PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yamaha bws 100 hakkında düşünceleriniz

emrah-ışık
28-07-2013, 13:02
merhabalar işe gidip gelmek için almak isteğim bws var çağlayan dereden maslak sanayiye çok ters oluyor 2 araca binmek zorundayım günde 4 lira yol parası veriyorum alınırmı bu motor yakıt konusunda ne yakıyor bir depoyla ne kadar gider bu velet kullanmış olanınız veya kullanmakta olanların bilgisine ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler:)

mannerboy
28-07-2013, 14:03
2 zamanlı motor oldukça seridir kendileri.malzemesi biraz pahalıdır kavrama vs vs ama japon oluşundan dolayı kasası sağlamdır.yakıtı çok yakar ve bi depoya sürekli 2 zamanlı yağı koyman gerekicek çok güzel ön kaldırılır.yakıt diğerlerine öre çoktur.asya ve mondialin nostalji tarzında motorları var onlara bakın isterseniz

i-vtec07
28-07-2013, 14:09
bws iki zamanlı motor a sahip 4 zamanlı emsallerine göre çok yakar benim tavsiyem bütcenizi bilmiyorum ama imkan varsa 2. el honda beat honda activa veya ybr bakın derim imkan yoksa da mondialin 100 lük cup motorları çok az yakıyor..dayıoğlunda var 10 lira benzinle dünyayı geziyoz akşama kadar :D ama kalitesiz bi motor o ayrı mesele..dediğim gibi imkan varsa ve ekonomi istiyosanız kesinlikle 2.el honda beat türünde 4 zamanlı bi motor almanız :)

blow07
28-07-2013, 22:26
Evet yakıt konusunda sizi çok üzer. Aynı fiyatlara Honda beat düşünmenizi tavsiye ederim.Kasabilirseniz PS150i oldukça harika ömürlük bir motordur.

AEM
29-07-2013, 03:56
Benzini içer diyebiliriz, kronik olarak yağ yakma sorunu vardır ama gidişi tatmin eder, kısaca çok yakar çok kaçar :)

serdaruma
29-07-2013, 09:07
2 tane bws 100 üm vardı temizini bulmak çok zor var var fakat 2.500 3 bin lira istiyorlar 99 2000 model için gereksiz ve hem aşırı benzin hem yağ masrafı, 2 zamanlı olduğu için çok uğraştırır, hava flitresini yağlar falan ilgi isteyen bir motor,
tavsiyem kymco dan yanadır, agility 125 alınabilir, oldukça seri parça bozması çok zor fiyatıda makul. 10 lira attığınızda bitsin artık dersiniz, bws hem yürümez hem yakar.

mkerim
29-07-2013, 13:24
iki zamanlı olduğu için yağ yakarak gittiğinden durduğunuzda köftecide çalışan biriymişsiniz gibi koku üzerinize yapışır. bunun dışında bir kötü tarafı yoktur. denildiği gibi tavsiye edilen motorlar ile arasındaki fark yaş farkı olacaktır.

slave
29-07-2013, 13:37
valla böle tasarruf düşünenler için ben bir kaç zamandır hepsini denedim alanyada kullanıyorum bws cidden yakıyor honda today çok güzel süper az yakıyor ama ufak kalıyor biraz , bana göre KYMCO TÜRKİYE Motosiklet, Scooter, ATV , Motorcycle, Bike, Motor (http://www.kymco.com.tr/) bu marka iyi geldi kore sanırım ama hep iyi yorumlar aldım bu marka için kullandım ve gayette memnun kaldım fiyat orantısı güzel yakıt başarılı parça uygun fiyatlı düşünülür motor araştırmanızı tavsiye ederim

punto_multijet
29-07-2013, 13:43
pcx tavsiyemdir bu tarz bir ihtiyac karsısında

i-vtec07
29-07-2013, 14:26
kymco tayvan malıdır..zamanında hondaya parça üretmiş bir firmadır.3 sene agılıty cıty 125 kullandım masrafsızdı.

StyleALP
29-07-2013, 17:59
Keyiflidir, emsallerine göre fazla yakar, çok kaçar ve her iki depoda iki zamanlı yağından ilave edilmesi gerekir.

emrah-ışık
29-07-2013, 20:24
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim evet kymco nedense benimde dikkatimi çekti görünüşü sesi felan çin malı motorlardan daha üstün duruyor şuandaki planım ya honda beat yada kymco araştırma içerisindeyim en kısa zamanda karar verip alıcam perişan olyorum yollarda zaten sanayini yarısı ufak tefek motorlarla gidip geliyor :D