PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. Bypass ameliyatı hakkında

coder
04-08-2013, 21:01
Selamlar,

İstanbuldaydım babam kalp krizi geçirmiş acilen Mersin'e gittim.
Anjiyo yapıldı. 10 sene önce bypass ameliyatı olmuştu Ankara da ama ayaktan alınan damar tam gelişmedi için yeniden tıkanmış %100 olarak ve 2. bypass ameliyatı gerekiyor.

Anjiyodan sonra %100 tıkalı olan damar dar ve gelişmemiş olduğu için balon yapılamadı ve stent takılamadı.

Diğer damar %70 tıkalıydı balon yapıldı ve yağlı stent takıldı. Bayramdan sonra tekrar kontrol edilip elinde sonunda tekrar bypass ameliyatı olacak.

Benim aklımdaki soru ise şu 2. bypass ameliyatı ne kadar tehlikeli. şuan 52 yaşında. 1. ameliyatta bile zor toparladı 2.nin riski nedir bilgisi olan var mı?

driftboy
04-08-2013, 21:13
kardeşim öncelikle çok çok geçmiş olsun, insallah bi an önce sağlığına geri döner.

3 sene önce dedemin 3 tane damarı %90 tıkanmıştı, bypass oldu damarları değişti, çok şükür kalbiyle ilgili bi sıkıntımız yok. Ama kalp ameliyatından sonra şekerinden dolayı sağlığında ciddi derecede gerileme oldu, şekerini düzenleyememeye başladık 3 ay gibi bir süre, aynı zamanda böbrek yetmezliği başladı ve diğer bi yandan akciğer yetmezliğide başladı birden akdeniz anemisi olduğunu öğrendik. Şükür herşeyi yoluna koyduk derken ayağında yaralar başladı ve bi ayağını kurtardık diğerini kurtaramadık 3 ay önce kesildi dizkapağından aşağı. Yaşı 63. Ameliyat yapan doktorumuz şeker gibi doktor en ufak ağrısında evinden kalkıp geldi. Ameliyat madem kesin güzel bir doktora yaptırın. Ameliyatı yaptıktan sonra ilgilenecek birisi olsun. Sadece ben yaptım alın gidin demesin.

Bu tarz bi hastalıkları varsada atıyorum böbrek şeker vs her neyse hertürlü şeyin muayenesini yaptırın teşis koysunlar ve ameliyattan sonra bu hastalığının artmaması için tedavide bulunsunlar. Bunun üzerine düş özellikle. Bi check up filan yaptır. Akciğer özellikle , şeker böbrek vs.. Biz yaptırdık fakat üstünkörü bi muayene oldu ameliyattan 1 gün önce bişey anlamadılar. Doktor şuan diyo keşke detaylı bi bakabilseydik diğer doktorların üzerine düşebilseydim simdiye hiç böyle olmazdı diye. Üzerine düş bunun başıma geldiği için söylüyorum.

Tekrar geçmiş olsun. Elimden bişey gelirse benlik bi durum olursa numaram var sende ;)

Equinox
04-08-2013, 21:40
Kardeşim geçmiş olsun öncelikle, inşallah sağlığına kavuşur bir an önce.

Benim babam da 5 hafta önce bypass oldu 4 damarı değişti 54 yaşında kriz geçirmeden şans eseri öğrendik damarların tıkalı olduğunu. İkinci ameliyat nedir ne değildir bilmiyorum ama kesinlikle iyi bir doktor bulun. Ama yaşı genç babanın daha toparlar elbet. Allah kolaylık versin.

kerem_euk34
04-08-2013, 21:54
Bypass ameliyati icin 2 yer var ankarada
Guven hastanesi
Yuksek ihtisat hastanesi
Babam guvende oldu 4 yil oldu allahima bin sukur tass gibi
Damarlarida kollarindan almisti doktor
Allah yardimciniz olsun
Ankaraya gelirseniz kan vs doktor hastane konusunda yardimci olmaya calisirim

fdogan
04-08-2013, 22:06
2. ameliyat için bisey diyemem ama gercekten cok zor bir ameliyat
babamda gecen sene güven hastanesinde oldu aynı sekilde kolundan aldılar damarı
kontrollerine filan duzenli gitti simdilik bir sıkıntı gozukmuyor
nerde olucaksa iyi araştırmakta fayda var ama ankarada olucaksa güveni tavsiye ederim

dirk
04-08-2013, 22:24
Benim babamda oldu 70 yaşında bi adam olarak 3 4 ayda eski sağlığına kavuştu..
Ankara Kavaklıdere umut hastanesinde olmuştu .... Bu işin duayeni Abidin Kumbasar diye bi doktor babamın ve bizim aile dostumuzdur.. Hastane kendisinindir ve sadece kalp ameltyatları yapılmaktadır. Aklının bi kenarında olsun..

Sıkıntı olacak bi durum yok.. Allah'ın izniyle baban yine sağlığına kavuşur sen bu dönemde ona tam destek ve moral ver.. bizimde elimizden bişey gelirse yardımcı olabilirz.

coder
04-08-2013, 23:02
Selamlar,

İstanbuldaydım babam kalp krizi geçirmiş acilen Mersin'e gittim.
Anjiyo yapıldı. 10 sene önce bypass ameliyatı olmuştu Ankara da ama ayaktan alınan damar tam gelişmedi için yeniden tıkanmış %100 olarak ve 2. bypass ameliyatı gerekiyor.

Anjiyodan sonra %100 tıkalı olan damar dar ve gelişmemiş olduğu için balon yapılamadı ve stent takılamadı.

Diğer damar %70 tıkalıydı balon yapıldı ve yağlı stent takıldı. Bayramdan sonra tekrar kontrol edilip elinde sonunda tekrar bypass ameliyatı olacak.

Benim aklımdaki soru ise şu 2. bypass ameliyatı ne kadar tehlikeli. şuan 52 yaşında. 1. ameliyatta bile zor toparladı 2.nin riski nedir bilgisi olan var mı?

kardeşim öncelikle çok çok geçmiş olsun, insallah bi an önce sağlığına geri döner.

3 sene önce dedemin 3 tane damarı %90 tıkanmıştı, bypass oldu damarları değişti, çok şükür kalbiyle ilgili bi sıkıntımız yok. Ama kalp ameliyatından sonra şekerinden dolayı sağlığında ciddi derecede gerileme oldu, şekerini düzenleyememeye başladık 3 ay gibi bir süre, aynı zamanda böbrek yetmezliği başladı ve diğer bi yandan akciğer yetmezliğide başladı birden akdeniz anemisi olduğunu öğrendik. Şükür herşeyi yoluna koyduk derken ayağında yaralar başladı ve bi ayağını kurtardık diğerini kurtaramadık 3 ay önce kesildi dizkapağından aşağı. Yaşı 63. Ameliyat yapan doktorumuz şeker gibi doktor en ufak ağrısında evinden kalkıp geldi. Ameliyat madem kesin güzel bir doktora yaptırın. Ameliyatı yaptıktan sonra ilgilenecek birisi olsun. Sadece ben yaptım alın gidin demesin.

Bu tarz bi hastalıkları varsada atıyorum böbrek şeker vs her neyse hertürlü şeyin muayenesini yaptırın teşis koysunlar ve ameliyattan sonra bu hastalığının artmaması için tedavide bulunsunlar. Bunun üzerine düş özellikle. Bi check up filan yaptır. Akciğer özellikle , şeker böbrek vs.. Biz yaptırdık fakat üstünkörü bi muayene oldu ameliyattan 1 gün önce bişey anlamadılar. Doktor şuan diyo keşke detaylı bi bakabilseydik diğer doktorların üzerine düşebilseydim simdiye hiç böyle olmazdı diye. Üzerine düş bunun başıma geldiği için söylüyorum.

Tekrar geçmiş olsun. Elimden bişey gelirse benlik bi durum olursa numaram var sende ;)
Sağolasın kardeşim Allah razı olsun gerekli kontrolleri yaptırıyorum sürekli..

Kardeşim geçmiş olsun öncelikle, inşallah sağlığına kavuşur bir an önce.

Benim babam da 5 hafta önce bypass oldu 4 damarı değişti 54 yaşında kriz geçirmeden şans eseri öğrendik damarların tıkalı olduğunu. İkinci ameliyat nedir ne değildir bilmiyorum ama kesinlikle iyi bir doktor bulun. Ama yaşı genç babanın daha toparlar elbet. Allah kolaylık versin.
Toparlar ama 2. ameliyatın ağırlığını henüz bilmiyorum o yüzden soruyorum riski nedir..

Bypass ameliyati icin 2 yer var ankarada
Guven hastanesi
Yuksek ihtisat hastanesi
Babam guvende oldu 4 yil oldu allahima bin sukur tass gibi
Damarlarida kollarindan almisti doktor
Allah yardimciniz olsun
Ankaraya gelirseniz kan vs doktor hastane konusunda yardimci olmaya calisirim

2. ameliyat için bisey diyemem ama gercekten cok zor bir ameliyat
babamda gecen sene güven hastanesinde oldu aynı sekilde kolundan aldılar damarı
kontrollerine filan duzenli gitti simdilik bir sıkıntı gozukmuyor
nerde olucaksa iyi araştırmakta fayda var ama ankarada olucaksa güveni tavsiye ederim

Benim babamda oldu 70 yaşında bi adam olarak 3 4 ayda eski sağlığına kavuştu..
Ankara Kavaklıdere umut hastanesinde olmuştu .... Bu işin duayeni Abidin Kumbasar diye bi doktor babamın ve bizim aile dostumuzdur.. Hastane kendisinindir ve sadece kalp ameltyatları yapılmaktadır. Aklının bi kenarında olsun..

Sıkıntı olacak bi durum yok.. Allah'ın izniyle baban yine sağlığına kavuşur sen bu dönemde ona tam destek ve moral ver.. bizimde elimizden bişey gelirse yardımcı olabilirz.
Ameliyatı Hataydaki doktorlarımıza yaptırmayı düşünüyoruz. Allah razı olsun herkesten tek merak ettiğim 2. bypasstaki risk..

HarunToprak
05-08-2013, 01:39
Arkadaşımın babası 15 yıl once olmuştu 1.sini. Tekrar damarların 4'de 3'ü tıkalı dediler ve 3-4 ay önce 2. ameliyatını oldu çok şükür sağlığına kavuştu. Belli bir seneden sonra tekrar gerekebiliyormuş babanızın da o şekilde heralde,Allah şifa versin inşallah sağ salim olup eski sağlığına kavuşur.

Risendark
05-08-2013, 01:41
babamın amcası 3.kez oldu güven hastanesinde gayet sağlıklı hala... inşallah sizdee bi problem çıkmaz... risk işi herkesin bünyesine göre değişir diye düşünüyorum...

slave
05-08-2013, 02:33
öncelikle çok çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim , bypass babamda oldu birazda aile doktor az çok bildiğim bu tür ameliyatlarda risk faktörünü tansiyon şeker , kanda pıhtılaşma vs gibi etkenler çok etkiliyor hem iyleşme sürecini hem ameliyat sürecini , yaşında biraz bu konulara etkisi var bence ama babanızın yaşı daha genç yani o yaşlarda yapılan tedavilerde riskçok üst sınırlarda değil veya çok korkulacak durumlarda değil, eski yapan doktor iyiyse aynı doktorun tekrar ameliyatı gerçekleştirmesinde fayda var , risk konusu çok tehlikeli bölgelerde değil ama risk taşıdığı bir gerçek fakat şöle açıklım toparlama konusu bir nebze yine hızlı , 1.ameliyatda zor toparladı kısmı neden nasıl etkilerle oldu onada bakmak lazım ve ameliyat öncesi ve sonrası bu konularda her zamankinde çok daha fazla dikkat edilmeli , sigara vs gibi konularda etkiliyor , örn ; teyzem anestezist günde 2-3 paket sigara içen birinin ameliyatı ciddi anlamda risk taşıyor demişti , bunun kanda pıhtılaşma vs gibi sebepleri var . size ilk ameliyatta verilen risk faktörü %5-12 arası gibi bişey diyim ben öle hatırlıyorum babamdan şuanki durum %20 gibi yani gönlünüzü sıkıntıya sokucak pek bir durum yok .

Çok çok acil şifalar dilerim , birde bypass konusunda eğer istanbulda düşünürseniz siyami ersek hastanesi bu konuda cidden başarılı veya aile fertlerim ciddi iyi doktorlardır yardımcı olabilceğimiz bir konu olursa msj atmanız yeterli ,

yakuza
05-08-2013, 09:47
ankara güven hastanesi iyidir bu konuda