PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gürcistanda neler yapılır nereye gidilir.

Günkut
05-08-2013, 20:20
Bayram için gürcistanda gidiyoruz suan da trabzon taraflarındalar hoş ben calısıyorum ailem orda. :D

Batuma gidicekler orda ne yenilir ne içilir nelere dikkat edilmeli gidenlerin tavsiyelerini bekliyorum.

Oconner
05-08-2013, 20:27
arabayla gideceksen emniyet kemerini kapıdan girdiğin gibi tak ve kurallara dikkatli bir şekilde uy.en ufak hatada ceza yazıyo şerefsizler.
gezip görmeye gidilmez abi karıya kıza diskoya kumara gidilir
sahili on numaradır bu arada :)

Günkut
05-08-2013, 20:44
arabayla gideceksen emniyet kemerini kapıdan girdiğin gibi tak ve kurallara dikkatli bir şekilde uy.en ufak hatada ceza yazıyo şerefsizler.
gezip görmeye gidilmez abi karıya kıza diskoya kumara gidilir
sahili on numaradır bu arada :)

Yapma yav ,arabayla gidiyorlar kardeşim okuyor konuyu ,hırsızlık vs varmıdır 1 gece kalıcaklar orada ? Ayık olmak lazım galiba :D

TigeR
05-08-2013, 21:14
Yapma yav ,arabayla gidiyorlar kardeşim okuyor konuyu ,hırsızlık vs varmıdır 1 gece kalıcaklar orada ? Ayık olmak lazım galiba :D

abi pasaporta filan dikkat etsinler çalıp parayla geri sana satıyorlarmış diye duymuştum ama sallamasyon olabilir :D

makif84
05-08-2013, 21:21
Sherıtında kumar oynanır,bi kaç gece kulubü var sıkıntısız eğleneleceğin,birde arabaya gitmek yerine girişte hemen taksiler var pazarlık usulü onları kullanmanızı tavsiye ederim.Tavsiyem aileyle değilde bekar gitmeniz olur..

telat deniz
05-08-2013, 21:28
batum'a gidilir gece hayatı yaşanır :)

arsenikli
05-08-2013, 21:30
Kadının çinden daha ucuz olduğu bi ülke

civic@ef
05-08-2013, 21:56
m5 ile makas atılır.

Birkan61
05-08-2013, 22:10
Mazot alınır, karıya gidilir. Başkada hiç bir b*k yapılmaz. Yapamadık :D

Ersin.
05-08-2013, 22:59
Gürcistan vize istiyormu :D

kemal86
05-08-2013, 23:07
kimlikle geciliyor araba kullanmanin zor oldugu bir ulke iyi gurcuce bilen biriyle gitmenizi oneririm

Berkayy
05-08-2013, 23:09
Polisler cok ceza kesiyor dikkat edin. Türk sokağı olması lazım batumda mümkünse orda bişeyler yemeye calısın. Birde depoyu fullemeyi unutmayın :) sınırdan geçerken ise mümkünse sabah saaatlerinde gidin 6-7 gibi cunku cok sıra oluyor. Geçmeniz 11 12 yi bulabilir geç giderseniz.

Oconner
05-08-2013, 23:13
pasaporta gerek yok kimlikle giriş 15 tl

fastchild
05-08-2013, 23:24
Pasaport istemiyorlar bizimkiler Azerbaycana arabayla giderken 5 dolarmı ne vermişlerdi abi , bizimkiler durmadan transit geçtiler Gürcistanı ama seneye yazın bi plan var ailecek gitmeye batumda kalınacak pansiyon kiraları ucuzmuş petrol fiyatları şaka gibi zaten dönüşte bi depo benzin alsak 80lt zaten kar'a geçeriz yada en azından pansiyon kirasını çıkartırız gibime geliyor :D

Gürcistanda polisle işin olmasın çünkü rüşvet yok kesinlikle kemerini tak çokta karışan yok en azından Azerbaycan gibi değil

Günkut
05-08-2013, 23:43
evet bizimkiler geçmişler 100 küsür liraya 60 lt depo dolmus :D

bir otel bulup gunduz gezıp aksamı cıkıcaklar gece hayatı ıcın benım gıtmem lazım beyler sagolun :D

fkocak
06-08-2013, 00:42
gürcistana gidesim geldi anlatılana göre iyi bi yer :D

Firat.M3
06-08-2013, 00:54
kıbrıs'a gidin rahatınıza bakın. ;)

lethaldoze
06-08-2013, 00:55
gürcistana gidesim geldi anlatılana göre iyi bi yer :D

evet bayağı iyi bir yere benziyor :D

SerhatA.
06-08-2013, 01:00
Trafik kurallarına kesinlikle uyulmalı :) Kimseye sağa sola bakılmadan gezilmeli .. Sheraton otel falan var oralara gidilebilir sahilini önererim amerikan filmlerindeki sahiller gibi... Şehrin tam ortasındada bi göl var deniz bisikletiyle gezilebilir... Batumdan gerisi yalan kesinlikle batumdan çıkılmamalı... Yemek olarakda türk lokantaları var et ve tavuk ben olsam yemezdim , veya burgerlerden patates falan yiyebilirsiniz.. Ama son derece dikkatli olunması lazım trafikte ne ışık var ne kural herkes yollara dalıp çıkıyo

driftboy
06-08-2013, 01:00
biz bi gürcü kardeşlerimizi ziyaret edip gelelim yaa madem öyle :D

fkocak
06-08-2013, 01:01

trabzon rize artvin de falan yaşıyor olsam sık sık giderim ama malesef :D

Berkayy
06-08-2013, 01:34

Anlatılanlar kadar iyi değil. Geçen sene batuma gittim kalmayı planlıyordum. Ancak şehiri görünce etrafı v.s vazgeçtim. Bence gidip kalınacak yer değil. Şu anda rizedeyim ardeşende gürcistan cok yakın ancak gitmeyi düşünmüyorum.

Karı kız ortamı olarak cok iyi ancak titizlik bakımından pek iyi değil:D çoğunlukla tamponsuz araclar görebilirsiniz batumda ayrıca arabasız geçersenız sınırda taksiye binmeyin 15 lari istiyorlar. Minibüs 1 lari ye batum merkeze götürüyor:)

XoR
06-08-2013, 07:16
Deniz'e Sarp sınır kapısına yakın olan sahillerden girin en temizi orası.

Batum Botanik bahçesini mutlaka ziyaret edin botanical garden (http://www.bbg.ge/)

Haçipuri yemeyi unutmayın

Yerel şarapları denemenizi tavsiye ederim

Batumdaki tek özel hastanenin sahibi tanıdık. Allah korusun sağlık problemi yaşarsanız mutlaka ulaş bana Face'den veya burdan yada pm'den cep no yollarım. Fatma hanımla irtibata geçerim hastane için. Bu otelde Fatma hanımın kalacak yer lazım olursa konuşurum

President Plaza Hotel - Home Page (http://www.presidentplaza.ge/general.php?page=home)

vossen
06-08-2013, 07:28
5.850$'a GT-R R34 mevcut... orda bile güzel modeller var, bizim memleket cidden çok vahim durumda :(

stlegal
06-08-2013, 07:42
Deniz'e Sarp sınır kapısına yakın olan sahillerden girin en temizi orası.

Batum Botanik bahçesini mutlaka ziyaret edin botanical garden (http://www.bbg.ge/)

Haçipuri yemeyi unutmayın

Yerel şarapları denemenizi tavsiye ederim

Batumdaki tek özel hastanenin sahibi tanıdık. Allah korusun sağlık problemi yaşarsanız mutlaka ulaş bana Face'den veya burdan yada pm'den cep no yollarım. Fatma hanımla irtibata geçerim hastane için. Bu otelde Fatma hanımın kalacak yer lazım olursa konuşurum

President Plaza Hotel - Home Page (http://www.presidentplaza.ge/general.php?page=home)
sen nasıl bir adamsın ya adam adam :)

Kahn23
06-08-2013, 07:46

Belçika desen onda. NATO askerliği desen onda. Eee Gürcistan diyorlar o da XoR'da :)

XoR
06-08-2013, 07:51

Eyvallah abi :) uluslararası konşiyaj hizmeti :D

Belçika desen onda. NATO askerliği desen onda. Eee Gürcistan diyorlar o da XoR'da :)

Heryol mevcut :D

http://giussani.typepad.com/photos/uncategorized/wengergiantknife.jpg

XoR
06-08-2013, 07:54
Botanik Bahçesin'den fotoğraflarda var. İçeriği herkese açık yaptım senin gezin bittiğinde kaparım :)

https://www.facebook.com/koraycagiran/media_set?set=a.10151444301670249.836494.581480248&type=3

BaybuRtlu69
06-08-2013, 11:48
Batum'a gitmeyi geçen yaz aklıma koymuştum, araştırma yapmıştım netten gidenlerin yazılarınıda okumuştum...

Ve haftaya gidiyorum inşallah :) Batum'da araştırdığım kadarıyla, kumarhaneler, barlar filan çok işlek, tabi karı-kız ortamı içinde öyle diyorlar...

Bekar arkadaşlar gezmek için buralardalarmış :)

Benzin-Mazot ucuz , Otellerde çok pahalı değilmiş fakat iyi biryerde kalmak isterseniz bi araştırma yapın derim...

Haftaya 2 günlüğüne gitmeyi düşünüyorum, eğer gidicek olan varsa haberleşelim

fasterhan
06-08-2013, 16:17
benim orda gözlemledigim 3 sey oldu.... 1. G.tü kollayarak gezmek lazım pek tekin gelmemişti bana orlar etrafta garip garip tipler doluydu... 2.Arabanın tamponunu kollamak lazım :D çalıyorlar mıdır nedir ama orda tamponsuz inanılmaz çok araba var :D ... 3.benzin yada mazot alırken arabanın altına saçma sapan takoz tarzı bişey koyuyolar daha çok alsın diye hiç öyle garip gurip işlere bulaşma ahahhahahaha :D :D Ha bide gezmenin dışında değişik aktiviteler için gidiyorsan fena bi yer söyleyim şimdiden :D :D

41DN370
07-08-2013, 11:24
http://i43.tinypic.com/v7bb6w.jpg

http://i42.tinypic.com/vzd3di.jpg

Bu ve bunlar gibi şeyler sudan ucuz,15 dolara loca alınıp önünde 2 canlının dans edişi limitsiz içki gibi seçeneklerde mevcut fakat,bence aracınızla gitmeyin,pols harbi ızdırap oluyor,benzin için değmez,tipiniz müsait birazda diskoda eğlenmeyi oynamayı biliyorsanız ne yapıp edip hiltonun diskosuna gidin,rüya gibi içerisi,kısacası klasik bi sovyet ülkesi ucuz yaşam güçlü arabalar ve beyaz ırk :D

41DN370
07-08-2013, 11:28
bu arada yok 10 dolara gecelik karılar var fln eski hikayelerde kaldı türkler her zaman gittikleri yeri *** etme gibi bir yeteneği olduğundan burdaki piyasanında amk lar.çoğu kumarane ve eğlence yerleri rizalilerin trabzonluların hakimiyetinde hemen hemen türkiyedeki piyasaya denk geliyo artık,ama gerek yok diskoda sadece alkol ısmarlayıp tipinizde müsait ise parayla yapılan şeyleri kendinizde yapabiliyorsunuz

Günkut
07-08-2013, 11:45
Teşekkürler koray abi ve diğer arkadaşlar.Şimdi arayıp telefon ediyorum gerekli yerlere gitsinler :D

Koray abi gel biz seninle gidelim :D :D

onat
07-08-2013, 17:59
peki arkadaşlar kıbrıs mı batum mu ? 2 sinide araştırdım. kıbrıstan çok övgü ile bahsediyorlar. lezzetliymiş baya :D şimdi batumuda çok duydum biraz bakındım gece hayatına youtube da ama yani ankaradaki pavyonlardan farklı değil. önemli olan unsur çatışmaya girecek kişileri hangisi daha az üzer maddi olarak.

qatrio
07-08-2013, 18:12
Ben gittim kıştı ama bombostu batum saçma bir ülke ucuz ama kalite dusuk yemekler eh idare eder temiz su bulmak önemli temiz otelde öyle. Otel kumarheneleri hoş güzel pub kumarhaneler berbat .Hatun ucuz cok ucuz ama onunda kalitelisini bulmak kilit nokta. Hacapuri yemek lazim cok guzel.

Berkayy
07-08-2013, 18:17
peki arkadaşlar kıbrıs mı batum mu ? 2 sinide araştırdım. kıbrıstan çok övgü ile bahsediyorlar. lezzetliymiş baya :D şimdi batumuda çok duydum biraz bakındım gece hayatına youtube da ama yani ankaradaki pavyonlardan farklı değil. önemli olan unsur çatışmaya girecek kişileri hangisi daha az üzer maddi olarak.

Batumda maddı olarak daha uygun catısmaya gırılır ancak kalite dusuk. Ne kadar ekmek o kadar köftehesabı;) kıbrıs derim ben.

makif84
07-08-2013, 20:30
Batum Milletimiz sayesinde baya pahalanmış.Kaliteli bi kaç mekan dışında iş yok yemekler dahil.kıbrısla boy ölçülmez bence

Kadyr
07-08-2013, 21:03
Benzini al geri kac