PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto Kuaför Rezaleti

huseyinnn
28-07-2013, 18:59
Bir arkadaşımın vasıtasıyla Küçükyalıda adını hiç duymadığım bir firmaya temizlik amaçlı kuaför hemde aracın tabanına pütür kaplatmak maksatlı bıraktım fiyatınıda önceden konuştuk anlaştık verdiği fiyat göya bana arkadaşımın vasıtasıyla gittiğim için uygun yapıyor arkadaş bu arada pazartesi bıraktım arabamı cuma hazırdı işim olduğu için cumartesi alabildim arabamı yani 5 iş günü aşağıda paylaşıyorum resimleri bu kadar özenilerek yapılmış arabam.

Arabamı teslim almaya gittim ben kendim temizlesem birkaç ilaç alıp yeminlen bunlardan daha iyi temizlerim neymiş efendim aracım lpg'li diye motora su vurulmazmış kuru temizlemişler motorun sağında solunda ufak yağ lekeleri duruyor çoğu yerdeki biriken tozlar duruyor, yok tavan sarkar diye tavana hiç ellememişler tavanın kenarlarında fitillerdeki kirler ön cama inen direklerdeki kirler lekeler hep duruyordu hadi tavan sarkıyordu buralara niye ellemediniz dedim sürdürttüm ilacı bak nasıl çıkıyormuş dedim hadi temizliğimiz kötü oldu bu kafamda pütür işi içinde soru işareti oluşturdu gittim servisime rica ettim soktuk tanıdığı bir rotcunun kanalına indimki aracın altına içler acısı muhtemelen arabanın altı yıkanmadan pütür atılmış hep geri atmaya başlamış ayrıyeten bana senin arabana 12 kutu pütür kullandım demezmi dükkanında lift yok büyük ihtimal sehpaya alıp altına uygulama yaptılar ayrıca arabamında altını nerde sürttüyse sürtmüş sürtüğü yerler belli çünkü ben kuaförden aldıktan sonra eve getirdim ve 1 haftadır ilk defa dün bindim benim bir yere sürtmem imkansız zaten teslim almaya gittiğimdede bana araban ne kadar alçak nasıl kullanıyorsun bunu demişti burdanda anlaşılıyorki sürttü ki bir yere bu cümleyi kullandı.
Firmanın adı Magic Car Care.

Şimdi bana akıl verin bu adamı ne yapmalı ?

http://img62.imageshack.us/img62/4641/9pp2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/62/9pp2.jpg/)

http://img835.imageshack.us/img835/4958/ejhi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/ejhi.jpg/)

http://img132.imageshack.us/img132/6690/z8de.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/132/z8de.jpg/)

http://img189.imageshack.us/img189/8100/8sm1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/8sm1.jpg/)

http://img818.imageshack.us/img818/25/0rfi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/0rfi.jpg/)

ANIL ERCAN
28-07-2013, 19:05
Aracın altını gordukten sonra tekrar dükkanlarına gidip hesap sordunuzmu ? Motor temiz gözüküyor su vurmamakla iyi yapmıslar 2.0 turbo benzinli bi araç sıkıntı çıkarma ihtimali Yüksek. İçini görmedigim için bişey diyemicem.

Bu arada bilmedigim için soruyorum pütür nedir neden arabanın altına atılır ?

İbrahim Erdem
28-07-2013, 19:14
Motora su vuramayız araç tüplü. Tavan sarkar tavanı temizleyemeyiz dedikten sonra kendilerine oto kuaför demelerinin manası yok zaten.

kemal_koker
28-07-2013, 19:17
geçmiş olsun. pütür ne işe yarıyor ?

ruudvan
28-07-2013, 19:18
motorla dışı için çok bişey söylemeye gerek yok tamamen görecelidir. bazı musterının motoruna cok dıp kose yaparsın begenmez bazısına hıcbısey yapmazsın begenır.

putur atma ısıde tamamen acemılıklerıne gelmiş.sanırım.dogru duzgun yedırılmemış .
muhtemelen de 2 kutu fln harcamıslar.

wrcsinan
28-07-2013, 19:23
mekanın yerini tarif ederseniz iyi olur. geçende arkadaşım gene küçükyalıda bir yere bırakmış aracı kuaföre (muhtemelen aynı yerdir) aracın sadece içini süpürmüşler koltukları ıslak bezle silmişler torpidonunda tozunu almışler vermişler aracı güya kuaför şaka gibiydi.

huseyinnn
28-07-2013, 19:37
Bana koyan asıl arkadaşlar 3 arabam oldu hiç kuaföre vermedim yıkamaya götürürüm ama kuaföre vermemiştim hiç o kadar seviyorumki arabamı bu sefer vereyim bakımdan çıktı herşeyiyle dört dörtlük olsun dedim kendimce arabamı ilk defa kuaföre verip hüsranla karşılaşmak adama koyuyor açıkçası 300 tl iç dış temizleme motor artı göya boya koruma pütür içinde 300 tl totalde 600 tl bir ücret konuştuk bu bana arkadaşım vasıtasıyla verilen indirimli fiyat herhangi bir şahıs gitse 1000 tl civarı onuda söylemeden geçmeyelim.

Yeri Karayolları E-5 petrol ofisinden aşağı indikten sonra karayolları taksi durağı var 200 m aşağıda hemen sağında az ilerde BİM marketin altı

Çekmediğim daha resimler var adamlar tavan çıtasını bile çizmişler pasta cila makinasıyla orayıda geçtiler demekki polisaj makinasımı ne deniyor onunla

Jerky
28-07-2013, 19:43
Geçmiş olsun, ücreti vermediniz inşallah. işletme için yapılabilecek pek bişey yok gibi, şikayet sitelerine yazmaktan başka.

Pütür nedir diye soran arkadaşlar da bir zahmet google'a yazsınlar, bu kadar zor olmamalı öğrenmek.

Mrt88
28-07-2013, 19:49
Geçmiş olsun gerçekten üzücü bir olay, bence aracınızı götürüp memnun kalmadığınızı belirtip yaptıkları hataları gösterin ya para iadesi isteyin yada düzgün bir şekilde tekrardan yapılmasını teklif edin. 600 tl az bir rakam değil para kolay kazanılmıyor.

kemal_koker
28-07-2013, 19:49
Pütür nedir diye soran arkadaşlar da bir zahmet google'a yazsınlar, bu kadar zor olmamalı öğrenmek.

bunu yazmak yerine ''boyadan kalın bir malzemedir.Hem sert hemde yumuşaktır.Taş vuruklarına ve sürtmeye karşı aracın dayanımını artırır.Genelde marşpiyel,çamurluk kenarları ve arabanın altına atılıyor'' yazıp sizden öğrenmek isterdim :)

Jerky
28-07-2013, 19:52
armut piş ağzıma düş diyorsun yani, iyimiş.

Kadyr
28-07-2013, 19:57
Gecmis olsun. Ben umraniyede 150 tl ye arkadasima yaptirmistim 2 sene oldu hala tertemiz

huseyinnn
28-07-2013, 20:18
şimdi olayın içinde referans işyerinden bir arkadaşım olduğu için resimleri yarın onada göstericem bi arayıp görüşsün bakalım ben ararsam ağır konuşurum. Düşünsenize size 10 senelik bir arkadaşınız bir tanıdığının aracını gönderiyor 2 katı özeneceğiniz yere hiç üstünkörü yapıp bırakıyorsunuz birde 5 işgünü kalıyor araba dükkanlarında zamanlarıda genişmi geniş

Onno
28-07-2013, 20:53
Geçmiş olsun. Bence gidip hakkınızı arayın. Benim nacizane görüşüm, bu tarz detaylı işlemler için aracınızı bilindik ellere teslim etmek en iyisi. Ziebart Sonax Meguiars gibi fakat bunu itinayla yapan şubeleri netten araştırdıktan sonra tavsiyeler üzerine gitmek gibi.

Risendark
28-07-2013, 21:10
keşke 600 tl'yi gidip yukarda abi yazmış sonax ziebart meguairs gibi işini itinayla yapan bi şirkete verseydiniz prıl prıl çıkardı aracınız.. ama olan olmuş artık ben olsam ya komple adam akıllı aynı yere bi daha yaptırırdım yada o hak etmediği parayı geri alırdım.. geçmiş olsun...

Ferhat
28-07-2013, 21:22
300 tl iç dış temizleme motor artı göya boya koruma pütür içinde 300 tl totalde 600 tl bir ücret konuştuk bu bana arkadaşım vasıtasıyla verilen indirimli fiyat herhangi bir şahıs gitse 1000 tl civarı onuda söylemeden geçmeyelim.

Fotolardan çok fazla birşey anlaşılmıyor fakat hoşunuza gitmediği aşikar..Herkese 1 kere ıtelıyım yeter felsefesiyle çalışanlar için haliyle sonuç normal.

Bende oto kuaför sahibiyim ve kendimde çalışıyorum. Sana verilen rakamın altına yapıorum bütün saydıklarını (pütür hariç) ve müşteri dukkandan memnun ayrılana kadarda elimizden geleni yapıyoruz.

Şu mantıkda yanlış söylemeden edemicem;
Her işi isim yapmış büyük yerler daha ii yapar gidim 2 katı 3 katı para vereyim daha güzel olsun mantığı çok yanlış benim gözümde.Bu tarz işlerde çok büyük isim yapmış yerlerden ziyade mahalle arasındaki dükkanlar daha mantıklı işler çıkarabiliyor bazen..Sadece iyi araştırmak gerekiyor, para kolay kazanılmıyor çünkü.

Sizde tavsiye üzerine gitmişsiniz halbuki :S Geçmiş olsun..

Risendark
28-07-2013, 21:31
Fotolardan çok fazla birşey anlaşılmıyor fakat hoşunuza gitmediği aşikar..Herkese 1 kere ıtelıyım yeter felsefesiyle çalışanlar için haliyle sonuç normal.

Bende oto kuaför sahibiyim ve kendimde çalışıyorum. Sana verilen rakamın altına yapıorum bütün saydıklarını (pütür hariç) ve müşteri dukkandan memnun ayrılana kadarda elimizden geleni yapıyoruz.

Şu mantıkda yanlış söylemeden edemicem;
Her işi isim yapmış büyük yerler daha ii yapar gidim 2 katı 3 katı para vereyim daha güzel olsun mantığı çok yanlış benim gözümde.Bu tarz işlerde çok büyük isim yapmış yerlerden ziyade mahalle arasındaki dükkanlar daha mantıklı işler çıkarabiliyor bazen..Sadece iyi araştırmak gerekiyor, para kolay kazanılmıyor çünkü.

Sizde tavsiye üzerine gitmişsiniz halbuki :S Geçmiş olsun..

abi kesinlikle haklısın ancak abimizde mahalle arasına gitmiş ve sonuç bu tabi bu demek değil ki mahalle arasındaki herkes kötü yapıyor elbetteki iyi yapanlar var ancak üstte saydığımız gibi belli başlı yerler her daim işini düzgün yapan şirketler... keşke mahalle arasındaki dükkanların hepsi işini düzgün yapsada hep onlara gitsek ama maalesef...

Ferhat
28-07-2013, 21:42
abi kesinlikle haklısın ancak abimizde mahalle arasına gitmiş ve sonuç bu tabi bu demek değil ki mahalle arasındaki herkes kötü yapıyor elbetteki iyi yapanlar var ancak üstte saydığımız gibi belli başlı yerler her daim işini düzgün yapan şirketler... keşke mahalle arasındaki dükkanların hepsi işini düzgün yapsada hep onlara gitsek ama maalesef...

O sayılan belli başlı isimlerdende çok şikayet gördük zaman zaman bu forumda veya x forumlarda kardeşim..

Benimde söylemek istediğim bu zaten isim değil şahıs yapıyor (yaptırıyor) bu işi.Adam temiz iş yapmak istiyorsa 50m2 dukkandada yapar yeterki yapmak istesin.Belli başlı yerlerden işini çok iyi yapanlarda var amenna. Ama çoğu insan isme aldanıyor ve sonuç hüsran oluyor çok yaşadım.

athem
28-07-2013, 21:57
Isciligi guzel yaparsan musteri devamli gelir

Bazi kuaforler var hemen yapalim ozen gostermeden hizli hizli bugunu kurtaralim yada yevmiyeyi kurtaralim derdindeler aslinda tam tersi olmasi lazim nie derseniz guzel iscilik yaparsan musteri bidaha gelir arkadasinida getirir babasinida tanidiklarini hep oraya yonlendirir

Herkez bastan sagma is yapar sadece gunu kurtarirlar ama devamlilik olmaz

Meguars sonax vb marka oto kuaforler disinda gercekten isini yapan ozen gosteren yikamalarda var

Basinizi agrittim ksr bakmayin:)

Arkadasada gecmis olsun olur bole seyler

TUGCA
28-07-2013, 23:26
adını hiç duymadığınız yere giderseniz böyle olması normal, geçmiş olsun.

FATİH
28-07-2013, 23:42
öncelikle geçmiş olsun. bu olay, sonax ve ziebart gibi firmaların neden pahalı hizmetler sunduğunun bi kanıtı aslında. bu tür kurumsallaşmış firmalarda baştan savma iş yapılmaz. yapılsa bile karşınızda işini ciddiye alan muhatap bulursunuz. sonuçta itiraz edildiğinde tekrar ilgilenilir.

CasabLanca
29-07-2013, 00:04
yapılan işçilik ile alınan ücret karşılaştırıldığında ters orantı var
kurumsallıktan bahsediliyorda o iş tamamen deneyim ve referansa bağlı
biz ankarada detailing garage ile çalışıyoruz herhangi bir şubesi olmamasına rağmen yaptığı işçilik göz önünde. kurumsal olarak ise bir örnek verecek olursam ankaranın göbeğinde bulunan bir meguiars bayisi bir honda civicin krom parçalarını deforme etti ve müşterinin mağduruyetini gidermedi, araç sahibi mahkemeye verdi.

Onurkk06
29-07-2013, 00:07
Bencede bilmediğiniz yerlere araç emanet etmeyin hele o araçları bi kullanışları var ki sanki biz arabalarımızı çöptrn toplayıp almışız gibi muamele ediyor çoğu yer

setnogrom
29-07-2013, 00:51
Bilinmedik yerlerle peşin çalışmak her zaman böyle sıkıntılara gebe oluyor.İşi bilmeyebilirler ama en azından telafi edebilirlerdi.Yazık yani ama adamların yaptığı işi söyle orta yol bulmanı tavsiye ederim.

xx

freelife
29-07-2013, 00:56
yapılan işçilik ile alınan ücret karşılaştırıldığında ters orantı var
kurumsallıktan bahsediliyorda o iş tamamen deneyim ve referansa bağlı
biz ankarada detailing garage ile çalışıyoruz herhangi bir şubesi olmamasına rağmen yaptığı işçilik göz önünde. kurumsal olarak ise bir örnek verecek olursam ankaranın göbeğinde bulunan bir meguiars bayisi bir honda civicin krom parçalarını deforme etti ve müşterinin mağduruyetini gidermedi, araç sahibi mahkemeye verdi.

kesinlikle katılıyorum, iş sahibinin niyeti ve ustanın becerisi önemli bence bu işlerde...

Mert Ali
29-07-2013, 01:08
ALLAH sabır versin. Biliyorum bu mekanı. Bu araba 5 gün bende kalsaydı tertemiz olurdu. Baştan sağma yapılan işin sürekliliği olmaz,aldıkları parayı haketmiyorlar.

denizalpakinci
29-07-2013, 02:24
Benzer bir talihsizliği bende polisaj işleminde yaşadım para direkt çöp oldu,geçmiş olsun.

Ae86
29-07-2013, 09:45
Pütürde sanki yüzey temizliği yapılmadan atılmış gibi umarım kısa sürede dökülmez.Geçmiş olsun .

angry28
29-07-2013, 10:04
En önemli ayrıntılar zaten motor ve tavan geriye ne kaldı ki ?

metin_1989
29-07-2013, 10:09
sankı puturu attıktan sonra bır yere surtmusler gıbı duruyor fotoda?

SOMEONESPECIAL
29-07-2013, 10:14
5 Gün + 600 TL = Hüsran

Yazık günah.

Fbc
29-07-2013, 10:33
Zaten başından şahıs firmasının %50ye yakın indirim yapmasından belli olmuş mevzu, yazık; altına mı bakacaklar ya, tavan sarkar diyince korkacaklarını söyleyerek böyle birşey uydurmuşlar, getirin halledelim diyerek tavanı silip bir kutu daha pütür atarlar sizde lanet olsun dersiniz bidaha gitmeye gerek duymazsınız, böyle olur hep böyle indirim yapan şahıs şirketleri.

huseyinnn
29-07-2013, 11:54
ben aracımı geçen ctesi teslim aldım o gün getirdim koydum garaja haftaiçi binemiyorum daha ilk marşı bu ctesi basıp servise gittim ufak bir işim vardı gitmişken altınada bakayım içim rahat olsun nasıl bir işçilik yaptılar 12 kutu dyson pütür kullandık diyorlar dedim ve gerisi ***** zaten biliyorsunuz. Hem pütürü zayıf atmışlar dedikleri kadar pütürün kullanılmış olması mümkün diil ayrıca arabamın altınıda sürtmüşler zaten arabamı almaya gittiğimde bana ''araban ne kadar alçak nasıl kullanabiliyorsun bunu zor olmuyormu'' diye bir cümle kullanmıştı, arabanın altınıda öyle görünce arabamı pütür işinden sonra sürttüklerinide anlamış oldum zaten

ERY98
29-07-2013, 14:31
Geçmiş olsun, bikaç ay önce idealtepe meguiarstan fiyat almıştık 300 küsür liraya.. bu adamlar kendini ne zannediyorki. Hadi işi bilmeyenlere yuttururlarda adamlar b planını hiç düşünmemiş, böyle hassas olduğunuzu planlamamışlar belliki.. bende hep önünden geçerim nezaman geleceksin be mübarek gözüyle bakıp dururlar hep arkamdanda iyiki gitmemişim hiç.. bazı firmaların arabaları p.ç etmekte üstüne yok gerçekten.. tekrar geçmiş olsun.. başka bi servis yada hizmet sağlayan biyerde gerekli düzeltmeler yapılabiliniyorsa yaptırıp faturayı bunlara lanse ettirebilirsiniz bence..

SekoLive
29-07-2013, 14:39
cok geçmiş olsun

Geçmiş olsun, bikaç ay önce idealtepe meguiarstan fiyat almıştık 300 küsür liraya.. bu adamlar kendini ne zannediyorki. Hadi işi bilmeyenlere yuttururlarda adamlar b planını hiç düşünmemiş, böyle hassas olduğunuzu planlamamışlar belliki.. bende hep önünden geçerim nezaman geleceksin be mübarek gözüyle bakıp dururlar hep arkamdanda iyiki gitmemişim hiç.. bazı firmaların arabaları p.ç etmekte üstüne yok gerçekten.. tekrar geçmiş olsun.. başka bi servis yada hizmet sağlayan biyerde gerekli düzeltmeler yapılabiliniyorsa yaptırıp faturayı bunlara lanse ettirebilirsiniz bence..

eray o civarda meg dısında adam akıllıo araba yıkatıcak yer neresi var? hiç düzgün biyer göremedim.

douu
29-07-2013, 15:28
Böyle adamlar yüzünden adımız kötüye çıkıyor ondan sonra. Geçmiş olsun.

a.colak
29-07-2013, 18:33
bi tanıdık vasıtasıyla detaylıya vermiştim motora hiç dokunmamışlardı ama iç ve kaporta harikaydı o yüzden sesimi çıkaramadım ve 200 tl vermiştim.

bu adam 600 tl yi harcarken çarpılır ya yazık günah esnaflık herkesin harcı değil gerçekten

sinan-s
29-07-2013, 19:31
Geçmiş olsun ...