PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ul gti vs b16a swap si vs fp gti

meto_106gti
31-07-2013, 00:07
ul gti :chıp filtre egzoz tımıng gaz kelebeğı polısh
fp gti :filtre egzoz
b16a :chıp filtre egzoz 185 hp DENEME VTEC AÇIKKEN YAPILMISTIR ÇEKIMLER UL GTI DAN YAPILDI DENEMELER DOSTACADIR IYI SEYIRLER

ul gtı b16 a swap si 185 bg vs fp gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QRATzpmYYkw&feature=youtu.be)

tdipower
31-07-2013, 00:09
insanın eskişehirde olası geliyor valla ne güzel denemeler :) maşallah araçlarınıza

meto_106gti
31-07-2013, 00:12
insanın eskişehirde olası geliyor valla ne güzel denemeler :) maşallah araçlarınıza

cok sagol kardesım buyur gel eses hızlıı

pcvirus
31-07-2013, 00:55
guzel deneme olmuşta yarıda bitmiş :(

seWki26
31-07-2013, 01:00
O aksam sametin yani fzg si onune kamyon cikti yoksa kafa kafaya gidiyolaro masallah araclara ul gti o zamandan hizli masallah

reddewill
31-07-2013, 01:03
maşallah araçlara güzel deneme olmuş

Volkann
31-07-2013, 12:37
maşallah araçlara.

K.Kaan
31-07-2013, 12:45
tüm araçlara maşallah.. si sanırım çıkıcakmış öne, gaz kesmek zorunda kalmış ?

Time-R
31-07-2013, 12:53
ul gti :chıp filtre egzoz tımıng gaz kelebeğı polısh
fp gti :filtre egzoz
b16a :chıp filtre egzoz 185 hp DENEME VTEC AÇIKKEN YAPILMISTIR ÇEKIMLER UL GTI DAN YAPILDI DENEMELER DOSTACADIR IYI SEYIRLER

ul gtı b16 a swap si 185 bg vs fp gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QRATzpmYYkw&feature=youtu.be)

Metin benim aracim 185 HP degil, tas catlasin 175 cikartir su haliyle yuksek beygirler kafandan sallayip uzerimden rant saglama. Ki yazilimim stock, kisik gibi dusun ayarlari. Bunu diyende ben degil, ecufasttir.

Denemelerde kimsede kamera yoktu, sendede yok biliyordum, ama megerse bekledigin fark boy boy olmayinca haberimiz olmadan hemen kamerayi koydun firsattan istifade, hem camurluk onde basiyosun, 3. kornayi basmaya 1 saniye kala gaza oturuyorsun, hemde tir cikiyor fren yapiyorum gectim diyorsun.

O aksam herkes biliyor senin oktan arttiriciyla gazladigini.

Ayrica 4.viteste senin 1 boy onunde oldugum videolarida koy, adaletli video gorsun herkes.

Yenilen pehlivan gurese doymazmis, o aksam sende gecilmeye doymadin, olay bitti gitti herkes gordu onde oldugumu, yediremedin kendine, sonra tekrar tekrar bi daha deneyelim diyen sendin bunlari hatirlatma geregi duydum. Guya baski balatam iyice koktugundan bu durumdan faydalanip bir rovans videosu patlatacaktin ama tutmadi planin.

Ayrica tum denemeler vtec acikken yapilmistir yazmissin, vtec altindada denedik senin hizina devrine gore, sonuc farkli miydi? Yine 4.'un sonlarina dogru onundeydim.

Bu video ortaya ciktiktan sonra ertesi aksam seni tekrar cagirdim yalan yanlis video koydun diye, madem video cekiyorsun adaletli videolari al koy diye, sabahciyim dedin birseyler salladin gelmedin, ondan sonraki gun cikalim falan diye cevirdin lafi, sanirim o aksam yakitin hazir degildi?

O aksam sametin yani fzg si onune kamyon cikti yoksa kafa kafaya gidiyolaro masallah araclara ul gti o zamandan hizli masallah

Sevki o aksam bunu cok konustuk ettik, sizlerin hepside sahit, 2. - 3. vites kafa kafaya yuruduk evet fakat 4'un sonlarinda 1 boy onde olduguma hepiniz sahitsiniz, ki 5'e attigimda o aksam olabilecekleri hepimiz biliyoruz.

Ki zaten deli gibi baski balatam kaciriyordu, o kokuyu hepimiz hatirliyoruz eminim.

Ayrica istanbula gelip araci ustama gosterdigimde subap ayarinin komple kacmis oldugunu gorduk.

tüm araçlara maşallah.. si sanırım çıkıcakmış öne, gaz kesmek zorunda kalmış ?

Tam 3'ten 4'e attim 6000 devirlerdeyim aciyordumki tir cikti onume, ayrica metin bu videoda camurluk onde basiyor dikkat edersen.

seWki26
31-07-2013, 13:07
Metin benim aracim 185 HP degil, yuksek beygirler kafandan sallayip uzerimden rant saglama.

Denemelerde kimsede kamera yoktu, sendede yok biliyordum, ama megerse bekledigin fark boy boy olmayinca haberimiz olmadan hemen kamerayi koydun, hem camurluk onde basiyosun, 3. kornayi basmaya 1 saniye kala gaza oturuyorsun, hemde tir cikiyor fren yapiyorum gectim diyorsun.*

O aksam herkes biliyor senin oktan arttiriciyla gazladigini.

Ayrica 4.viteste senin 1 boy onunde oldugum videolarida koy, adaletli video gorsun herkes.

Yenilen pehlivan gurese doymazmis, o aksam sende denemeye doymadin, olay bitti gitti herkes gordu onde oldugumu, sonra tekrar tekrar bi daha deneyelim diyen sendin bunlari hatirlatma geregi duydum.

Sevki o aksam bunu cok konustuk ettik, sizlerin hepside sahit, 2. - 3. vites kafa kafaya yuruduk evet fakat 4'un sonlarinda 1 boy onde olduguma hepiniz sahitsiniz, ki 5'e attigimda o aksam olabilecekleri hepimiz biliyoruz.

Ki zaten deli gibi baski balatam kaciriyordu, o kokuyu hepimiz hatirliyoruz eminim.

Ayrica istanbula gelip araci ustama gosterdigimde subap ayarinin komple kacmis oldugunu gorduk.

Tam 3'ten 4'e attim 6000 devirlerdeyim aciyordumki tir cikti onume, ayrica metin bu videoda camurluk onde basiyor dikkat edersen.
Kardesim
Arabanin masallahi var aaglik deneme olmamisti hatirliyorum senin araba sonlara dogru cikmisti biliyorum kardesim ;) rahat ol sen ogun olanlar gorenler yazar ben videoya gore yorum yaptim
Ama sen sonlara dogru cikmistin yarim boy kadar ;)

i-vtec07
31-07-2013, 13:17
maşşallah araçlara .

Time-R
31-07-2013, 13:22
Kardesim
Arabanin masallahi var aaglik deneme olmamisti hatirliyorum senin araba sonlara dogru cikmisti biliyorum kardesim ;) rahat ol sen ogun olanlar gorenler yazar ben videoya gore yorum yaptim
Ama sen sonlara dogru cikmistin yarim boy kadar ;)

Kardesim beni o kamera rahatsiz etti, hersey o ana kadar tamam guzeldi, skiyorduk keyfine, denemeleri dostca yapiyorduk araclarin hali hazirda olan siradan durumlarina gore, benim bu videolarin cekildiginden haberim yoktu, ki bilseydim emin ol yine denerdim ama arkamdan is cevrildikten sonra bu denemelerin dostca olmasi degerini yitirdi. Dusun birde ben kamera oldugunu ertesi gun gordugum videoyla anliyorum.

Baski balata: exedy (oem esdegerli) cikma takilmisti motor sifir toplanirken, alt devirler iyidi ama ust devirler kaciriyordu bariz. Oradada kokuylan iyice yedigimizi anladik zaten. Suanki baski balatam: Bronz

Headers: 2.5" - Oradan bariz bir skstirma kaybim oldugunuda biliyoruz, hala degistiremedim ayni. Duz boru 51, son 63 airmass, orta susturucu mevcut degil.

Yakitim 97 shell bu videoda, oktan arttirici vs. yok karsi taraftaki gibi, ilk defa yabanci bir istasyonun yakitiyla gazliyorum, ne oldugu belirsiz, AFR'm kac gosteriyor onuda bilmiyoruz.

Uzun yoldan gelmisim, davlumbazim delik oldugundan simota filtre camurlanmis, ne yazikki boyle pisken gazladik, kutsal bilal falan istanbula donerken sokup temizlemistik, onlarda ne kadar kirli oldugunu biliyor.

Denedigimiz ay Ocak ayi, Eskisehir'in sogugunu herkes bilir, aracimda 10/60 yag vardi, suan yaz oldugu halde 5/30 kullaniyorum, 10/60'i o sogukta isitana kadar baski balatayi bitirdik zaten o gece.

O zaman motor 6500'lerdeydi, simdi 13.500'lerde, parcalar henuz tam anlamiyla oturdugunu dusunuyorum.

Yani demek istedigim Metin nasil daha hizlanmissa, bende bakimlarimi yaparak olmasi gerektigim gibi yurumeye basladim, ama ben bilincsizce oktan arttiriciyla gazlayip canini almiyorum, birak onu yabanci istasyon yakitinla vtec dahi acmiyorum.

orhan_guney
31-07-2013, 13:48
deneyen araçlara maşallah düz devam etseniz si zaten geliyor belli .

seWki26
31-07-2013, 14:20
sametçim kardeşim ben bşey diyemem videoyu koyanmetin amaben senin arabanın nasıl gideceğini gittiğini bildiğim için bişey deme gereği duymuyorum aracının hem görsel hemde gider acısından cok güzel boşuna uzatmanınanlamı yok gerekeniyazdın zatenki senin o gün geçtiğinidegördük ;)

By_MuGeN
31-07-2013, 15:00
maşallah kazasız belasız

taytay
31-07-2013, 16:00
maşallah araçlara.
hocam yanlış anlamada aracında bu kadar sorun varken neden denedin ?

Time-R
31-07-2013, 16:34
sametçim kardeşim ben bşey diyemem videoyu koyanmetin amaben senin arabanın nasıl gideceğini gittiğini bildiğim için bişey deme gereği duymuyorum aracının hem görsel hemde gider acısından cok güzel boşuna uzatmanınanlamı yok gerekeniyazdın zatenki senin o gün geçtiğinidegördük ;)

Kanka sagol Allah razi olsun, Metin'in arabasi sinifinda ve speclerinde yuruyen en iyi yuruyen GTI'lardan gercekten ona lafim yok.

maşallah araçlara.
hocam yanlış anlamada aracında bu kadar sorun varken neden denedin ?

Ben bundan rahatsiz degilim yanlis anlasilmisim sanirim, ben gecilsemde sorun degil ki aracimin yururu az cok belliydi o siralar, hem onlarin hemde benim aklimizda bi fikir olmasi acisindan dostca denedik, fakat sonrasinda arkamdan is cevrildigini ogrenince ister istemez bu "dostca" kelimesi sona erdi.

Olan birseyi, olmamis bir sekilde gostermek en sevmedigim seydir, denememizde onumuz acikken sonuc bu videodaki gibi olmuyor, benim rahatsiz oldugum konu bu.

Sorun var diye denemeyelim mi, bu kucuk sorunlar buyuk sorunlara yol acmayacaksa denenebilir anlasildiktan ve dostca olduktan sonra, yapilacaklar yapilir, sonra tekrar denenilir, yapildiktan sonraki islerin ne derece yaradigi anlasilmis olur.

elpadre
31-07-2013, 16:46
pug erken basmıs si sonradan gelmeye baslıyor ve frene basıyor vıdeoda gorunen bu

orhan_guney
31-07-2013, 16:58
gerçekten çok zekisin biz fark edemedik. :)

pug erken basmıs si sonradan gelmeye baslıyor ve frene basıyor vıdeoda gorunen bu

civicsi_r
31-07-2013, 17:40
samet pug un erken basmasına ve eksiklerine rağmen eg çok iyi yürümüş ki zaten 4 te ayırıyor.

tabi kamera yarıştan önce konuşulsaydı iyi olurdu....

elpadre
31-07-2013, 18:05
gerçekten çok zekisin biz fark edemedik. :)

beyın depar atarak terk etmıs :D

Time-R
31-07-2013, 18:07
beyın depar atarak terk etmıs :D

abi benim sendika uyeligime ne oldu? uye kaydi yapilmadi hala?

http://img27.imageshack.us/img27/9088/karaambar.jpg

taytay
31-07-2013, 19:18
Kanka sagol Allah razi olsun, Metin'in arabasi sinifinda ve speclerinde yuruyen en iyi yuruyen GTI'lardan gercekten ona lafim yok.

Ben bundan rahatsiz degilim yanlis anlasilmisim sanirim, ben gecilsemde sorun degil ki aracimin yururu az cok belliydi o siralar, hem onlarin hemde benim aklimizda bi fikir olmasi acisindan dostca denedik, fakat sonrasinda arkamdan is cevrildigini ogrenince ister istemez bu "dostca" kelimesi sona erdi.

Olan birseyi, olmamis bir sekilde gostermek en sevmedigim seydir, denememizde onumuz acikken sonuc bu videodaki gibi olmuyor, benim rahatsiz oldugum konu bu.

Sorun var diye denemeyelim mi, bu kucuk sorunlar buyuk sorunlara yol acmayacaksa denenebilir anlasildiktan ve dostca olduktan sonra, yapilacaklar yapilir, sonra tekrar denenilir, yapildiktan sonraki islerin ne derece yaradigi anlasilmis olur.
zaten videoda geçiceğin bariz belli :) açıklama için tşkkr ederim anladım.

civic@ef
31-07-2013, 19:59
bence eşit şekilde basılsa eg debriyaj kaçırmadan enazından ayarı sibop u geçtim 2-3 öne çıkar yavaştan 4-5 de 1.5-2 boy kadar geçer. iki tarafında emeğine sağlık

Bi1ReD
01-08-2013, 01:21
kardesim öncelikle araclara masallah. Benim gordugum eg bi tik daha hizliydi ama son süratlere cikilmadi. Eg baski kokusunu bende aldim gercekten. Metin kornaya birazdaha dikkat edebilirdi.
Bence saglikli deneme olmadi tekrar denenir ozaman daha net konsuruz

meto_106gti
01-08-2013, 23:13
bır vıdeo ekledık sorun oldu denıyorsun vıdeo cekıyoruzda buralara koyabılıyoruzz geçme geçılme derdın oolmasaydı samet bukadar konusmazdın ben çekerım vıdeomu geçsemde geçılsemde koyarım senın le yanında emre varken bastıklarımız var 2 boy geçtıklerım ıstersen onlarıda koyarım burda hondacıları arkana alıp bana atar yapmaa gleırseın basarızz sonuna kadar gorrusun ozaman kım onde gıdıyor herkes gorur vıdeo cekmek arkanda ış çevırmekse ben bışey demıyorum 130 bg arabamlaa bukadar oluyor herkesın yorumlarına saygılarr

Time-R
02-08-2013, 08:42
bır vıdeo ekledık sorun oldu denıyorsun vıdeo cekıyoruzda buralara koyabılıyoruzz geçme geçılme derdın oolmasaydı samet bukadar konusmazdın ben çekerım vıdeomu geçsemde geçılsemde koyarım senın le yanında emre varken bastıklarımız var 2 boy geçtıklerım ıstersen onlarıda koyarım burda hondacıları arkana alıp bana atar yapmaa gleırseın basarızz sonuna kadar gorrusun ozaman kım onde gıdıyor herkes gorur vıdeo cekmek arkanda ış çevırmekse ben bışey demıyorum 130 bg arabamlaa bukadar oluyor herkesın yorumlarına saygılarr

Sen benimle denerken video cekecegini soylemedin, soyleseydin yine birsey demezdim tamam cek sorun degil deyip yine denerdim, o kamerayi gizli kamera gibi rollun ortasinda takarsan bu saygisizlik, bu karsindaki adami kandirmak olur.

Sen tek basina ben 2 kisi olduktan sonra elbet dedigin sonuc farkli olur, 2 boy degil ama 1-1.5 boy oldu, onemli olan kisi sayisina es denemek, sonucta teke tek bile denesek ben ve benim aracim senden ve senin aracindan daha agir. Boyle birseyi nasil mantigin aliyorda bir bokmus gibi soyliyorsun anlamiyorum. He varsa o videolar koy, ama benim seni nasil ayarsiz, yakitsiz, filtrem tikali, soguk havada kalin yagla soguk havada yurudugum, balatam bitik durumda 4.viteste ayirdigim videolarida koy, boyle sonu belli olmayan, erken ve onden bastigin, onume tir cikinca gectim dedigim sacmasapan videolar koyma. Seni gectigim videolar nerede diyorum, kayit bitmis kanka diyorsun.

Oraya haziran sonunda 2. kez geldim, Emre'yede ara bakalim eglenelim biraz dedim, gelmedin, cunku sende senle denedigimizde aracin gidisini etkileyen bariz eksiklikleri oldugunu biliyordun, halletmis olcagimi dusunup gelmedin, tamam aradigimizda tatildeydin, pazar donuyorum eskisehire dedin, persembeye kadar ordaydim yine arayip deneyelim demedin.

Buradaki insanlarin hicbiri fanatiklik ugruna yorum yapacak insanlar degiller, diger marka grup araclarlada ugrasiyorlar, heleki bu konuya yazan cizen eski uyeler, gorulen neyse onu soylemisler.

Birkez daha soyliyorum, kendi aracini dusuk beygir benim aracimi yuksek beygir gosterip, vtec acikken falan filan deyip ustumden ve aracimdan rant saglama, dogrular neyse onlari konus, vtec altindada denedik ustundede samet eksikleriyle bu halde beni her sekilde 4.vitese atinca ayirmaya basliyor, ki 5'e bile atmadi de. Deki, benim aklimda dogru durust bir insan olarak kal.

130 hp arabamla bu kadar oluyor diyorsun, masallah! Benim eksiklerimlede seni bu kadar ayirabildim 4'un sonuna kadar, bir dahakine 5'ide bitirecegim.

Gelebiliyorsan gel Istanbul'a, burada seni her turlu agirlarim Metin.

kelalper
02-08-2013, 09:02
videoda 106 akıtarak gelmiş ve önde basmış. Açık ve net. Honda öne çıkacakkende bırakmak zorunda kalmış yoksa gelmeye başlamış. Keşke daha çok deneyip o görüntüleri koysaydınız daha belirleyici olurdu.

Time-R
02-08-2013, 09:29
videoda 106 akıtarak gelmiş ve önde basmış. Açık ve net. Honda öne çıkacakkende bırakmak zorunda kalmış yoksa gelmeye başlamış. Keşke daha çok deneyip o görüntüleri koysaydınız daha belirleyici olurdu.

Denedik abicim, balatam zaten kaciriyordu baya, balatayi kokutana kadar denedik ama iste o videolar koyulmadi, teketek denedigimizden video ancak yolumuzun ustundeki shell'de bekleyen eskisehir tayfasindan cekilir diye dusundum, az daha balata siyirip yolda kalacaktim, 10/60 yagin isinmasi azda olsa bir denge kurdu baski balatayla.

kelalper
02-08-2013, 13:48
Yağın ısınmaması gibi bir problem olmaz. Araba çalışmaya başladıktan 1-2 dakika içerisinde yağ olması gereken sıcaklığa ulaşır zaten. Radyatör gibi değildir. Radyatör suyu kanalların içerisinde dolandığı için çok çabuk ısınmaz blok ısınana kadar. Ama yağ direk gömlek içerisinde çalıştığı için normal sıcaklığına çabuk ulaşır. Çok kalın bir yağ kullanmadığın sürece de araban performans kaybı yaşamaz yağdan dolayı. Yağın performansta etkisi çok değil. Sadece performanslı kullanımda koruyucu özelliği yani ısıya karşı dayanıklılığı özelliğini kaybetmemesi önemli.

Time-R
02-08-2013, 13:59
Yağın ısınmaması gibi bir problem olmaz. Araba çalışmaya başladıktan 1-2 dakika içerisinde yağ olması gereken sıcaklığa ulaşır zaten. Radyatör gibi değildir. Radyatör suyu kanalların içerisinde dolandığı için çok çabuk ısınmaz blok ısınana kadar. Ama yağ direk gömlek içerisinde çalıştığı için normal sıcaklığına çabuk ulaşır. Çok kalın bir yağ kullanmadığın sürece de araban performans kaybı yaşamaz yağdan dolayı. Yağın performansta etkisi çok değil. Sadece performanslı kullanımda koruyucu özelliği yani ısıya karşı dayanıklılığı özelliğini kaybetmemesi önemli.

Yag 10/60 castrol edge vardi, hava gece 3 derecelerdeydi, bu yagin tam anlamiyla performans vermesi icin 2 saatlik uzun yoldan gelmem lazim en az, hic sogutmadan denememiz lazim diye dusunuyorum.

10/60'i kisin vtec hic sevmedi acikcasi, aracin vtec acisi bile yok gibi birseydi, simdi 5/30 edge var, 30 dk yol yapmam yetiyor istedigim gibi yurumesi icin, hizlandigini resmen hissettim, daha kolay devirlenmesi ve vtec acisi bariz farkettirdi. Yag konusunuda bir faktor olarak goruyorum.

bLackModeL
02-08-2013, 14:31
samet maşallah sabah gordum konuyu işlerden dolayı yazmadım atarlık gıderlık bı durum yok ıkı aracta gıtmesı gerektıgı gıbı gıtmıs 4 5 zaten senın onde olman cok normal bı durum bunun aksını ıdaa eden bu ısı bılmıyodur .. tebrıkler kardesım

kelalper
02-08-2013, 14:35
maalesef o söylediklerinin hepsi psikolojik şeyler. Dediğim gibi yağ sıcaklığı olması gereken sıcaklığa 1-2 dakika içerisinde gelir. Çalıştığı ortam 9000 derecelerde olduğu için. Öyle 1-2 saat uzun yol gidiim ki ısınsın yağ olması gereken ısıya ulaşsın diye birşey yok. Fazla düşünmene gerek yok. Olan bu. Formula araçlarında yağ 2 dakika dışarıda ısıtıldıktan sonra motora konuluyor ama yağ ısısı konulduğunda 80-90 derece. Senin dediğin gerçek olsaydı kimse 10-60 kullanmazdı kullananda deneme yapmaya benzin yetiştiremezdi. Dediğim gibi denemesi bedava. Yağ sıcaklık göstergesi koy sende görürsün. Ya da koyamam diyorsan 1-2 dakika arabayı çalıştır. Karterden bi miktar yağ al sıcaklığını ölç göreceksin. Yağ çok fazla kalın olmadığı sürece arabanın performansını etkilemez. Senin bahsettiğin sıcaklık 3 dereceyse zaten araban bugün denediğinden çok çok daha hızlı olacaktır. Arabanda o zaman başka bir problem olabilir ama bunun kullandığın yağ ve sıcaklığı ile alakası yok.
Bi de vtec açışı yok gibi birşey ne demek. Vtec belli bir yağ basıncından sonra otomatik olarak devreye girer. Devir yağ basıncını etkiler yağ basıncı artıncada vtec otomatik olarak açılır. Vtec controller ile vtec beynine müdehale edip devri yani devreye girmesi gereken yağ basıncını değiştirirsin. Yağ pompanda sorun varsa ya da vtec beyninde arıza varsa bunlar performansı etkiler. Ama vtec girmio gibi bişeydi diye bişey yok. Vtec ya devreye girer ya da girmez.

Time-R
02-08-2013, 14:49
samet maşallah sabah gordum konuyu işlerden dolayı yazmadım atarlık gıderlık bı durum yok ıkı aracta gıtmesı gerektıgı gıbı gıtmıs 4 5 zaten senın onde olman cok normal bı durum bunun aksını ıdaa eden bu ısı bılmıyodur .. tebrıkler kardesım

Sagolasin kardesim, ama durum bu sekilde iste, tesekkurler..

maalesef o söylediklerinin hepsi psikolojik şeyler. Dediğim gibi yağ sıcaklığı olması gereken sıcaklığa 1-2 dakika içerisinde gelir. Çalıştığı ortam 9000 derecelerde olduğu için. Öyle 1-2 saat uzun yol gidiim ki ısınsın yağ olması gereken ısıya ulaşsın diye birşey yok. Fazla düşünmene gerek yok. Olan bu. Formula araçlarında yağ 2 dakika dışarıda ısıtıldıktan sonra motora konuluyor ama yağ ısısı konulduğunda 80-90 derece. Senin dediğin gerçek olsaydı kimse 10-60 kullanmazdı kullananda deneme yapmaya benzin yetiştiremezdi. Dediğim gibi denemesi bedava. Yağ sıcaklık göstergesi koy sende görürsün. Ya da koyamam diyorsan 1-2 dakika arabayı çalıştır. Karterden bi miktar yağ al sıcaklığını ölç göreceksin. Yağ çok fazla kalın olmadığı sürece arabanın performansını etkilemez. Senin bahsettiğin sıcaklık 3 dereceyse zaten araban bugün denediğinden çok çok daha hızlı olacaktır. Arabanda o zaman başka bir problem olabilir ama bunun kullandığın yağ ve sıcaklığı ile alakası yok.
Bi de vtec açışı yok gibi birşey ne demek. Vtec belli bir yağ basıncından sonra otomatik olarak devreye girer. Devir yağ basıncını etkiler yağ basıncı artıncada vtec otomatik olarak açılır. Vtec controller ile vtec beynine müdehale edip devri yani devreye girmesi gereken yağ basıncını değiştirirsin. Yağ pompanda sorun varsa ya da vtec beyninde arıza varsa bunlar performansı etkiler. Ama vtec girmio gibi bişeydi diye bişey yok. Vtec ya devreye girer ya da girmez.

Vtec giriyor devreye her zaman, girmeme gibi bir durumu yok, 10/60'ta actigini her zaman hissediyorsun, acmama gibi bir durumu yok zaten, ama patlamiyordu boyle, oda yagin kalin olmasindan kaynaklaniyormus, ince yag koyunca vtec acarken resmen patladi ve ince yagla hizlandigini bariz hissettim, egzozun sesi bile bir canli gelmeye basladi. Yaza dogru hava bir aralar cok isindi, 2 saatte trafikte kaldim, vites atarken arac sarmaya basladi falan, sanirim 10/60 inceldi cok sicaktan, o zaman anladim aracin ince yagi sevdigini.

Isitmak deyimi yanlis anlasiliyor sanirim, yagin incelmesinden bahsediyorum, 10/60 guzel bir yag, fakat bence stock atmosferikler icin cok kalin. Derlerdide inanmazdim, tecrube edince ogrenmis oldum.

Yiğit Ş.
02-08-2013, 15:05

2 boy geçtiğim video var diyosun ama kafa kafaya gittiğin videoyu mu koyuyorsun. enteresaaağn :)

Sercan K.
02-08-2013, 15:18

Abi 900 demek istemiş olabilirmisin ? 9000 biraz yüksek geldi bana :soru:

kelalper
02-08-2013, 16:25
Abi 900 demek istemiş olabilirmisin ? 9000 biraz yüksek geldi bana :soru:

bi 0 fazla kaçmış. EGT den belli olur zaten.

kelalper
02-08-2013, 16:32
Sagolasin kardesim, ama durum bu sekilde iste, tesekkurler..

Vtec giriyor devreye her zaman, girmeme gibi bir durumu yok, 10/60'ta actigini her zaman hissediyorsun, acmama gibi bir durumu yok zaten, ama patlamiyordu boyle, oda yagin kalin olmasindan kaynaklaniyormus, ince yag koyunca vtec acarken resmen patladi ve ince yagla hizlandigini bariz hissettim, egzozun sesi bile bir canli gelmeye basladi. Yaza dogru hava bir aralar cok isindi, 2 saatte trafikte kaldim, vites atarken arac sarmaya basladi falan, sanirim 10/60 inceldi cok sicaktan, o zaman anladim aracin ince yagi sevdigini.

Isitmak deyimi yanlis anlasiliyor sanirim, yagin incelmesinden bahsediyorum, 10/60 guzel bir yag, fakat bence stock atmosferikler icin cok kalin. Derlerdide inanmazdim, tecrube edince ogrenmis oldum.

kardeşim kusura bakma ama bu konuda teknik bilgin maalesef hiç yok. Konuşmaya gerek yok. Hayırlı denemeler.

Time-R
02-08-2013, 17:28
kardeşim kusura bakma ama bu konuda teknik bilgin maalesef hiç yok. Konuşmaya gerek yok. Hayırlı denemeler.

Yanlis anlasildim herhalde. Bilgim var yada bilgiliyim bu konuda demedimki? Yasadigimi gordugumu soyledim. Bana bunu ustalar soyledi ve uyguladim gercektende vtec kalin yagi sevmiyor, bunuda tecrube edip ustalara "evet oyleymis" dedim, olay bu. Yazin 10/60 olsa hadi bi nebze, ama kisin 10/60'in aracimi yavaslattigini resmen hissettim.

Bu arada sen bilgili ve ilgiliysen bu konulara, birazdan konularini inceleyecegim, elbet birseyler ogrenirim. Osman Bahadir, nami diger O.B.K. olsaydi simdi bu konuda durumu aciklardi, hayirli denemeler deyip ayrilmazdi. Kendisinin konularini cok okudum, ogrendim ama hala bilgisizim, kendi tecrubelerimle fikir mantik yurutebiliyorum Allah'tan.

kelalper
02-08-2013, 18:02
bende sana diyorum ki bunlar psikolojik. Vtec makinalar devir çevirdikleri için fazlaca ısınan makinalar bu nedenle de yüksek performans yağlarını kullanmanız gerekiyor. Bunlarda edge serileri. Neden? yüksek sıcaklıkta viskozitesi değişmiyor ve yağlama ile koruma sorunsuz devam ediyor. 10/60 firmadan firmaya değişiyor. Mobilde kullanılan 10/60 keçelerde yıpranma ve terleme varsa bunu engellemek için kullanılıyor. Ama edge serisindeki 10/60 ın amacı yüksek sıcaklıklarda maksimum koruma. Sana diyorum al eline kronometre 10/60 ile zaman ölç kadran üzerinde atıyorum 50-150 aynı yerde 5/30 ile zaman ölç aralarında 1 saniye fark olmaz. Araban 1 boy 2 boy fark etmez. 2 saat yolda giderek yağ olması gereken inceliğe gelmez. Şu forumda dünya kadar deneme tartışması yaşandı kimse 10/60 yağ kullanıyorum ondan dolayı geçildim demedi sizin dışınızda. Şunu aklın hayalin alıyor mu Ataşehirden denemeye çıkıcaz ama yağ olması gereken viskoziteye ulaşması için bütün arabalar izmit sapağına kadar sıkmadan gidiyor dönüşte deneme yapıyor. Sana bunları söylediğim halde sen diyorsun ki yok öyle değil böyle. Sana bunu bilimsel olarak anlatıyorum ama sen hala kendi bildiğini iddia ediyorsun. Kusura bakma da sana bunu anlatmaya çalışmak için ömrümü yiyeceğime hayırlı denemeler der çıkarım. Çünkü olayı anlamak istemiosun. Sokaktaki herhangi bir adam değilim mühendisim tekstil makinelerinde de farklı viskozitelerde yağ kullanırız dakika devir sayısına göre ama bu performans için değil maliyet için. Düşük devir çalışılacağı zaman yüksek performans yağı değil daha ucuz yağ kullanırız yeterli olacağı için. Normal arabalarda da gidip edge serisi yağ kullanmanın mantığı yoktur. Ama vtec gibi yüksek devir çeviren makinalarda yüksek performans yağları elzemdir. 5/30 ya da 10/60 bunlar performans olarak yakın yağlar. Standart VTI için 5/30 kullanabilirsin ama performans arttıkça sıcaklıkta artacağı için belli bi yerden sonra 5/30 yetmeyecektir 10/60 a doğru kayman gerekecektir. Ama bu demek değil ki 10/60 kullandığın zaman performansın düşer. Hayır kullanmama nedenin ihtiyacının dışında pahalı olması, 200 kiloluk kadının victorias secrettan iç çamaşır alması gibi bir şey demek istediğim.

Time-R
02-08-2013, 18:29
bende sana diyorum ki bunlar psikolojik. Vtec makinalar devir çevirdikleri için fazlaca ısınan makinalar bu nedenle de yüksek performans yağlarını kullanmanız gerekiyor. Bunlarda edge serileri. Neden? yüksek sıcaklıkta viskozitesi değişmiyor ve yağlama ile koruma sorunsuz devam ediyor. 10/60 firmadan firmaya değişiyor. Mobilde kullanılan 10/60 keçelerde yıpranma ve terleme varsa bunu engellemek için kullanılıyor. Ama edge serisindeki 10/60 ın amacı yüksek sıcaklıklarda maksimum koruma. Sana diyorum al eline kronometre 10/60 ile zaman ölç kadran üzerinde atıyorum 50-150 aynı yerde 5/30 ile zaman ölç aralarında 1 saniye fark olmaz. Araban 1 boy 2 boy fark etmez. 2 saat yolda giderek yağ olması gereken inceliğe gelmez. Şu forumda dünya kadar deneme tartışması yaşandı kimse 10/60 yağ kullanıyorum ondan dolayı geçildim demedi sizin dışınızda. Şunu aklın hayalin alıyor mu Ataşehirden denemeye çıkıcaz ama yağ olması gereken viskoziteye ulaşması için bütün arabalar izmit sapağına kadar sıkmadan gidiyor dönüşte deneme yapıyor. Sana bunları söylediğim halde sen diyorsun ki yok öyle değil böyle. Sana bunu bilimsel olarak anlatıyorum ama sen hala kendi bildiğini iddia ediyorsun. Kusura bakma da sana bunu anlatmaya çalışmak için ömrümü yiyeceğime hayırlı denemeler der çıkarım. Çünkü olayı anlamak istemiosun. Sokaktaki herhangi bir adam değilim mühendisim tekstil makinelerinde de farklı viskozitelerde yağ kullanırız dakika devir sayısına göre ama bu performans için değil maliyet için. Düşük devir çalışılacağı zaman yüksek performans yağı değil daha ucuz yağ kullanırız yeterli olacağı için. Normal arabalarda da gidip edge serisi yağ kullanmanın mantığı yoktur. Ama vtec gibi yüksek devir çeviren makinalarda yüksek performans yağları elzemdir. 5/30 ya da 10/60 bunlar performans olarak yakın yağlar. Standart VTI için 5/30 kullanabilirsin ama performans arttıkça sıcaklıkta artacağı için belli bi yerden sonra 5/30 yetmeyecektir 10/60 a doğru kayman gerekecektir. Ama bu demek değil ki 10/60 kullandığın zaman performansın düşer. Hayır kullanmama nedenin ihtiyacının dışında pahalı olması, 200 kiloluk kadının victorias secrettan iç çamaşır alması gibi bir şey demek istediğim.

Bilgi icin tesekkurler, en azindan demek istedigimi az cok anlatabilmisim sende anlamissin, kendini yemene gerek yok hicbir zaman, sonucta zevklerimiz icin kosturuyoruz bu forumda. :icon_tup:

E.ORANLI
02-08-2013, 18:51
tek cevabım var

FZG ayarsız... 185 hp olmadına hepimiz eminiz :) guzel bi ayarla fzg nın farkı cok değişik olur ;)

Alper_
02-08-2013, 22:37
iki araca da maşallah uzunda b16 geçer..

guwen_ar
02-08-2013, 23:47
bence iyi bile gitmis UL un yaninda.uzunda gecsin eywallah 175 hp arac ve kilo farkida ucurum deil.
Ama sizce b16a motor kazandirdigi hp lerin hakkini veriyo mu ? (Hondalardan pek anlamam kusura bakmayin)

meto_106gti
03-08-2013, 00:37
1 gun bakmadım ortalık baya karışmış samet bak çok konusuuyosun boş konuşuyosun zaten arkadaşta senınle ılgılı dusuncelerını soylemıs herşeyı bahane edıp durmaa yok su vardı yok bu vardı arabanın gıderı bu kardesım abartma yanı k20 sın sankıde benle kafa kafaya gıttın boşuna nefes tuketmee AYRICA SUNDAN EMIN OL BEN TATILDEN GELDIGMDE BURDA OLDUGUNU BILEYDIM KESIN DENERDIM BEN BUGUNE KADAR GEÇILSEMDE KIMEYE R YAPMADIM KI sana hayatta yapmam senınle hep basarım :))))))) konuyu saptırmaa en yakın zaman da vıdeo koyucazz sana ıyı forumlar samet kardesım HERKESIN AĞZINA SAĞLIK

Time-R
03-08-2013, 00:53
1 gun bakmadım ortalık baya karışmış samet bak çok konusuuyosun boş konuşuyosun zaten arkadaşta senınle ılgılı dusuncelerını soylemıs herşeyı bahane edıp durmaa yok su vardı yok bu vardı arabanın gıderı bu kardesım abartma yanı k20 sın sankıde benle kafa kafaya gıttın boşuna nefes tuketmee AYRICA SUNDAN EMIN OL BEN TATILDEN GELDIGMDE BURDA OLDUGUNU BILEYDIM KESIN DENERDIM BEN BUGUNE KADAR GEÇILSEMDE KIMEYE R YAPMADIM KI sana hayatta yapmam senınle hep basarım :))))))) konuyu saptırmaa en yakın zaman da vıdeo koyucazz sana ıyı forumlar samet kardesım HERKESIN AĞZINA SAĞLIK

Oncelikle gecme gecilme olayi sen bu sacmasalak videoyu koyana kadar yoktu, ne amacla koydun onuda anlamadim, sonuc belli degil, gidis belli degil sacmalamissin resmen.

Dogru sanki hergun gun asiri foruma giriyorsun, diger konularla, milletin sorunlarina care bulacagim diye ilgileniyorsunda, bugun bir girmedin ortalik karisti. Vay anasini. Senlen ve aracinlan alakasiz seyler konusuldu; tamamen teknik konular.

Sen bana boyle sacma videolar koymada, sen gel istanbula deneyelim, iyi bir video cekelim, konulu. :)

Ordaykende yuzume deseydin ya "cok konusuyorsun bos konusuyorsun" diye, "sorun olduysa kaldiririz kardesim" deyip sustun kaldin. O arkadasa bakma sen pek. Neyse burada laf anlatma bosuna, video yayinladin, rant sagladin oldu bitti, herkes biliyor neyin ne oldugunu.

Cokta iyi biliyordun orada oldugumu, olmasam bile insan bir arar sorar burada misin hala, geldim ben deneyelim diye. Hadi aramadin, arkadaslarinada mi sormadin yada onlarda mi sana soylemedi? Elbette cikin deneyin demislerdir, ama biraz cekindin sanirim. Nefes tuketen ben degil, o aksam geciliyorum diye nefes tuketen sendin. Yenilen pehlivan gurese doymaz. Birkez daha tekrarliyorum, burada nefes tuketecegine oradaki arkadaslarimiza sor, en dogruyu onlar gordu, biz ne desek bos, dost aci soyler.

Sen gecildigin zaman kimseye "R" yapmadin evet, genelde Eskisehir'liler erken bastigini sonrasinda gecildiginde ise hemen frene bastigini soyliyor cok fark olmasin arada diye. Yalan yok banada yaptin. Su arac sana hic yaramadi, gecilmeyi kabullenemedigin gibi herkesi geciyorum diye kekliyorsun boyle sacmasapan videolarla; bence milletin daha fazla antipatisini kazanma.

Bir daha erken basarsan arkandan hic basip, seni yakalayip gecmeye ugrasmam Metin bunu bil, istersen %100 talonla gazla, istersen makinani ucuracagim ugruna kir, beni ilgilendirmiyor, anca o derece sorunlarim varken muhatabimdi aracin, suan biraz farkli boyutlarda gibiyiz. :heyoo:

kelalper
03-08-2013, 10:32

Eğri oturup doğru konuşmakta fayda var. O denemede akıtarak geliyorsun civic in yanına ve önde basıyorsun. Civic gelmeye başladığı zamanda trafik yüzünden bırakmak zorunda kalıyor. Bu video ile ben geçtim diyorsan benim istanbul parkta videolarım var sıra sıra GT3 F458 F12 yi geçiyorum otoparkta dururlarken. Bu da aynı hesap.

taytay
03-08-2013, 10:35
başka videolarda varmış onuda ekleyin isterseniz soru işareti kalmasın ?

sagi
03-08-2013, 14:12
Açıklayıcı olmak adına başka bir video daha

hUwF3LEfcVo

brs_odbs
03-08-2013, 14:14
maşallah araçlara

Time-R
03-08-2013, 14:47
Açıklayıcı olmak adına başka bir video daha

hUwF3LEfcVo

Hangi konuda aciklayici olmak icin?

Burada 106 tek kisi, eg vtec 2 kisi, ayrica her zamanki gibi yarim boy onde daha yanina yanasmadan basiyor, bende sonradan ayip olmasin diye asiliyorum, ben shellden cikar cikmaz deneyecegimizi dahi bilmiyordum.

Burada kendi yarim boy onde bastigini hesaba katarsak 2. - 3. vites sonlarina dogru 1.5 boy onde, 4'e attigimda yaklasmaya basliyorumki birakiyor gazi. Sonradan bendeki arkadasi indirince asil denemeler gerceklesiyor.

sagi
03-08-2013, 15:03

Burada 106 tek kisi, eg vtec 2 kisi, ayrica her zamanki gibi yarim boy onde daha yanina yanasmadan basiyor, bende sonradan ayip olmasin diye asiliyorum, ben shellden cikar cikmaz deneyecegimizi dahi bilmiyordum.

Burada kendi yarim boy onde bastigini hesaba katarsak 2. - 3. vites sonlarina dogru 1.5 boy onde, 4'e attigimda yaklasmaya basliyorumki birakiyor gazi. Sonradan bendeki arkadasi indirince asil denemeler gerceklesiyor.

adaşım zaten videoyu koymamdaki amaç bu 106 hep erken basmış dedikleri gibi akıtarak gelmiş falan kimin haklı kimin haksız olduğunu görmek içindi :icon_tup:

Time-R
03-08-2013, 15:16
adaşım zaten videoyu koymamdaki amaç bu 106 hep erken basmış dedikleri gibi akıtarak gelmiş falan kimin haklı kimin haksız olduğunu görmek içindi :icon_tup:

Samet kusura bakma, bende bu sekilde dusunmus olabilecegini dusundum zaten ama sorma geregi duydum ister istemez. :icon_tup:

aliburma
03-08-2013, 15:29
kamera işi, haberinin olmaması falan bir tarafa... GTI'ın 5'e atmasından önce EG'nin geldiği bariz belli...

Honda taraftarı olmam hiçbir şeyi değiştirmiyor. aracın iyi veya kötü, bu seni ilgilendiren bir konu, ama video apaçık ortada, 4-5. vitesler öyle kolay lokma değil...

B16EG Aracın çok güzel daha sağlıklı yürümesi dileğiyle...

sagi
03-08-2013, 16:16
Samet kusura bakma, bende bu sekilde dusunmus olabilecegini dusundum zaten ama sorma geregi duydum ister istemez. :icon_tup:

sıkıntı yok hacı :)

canozcan
04-08-2013, 01:53
b16 chip filtre eksozla 25 hp mi alıyor :) 4 ten sonra civic, 106nın üstünden atlıcakmış ama bırakmış. 106 bu speclerde yavaş kalmış...

Bi1ReD
04-08-2013, 05:25
b16 chip filtre eksozla 25 hp mi alıyor :) 4 ten sonra civic, 106nın üstünden atlıcakmış ama bırakmış. 106 bu speclerde yavaş kalmış...

Sen specleri bosverde motorlarin standart ürettiği HP bak bi google'dan.
Şimdi adam senle ayni model ve markaya biniyor diye illaki haklı olamaz... Olayi honda-pejo kavgasina dondurmeyin. Yıllar önce çok tartıştık çünkü...

JDM VTİ
04-08-2013, 11:10
O hplerde 185hp vermez vtec makinesi.
Araçlara maşallah.
Samet acilinden arabanı yürüyen vteclerle denemeni tavsiye ederim. Çıksın aracının nasıl gittiği ortaya kanka en güzel cevabın o olur.

sagi
04-08-2013, 13:51
Şimdi adam senle ayni model ve markaya biniyor diye illaki haklı olamaz... Olayi honda-pejo kavgasina dondurmeyin. Yıllar önce çok tartıştık çünkü...

doğru diyosun standart kilolarınıda göz önünde bulundurmak gerekir

memoteck
04-08-2013, 20:05
samet kardeşimin aracı gercekten cok hos ve gıderlı bı araba denemlerın oldugu aksam cok hosuma gıtmıstı allah tekerını duz bastırsın gercekten emek verılıp yapılmıs bır araç bence :D

Fatih YİGİT
04-08-2013, 20:11

Kardeş yanlış anlama o gece oradaydık ve arabada tektin bu videoda yani ama geri kalan hiçbirşeye birşey söyleyemem geçtin geçildin ben bilmiyorum ...

Alper_
04-08-2013, 20:30
Aslında gti da çok iyi değil timing i sorunlu..sadece metin şanslı :D bi de akıtıp basmış pne :D

Time-R
05-08-2013, 02:00
Kardeş yanlış anlama o gece oradaydık ve arabada tektin bu videoda yani ama geri kalan hiçbirşeye birşey söyleyemem geçtin geçildin ben bilmiyorum ...

Video sonuna dikkatli bakarsan U donusu yaparken 2. kisiyi goreceksin, hatta emreyi indirelim falan deniyor.

O gece ordaysan teke tek bastigimizda 4. vites sonunda onde oldugumuda gormussundur, iyiki 5'e atmamisiz.

Time-R
05-08-2013, 02:06
Ayrica aklima su geldi, o gece metinin tarafindan birisi "bir dahaki seferede saxo vts getiririz" demisti intikam alacakmis gibi. :D Bende getirin deneriz deyip ayrilmistim.

O hplerde 185hp vermez vtec makinesi.
Araçlara maşallah.
Samet acilinden arabanı yürüyen vteclerle denemeni tavsiye ederim. Çıksın aracının nasıl gittiği ortaya kanka en güzel cevabın o olur.

Aynen kanka, ama bahsettim sorunlardan ilk sayfada, bahane degil gerceklerdi. Dedigim gibi suanki bir denememiz sonucu durumlar cok degisir. Ayrica ecufast su ayari yapsinda, cok denemelere cikacagiz daha.

samet kardeşimin aracı gercekten cok hos ve gıderlı bı araba denemlerın oldugu aksam cok hosuma gıtmıstı allah tekerını duz bastırsın gercekten emek verılıp yapılmıs bır araç bence :D

Allah razi olsun Memo, en guzelleri sizler gibi iyi niyetli dogru insanlarin olsun.

Gry
05-08-2013, 02:36
deneyen araçlara maşallah,

Samet şu an ki egzoz sistemin 51 lik mi ?

Fatih YİGİT
05-08-2013, 09:56
Video sonuna dikkatli bakarsan U donusu yaparken 2. kisiyi goreceksin, hatta emreyi indirelim falan deniyor.

O gece ordaysan teke tek bastigimizda 4. vites sonunda onde oldugumuda gormussundur, iyiki 5'e atmamisiz.

Canım arkadaşım 3 uncu arabayı ben kullanıyordum senin sağındaydım gözümemi inanayım sana mı ? Ayrıca video da dönüş falan yok Ben bu video adına konuşuyorum ondan başka hiçbir denemenize şahit değilim birşey daha eklemek istiyorum ve son kez vts getiririz falan denmiş ben istediğin zaman basarım kardeş benim için sıkıntı yok ;) ya pardon kardeş sonradan koyulan video yu gercekten bilmiyordum ama dediğim gibi Bayram süresince esk deyim müsait e düşersen deneyelim bende merak ettim ayarı yapıldıktan sonra gideri ne imiş

Time-R
05-08-2013, 15:26
deneyen araçlara maşallah,

Samet şu an ki egzoz sistemin 51 lik mi ?

Evet kardesim 2.5" headers (buradan kaybediyorum en cok), 51'lik duz boru (orta susturucum yok, buradanda ne yazikki var kayip), 63'luk airmass egzoz sistemim.

Canım arkadaşım 3 uncu arabayı ben kullanıyordum senin sağındaydım gözümemi inanayım sana mı ? Ayrıca video da dönüş falan yok Ben bu video adına konuşuyorum ondan başka hiçbir denemenize şahit değilim birşey daha eklemek istiyorum ve son kez vts getiririz falan denmiş ben istediğin zaman basarım kardeş benim için sıkıntı yok ;) ya pardon kardeş sonradan koyulan video yu gercekten bilmiyordum ama dediğim gibi Bayram süresince esk deyim müsait e düşersen deneyelim bende merak ettim ayarı yapıldıktan sonra gideri ne imiş

3'lu denemelerden bahsetmiyorum, tabikide gozune inan, teketektik 3'lu denemede. Yani bende yalan soylemiyorum ama lutfen.

Ilk videoda yanimda kimse yok, tekim, 2.'de metin onde basliyor, 3'te yakaliyorum, 4'te hafif uzuyorum, tir cikiyor karsima, yoksa arka tamponuma denk geliyor metin onde bastigi halde.

Ikinci videodada yanimda arkadasim var deneyecegimizi bile bilmiyorum, metin basti gel falan dedi, sonrasinda kapi + camurluk onde basladi bende tutundum ayip olmasin diye durum bu.

Evet Metin'i bu sorunlar halinde gecince oradan bir arkadas "bir dahakine saxo vts getiririz" dedi gececekmis mahayietinde, bende "getir olur deneriz" dedim, cunku ben oraya eglenmeye geldim, gecme gecilme muhabbetini yapmaya degil.

Metin onde basladigi ve sorunlar oldugu halde gecildigini kabul etmiyor ve uzerimden rant saglamaya calisiyor ona rahatsiz oluyorum ben.

Oncelikle Metin'i Istanbul'a bekliyorum bu videolarin ardindan, eger gecersem guclu saxolari bekliyorum, oraya zevkle gelmeyi isterdim fakat ne yazikki calisiyorum, butun iznimi kullandim.

Fatih YİGİT
05-08-2013, 17:07
Evet kardesim 2.5" headers (buradan kaybediyorum en cok), 51'lik duz boru (orta susturucum yok, buradanda ne yazikki var kayip), 63'luk airmass egzoz sistemim.

3'lu denemelerden bahsetmiyorum, tabikide gozune inan, teketektik 3'lu denemede. Yani bende yalan soylemiyorum ama lutfen.

Ilk videoda yanimda kimse yok, tekim, 2.'de metin onde basliyor, 3'te yakaliyorum, 4'te hafif uzuyorum, tir cikiyor karsima, yoksa arka tamponuma denk geliyor metin onde bastigi halde.

Ikinci videodada yanimda arkadasim var deneyecegimizi bile bilmiyorum, metin basti gel falan dedi, sonrasinda kapi + camurluk onde basladi bende tutundum ayip olmasin diye durum bu.

Evet Metin'i bu sorunlar halinde gecince oradan bir arkadas "bir dahakine saxo vts getiririz" dedi gececekmis mahayietinde, bende "getir olur deneriz" dedim, cunku ben oraya eglenmeye geldim, gecme gecilme muhabbetini yapmaya degil.

Metin onde basladigi ve sorunlar oldugu halde gecildigini kabul etmiyor ve uzerimden rant saglamaya calisiyor ona rahatsiz oluyorum ben.

Oncelikle Metin'i Istanbul'a bekliyorum bu videolarin ardindan, eger gecersem guclu saxolari bekliyorum, oraya zevkle gelmeyi isterdim fakat ne yazikki calisiyorum, butun iznimi kullandim.

Kardeş Akhisar'ı aradan çıkarayım sana söz geleceğim

meto_106gti
07-08-2013, 00:53
evet kardesim 2.5" headers (buradan kaybediyorum en cok), 51'lik duz boru (orta susturucum yok, buradanda ne yazikki var kayip), 63'luk airmass egzoz sistemim.

Evet metin'i bu sorunlar halinde gecince oradan bir arkadas "bir dahakine saxo vts getiririz" dedi gececekmis mahayietinde, bende "getir olur deneriz" dedim, cunku ben oraya eglenmeye geldim, gecme gecilme muhabbetini yapmaya degil.

Oncelikle metin'i istanbul'a bekliyorum bu videolarin ardindan, eger gecersem guclu saxolari bekliyorum, oraya zevkle gelmeyi isterdim fakat ne yazikki calisiyorum, butun iznimi kullandim.

samet ben senin bu yalanlarindan milleti bana kiŞkirtmandan biktim neysen o ol bir ikincisi orda 3 lu basiyoruz kornalar duyulmuyorr ben erken basmak gibi bir nbiyetim yok sen herŞeyi bir bahane buldun bu ne yaa hondacilar hep boylee araciniaza birsuru para harciyorsunuz chip filtre egzozlu bir 106 gti boyle yuruyunce saldircak yer bulamiyosun akilli ol ak hisar draglarina giricem seni ordada gormek isteriz kalvye erkegi olma ama ak hisar bitsin hususi gelicem oraya sennlee basmayaa sana zaman ne eksigin varsaa gider sonraa yok baskim kaÇirdi yok filitrem evdeydi bujim ateŞlemedi deyip aglama yter konuyuda uzatma seninle denicezz hemde dostca sen merak etmee burda beni millete yalanci hep akitan ikinci kornada basan falan biri tanittin onlarin hepsi geldin denemelerimiz gorsunler samet senin boyle birini oldugunuda ben bilmiyodum ama lutfen artik yazip durmaa seninle cok guzel denemlerimiz olucak ak hisara dua et hadi eyvallah

meto_106gti
07-08-2013, 00:55
Kardeş Akhisar'ı aradan çıkarayım sana söz geleceğim

abım adamın dıbısın be ı love 106 GTİ VARSA OTESI gelırız pisi pisi zaaaaaaa

canozcan
07-08-2013, 23:52

aynı marka ve modelle alakası yok öyle olsa her honda ya yorum yapardım.

standart güçlere baktım :) 106gti, 120 hp ile 160 hp yi geçiyor yani öylemi:D

som306
08-08-2013, 00:35
185hp lik egvtec öyle gitmez zaten ama 106da bırakmam kolay kolay demiş maşallah araçlara.
yanlız egvtec tam çıkmaya hazırlanmış araba çıkmış herhalde

Time-R
08-08-2013, 19:38
samet ben senin bu yalanlarindan milleti bana kiŞkirtmandan biktim neysen o ol bir ikincisi orda 3 lu basiyoruz kornalar duyulmuyorr ben erken basmak gibi bir nbiyetim yok sen herŞeyi bir bahane buldun bu ne yaa hondacilar hep boylee araciniaza birsuru para harciyorsunuz chip filtre egzozlu bir 106 gti boyle yuruyunce saldircak yer bulamiyosun akilli ol ak hisar draglarina giricem seni ordada gormek isteriz kalvye erkegi olma ama ak hisar bitsin hususi gelicem oraya sennlee basmayaa sana zaman ne eksigin varsaa gider sonraa yok baskim kaÇirdi yok filitrem evdeydi bujim ateŞlemedi deyip aglama yter konuyuda uzatma seninle denicezz hemde dostca sen merak etmee burda beni millete yalanci hep akitan ikinci kornada basan falan biri tanittin onlarin hepsi geldin denemelerimiz gorsunler samet senin boyle birini oldugunuda ben bilmiyodum ama lutfen artik yazip durmaa seninle cok guzel denemlerimiz olucak ak hisara dua et hadi eyvallah

Metin birkez daha soyliyorum artik soyletme beni, onceki postlarda yazdiklarimi oku. O aksam birkez daha birkez daha deneyelim diye aglayan sendin balatam cayir cayir yandigi halde. Oradaki herkes gordu aramizdaki farki.

Gizli kamera cekimi madem yaptin, haber verseydin bana oncesinden suan seninle konusmalarimiz bu yonde olmayacakti. Madem video koyuyorsun, nezaketen bir izin alki denemelerin dostca oldugu belli olsun.

"Akilli ol, klavye erkegi olma" sozlerini hic duymamis varsayiyorum, seni ertesi aksam aradiginda istedigin heryere gelip basmaya hazirdim ama gelmedin Metin. Uslubuna biraz dikkat et, oradan yazmak kolay.

Ben seni kimseye yalanci, duzenbaz olarak tanitmadim; bu koydugun yalan yanlis video seni bu sekilde tanitti. Onceden basan sensin, onume tir ciktiginda gectim diyen sensin, 185 hp'lik vtecle gazliyorum deyip rant saglayan sensin, ee daha ne olsun? Ben istedigim kadar onden basti diyeyim, buradaki o kadar gormus gecirmis insanlar gozlerine mi inanacak yoksa benim laflarima mi?

Ben o aksam sana "denemeye gerek yok Metin, baski balatanin durumu belli, ayar vs.'de yok" dedim, sende "olsun haci ne olcak oylesine suanki durumuyla araclarin giderini gorelim" dedin. Bende seni bu sekilde tanimamistim, ertesi aksam bu videoyu cikartip koydugunda gercek yuzunu gormus oldum. Bahane boyle olmaz, bunlar gercekler, o aksam balatanin yandiginin kokusunu sen dahil herkes aldi hala bahane diyorsun. Buradan artik abuk subuk yazma Metin, telefonum 7/24 acik, varsa bir konu, ara konusalim.

Ben senin aracina "masallah" dedim mi? dedim. Gozumde bu speclerle en iyi yuruyen 106 gti'lardan biri. Yururunude cok begendim, 170 hp'lik (tahminen) bir eg vtec'in yaninda 2. - 3. vites tutunmasina hayran kaldim, sonrasinda birkez daha masallah dedim. Ama sen her zaman fazlasini istedin, salladin tuttun. Madem bu butun videolar var, seni gectigim videolarida ekle 3'u bitirdikten sonra olsun bitsin.

Sen gel buraya dogru duzgun deneyelim, onden basma, oktan arttirici yakit kullanma, benim eksigim dahi olsa onemli olan eksik degil, dogru duzgun adaletli denememiz, eksik varsa giderilir ama yanlis olan denemeler duzeltilemiyor ve adaletsizlige yol aciyor gordugun gibi.

Bi1ReD
08-08-2013, 19:56
aynı marka ve modelle alakası yok öyle olsa her honda ya yorum yapardım.

standart güçlere baktım :) 106gti, 120 hp ile 160 hp yi geçiyor yani öylemi:D

Msjmi alinti yaptin icin yaziyorum... Bi hesap makinasi al kg/hp bol carp bisiler yap bakalim mantiken kimin gecmesi gerek..

Bazen hp ler konusmaz, yola ciktinmi olay degisir...

Bu yanlis anlasilmasin sadece abimize örnek olsun diye bir video koyjam

Specler
106çfe,kısa
vti çfe hdrs itr egz
QZDY-G7RByY

YJ GTI vs VTI - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QZDY-G7RByY)

JDM VTİ
09-08-2013, 11:33
yj de sıkıştırmada 12.5.. bunuda belirt kardeşim. sen söylüyordun bunu

maximorales
10-08-2013, 01:53
hersey ortada daotum bosuna cene yormussun bence onde bastıgı fılan herseyortada emegıne saglık guzel olmus egg

Bi1ReD
10-08-2013, 15:38
yj de sıkıştırmada 12.5.. bunuda belirt kardeşim. sen söylüyordun bunu

Evet kardesim sikistrma yuksek fakat afr 11'lerde ayardan onceki haliydi yani.

Redbull
10-08-2013, 17:50
Araçlara Maşallah si çok rahat geliyor araç çıkmış.

meto_106gti
12-08-2013, 00:57
yenı deneme yapıldıgındada yorumlarınızı beklıyorum arkadaşlar