PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corvette Z06 1 Ağustos İstanbulPark

Armageddon
05-08-2013, 23:30
Arkadaşlar, 1 Ağustostaki ilk turumun videosu, gopronun bir civatası eksik olduğundan onu monte edemedik ne yazık ki. Ayrıca sola dönüşlerde lastik çamurluğa sürttüğü için copilot-kameramanımı da indirmek zorunda kaldım :)

Daha düzelteceğim yerler var illa ki ama 2:17 de fena süre değil (bu turda 2:17 dönmedim tabi)...

İy seyirler :icon_tup:

Corvette Z06 Istanbul park - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=yCdAA54gHzM)

yCdAAi54gHzM

racer50
05-08-2013, 23:39
maşşallah cok güzel +++

Armageddon
06-08-2013, 00:46
maşşallah cok güzel +++

Teşekkürler :)

lethaldoze
06-08-2013, 00:57
Bildiğin aslan kükremesi maşşallah.

HUSNU
06-08-2013, 08:11
Bir dahaki etkinlikte umarım gopro işini halledersiniz. Co pilot kamerayı yan tutsaymış en azından sizin de direksiyon hareketlerinizi görebilirmişiz. Maşallah denildiği gibi kükrüyor canavar.

63owen63
06-08-2013, 08:28
spec'lere go pro eklenmesi şart :) çok keyifliydi

Armageddon
06-08-2013, 12:11
Teşekkürler arkadaşlar :) forumun en kötü videolarını koyan üye olarak tarihe geçeceğim heralde :) hem pisti hem de hızı gösteren gpsli kameralardan almayı düşünüyorum ilerde...

Bu arada sürüşle ilgili eleştirisi olan varsa paylaşırsa sevinirim ona göre kendimizi gelistirelim biraz daha :icon_tup:

Antalyalogy
06-08-2013, 12:48
Sesi yeter.Allah kaza bela vermesin..

Armageddon
07-08-2013, 00:28
Sesi yeter.Allah kaza bela vermesin..

Teşekkürler :)

M3CSL
07-08-2013, 00:52
tekrar izledim.3, viraj biraz hizli olmus gibi 8 zaten disari cikilmis tirstim acikcasi kayma yapicakmi diye..:)
birde bazi virajlarda arabanin sesi hic cikmiyor gibi, yarim gazda o kadar sessizmi arac.

Armageddon
07-08-2013, 01:26
tekrar izledim.3, viraj biraz hizli olmus gibi 8 zaten disari cikilmis tirstim acikcasi kayma yapicakmi diye..:)
birde bazi virajlarda arabanin sesi hic cikmiyor gibi, yarim gazda o kadar sessizmi arac.

Evet 3ü hızlı dönmüşüm bu videoda :) Sonra düzelttim ama... Bu arada öteki konuda 3ü yanlış dönüyorum yazmıştım, onu düzeltmişim son pist gününde sanırım, çizgim doğru sanki, bence :)

8de ise lastik öyle bir sürttü ki orada feleğim şaştı lastik patlayacak falan diye korktum, o yüzden orayı dönemedim doğrudur. Bir de bu videoda en son virajları çok iyi dönememişim sanırım...

Sen yazdıktan sonra farkettim, bazı virajlarda yarım gaz değil onun yerine gaz verip çekip sonra tekrar vererek dönüyorum. PS3 alışkanlığı sanırım, G25 pek hassas değil o konuda :D

ahm_
07-08-2013, 11:26
Öncelikle arabanın sesi gerçekten güzel sürede bence tatminkar ama biraz daha iyi olabilir böyle bir araç için ki siz pistide çok iyi biliyorsunuz her organizasyonda varsınız bence daha aşağılara çekebilirsiniz arabandan mı belli olmuyor anlamadım ama virajlarda sanki çok yavaş giriyorsunuz belkide hızlı ama kamera dan öyle olabilir . tebrikler

Batuhan Gül
07-08-2013, 11:51
neşinıl cografike çıksa belgesel diye izlerim yeminle :)

maşallah kükrüyor mübarek

uTku^
07-08-2013, 12:25
maşallah.diğer videolarda çok iyi youtubedeki

shkodra
07-08-2013, 21:56
Armağan senin bütün videolarını zevkle izliyorum hepsi için öncelikle tebrik ederim.

Yanlış anlamazsan bir şey danışmak istiyorum.
Düzlükte tam gaz basıyorsun viraja gelince toparlamak için uğraşıyorsun buda sana zaman kaybettiriyor.

Düzde gereksiz sürate çıkmadan virajda araba dağılmıycak kadar daha kontrollu viraja girip çıkarsan acaba daha iyi süre çıkarmı.

Mesela 260 a çıkıp virajda 90 a düşmek yerine 220 e çıkıp virajda 120 ile dönmek gibi.

Tekrar tebrik ederim. Orda olmayı çok istedim ama olmadı en azından tanışmak isterdim. Bir ara kapıya geliyim dedim sonra rahatsız ederim dedim vazgeçtim.

Armageddon
07-08-2013, 22:44
Öncelikle arabanın sesi gerçekten güzel sürede bence tatminkar ama biraz daha iyi olabilir böyle bir araç için ki siz pistide çok iyi biliyorsunuz her organizasyonda varsınız bence daha aşağılara çekebilirsiniz arabandan mı belli olmuyor anlamadım ama virajlarda sanki çok yavaş giriyorsunuz belkide hızlı ama kamera dan öyle olabilir . tebrikler

Teşekkürler :) Aslında daha pek iyi bilmiyorum pisti Corvettele 2 kez piste çıktım ondan önce de Z3le 1 kez çıkmıştım. Çok bir tur atmışlığım yok pistte. O yüzden her türlü görüş ve öneri benim için önemli :icon_tup: Diğer konudaki rakamlara bakınca çoğu yerde olmam gereken hızdan daha aşağıda girmişim gibi görünüyor virajlara. Ama tabi yukarıdaki video ilk turda attığım video ve sürem 2:22 (spin atan Porsche falan da var arada), o yüzden 2:17 yaptığım turda virajlara nasıl giriyorum bilmiyorum. Buğra'dan transponder verilerini rica ettim, onları alınca daha güzel değerlendirme yapabileceğiz :)

neşinıl cografike çıksa belgesel diye izlerim yeminle :)

maşallah kükrüyor mübarek

maşallah.diğer videolarda çok iyi youtubedeki

Çok teşekkür ederim arkadaşlar :) İnşallah daha güzel videolar da gelecek güzel bir gopro aldıktan sonra :)

Armağan senin bütün videolarını zevkle izliyorum hepsi için öncelikle tebrik ederim.

Yanlış anlamazsan bir şey danışmak istiyorum.
Düzlükte tam gaz basıyorsun viraja gelince toparlamak için uğraşıyorsun buda sana zaman kaybettiriyor.

Düzde gereksiz sürate çıkmadan virajda araba dağılmıycak kadar daha kontrollu viraja girip çıkarsan acaba daha iyi süre çıkarmı.

Mesela 260 a çıkıp virajda 90 a düşmek yerine 220 e çıkıp virajda 120 ile dönmek gibi.

Tekrar tebrik ederim. Orda olmayı çok istedim ama olmadı en azından tanışmak isterdim. Bir ara kapıya geliyim dedim sonra rahatsız ederim dedim vazgeçtim.

Teşekkürler :) Aslında çok belli olmuyor videolarda ama aslında Corvette cidden pek yerinde duran bir araç değil (Ferrari videolarını izleyince anladım)... Viraj içinde biraz gaza bassan hemen arkası atıyor, viraja hızlı girince önden çok kayıyor bu kez de (tabi düzgün bir lastik almam da gerek)... Ama alıştığın zaman da çok güzel zaman çıkartabilen bir araç; ben daha yeni yeni tüm tepkilerine alışıyorum aracın pistte...

Demek istediğinizi anladım tabi 260-220 değil de belki bir dahaki pist gününe 240a-120yi deneyebilirim. Çok hızlı geldiğim için viraja kontrolsüz girdiğimi söylüyorsunuz, olabilir bence mantıklı.... Deneyeceğim yeni birşey çıktı, teşekkürler , sonraki pist gününde tanışırız Allah kısmet ederse :icon_tup: