PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bina Önü Su Birikintisine Cezası

blumenberg
27-07-2013, 16:37
Arkadaşlar merhaba, sizlere birşey danışmak istiyorum, bizim binanın kapısını yıkadığımızda sol taraftaki binanın kapısının önüne su birikiyormuş, arabamız batıyor dediler, daha önce karşı apartmanı zabıtaya şikayet etmişler yüklü miktarda ceza ödetmişler, bize ikazda bulundular, bende kışın yağmurlu karlı havalarda da birikiyordur, belediyeye niye şikayette bulunmuyorsunuz dedim, o diyo allahtan gelen birşey diyor, güler misn ağlar mısın ya, var mı bunun aslı astarı arkadaşlar?

mert_leon
27-07-2013, 16:39
Arabasını yolun ortasında yıkayanları bende nereye şikayet etsem diye düşünüyodum. Varsa böyle birşey bende ederim. Arabayı yeni yıkatmışım o arabasını temizlerken benimki yine çamur.

GokhanRS
27-07-2013, 17:13
sokakta araç yıkamak yasak olduğuna göre. cezası olabilir.

imprezaWRC
27-07-2013, 18:36
Arabasını yolun ortasında yıkayanları bende nereye şikayet etsem diye düşünüyodum. Varsa böyle birşey bende ederim. Arabayı yeni yıkatmışım o arabasını temizlerken benimki yine çamur.

Al benden de o kadar, sokak ortasında aracını yıkayanlara deli oluyorum, herif kendi aracını mı yıkıyor, mahalleyimi yıkıyor belli değil.

xcel
27-07-2013, 18:47
sokak üzeri, apartman önü, dükkan önü vs. çınlatıyorum kulaklarını...!

Masterpiece
27-07-2013, 19:03
Ben yanlış anlamış olabilirim ama , konu araba yıkamak deil sanırım .

Apartmanın kapısı yıkandığında su , diğer apartmanın önüne gidiyormuş bunu şikayet ediyorlar diye anladım.

bason
27-07-2013, 19:06
Ben yanlış anlamış olabilirim ama , konu araba yıkamak deil sanırım .

Apartmanın kapısı yıkandığında su , diğer apartmanın önüne gidiyormuş bunu şikayet ediyorlar diye anladım.
Bende yanlış mı okudum diye düşünmüştüm.
Aynen öyle olay apt. kapısı ile ilgili.:)

GokhanRS
27-07-2013, 19:09
evet konu araba değil kapı. ama kapıyı araba yıkarken çıkan su kadar çok suyla mı yıkıyorlarda o kadar çok su birikiyor diye merak ediyorum?

yani bir kapı ne kadar çok su harcaya bilirki? yaz günü zaten hemen kuruyor sular.

bason
27-07-2013, 19:16
Ceza bile ödetebilmişler ise solda ki diye bahsedilen binanın kotu baya aşağı da herhalde.

blumenberg
27-07-2013, 19:46
Arkadaşlar yol düz, yani yokuşda değil bina, fakat onarın kapısının önünde hafif çukurlar var zannediyorum, oraya birikiyor diyorlar, herif haftada 3 kere yıkadığımızı bile hesaplamış :) zabıta müdürü tanıdık varmış Pazartesi ona bir danışacam bakalım ne diycek,

mehmetRS
27-07-2013, 22:19
bence belediyenin fen işlerine bir dilekce felan verin.. gelip orayı doldursunlar, asfaltsa asfalt, kilit taşı ise, altını besler düzeltirler sanırım..

hani karşı taraf belliki biraz cadaloz.. o yüzden insanlık adına bir dilekceyle halledilebilir olay, sonra haftada on defa yıkarsınız, bakalım o zaman napacaklar.

Frid
27-07-2013, 22:28
tankerlemi yıkıyorsunuz kapıyı, şikeyet edecek kadar su kalmaması lazım, apartman merdivenlerini ve kapıyı genelde temizlik elemanları ıslak bezle siler hortum vs ile yıkamak garip.

bizim alt sokakta ki apartmanın bir taneside bizim balkon ve çatı giderlerinin suyuna takmış durumda, rahatsız bir dairemiz var 24 saat sebil gibi su akıtıyor, herifler kısmen haklı

blumenberg
27-07-2013, 22:41
arkadaşlar o kadar göl olacak kadar su birikmiyor oraya, adam manyak mıdır nedir anlamadım, sürekli iğneleyici konuşuyor, sizin pislikler bizim buraya geliyor diye, yaz günü bir arkadaşın dediği gibi kuruyor zaten su, bunlar kışın ne yapıyor merak ediyorum, kışın da yağmur, su doluyor, adam ona 'allah vergisi o' diyor.. gel de sinirlenme, böyle bir yaptırım var mı merak ediyorum zabıta tarafından?

Alper_
27-07-2013, 23:19

ona birde yolu ıslatanları ekleyelim, elinde hortum yolu ıslatıyor üzerine üzerine tutuyor yaklaşınca yere indiriyor.

MrtYILDIZ
28-07-2013, 00:26
:bravo::bravo:

blumenberg
28-07-2013, 00:41
arkadaşlar konu araba yıkama değil, o zaman kimse binasının önünü yıkamasın mı? ya da herkes ızgara yaptıracak mecbur

nostra
28-07-2013, 03:20
Yasak dostum. eğer evinden dışarıya doğru su akıp gidiyosa yasak. cezası olurmu onu bilemem ama kimse şikayet etmemesine rağmen bize uyarı gelmişti.

brv
28-07-2013, 22:19
Bende klimardan damlayan suya uyuz oluyorum. Onu şikayet edebileceğimiz her hangi bir yer var mı?