıda aldım ama hiç keyif vermedi.
Şimdi Orhan Yeniaras - Alamut Kalesi kitabını okuyorum, buda muhteşem, hasan sabahdan sonrasını anlatıyor, çok sürükleyici ve daha derinliği olan bir kitap gibi şuanda. Sanırım Hülagünün kaleyi yıkmadan önceki son günlerini anlatıyor, moğol ordusu sarmış kaleyi, henüz 150 sayfa okudum 1 günde.

Onun yerine Semerkant'ı okuyun okumadıysanız devamında.

lethaldoze
01-01-2021, 14:56
Onun yerine Semerkant'ı okuyun okumadıysanız devamında.

Semerkantı hepsinden önce okumuştum, harikaydı.
Orhan Yeniaras - Alamut Kalesi bitirdim ve yazarın 20 kitaptan oluşan tüm kitaplarının setini sipariş verdim direk. Bu kitap islam tarihinden olsun, moğollar olsun, alamut kalesi ve güttüğü dava olsun ve düşünce gücü üzerine olsun, -genel ve yüzeyselde olsa- güzel bilgiler veriyor. Sürükleyici bir roman için fazla ve derinlemesine bilgiler bile denilebilir. Araştırdığım kadarıyla(fazlasıyla ilgimi çekti ve araştırmaya devam ediyorum) bu bilgilerde, kurgu ya da hurafe gibi değil.

oztk24
11-01-2021, 20:13
adam fawer- olasılıksız
Hayatımda okuduğum en akıcı kitaptı. Fiziğe, olasılık hesaplarına merakınız varsa alacağınız keyif artacaktır. Başlayınca bitirmeden bırakamıyor insan.

turgut özakman- şu çılgın Türkler kıbrıs
Bazı yerlerde bakış açısı çok yanlıymış gibi gelse de güzel bir kitaptı. Her Türk gencinin okuması lazım bence. Okurken sürekli, Kıbrıs'a ne zaman gireceğiz diye heyecanlandım.

george orwell - hayvan çiftliği
Zaten klasikler arasında yerini almış, insanların siyasi emellerine, insana dair güzel bir bakış açısı.

george orwell - 1984
Yukarıda yazdıklarım aynen geçerli.

Son okuduklarım bunlardı, ayrıca Carl Sagan'ın tüm kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

oztk24
13-01-2021, 20:05
Zülfü Livaneli - Serenad

Zülfü Livaneli'nin ilk okuduğum kitabı Leyla'nın Evi adlı kitabıydı. Forumda Dogukankyn nın bir mesajını görüp okumuştum. Çok hoşuma gittiği için, kitapçıda denk gelince SERENAD adlı romanını da aldım. Struma olayını zaten biliyordum ama derinlemesine girince içime işledi. Bir de Eğinliyim, kitapta da Eğinliler ile ilgili bir detay vardı. Eğindeki Ermenilerin hikayelerini az da olsa babamdan duymuştum. Yani, kitap her yönden esir aldı beni. Yaklaşık beş yüz sayfalık kitabı pazartesi günü finallerim olmasına rağmen üç günde bitirdim. Sonunda ağladım.

Dogukankyn Yaşını ve adını bilmediğim için, nickname'e bakarak direk Doğukan diyorum. Hayatımı karartın, senin yüzünden finallere çalışmayıp Livaneli'nin tüm kitaplarını alıp okuyasım var:)

oztk24
13-01-2021, 20:05
Zülfü Livaneli - Serenad

Zülfü Livaneli'nin ilk okuduğum kitabı Leyla'nın Evi adlı kitabıydı. Forumda Dogukankyn nın bir mesajını görüp okumuştum. Çok hoşuma gittiği için, kitapçıda denk gelince SERENAD adlı romanını da aldım. Struma olayını zaten biliyordum ama derinlemesine girince içime işledi. Bir de Eğinliyim, kitapta da Eğinliler ile ilgili bir detay vardı. Eğindeki Ermenilerin hikayelerini az da olsa babamdan duymuştum. Yani, kitap her yönden esir aldı beni. Yaklaşık beş yüz sayfalık kitabı pazartesi günü finallerim olmasına rağmen üç günde bitirdim. Sonunda ağladım.

Dogukankyn Yaşını ve adını bilmediğim için, nickname'e bakarak direk Doğukan diyorum. Hayatımı karartın, senin yüzünden finallere çalışmayıp Livaneli'nin tüm kitaplarını alıp okuyasım var:)

Dogukankyn
14-01-2021, 00:06
Zülfü Livaneli - Serenad

:) Aramızda 5 yaş var 18 yaşındayım ve benimde finallerime 3 gün kaldı bende onlara çalışmak yerine kitap okuyorum :,( umarım geçebilirim derslerden :,( çan eğrisi çok sorunlu bir sistem :,( çok korkutuyor. Livaneli nin ilk okuduğum kitabı serenad dı ve ondan sonra tüm kitaplarını okudum huzursuzluğu da okumanı tavsiye ederim diğerleri kadar kalın değil ama o kitapta bayağı etkiliyor insanı karikatür ve ya çizgiroman okumayı seviyorsanız azınlıkyan adlı kitabı seveceğinize eminim onu da edinirseniz çok güzel olur :) iyi okumalar ve finallerde başarılar. İsmimle hitap etmenizde sıkıntı yok istediğiniz gibi hitap edebilirsiniz :D

oztk24
18-01-2021, 12:07
adam fawer - empati
Olasılıksız daha akıcı gelmişti bana. Sayfa sayısından dolayı olabilir belki. Olasılıksız kitabını daha çok sevsem de bu kitapta güzeldi. Tavsiye ederim.

oztk24
27-01-2021, 08:02
Zülfü Livaneli- Huzursuzluk

Orhan Yeni Aras - Alamut Kalesi
Karakterler arasında geçen konuşma metinlerini beğenmedim. Dönemi yansıtmadığını düşünüyorum, çok modern kalmış. Fakat kitabı beğendim, tavsiye ederim.

Oz- Adam fawer
Hayal kırıklığı oldu, 100 sayfa okudum. Devam etmeyi düşünmüyorum. Adam Fawer’ ın alıştığımız tarzından farklı geldi bana.

CenkB
03-02-2021, 00:29
Sabahattin Ali - Kuyucaklı Yusuf
Paulo coelho- Simyacı
İskender pala- od
John verdon- aklından bir sayı tut

oztk24
03-02-2021, 14:50
Trevanian - Şibumu

Aklımın biraz karışık olduğu bir dönemde okudum ama gene de önermelerin hepsini anladığımı düşünüyorum. Bazı bölümlerine ciddi güldüm. Kitapta, neredeyse her millete bir eleştiri var. Övüldüğü kadar güzel bir kitap, herkese tavsiye ederim. Benim okuduğum yeni baskıydı ve cinsel teknikler ile elle adam öldürme teknikleri, okuyucu denemesin diye sansürlenmişti. Anladığım kadarıyla birinci ve ikinci baskılar sansürsüz ama fiyatları çok pahalı.

oztk24
05-02-2021, 22:40
Trevanian - İnfazcı

Ben çok ısınamadım ama kötü kitap diyemem. Şibumiyi okuduktan sonra biraz üzdü tabi.

Dogukankyn
05-02-2021, 23:59
Hellboy - Mike Mignola

Kesinlikle okunması gereken çizgi romanlar arasında ki aldığı ödüller de bunu destekler nitelikte. Bu seri hakkında fazla yorumda bulunmayacağım heyecanı kaçmasın :)

oztk24
09-02-2021, 00:42
Ahmet Ümit - Bab-ı Esrar

Bittiğinde çok mutlu oldum. Bana bir şey kattığını düşündüm kitaplar. Üzerine, akşamlar boyu konuşup sohbet edilebilecek kitaplardan. Herkese tavsiye ederim. Aslında keşke okuduğumuz kitaplar hakkında konuşup, sohbet edebileceğimiz bir ortam olsa. O kitaptan yaptığımız çıkarımları birbirimize aktarabileceğimiz, gözden kaçan noktaları gösterebileceğimiz bir ortam olsa. O kitaptan, anladıklarımızı birbirimize anlatabilsek. Sözün özü, herkese okumasını tavsiye edeceğim bir kitap.

oztk24
14-02-2021, 15:44
İskender Pala - Karun ve Anarşist

İlk bölümleri biraz sıkıcı geldi ama devamında keyif alarak okudum. Tavsiye ederim.

sekizsilindir
14-02-2021, 19:28
Bir dönemin yasaklı kitabı

https://i.hizliresim.com/4Ghqo0.jpg (https://hizliresim.com/4Ghqo0)

oztk24
14-02-2021, 20:00
Bir dönemin yasaklı kitabı

https://i.hizliresim.com/4Ghqo0.jpg (https://hizliresim.com/4Ghqo0)

abi, kitap ilgimi çekti, sizdeki versiyonu kim çevirmiş öğrenebilir miyim?

sekizsilindir
15-02-2021, 00:05
abi, kitap ilgimi çekti, sizdeki versiyonu kim çevirmiş öğrenebilir miyim?
Al bakalım, bendeki 1996 yılında ki 1.Baskı
Kitap hakkında fikir vermesi açısından, çevirenin önsözü kısmının ilk sayfasını da atıyorum

https://i.hizliresim.com/sVWIDR.jpg (https://hizliresim.com/sVWIDR)

https://i.hizliresim.com/fJZgX4.jpg (https://hizliresim.com/fJZgX4)

https://i.hizliresim.com/8Wneuh.jpg (https://hizliresim.com/8Wneuh)

oztk24
16-02-2021, 20:01
İskender Pala - Kervan

En sevdiğim İskender Pala romanlarından biri oldu. Tavsiye ederim. Vehhabi anlayışının ortaya çıkışı ve zamanında engellenmemesi ile ilgili yapılan tespitleri, günümüzdeki fetö vb. örgütlerin zamanında engellenmemesinin sebeplerine de benzetiyorum.

oztk24
18-02-2021, 19:35
Ayşe Erbulak - Cinayet A.Ş.

Aslında serinin ikinci kitabıymış. Yine sıralamayı bozarak okumuş oldum. Katil kimdi felan diye bir durum yok, zaten ilk kitabı okuyanlar katilleri tanımış oluyor. Ama olay akışı gayet güzeldi, cinayet yöntemleri de güzeldi. Tavsiye ederim.

Uur
18-02-2021, 22:55
Eğer para ile ilgili konulara başlayayım finansal okur yazarlığa sıfır noktasından artık bir giriş yapayım diyorsanız :
Babil'in En Zengin Adamı (https://www.kitapyurdu.com/kitap/babilin-en-zengin-adami/472761.html)

Bu kitap bence liselerde zorunlu olarak okutulmalı. Yetişkinlerin de bence bir kaç kez okuması gerekli.

Bunun peşinden :

Zengin Baba Yoksul Baba (https://www.kitapyurdu.com/kitap/zengin-baba-yoksul-baba/74033.html)

gardispec
18-02-2021, 23:38
Kinyas ve Kayra - Hakan Günday.
Okuduktan sonra kişinin kendi karakterinde belirgin düzeyde değişiklik gösterebileceğini düşünüyorum. Eskiden okumuştum ama tekrar okuma fırsatım olursa okurum. Romanın cezbedici karanlık bir havası var.

EmreBC
19-02-2021, 19:11
Rothschild Para İmparatorluğu Derin Yahudi Devleti-George Armstrong

Masonluk Nedir ve Nasıldır?Murat Özgen Ayfer

Gizli Dünya Devleti-Garry Allen

sekizsilindir
19-02-2021, 22:09
Bu post tavsiye değil :D almayı düşündüğüm kitap, okuyanlar varsa yorumlar güzel olur
https://i.hizliresim.com/jwAlwU.jpg (https://hizliresim.com/jwAlwU)

oztk24
08-03-2021, 12:32
Glenn Meade - Brandenburg

Nazi dönemi Almanyası'na merakı olanlar için şiddetle öneririm. Hem ufak tefek tarihi bilgiler edinebileceğiniz hem de sürükleyici bir gerilim, polisiye romanı diyebiliriz.

oztk24
09-03-2021, 23:00
Soner Yalçın - Teşkilatın İki Silahşoru

Dede Yakup Cemil ve Torun Yakup Cemil'in hayatını anlatıyor. Hayatlarının teşkilattaki dönemlerine odaklanılmış. Çok akıcı, polisiye roman tadında. Özellikle Torun Yakup Cemil bölümleri çok iyi.

sekizsilindir
10-04-2021, 05:05
https://i.hizliresim.com/upF29r.jpg (https://hizliresim.com/upF29r)

fthdrn
10-04-2021, 10:50
Soner Yalçın - Teşkilatın İki Silahşoru

Dede Yakup Cemil ve Torun Yakup Cemil'in hayatını anlatıyor. Hayatlarının teşkilattaki dönemlerine odaklanılmış. Çok akıcı, polisiye roman tadında. Özellikle Torun Yakup Cemil bölümleri çok iyi.

Gerçekle bir ilgisi olmadığını bilerek okuyunca daha keyifli bir kitaptır :)

oztk24
11-04-2021, 12:03
Gerçekle bir ilgisi olmadığını bilerek okuyunca daha keyifli bir kitaptır :)

Soner Yalçın, ekleme yapmadığını iddia ediyor. Anlatan kişi ne kadar doğru anlatmıştır bilemem tabi.

oztk24
15-04-2021, 11:30
İskeder Pala - Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk

Herkesin seveceği bir kitap değil bence. Aynı konuya uzun süre tahammül edebilecekler okumalı diye düşünüyorum.

oztk24
24-08-2021, 14:33
Ayşe Kulin-Nefes Nefese
Oldukça akıcı bir kitaptı. Kitap, Yahudi katliamını ve Türk Hükümetinin katliamı engellemek için çabalayan memurlarını konu alıyor. Okurken istemsizce gururlandım. Herkese tavsiye ederim.

EmreBC
19-10-2021, 21:16
https://i.hizliresim.com/a7s13k9.jpeg (https://www.hizliresim.com/a7s13k9)

Gökhan Kavuştu
29-10-2021, 10:45
Soner Yalçın - Bay Pipo

fthdrn
29-10-2021, 20:57
Prof. Dr. Ahmet Taşağıl - İlk Türkler Bozkırdan Dünyaya Yayılanlar (https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products/productdetail&product_id=&product_id=592711)

Anıl E.
29-10-2021, 22:24
Prof. Dr. Ahmet Taşağıl - İlk Türkler Bozkırdan Dünyaya Yayılanlar (https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products/productdetail&product_id=&product_id=592711)

https://www.youtube.com/watch?v=olK8N0U5rKY

fthdrn
29-10-2021, 22:37
https://www.youtube.com/watch?v=olK8N0U5rKY

Dedene ne çok benziyorsun…

opamp
01-11-2021, 11:03
Edward W. SAİD - Oryantalizm (Şarkiyatçılık)
Ahmet ARSLAN - Felsefeye Giriş
Doğan CÜCELOĞLU - İnsan ve Davranışı
Anthony GİDDENS - Sosyoloji