PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fıat servıs cok acıl yardım

sedat s
06-08-2013, 19:07
arkadaslar bugun arabamı servıse gonderdım. az önce servısın elemanı benı aradı buyuk ıhtımal fazla yag koyulmasından dolayı turbo yagı cekmıs araba duman falan atmıs mahmutbeyde kalmış. belkı motoruda yeme ıhtımalı falan var. arkadaslar ne gıbı haklarım var ne talep edebılırım. benım arabam nokta boyasız 60bınde idi. ve ben tekrar motor yapılmıs bı arabaya bınmek ıstemıyorum yarın obur gun tekrar arıza cıkartması vsvsvs gıbı seylerle yuz yuze gelmek ıstemıyorum. hatta dogal olarak ben motor yapılmıs bı arabaya bınmek ıstemıyorum. servıse ne gıbı yaptırımlar uygulatabılırım. aracım pıyasa degerınden hesaplanıp uste para verıp sıfırını falan almam mumkun mu ?

sedat s
07-08-2013, 00:17
arkadaşlar yokmu yardımcı olacabılecek bılgı sahıbı kımse ?

ruudvan
07-08-2013, 00:49
yazdıklarından ben bısey anlamadım acıkcası.
aracına motor mu yapılacak.
yapılacaksa garantıden mı yapılacak.
motorla boyanın bı mantıgı yok acıkcası.
kazamı yaptında kasko odeyecek yoksa nıye servıs sana motor yapsın

FB10ur
07-08-2013, 09:14
Rıdvan sanırım bir önceki fazla yağ koyulmuş buda motorda sorun yaratmış arkadaş bunu izah etmeye çalışmış yanlış anlamadıysam..

Risendark
07-08-2013, 12:12
rıdvan abi serviste bakıma girmiş araba motora haddinden fazla yağ koyulduğu için araba yağı turboya vermiş buda turboyada motorada zarar vermiş.serviste biz komple motoru yaparız gibi bişey diyor abide sanırım daha boyasız sıfır gibi arabaydı ben motoru yapılmış bi arabaya binmek istemiyorum diyor nasıl itiraz edip serviten üzerine parasını ekleyerek sıfır araba alabilirim diyor.(arızalı arabayı servis alsın istiyor) servise nasıl bi yaptırım uygulamam lazım diyor... ben öyle anladım yani...

ruudvan
08-08-2013, 03:16
Rıdvan sanırım bir önceki fazla yağ koyulmuş buda motorda sorun yaratmış arkadaş bunu izah etmeye çalışmış yanlış anlamadıysam..

rıdvan abi serviste bakıma girmiş araba motora haddinden fazla yağ koyulduğu için araba yağı turboya vermiş buda turboyada motorada zarar vermiş.serviste biz komple motoru yaparız gibi bişey diyor abide sanırım daha boyasız sıfır gibi arabaydı ben motoru yapılmış bi arabaya binmek istemiyorum diyor nasıl itiraz edip serviten üzerine parasını ekleyerek sıfır araba alabilirim diyor.(arızalı arabayı servis alsın istiyor) servise nasıl bi yaptırım uygulamam lazım diyor... ben öyle anladım yani...

servistekiler öküzmüymüş. fabrika hangi araca ne kadar yağ konulması gerektıgını soyluyor. onu gectım yag cubugu neye yarıyor.

fazla yag mıktarı motorda sekmanlarda bosluga kadar gıder. sakıncalı durumdur.
ama en fazla sandık motor koyarlar.