PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaru GC8 yardım....

arkın_aLLen
01-08-2013, 20:05
Arkadaşlar 2000 model subaru Gc8 2.0 GT aracımda geri vitesten atma ve 3. viteste cırtlama oldu dünden beri şanzımanın içerisinden ses gelmeye başladı. Aracı söktürmedim ve yürütmedim. Motor içi filan araç standart ekstra olarak stage 1 debriyaj seti var. Şanzımanı STi a çevirme fikrim var. Bunun için ne gerekir değer mi ya da farklı alternatifler var mıdır ?

Fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum....

kelalper
01-08-2013, 20:08
Sadece şanzımanla bitmiyor STI a çevirme. Akslar poryalar falanda değişiyor. Yani bayağı maliyetli oluyor. Sendeki probleme gelince büyük ihtimalle senkromeçler dağılmıştır. Çok masrafı yoktur inşallah.

Dookan
01-08-2013, 20:09
sti a cevirmeye her zaman değer ama o speclerde binmek ıcın degmez tabi.ilerde yapacaksan ilk başlaman gereken yer sanzuman olabilir.viteste bozulmş geçmiş olsun.cok normal bişey ankarada olsan cok yardımcı olurdum sana da antepi bilemiyorum ama sanzuman için sana bi 1500 falan kaçtı yani

Tugral
01-08-2013, 20:10
sti için minimum rakam 11 bin lira. Değermi sorusu sana bağlı. Benim gibi kullanıcılar için değer. Ben arabamı zevkle kullanamıyorum sti a geçene kadar bekliycem. Motor yüklü ama vites çekemediğim için şuan ne yarışabiliyorum, nede gazlayabiliyorum .

arkın_aLLen
01-08-2013, 20:17
Sadece şanzımanla bitmiyor STI a çevirme. Akslar poryalar falanda değişiyor. Yani bayağı maliyetli oluyor. Sendeki probleme gelince büyük ihtimalle senkromeçler dağılmıştır. Çok masrafı yoktur inşallah.

Senkromeç dağılmış dişli sesi de geliyor bakıcaz artık sağolun...

sti a cevirmeye her zaman değer ama o speclerde binmek ıcın degmez tabi.ilerde yapacaksan ilk başlaman gereken yer sanzuman olabilir.viteste bozulmş geçmiş olsun.cok normal bişey ankarada olsan cok yardımcı olurdum sana da antepi bilemiyorum ama sanzuman için sana bi 1500 falan kaçtı yani

Teşekkürler ilgine aracı doldurmak gibi bir fikrim yok fakat herkes şanzımandan şikayetçi gc8lerin bende yapmışken bir daha uğraşmak istemiyorum açıkcası şanzımanla benim de aklımdan geçen masraf söylediğin civarda çıkma bi şanzıman alıp mı taksam peki ?

sti için minimum rakam 11 bin lira. Değermi sorusu sana bağlı. Benim gibi kullanıcılar için değer. Ben arabamı zevkle kullanamıyorum sti a geçene kadar bekliycem. Motor yüklü ama vites çekemediğim için şuan ne yarışabiliyorum, nede gazlayabiliyorum .

Dolu motorlar için şart tabi ki bende o rakamları bulmuyor ama Suriye faktörü :)

XoR
01-08-2013, 20:23
Alacağın çıkma şanzumana ne kadar güvenebileceksin ? Hepsinde metal yorgunluğu var. En mantıklısı stok bineceksen açıp komple sıfırlayıp kafan rahat binmen. Sti tranny'den daha düşük bütçeli olarak 7000-8000 civarına Dogbox bulabilirsin

Tugral
01-08-2013, 20:25
Suriye faktörüyle banada getirtsek madem :D Aldığın rakam nedir bilmiyorum ama dogbox 7 bin. İşinide görecektir.

arkın_aLLen
01-08-2013, 21:24
Alacağın çıkma şanzumana ne kadar güvenebileceksin ? Hepsinde metal yorgunluğu var. En mantıklısı stok bineceksen açıp komple sıfırlayıp kafan rahat binmen. Sti tranny'den daha düşük bütçeli olarak 7000-8000 civarına Dogbox bulabilirsin

Sıfırdan yaptırmak için maliyet nedir ortalam bilgin var mı abi ?

Suriye faktörüyle banada getirtsek madem :D Aldığın rakam nedir bilmiyorum ama dogbox 7 bin. İşinide görecektir.

pm attım. :)

XoR
01-08-2013, 21:27
Sıfırdan yaptırmak için maliyet nedir ortalam bilgin var mı abi ?

pm attım. :)

Antepdeki işçilik fiyatlarına göre değişir. Senkro fiyatları en son ne oldu bilmiyorum yani şimdi ne söylesem sallamış olurum. Açıldıktan sonra usta'nın direktifleri doğrultusunda nelerin değişmesi, nelerin sağlam olsada yakında su koyvereceğini belirleyin ondan sonra servis'den fiyat alırsın. Ama işçilik vırt zırt yine bi 3500 - 4000 arası diye tahmin ediyorum

arkın_aLLen
01-08-2013, 21:27
arkadaşlar gc8 in şanzımanını ayırt edebilmek için parça numarası kodu filan var mıdır ?