PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A6 Turbo Timer Sorunsalı

deeperblack
07-08-2013, 02:21
Selamlar

A6 tdi aracıma turbo timer takmayı düşünüyorum.
Stop etmeden yaklaşık 1 dakika çalıştırıyorum amabu herzaman mümkün olmuyor.

Birkaç yerde araç stop etmeden kapıların kilitlenmeyeceği yazıyor.
Bazı forumlardada CanBus lı araçlarda sıkıntı çıkardığı söyleniyr.

Ek olarak bu timer ların bağlantısı sanırım elfreninden yapılıyor.Benim aracımda elektronik el freni sistemi var bunun bir etkisi olurmu ?

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

pcvirus
07-08-2013, 02:33
el frenine bağlamak bi seçenek
diğer konuyu bilmiyorum ama direk baglantı yapılıp her zaman aktif kalmasıda sağlanabilir
sorun olmaz o

ruudvan
07-08-2013, 03:05
abı el frenı tamamen guvenlık amaclı.
el frenını cektın aracın kontak anahtarını cıkarttın evıne gıdıyorsun.
o sırada ıcerı hırsız gırdı çalısan arabayı 1ncı vıtese taktı.el frenını ındırmeden hareket edemeyecegı ıcın. el frenını ındırdıgı an el frenına bagladıgın hatta gostergeden el frenı ısıgından aldıgın sınyal sayesınde aracın stop edıyor.
yanı gostergedekı el frenı lambasından cozmen gerekıyor olayı.
he el frenını baglamazsanda timer yine çalışır.

efe_
07-08-2013, 10:23
1 dakika bekletmeye gerek yok. WRC aracı değil bu sonuçta, 15-20 saniye yeterli.

STP
07-08-2013, 10:24
1 dakika bekletmeye gerek yok. WRC aracı değil bu sonuçta, 15-20 saniye yeterli.

kesın cozumu bulmus arkadas

MeRtCaN
07-08-2013, 10:26
Selamlar

A6 tdi aracıma turbo timer takmayı düşünüyorum.
Stop etmeden yaklaşık 1 dakika çalıştırıyorum amabu herzaman mümkün olmuyor.

Birkaç yerde araç stop etmeden kapıların kilitlenmeyeceği yazıyor.
Bazı forumlardada CanBus lı araçlarda sıkıntı çıkardığı söyleniyr.

Ek olarak bu timer ların bağlantısı sanırım elfreninden yapılıyor.Benim aracımda elektronik el freni sistemi var bunun bir etkisi olurmu ?

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

vag grubu cogu araçta kapıler kıtlenmıyor

ama cozumu var skıntı olmuyor

el frenı nı bı sekılde baglamanızı onerırım yoksa sıkıntılar cıkabılır

deeperblack
07-08-2013, 10:50

Neye göre 15 - 20sn yeterli ? Teknik bir açıklaması varmıdır ?

DOHC
07-08-2013, 11:08
Genelde arabayı park ederken geçen sürede turbo kendini soğutur diyorlar ama ben GC8 ile 5 dakikaya yakın turbotimerın arabayı çalıştırdığını gördüm. Belki dizel için makul bir açıklamadır.....

Low-Rider
08-08-2013, 08:41
Genelde arabayı park ederken geçen sürede turbo kendini soğutur diyorlar ama ben GC8 ile 5 dakikaya yakın turbotimerın arabayı çalıştırdığını gördüm. Belki dizel için makul bir açıklamadır.....

Turbo timer sizin belirlediğiniz süreye göre çalıştırmıyor mu arabayı ya da o 5dakikayı neye göre kendisi seçiyor ?

XoR
08-08-2013, 08:50
Turbo timer sizin belirlediğiniz süreye göre çalıştırmıyor mu arabayı ya da o 5dakikayı neye göre kendisi seçiyor ?

Bu şekilde bağlanmasıda mümkün. Ama hangi sensöre bağlandığını hatırlayamadım.

i-vtec07
08-08-2013, 09:10
her zaman bekletmek çok zor oluyo millet garipsiyo özellikle bi yere gidince aracı stop etmeyip bekleyince garip garip bakıyolar :D ben gidicem yere varmadan önce mümkün olduğunca boşa atıyorum duruncada 30 sn bekleyip stop ediyorum :) bide mümkün olduğunca gaz vermeden park ediyorum rolantide :)

ferroo
08-08-2013, 09:30
park ederken gaz verince noluyoki

DOHC
08-08-2013, 09:43

Menüsünden seçiyorsun. Örneğin standart 30 sn, 60 sn, 3 dk çalışsın diyebiliyorsun veya otomatik modu seçerek turbotimerin kendi karar vermesini sağlıyorsun. Bu durumda süre 0 sn'de olabiliyor, 5 dk'da, 2 dk 34 sn'de.....
En azından HKS TT'da bende böyle idi......

Low-Rider
08-08-2013, 09:45
İşte turbo timer neye göre karar veriyor onu merak ettim ben:)

deeperblack
08-08-2013, 09:55
Heralde çalışma süresine göre karar veriyodur.

DOHC
08-08-2013, 10:02
İşte turbo timer neye göre karar veriyor onu merak ettim ben:)

Muhtemelen çevirdiğin devir ve süresine bağlı olarak karar veriyor. Çünkü gözlemlediğim tek değişken o. TT'ı kalibre ederken de yanlış hatırlamıyorsam 20 km/h hız ve araba dururken 2000 d/d'yı kalibre ediyorsun (devir saati ile TT ekranında aynı devri görmen için). Yani devre bakıyor sanırım sadece.

i-vtec07
08-08-2013, 11:04
park ederken gaz verince noluyoki

Turbonun devri yükselmesin diye abi

dicaser
08-08-2013, 11:43

Abi bi sorum olucak , hangi tt karar veriyor 5 dakka çalışmasına ? turbo timer tamamen elektronik bir güvenlik sistemi degilmi ?
bendede turbo timer var bir kere olsun bu araba bayağı ısınmıs ben bunu 3 dakka çalıştırayım demedi ? biz neye ayarlıyorsak okadar sayıyor ve kendini kapatıyor..

Ben ilk defa sizden duyuyorum böyle bişeyi bu arada :)

DOHC
08-08-2013, 12:11
Abi bi sorum olucak , hangi tt karar veriyor 5 dakka çalışmasına ? turbo timer tamamen elektronik bir güvenlik sistemi degilmi ?
bendede turbo timer var bir kere olsun bu araba bayağı ısınmıs ben bunu 3 dakka çalıştırayım demedi ? biz neye ayarlıyorsak okadar sayıyor ve kendini kapatıyor..

Ben ilk defa sizden duyuyorum böyle bişeyi bu arada :)

Sende ki ürünün kılavuzunu oku bence. Bendeki HKS marka Type 1 mi ne idi, onda manuel veya otomatik diye seçenek vardı......

Mr.K
08-08-2013, 12:44
abi hiç gerek yok 3dk 5dk gayet yeterli bi süre,eğer kısa mesafe surup cok sıkıstırmadıysam max 20sn bekleyıp kapatıyorum ben şahsen.Eğer tempolu otoban kullanımıysa son 10km devri dusuruyorum sıkıstırmayı bırakıyorum,park ederkende bagajdan bıseler alıyorum ıcını havalandırıyorum falan fişman derken ztn 2-3dk geçiyo..

sen bilirsin gene tabi vakitsizliğin vs vardır bilemem de bence gerek yok timer'a..

ferroo
08-08-2013, 13:00
yaw 2 3 dk cok degilmi normal kullanimda

Low-Rider
08-08-2013, 15:05
Ben eve gelmeden son 2-3km gayet sakin geliyorum, yaklaşık 30-60sn arası bekleyip kapatıyorum, tempolu kullanıp durmam gerektiyse biraz daha fazla bekliyorum

ChtArdARSL
08-08-2013, 17:30
Bende ibizada hep oyle yapıyordum ve faydasınıda cogu zaman gordum.. ama son zamanlarda bosa atıyordum yada cok devır cevırmedıgım zamanlarda okdr cok beklemıyordum.

Timer bendede sorun olmustu takamamıstık 2.3 yer denedim ya ısık devamlı acık kaldı yada merkezi kilit kıtlenmedı sonra tabi cozumu bulundu :)