PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Entegre chip sorun ...

Driver
06-08-2013, 20:48
Araç megane f7r.. bir sorunum var Yurtdışından entegre chip geldi.Yanında sök tak şeklinde ypaabileceğimiz bide soket tarzı bir malzeme geldi. Elektronikten iyi anlayan bir arkadaşa bu soketi orjinal entegreyi çıkartıp lehimlettik üstüne gelen entegreyi taktık aracın kontağını açıyoruz ancak benzin pompası sesi gelmiyor ve araca benzin gelmiyorçalışması için

daha sonra orjinalini soket sayesinde yazılımlıyı çıkarıp taktık araç çalışıyor bizde gece oluncada öyle bıraktık aracı sanayide kafama takıldı.

Biz beyinin üstündeki koruma amaçlı kaplanan slikonu keserken devrelere zarar vermiş olabilirmiyiz ? yada bunun chiple alakası varmı çünkü aracı üstünkörü topladık emmesi falan söküktü yerinde çalıştırmayı denedik sadece

pcvirus
06-08-2013, 20:52
hacı chip in içi dolumu ebay dan aldıgın parçanın link ini atsana ben yazılım oldugunu sanmıyorum içinde
ama orj çip i takınca çalışması lazım bi anormallik yok ise

Driver
06-08-2013, 23:53
orjinal chip ile çalışıyor sorun gözükmüyor.
özelden atıyorum linki

boosted_pug
07-08-2013, 00:49
Aracınızdaki immoyu iptal etmediğinizden dolayı çalışmıyodur die düşünüyorum sonuçta orj çipi takınca çalışıyorsa beynin kartında bi sorun olmadığını gösterir

Bu chipleri hemen hemen tüm beyin tamircileri okuyabiliyo birinden yardım isteyin içindeki yazılımı okutun içi doluysa mutlaka immodandır

alihan_27
07-08-2013, 00:59
Yukarda da yazılmış çip doluysa immobilizer'dan dolayı olabilir. Hatta ateşlemede yapmıyorsa, büyük ihtimal immobilizer'dır.

MaXiGörKy
07-08-2013, 09:05
Araç megane f7r.. bir sorunum var Yurtdışından entegre chip geldi.Yanında sök tak şeklinde ypaabileceğimiz bide soket tarzı bir malzeme geldi. Elektronikten iyi anlayan bir arkadaşa bu soketi orjinal entegreyi çıkartıp lehimlettik üstüne gelen entegreyi taktık aracın kontağını açıyoruz ancak benzin pompası sesi gelmiyor ve araca benzin gelmiyorçalışması için

daha sonra orjinalini soket sayesinde yazılımlıyı çıkarıp taktık araç çalışıyor bizde gece oluncada öyle bıraktık aracı sanayide kafama takıldı.

Biz beyinin üstündeki koruma amaçlı kaplanan slikonu keserken devrelere zarar vermiş olabilirmiyiz ? yada bunun chiple alakası varmı çünkü aracı üstünkörü topladık emmesi falan söküktü yerinde çalıştırmayı denedik sadece

pm attımmmm.

arsenikli
07-08-2013, 09:19
Entegre sökülmüş yerine sök tak yapabilmeniz için entegre soketi takılmış ve araç kendi entegresiyle çalışıyor ise geriye kalan seçenek sizin eprom boş yada hatalı

Driver
07-08-2013, 11:31
Aracınızdaki immoyu iptal etmediğinizden dolayı çalışmıyodur die düşünüyorum sonuçta orj çipi takınca çalışıyorsa beynin kartında bi sorun olmadığını gösterir

Bu chipleri hemen hemen tüm beyin tamircileri okuyabiliyo birinden yardım isteyin içindeki yazılımı okutun içi doluysa mutlaka immodandır

Araçta zaten benden önceki sahibi immoyu iptal ettirmiş nasıl yapmış bilemiyorum biz orjinal entegreyi söktürüp gelen soketle beraber yazılımlı entegreyi taktık dediğim gibi immo ışığı yine yanmıyor ama devreye giriyormu onu takınca bilemem birde acaba o entegredenmi iptal edilmiş immo orasıda meçhul ama dediğinde mantıklı immodan dolayı pompa çalışmıyor olabilir okumadığı için orjinalini takınca pompa sesi geliyor araçta çalışıyor.

Peki bu immo iptal edilmesi yazılım olan entegredenmi oluyor çünkü hiç sökülmemiş belli aracın orjinal entegresi. Eğer onla alakası yoksa başka yerden iptal edilmiş.

Dediğin gibi bi beyinciye gideyim içini okutayım okuyabilirlerse gelen entegrenin zaten yurtdışından bana satan adamda orjinalinin resmini çek gönder dedi akşamüstü gönderecem artık neye yarıcaksa bakıcaz.

Yukarda da yazılmış çip doluysa immobilizer'dan dolayı olabilir. Hatta ateşlemede yapmıyorsa, büyük ihtimal immobilizer'dır.

İmmo araçta iptaldi ama nerden iptal edildiğini bilmiyorum entegrenin değişmesiyle tekrar immo devreye girermi onuda bilmiyorum.

pm attımmmm.

Cevapladım..

Entegre sökülmüş yerine sök tak yapabilmeniz için entegre soketi takılmış ve araç kendi entegresiyle çalışıyor ise geriye kalan seçenek sizin eprom boş yada hatalı

Bende boş yada hatalı olmasından şüpheleniyorum okutabilirsem bi beyinciye okutacam içini

MaXiGörKy
07-08-2013, 13:06
dosyaların checksum ları farklıysa çalışmayabilir. verdiğim numaradan bana ulaşırsan yardımcı olurum. orijinal dosyayı ve tune edilmiş dosyayı entegrelerden okuyup bana göndermen yeterli.

Driver
07-08-2013, 18:18
burada araştırdımda sanırım okuyabilen bir beyin tamircisi yokmuş :(

alihan_27
11-08-2013, 02:17
İmmo kara düzen iptal edilmiş olabilir. Yani anahtar içini, kontak bobinine sabitlemişlerdir belki. Çipsiz anahtar çektirip dene istersen ama megasquirte geçtin sanırım.

Ayrıca Megane 1 lere özel güvenlik sistemi vardı sanırım. Servisten kod alıp iç kilitten giriliyordu. Sorun olduğunda araç marş basıyor, motor çalışmıyordu. Ordan bir ihtimal olabilir.

meganes
11-08-2013, 10:07
Kestiginiz yerin resmi varmi ??

Driver
11-08-2013, 10:46
http://o1308.hizliresim.com/1d/9/r9sbl.jpg

beyin ve entegrenin yerleştiği yer burası

buda adamın bana yazdığı cevap..

HI, now I see,
you have different ECU than my chip supports.
In the auction there is clearly stated:
ECU CODE: S103717102C or HOM7700868306

so generally you bought wrong chip.

MaXiGörKy
11-08-2013, 11:19
versiyonları varklı, bu yüzdende checksumları birbirinden farklı.

s103 717 102 5fbb
s113 717 102 0dc3

Driver
11-08-2013, 11:43
versiyonları varklı, bu yüzdende checksumları birbirinden farklı.

s103 717 102 5fbb
s113 717 102 0dc3

HOM numaraları tutuyor

adam veya koymuş araya yani bende buna bağlı olarak istedim zaten
şimdide adam bana farklıymış diyor yahu megane f7r birtane var dedim 97-99 üretim hepside zaten aynı beyini kullanıyor f7r 714 motor koduyla bunların farklı olması imkansız yani bende bunu anlattım yazdım cevap bekliyorum yine şimdi bana yenisini göndermeye kalksa yine 1 ay en az

MaXiGörKy
11-08-2013, 11:48
versiyonlar farklı, dosyalarda birçok farklılık var.