PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turuncu park lambası çaresizliği

Runo
31-07-2013, 17:15
sisleri yaktığımda normal far içinde yanan ufak park lambasını turuncu yapmak istiyorum. Caddy ve carevellede görmüştüm çok hoş duruyordu siyah üzerinde. Sizden isteğim o parlaklıkta o kalitede ve o renkte olan ampülü biliyorsanız bana söylemeniz ve tabiki hangi markayı tavsiye edersiniz? Özellikle arıza lambası yanmasın. Ayrıca plaka ışığınıda beyaz yapmak istiyorum ona da bir öneri sunarsanız çok memnun olurum.. Herkese teşekkürler.

Uygulama yapılacak olan aracım bu;

Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle (http://img489.yukle.tc/image.php?id=4651image.jpg)

Örnek alınacak netlik, ışık ve renk ise aşağıdaki vw;

Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle (http://img490.yukle.tc/image.php?id=6380image.jpg)

kemal_koker
31-07-2013, 17:21
canbus'lu ledli park lambası elimde mevcut.

kendi aracımda da kullanıyorum , arıza ışığı yok.

ilgilenirsen pm atabilirsin.

Gorky
31-07-2013, 17:46
Yalnız o linkini verdiğiniz Golfte sanırım mercek var. Ve ayrıca farda karartmalı. Turuncu park lambası alıp Dobloya takarsanız o bembeyaz farın içinde çok yansır , dağılır. Ve daha açık renk görünür. Örnekteki gibi olmaz malesef..

Runo
31-07-2013, 18:49
evet doğru söylüyorsun mercek farlı bütün paketlerde tıpkı rocco'da da olduğu gibi park ampül kısmı mercekli, o yüzden o kadar tok ve diri duruyo. onun kadar olmasa bile en az bi carevelle ve bi caddy'e yakın olması için uğraşıyorum

16EC813
31-07-2013, 20:59
turuncu ampul diyosun veriyo elektrikçiler,yada alıyosun küçük bi şişe cam boyası ikikat ampulün üstüne geçiyosun ve takıyosun :D

kemal_koker
31-07-2013, 21:03
linkteki golfte amerikan park var.

hem dikizde ki sinyallerde hemde farlarda ki sinyallerde

Er34
31-07-2013, 21:03
turuncu ampul diyosun veriyo elektrikçiler,yada alıyosun küçük bi şişe cam boyası ikikat ampulün üstüne geçiyosun ve takıyosun :D

İlk mesajda ki gibi parlak olmuyor ama o parlaklığın sebebini merak etmiş arkdaş.

ANIL ERCAN
31-07-2013, 21:19
Turuncu park ampülü bende takmıstım aracıma ama 3 hafta sonra söktüm cünkü o kadar ısınmıski resmen farın icini yakmaya baslamıstı. Çıkardım bi baktım kap kara olmus ampüllerin ikiside. Tavsiye etmem yani En İyisi Normal beyaz led.

Runo
31-07-2013, 21:28

Önemli olan birşeyin en kalitesini bulmak, amacım da bu olduğu için konu açtım. Yoksa çare çok :)

Runo
31-07-2013, 21:30
Turuncu park ampülü bende takmıstım aracıma ama 3 hafta sonra söktüm cünkü o kadar ısınmıski resmen farın icini yakmaya baslamıstı. Çıkardım bi baktım kap kara olmus ampüllerin ikiside. Tavsiye etmem yani En İyisi Normal beyaz led.

O biraz ürün kalitesiyle alakalı olabilir diye düşünüyorum yoksa böyle bir sorun olsa o kadar kişi taktırmazdı sanırım

rcpyldz
31-07-2013, 22:24
aracınızda gündüz farı mevcut turuncu ampulle çözülebilir osram ampul yada ledli turuncu ampuller kullanabılırsınız aynı aractan bendede mevcut bu şekilde kullanıyorum

akko
31-07-2013, 22:48
Bence en güzeli amerikan park modülü al taktır hiç uğraşma derim

Aykut106
31-07-2013, 22:59
bunlardan diyorsun heralde
2x 9005 HB3 7.5W High Power 12V Car Head LED Fog Light Bulb Lamp Amber Yellow | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/2x-9005-HB3-7-5W-High-Power-12V-Car-Head-LED-Fog-Light-Bulb-Lamp-Amber-Yellow-/400539743618?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5d42077582)

MCN21
31-07-2013, 23:06
O biraz ürün kalitesiyle alakalı olabilir diye düşünüyorum yoksa böyle bir sorun olsa o kadar kişi taktırmazdı sanırım

kaliteden ziyade taktıgınız ampulle alakalı eski söktügünüz park yerine daha güclü bir ampul takınca daha cok sınıyor ve bazı aracların park lambalarının oldugu yer kücük oldugu icin ısı dagılamıyor, yavastan matlastırmaya , yakmaya baslıyor , parkdan far icin yanan 2-3 arkadasım var . bir tanesininde scirocco nun alttaki parklara takmıstı plastik erimisti sonra söktü

Runo
01-08-2013, 00:08
aracınızda gündüz farı mevcut turuncu ampulle çözülebilir osram ampul yada ledli turuncu ampuller kullanabılırsınız aynı aractan bendede mevcut bu şekilde kullanıyorum

Siz hangisini önerirsiniz ? Mtec mi yoksa osram marka ampul mü ? Sanırım led olanı daha bi hoş duruyor. Bayağı bilgisiz kaldım bu konuda. İlgi için teşekkürler

Runo
01-08-2013, 00:10
bunlardan diyorsun heralde
2x 9005 HB3 7.5W High Power 12V Car Head LED Fog Light Bulb Lamp Amber Yellow | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/2x-9005-HB3-7-5W-High-Power-12V-Car-Head-LED-Fog-Light-Bulb-Lamp-Amber-Yellow-/400539743618?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5d42077582)

Evet renk kalitesi bu, tam istediğim gibi. Fakat ebayden ziyade elden bi mağazada bulmam ve herşeyden önemlisi taktığımda arıza lambası yanmaması lazım hemşerim

Runo
01-08-2013, 00:12
kaliteden ziyade taktıgınız ampulle alakalı eski söktügünüz park yerine daha güclü bir ampul takınca daha cok sınıyor ve bazı aracların park lambalarının oldugu yer kücük oldugu icin ısı dagılamıyor, yavastan matlastırmaya , yakmaya baslıyor , parkdan far icin yanan 2-3 arkadasım var . bir tanesininde scirocco nun alttaki parklara takmıstı plastik erimisti sonra söktü

Bu da ciddi bir sorun olur aydınlattıgın için teşekkür ederim. Umarım aynı sorunla karşılaşmam

ÜSTÜNERC
01-08-2013, 01:54
sizin paylaştıgınız linkteki golf.gündüz farları yanı onları turuncu ampül takmış.bu yüzden fazla ışık veriyor.Normal dipsiz park ampülünden bu şekilde sonuc alamassınız.Elantra marka aracımda osram turuncu park ampülü kullanıyorum sonucu gayet iyi.Ama doblonun park ampülleri yayılma yapar tek biyerde toplamaz ışığı ondan güzel bi sonuc alamassınız.Yüksek ışık olsun diyorsanız sinyalleri parklara bağlatmanız gerekir mecburen.Ama ben illa turuncu ampul taktırmak ıstıyorum dersenizde Osram turuncu ampül öneriyorum.Kendı aracımda kullanıyorum yaklasık 1 senedir kesme vs yapmadı gayet memnunum.

Runo
01-08-2013, 10:53
sizin paylaştıgınız linkteki golf.gündüz farları yanı onları turuncu ampül takmış.bu yüzden fazla ışık veriyor.Normal dipsiz park ampülünden bu şekilde sonuc alamassınız.Elantra marka aracımda osram turuncu park ampülü kullanıyorum sonucu gayet iyi.Ama doblonun park ampülleri yayılma yapar tek biyerde toplamaz ışığı ondan güzel bi sonuc alamassınız.Yüksek ışık olsun diyorsanız sinyalleri parklara bağlatmanız gerekir mecburen.Ama ben illa turuncu ampul taktırmak ıstıyorum dersenizde Osram turuncu ampül öneriyorum.Kendı aracımda kullanıyorum yaklasık 1 senedir kesme vs yapmadı gayet memnunum.

Mtec ve osram arasında gidip geliyodum zaten. Yaptığımız inşaatlarda bile şantiyede osram ampül kullanıyoruz :) gündüz benim için hiç bi önemi yok açıkcası, sadece geceleyin beni tatmin edicek şekilde dursun istiyorum. Sinyalleri bağlatmayı da düşündüm ama bi süre sonra çok abartı olur diye vazgeçtim. Bilgilendirdiğin için teşekkür ettim