PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TTNET Virüslü E-Fatura

painkller
02-08-2013, 00:25
Bu gün epostamıza gelen mesajda aylar önce iptal edilen internet'in 800 küsür liralık faturası, Dükkanın tam adı hesap numarası vs. nedeniyle gayet inandırıcı geldiğinden e faturayı bilgisayarıma indirdim. Pdf simgesiyle exe olarak rar içinde iniyor. gelen eposta adresine ttnet müşteri hizmetlerini aradıktan sonra dikkat ettim. Virüslü bir içerik olduğuna dikkat ettim. Chrome ve virüs programı sürekli uyarıp duruyordu, zaten pdfyi kısaltıp açamadığımdada bu işte bir bit yemiği kanısına vardım. Epostanın @den sonrası bu şekilde :
ttnetbilglendirme.net

Aman dikkat edelim. ttnetten gelen önceki faturalardan gördüğüm üzere gerçek faturaların yollandığı eposta adresi ".com.tr" uzantılı oluyor.

Utku
02-08-2013, 01:58
Tesekkur ederiz kardesim ozverin icin :)

GTCihad
02-08-2013, 08:05
Bizim şirkete geliyor çok inandırıcı yapmışlar TTNET ile görüştük aman açmayın dediler ...

Batuhan Gül
02-08-2013, 09:15
TTnet sanki çok has, çok kaliteli birde yancıları çıkmış :)

Geçen gün mesaj geldi. Mart 2010'da iptal ettiğiniz internetinizin borcu 67,58 TL'dir . En kısa zamanda ödemeniz gerekmektedir.Yıl olmuş 2013ün sonu daha yeni mesaj geliyor. Neyse dedik yarın hallederiz. Nahlet olsun kapansın yeterki . Çattt yarın bi mesaj daha geldi. Özür dileriz borcunuz 67,58 değil 53,55'dir. Önceki gün ödeseydik o parayı daha sittin sene vermezlerdi.

Aradan 15 gün geçti bi mesaj daha geldi. Mart 2010 tarihinde iptal ettiğiniz falan fistan internetinizin son taksidinin en yakın zamanda ödenmesi gerekmektedir. Faiz hariç bilmem kaç paradır.

3 sene önce iptal olan şeyi daha yeni haber veriyorlar.Telefonu filan değiştirsek yandık. Direk avukata yollarlar. Allahtan kapattık borcuda rahatladık.

Burda ttnet'e ufakta bi gönderme yapayım bu vesileyle.

Allah belanı versin ttnet.

Ahmetfikri
02-08-2013, 09:40
Türkiyede internet eşittir dert kahır çile :)

BİLAL
02-08-2013, 10:33
parayı nereye yatıracagız..

painkller
02-08-2013, 11:09
ben makinada virüse rastlamadım. Yani tamam ötüyordu ama türktelekomun bir oyunu olarak görüyorum. çünkü artık müşteri hizmetleri bile paralı. ayrıca onun çevresinde 4-5 mail daha vardı türktelekom müşteri hizmetlerine ne zamandır uğramıyorsunuz diye.

zaten posta çok gerçekçiydi, böyle platforma bağlanıyor indirmek için kod falan istiyor.

teşekkür ederim :)