PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet Sorunu

Onurkk06
03-08-2013, 23:07
genelde oyun oynarken ya da netden bişeyler yüklerken oluyor modemin tüm ışıkları yanıyor ama net tüm pclerde kopuyor bi 5 dk sonra geri geliyor modem sinyali üstünde ünlem çıkıyor ağı listeden cıkarıp ekleyince net geri geliyor ama günde 50 kere olunca artık birde oyunun en heycanlı yerinde bağlantı kopup durunca sinirden deli ediyor insanı daha önce başına gelen çözen varmıdır tüm ışıkları yanıyor ama bi anda wireless ismi falan kayboluyor

onursumer
03-08-2013, 23:44
tam anlayamadım ama dns problemi tarzında birşeye benziyor modem kaynaklı olma ihtimali olabilir

modem marka modeli nedir eskimi ? nekadar suredir bu problem var ?

fdogan
04-08-2013, 00:01
benzer bir sorun benimde basıma geliyordu modeme gelen kabloda bazen temassızlık oluyor gidip geliyordu aynı sekilde fakat en son internet ısıgı yanmayınca kabloyu tamamen degistirdim
kontrol etmekte fayda var ama banada dns problemi gibi geldi

Risendark
04-08-2013, 00:09
Abi bendede vardı modemde sıkıntı olduğunu söylediler değiştim sıkıntı gitti ;) 2,5 yıl önce falan wolf team oynuyordum net gidince pc yi kırasım geliyordu hemen ertesi gün modemi değiştirdim tavsiye üzerine problem yok şimdi gayet memnunum :)

Onurkk06
04-08-2013, 00:23
tam anlayamadım ama dns problemi tarzında birşeye benziyor modem kaynaklı olma ihtimali olabilir

modem marka modeli nedir eskimi ? nekadar suredir bu problem var ?

hocam airties rt 204 mesela oyun oynuyorum bi anda internet yok gösteriyor ama modeme bakıyorum tüm ışıkları açık her hangi bi problem yok hiç bi bilgisayar telefon nete bağlanamıyor 5 dk sonra kendi kendine geliyor ama tabi o sıra insan deliriyor mesela şu an 3 saattir fln 40 50 kere gidip geldi bu tarzda LOL oynarken net geliyor ünlem çıkıyor işaretin üstünde

Onurkk06
04-08-2013, 00:25
Abi bendede vardı modemde sıkıntı olduğunu söylediler değiştim sıkıntı gitti ;) 2,5 yıl önce falan wolf team oynuyordum net gidince pc yi kırasım geliyordu hemen ertesi gün modemi değiştirdim tavsiye üzerine problem yok şimdi gayet memnunum :)

2 tane rt 204 modem var ikisinde de aynı problemler var

Serhat
04-08-2013, 00:28
Aynı dertten bende muzdaribim, üstelik yeni aldığım modemden. Evdeki tüm kablolar yeni herşeyi denedim, modemi geri gönderdim sorunu yok dediler, hala devam ediyor. Bu sefer ben kendi ellerimle götürücem.

Serhat
04-08-2013, 00:28

O zaman kablolarınızda sorun var splitter kullanmadan modemi direk bağlamayı deneyebilirsiniz.

Risendark
04-08-2013, 00:31

o zaman dns sorunudur ;)

onursumer
04-08-2013, 00:45
bence modem bozuk :D

ellemi dns giriyorsun otomatiktemi ?

ayrıca modemde tum ışıklar tamsa kablodan olma ihtimali yok bence sıknıtı modemde

ondertopcu
04-08-2013, 01:30
2 airties modemi ayni adaptorlemi deniyorsun kendi adaptorleriylemi ?

Onurkk06
04-08-2013, 02:29
Kendi adaptörleriyle denenebilcek tüm konbinasyonları denedim zaten ev teli kullanmıyoruz cok sinir bozucu bi olay bu anlayamadım bi türlü şu an baktım zaten splittersiz kullanıyormuşuz yeminle kırcam modemi dalga geçer gibi kesiliyo bide

Onurkk06
04-08-2013, 02:31
bence modem bozuk :D

ellemi dns giriyorsun otomatiktemi ?

ayrıca modemde tum ışıklar tamsa kablodan olma ihtimali yok bence sıknıtı modemde

Dns otomatik olması lazım yarın bi daa arayım ttneti saçma salak şeyler sölyüüolar ya hadi hayırlısı bu sefer cıngara bağlıycam