PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neptune Ignition Cut ile ilgili ufak bir soru.

President
05-08-2013, 21:13
Arkadaşlar neptune rev limit ayarlarında fuel cut ve ignition cut seçeneklerimiz var bilirsiniz. Ayrı ayrı veya her ikisi birden seçilebiliyor.

Ben normalde fuel cut olarak kullanıyorum. Yarın yeğenimi askere göndereceğim sıpa illa benim götürmemi istedi. Kısaca biraz show yapmam lazım sıpanın gönlü olsun diye.

Neptune rev limit seçeneklerinden fuel cut seçeneğini kaldırıp ignition cut olarak işaretledim. 2step launch controlü de aktif ettim. Çok seri kesiyor ve iyi patlıyor.

Bu şekilde bir zararı olur mu? yoksa fuel cut ile birlikte mi işaretleyeyim?

İşten anlayan arkadaşlarımın hiçbirine ulaşamadım millet kayıplarda, sizlere sorayım dedim iş yapalım derken arabayı kırmayalımda :D

MeRtCaN
05-08-2013, 22:21
fuel cut yaparsan abı patlatma yapmayabılır

zarar olarakta kapaga ve subaplara zarar verırsın abı
bılıyorsun bı ustamız launch yaparak kımrıstı arabanın motorunu

President
05-08-2013, 22:41
fuel cut yaparsan abı patlatma yapmayabılır

zarar olarakta kapaga ve subaplara zarar verırsın abı
bılıyorsun bı ustamız launch yaparak kımrıstı arabanın motorunu

Fuel cut modda patlamıyordu zaten Mertcanım. Benim kafama takılan fuel cut ve ignition cut aynı anda mı işaretli olmalı? yoksa sadece ignition cut işaretli olsa sorun olur mu?

Çünkü şimdi sadece ignition cut işaretleyip denedim çok seri kesiyor ve seri patlıyor. Eskiden ayarladığımız launchlarda böyle değildi tırstım :)

Zaten çok fazla sıkıştırmayacağım, yarına özel biraz tantana yapayım dedim :D biraz 2step launch belki biraz da 1-2 vites kesici yaparım o kadar. Zaten konvoy olacak.

K.Kaan
06-08-2013, 09:17
launch control daki patlama o kadar ciddi bi zarar vermekte mi cidden motora?

bLackModeL
06-08-2013, 09:46
limitleri zorlamassan hiç bir zararı yok ama wide bandın sensorune zarar verebılıyo ona dıkkat et abi

President
06-08-2013, 09:50
limitleri zorlamassan hiç bir zararı yok ama wide bandın sensorune zarar verebılıyo ona dıkkat et abi

Buda güzel bir bilgi teşekkür ederim. :icon_tup:

bLackModeL
06-08-2013, 10:10
ama bu konu ile ilgili net bilgiyi bende takip ediyorumm :D

MaXiGörKy
06-08-2013, 10:31
setup ile ayar doğru orantıda olduğu sürece sıkıntı yok. bu cümleyi niye yazdım launch control ve rev limt de ayarın içinde sonuçta

sadece patlatma istiyorsanız ignition cut seçmeniz yeterli olacaktır. tabikilaunch control de verilen retard da önemli. fazla kaçarsa hoş olmayan şeyler olabilir:(

atmosferik ve turbo araçlar var, ayarladığım ignition cut ile gezen bir sıkıntıları yok.

President
06-08-2013, 12:23
setup ile ayar doğru orantıda olduğu sürece sıkıntı yok. bu cümleyi niye yazdım launch control ve rev limt de ayarın içinde sonuçta

sadece patlatma istiyorsanız ignition cut seçmeniz yeterli olacaktır. tabikilaunch control de verilen retard da önemli. fazla kaçarsa hoş olmayan şeyler olabilir:(

atmosferik ve turbo araçlar var, ayarladığım ignition cut ile gezen bir sıkıntıları yok.

Launch control, daha doğrusu 2 step menüsünde (Neptune için) retard ayarı yapılan bir yer var mı? varsa nasıl yapılıyor ya da nasıl kontrol edebilirim anormal bir ayarsızlık olup olmadığını? benim gördüğüm şanzıman sensörü hız ayarı ve debriyaj ile ilgili bir ayar var.

Tuner mapping mevzularına henüz çok fransız olduğumdan detay soruyorum kusura bakmayın amacım aracımı kurcalamak değil biraz öğrenmek :D

MeRtCaN
06-08-2013, 12:35
Abi İgniton cut u seç sadece
launch u 3500 e koy
tps base olarak
su sekılde ayarla

http://j1308.hizliresim.com/1d/6/r6gzg.png

kolay gelsın :)

President
07-08-2013, 20:40
Ooo Mertcan, resimli anlatım ilaç gibi geldi kardeşim sağolasın :)