PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cep Telefonundan anlayanlar ? Bir bakar mısınız.

Remon
31-07-2013, 01:16
askeriyeden kalma çok sevdiğim ama bir o kadarda modeli geçmiş telefonum bulunmakta(ydı). telefonun modeli nokia 5800. hemen soruna gelmek istiyorum , bugün bir anlık sinir sonucu telefonun dokunmatik kablosu koptu ama telefon hiç tepki vermiyor ne ses var nede görüntü. aramızdan bilenler bu işin erbabı olanlar falan varsa açılmama ihtimalleri nelerdir yardım ederseniz çok sevinirim :)

Utku
31-07-2013, 01:18
Acilmama ihtimalini sana en net tamirci soyler?

Remon
31-07-2013, 01:20
Acilmama ihtimalini sana en net tamirci soyler?

etrafımdaki tamirciler 1e 5 kattığı için oralara pek gitmek istemiyorum açıkcası. teşekkürler yinede.

driftboy
31-07-2013, 01:33
emin ol o telefon açılır :D

Remon
31-07-2013, 01:41
emin ol o telefon açılır :D

dokunmatik ekranın çalışmayacağını biliyorum ama sorun tek orda mı değil mi onu çözmek istiyorum ;)

KOSEREN
31-07-2013, 01:57
Dokunmatik kablosu ne onu anlamadım ben

Yigit-Y
31-07-2013, 02:01
askeriyenin bir numaralı telefonudur.

Batarya denedinizmi ilk başta

Hiç ışıkdamı gelmiyor sarja taksanız bile

Remon
31-07-2013, 02:05
askeriyenin bir numaralı telefonudur.

Batarya denedinizmi ilk başta

Hiç ışıkdamı gelmiyor sarja taksanız bile

3 tane bataryam var ayrı ayrı denedim fakat ne ışık geliyor nede ses. şuan farkettiğim bir durumda var ki telefonu tuşa basıp açmaya çalışınca elimi yakacak kadar ısınıyor arkası. bu arada geçerli bir cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim :)

bilalMW
31-07-2013, 02:06
dokunmatik kablosu derken ? dokunmatik ekran cevap vermiyor mu yani ? telefon pin istemiyor ise telefon mekanik tuş ile açılıyordu değil mi ? açın nokia pc suite bağlayın içinde ne var yok çekin tüm fotoğrafları.

Remon
31-07-2013, 02:17
dokunmatik kablosu derken ? dokunmatik ekran cevap vermiyor mu yani ? telefon pin istemiyor ise telefon mekanik tuş ile açılıyordu değil mi ? açın nokia pc suite bağlayın içinde ne var yok çekin tüm fotoğrafları.

telefonun kartına giden ince pinli kablo demek istediğim. telefon hiç açılmıyor,şarj almıyor ve bataryayı takıp açma tuşuna bastığım zaman arkası hemen elimi yakacak derecede ısınıyor. telefonda hayat belirtisi yok yani.

Yigit-Y
31-07-2013, 02:36
sanırım telefonun board u sizlere ömür.

en temizi tanıdık bir teknik servis bulmaya çalışıp komple söktürmek hayat belirtisi var ısınıyor sonuçda :)

Risendark
31-07-2013, 02:45
bordda sıkıntı var büyük ihtimal teknik servis yolu gözüküyor...

Remon
31-07-2013, 02:52
sanırım telefonun board u sizlere ömür.

en temizi tanıdık bir teknik servis bulmaya çalışıp komple söktürmek hayat belirtisi var ısınıyor sonuçda :)

askerden kalma bir şey olmasa uğraşmam ama hal böyle olunca baktıracağım. teşekkür ederim :)

bordda sıkıntı var büyük ihtimal teknik servis yolu gözüküyor...

teşekkür ederim.

Onurkk06
31-07-2013, 03:02
Bendede 5800 vardı wc nın deliğine düşürmüştüm sonra tamir ettirip kullandım ama telefonun soğuk havalarda çizgi çizgi olan ekranı beni hayatdan ve nokiadan soğutduğu için telefonu kırdım ;) şu an aynı senin telin gibi yapılmayı bekliyor tamir edilince çalışır :)

Remon
31-07-2013, 04:56
Bendede 5800 vardı wc nın deliğine düşürmüştüm sonra tamir ettirip kullandım ama telefonun soğuk havalarda çizgi çizgi olan ekranı beni hayatdan ve nokiadan soğutduğu için telefonu kırdım ;) şu an aynı senin telin gibi yapılmayı bekliyor tamir edilince çalışır :)

Askerden kalma olduğu için manevi değeri var keratanın bende. Yaptırmasam bile saklayacağım bana zaten yeterince dayandı :)

Orçun Dikayak
31-07-2013, 10:37
Eğer cihazda düşme v.s sıvı yoksa hiç sıkıntı olmaması gerekli ekranın filmi büyük ihtimalle borddan koptu dokunmatikte ayrı film ile borda bağlantılı oda kopmuştur diyelim.Ancak gel gelelim ekrana görüntü gelmese bile pil taktiğinizda açma tuşuna basıldığı taktirde telefonun bir kere titremesi gerekli eğer titremiyorsa dediğiniz gibi birde ısınma sorunu varsa bi yerde bi kısa devre mevcuttur.Ne kadar istemesenizde telefoncu yolu gözükmüş gibi görünüyor.Bu arara bende telefoncuyum eğer ekran ve dokunmatik kopuksa bırakın kenarda dursun değmez yaptırdığınız fiyatlara :)

Kadyr
31-07-2013, 11:14
Dokunmatik soketinin bagli oldugu soket ve yaninda bir soket daha var temizleyip tekrar denermisin. He tabi diger sokette kulakligin oldugu kisim bagli orayi cikar temizle takmadan dene