PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alıp Satmaya STİLO

Faruk'S
02-08-2013, 16:32
arkadaşlar yakın zamanda bi uzun yol tatil planımız var.Aşağı yukarı bi Türkiye turu.Abartılı bi arabaya gerek yok.bugün bi stilo'ya baktım.Multimedya olarak TV/DVD/Bluetooth felan var.2004 model 1.6 16 valve 130.000 km de..15.250 son fiyatı.arabada 2 parça boya var onun dışında tertemiz.Çok hoşuma gitti açıkcası donanım olarak bayağı zengin.Yakıtı felan da iyi fazla abartılı değil.Zaten Lpg de var..
araba max.2/3 ay bende kalcak sonra satmayı düşünüyorum kısmetse.sizce bu fiyata alınır mı ? Satarken beklerim elbette pek piyasası yok hele ki erzurum gibi bi yerde.Önemli olan büyük paralar zarar ettirmesi.

ayrıca uzun yol tecrübesi olan varmı şehir içinde epey bi kullanma durumum oldu gayet seri..ancak yol tutuşu felan nasıldır bi yorum yaparsanız çok memnun olurum..

Low-Rider
02-08-2013, 16:34
Stilo çok yakar hiç gitmez, sende tam tersi az yakıp seri olduğunu söylüyorsun

Faruk'S
02-08-2013, 16:37
Stilo çok yakar hiç gitmez, sende tam tersi az yakıp seri olduğunu söylüyorsun

Yakıtı konusunda bi yorum yapamam o kadar deneme fırsatım olmadı ama gidiş konusunda araba 5 kapı 1.6 16 valve motor var.bayağı seri.yerinden fırlar tarzda atak bi araba.aynı model yada aynı araçtan mı bahsediyoruz bilmiyorum ama..Hızlanması gücü gayet tatmin etti açıkcası..

hddsheriff
02-08-2013, 16:59
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/59243-stillo-3k.html

Zamanında bende fikir almıştım.

Kahn23
02-08-2013, 17:04
2004 model stilo çakılı dolu aracını arkadaşım 7 sene kullandı ama zor sattı. Tabi araçta irili-ufaklı kazalar da mevcuttu. Gaza bastığın an o seste gittiğini zannedersin ama hala aynı yerde olduğunu farkedince, bu ne dersin!! :D
Yakarı fazladır. Alayım satayım desen bile inanılmaz ölü piyasası var zorlanırsın. Onun yerine başka araç bakmanı tavsiye ederim.

tropheus
02-08-2013, 17:06
Boş ağırlığı 1350kg atmosferik 103hp olan araba nasıl dediğiniz gibi gidebilir? :)

Lpgdede karma 28-30krş yakıt tüketimi var son zamlarla birlikte.

driftboy
02-08-2013, 17:13
Yakıtı konusunda bi yorum yapamam o kadar deneme fırsatım olmadı ama gidiş konusunda araba 5 kapı 1.6 16 valve motor var.bayağı seri.yerinden fırlar tarzda atak bi araba.aynı model yada aynı araçtan mı bahsediyoruz bilmiyorum ama..Hızlanması gücü gayet tatmin etti açıkcası..

sen ozaman seri arabaya binmemişsin galiba :soru:

Gürhan
02-08-2013, 17:23
cam tavanına kadar full olan stilo vardı sarı 16a zor sattılar

Faruk'S
02-08-2013, 17:23
arkadaşlar neden azarlar tarzda yorum yapıyosunuz ya :) demek ki seri arabaya binmemişim, demek ki beklentim çok düşük.yani arabada süper charager sesi tarzı bi ses var.arkadaş ne güzel dedi.Gidiyomuş gibi hissedersin ama gitmez.demek ki o tarz bi durum var.

Neyse yorumlar için teşekkür ederim. :)

emrekuzdere
02-08-2013, 17:26
Stilo eğer temizse konforu ve donanımı oldukça iyi bir araçtır. Tipi mipi oldukça yerinde ama yakıtı ve elektronik problemlerinden dolayı herkes kaçcak delik arıyor. Satışı uğraştırabilir, zarar ettirebilir. Bundan 5 sene önce arkadaşımla depoları fullerdik ben şehir içi 41 litre ile 650km yol yapardım, arkadaşım stilo'da 55 litre doldurur 600km giderdi :D

SmT
02-08-2013, 17:31
Senin planına biraz ters kalıyor Stilo :) Satışıda tahmininden zor olur.

b.ustaoglu
02-08-2013, 17:43
stilo sw çok güzel konforlu donanımlı ve büyük bi araç ancak öyle türkiye turu gibi bi plan varsa kesinlikle 1.9 jtd olan versiyona yönelmeli. eniştemde var sıkıntısız kullanıyor. 115hp 6 ileri yanılmıyosam. 1.6 olan versiyon araç yüklü ve ramplarda ekstra işkence olur. en azından dizel hem yüke gelir hem tasarrufa...

bunlarında yanında megane I sw 1.9 dti gibi emsallerine de bakmak lazım... hatta scenic, zafira gibi modeller de çok mantıklı olur.

hatta bütçe kurtarıyosa dizel 4wd duster en keyiflisi olur :)

Seven7
02-08-2013, 18:54
LPG'de 30 kuruş yakan araba uzun yola gitmek için alınmaz, hele Stilo gibi bir araba ticaret için hiç alınmaz.
Onun yerine bir Clio vs alınır, eşşek gibi binilir. Daha tatilden dönmeden müşterisi bulunur satılır.

Ayrıca bir araç alıp onunla hemen tatile çıkacaksınız, aracın daha neyi var neyi yok onu bilmeden uzun yola çıkmak büyük risk. Bir şehirde yolda kaldın, Stilo parçası desen bulunmaz, ustaya götürsen kaçı hayatında Stilo görmüştür.
Bence büyük bir macera olur.

Şahan
02-08-2013, 19:00
başlık yanlış olmuş..Alıp Satamamaya Stilo olsa daha güzel..yolda bi yerde bi elektrik arızası yaşarsan başın çok ağrır..ki çoğunda da çoğu sensör çok dertlidir..uzak durulası araba..

arkın_aLLen
02-08-2013, 19:05
Aracın yakıtı fazla takastan gelmişti 2006 model boyasız tüplü 15,750 yazdım 15.000 bir hafta sürmedi satıldı. Kilometresi düşüktü. hatta çok arayan var diye galerinin sayfasından koydurmuştum sonradan nete ilana alırken bana da satılmaz dediler ucuz aldım ucuz verdim satıldı. Alış fiyatına göre değişir satılan satılmayan araba.

CasabLanca
02-08-2013, 19:08
TR sınırındaki 5 kapılı en dolu modellerinden biri zamanında bendeydi satana kadar göbeğim çatladı, lpg yoktu benzinden içiyordu eşek gibi gitmiyordu rampada 2. vitesde kalırdı. piyasası çok yavas

Faruk'S
02-08-2013, 19:45
arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim.Arabanın fiyatına göre donanınımın fazla oluşu beni cezbetmişti ancak pek olumlu yorum alamadığıma göre uğraşmaya değmez diyerek fikrimden vazgeçiyorum. (:

abdullahduymaz
02-08-2013, 20:02
piyasada yavaş,asfaltta yavaş,depo boşaltmada hızlıdır,yinede sen bilirsin tabiki..

zaten vazgeçmissin okumamıştım.

Risendark
02-08-2013, 20:06
abi hayalinde biniyim sonrada gelince hemen elden çıkartırım diye düşünüyorsun ama aldığın gün hayatıın hatasını yaparsın ! STİLO Baş BELASI bi araba elektronik sorunu çok ayrıca performansın tatmin edicliği tartışılır ondan daha hızlı bi makineye binmediysen sana tatmin edici gelir...