PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzuman yağı yardımmmm

fthdrn
08-08-2013, 10:24
Şanzumanin oldugu yerden yag akiyor siddetli damlalar halinde bayram gunu ne yapabilirim onereceginiz bir yer var mi ?

fthdrn
08-08-2013, 10:25
Arac ford transit yeni servisten cikti

fthdrn
08-08-2013, 10:29
Ya lutfen biri sanzuman yagini koyabilecegim biryer soyleyebilir mi ?

oğuz
08-08-2013, 10:33
sanayıde normal bır dukkanda halledebılırsın.servıste o şekilde çıkmaması lazımdı.bı anda da yag kaçağı olmaz ama?bayram oncesı mı gıttınız servıse,ugrasmayıp yolladılar mı naptılar

fthdrn
08-08-2013, 10:39
Dunden once hic gormedim dun gece ne oldu olduysa hayir hic birseyde yapmadim arabayla sabah kalktigimda yerde yag birikintisi vardi oldukca fazla miktarda yaklasik 1 litreye yakin bildiginiz acik bir yer varsa yonlendirirseniz cok makbule gecer deli dana gibi ariyorum suanda

fthdrn
08-08-2013, 10:53
Tanidik yikama yaglamacisi olan yok mu

senna
08-08-2013, 10:55
Yag sanzimandanmi geliyor eminmisin motordan da geliyor olabilir

KA®ANLIK
08-08-2013, 10:59
aynen krank keçesinden de geliyor olabilir, şanzımandan da,...
sanayi sitelerinde şansınızı deneyebilirsiniz, belki açık bir dükkana denk gelebilirsiniz,

emrah-ışık
08-08-2013, 11:07
önden çekişli transitsitmi bakım yapıldımı önden çekişlilerin yağ filtresi önde şanzumana yakın yanltmasın seni altına yat balk şanzumansa en fazla tapası felan açık birakmışlardır veya sıkmamışlardır ilk önce teşhis koyun bugun de tamirci bulmak sıkıntı hareket ettirme aracı yağ filtresinden geliyorda olabilir oring felan oturmamıştır veya sıkmamışlardır allah yardımcın olsun

fthdrn
08-08-2013, 11:28
Araba arkadan cekisli fikirtepe sanyi sitesini gezdim bulamadim liftli bi yaglamaci baktm yine bulamadim smdi yaklasik 1.5 litre akmis olabilir smdi eve geldim aracin altina yaticam hic bilgim yok ama deniycem sansimi

fthdrn
08-08-2013, 11:41
Akintinin cikisini gozle goremedim icerilerden sizma seklinde gelip damliyor tam iki tekerin orta hizasindan on santimetre gerisinden damliyor. Ortada difransiyel var sanirim
Şanzumanin yag miktari ne kadar arabayi surmesem yine dert olur sanirim

fthdrn
08-08-2013, 11:59
Plastik korumanin icinden geliyor tovbe yarabbim ya bayram gunu strese girdim durduk yere yag akitmaya basladi lanet araba

emrah-ışık
08-08-2013, 12:03
eski transtleri bilmiyorum ama yeni 5 silindirlerin yağ filtresi altta tam senin bahsettiğin yerde ama biraz kuytuda kalıyor aracın sağ tarafından altına yatıp bakıldığ zaman siyah bir kap görülecek yağ filtre haznesi ancak bu kadarını söyleyebiliriz en fazla bu kadar yardım edebilirm yerin yakın olsa gelir bakar hatta işini halleder seni gönderirim ama taa ataşehirdesin bir de ytkili serviten mi çıktı özelden mi özel felan sa ara gelsinler işinin arkasında dursunlar

fthdrn
08-08-2013, 12:07
Aslinda kadikoydeyim ama oyle bir anlattinki icime su serptin vallahi allah razi olsun yag filtresi haznesinden damliyor sanzumanla alakasi yok simdi internetten transitin şanzumaninin konumuna baktim sanzumanla alakasi yokmus cahillik iste.
Peki yag filtresi neden bu kadar damlatir yaklasik 1 litre gibi
Ve suanki gozlemlerime gore damlama seviyesinde dusus var ya yag bitti :D yada sizinti kesildi

emrah-ışık
08-08-2013, 12:16
ne biliyim şehir konumunda öyle yazıyor:D 2 ihtimal sıkmamışlardır veya oring takmamışlardır aslında cırcır uzn kol birde lokma işini görecektir ama lokması büyük olabilir ya 32 idi yanlış hatırlamıyorsam yada 34*36 olması lazım tam emin değilim lokmalardan ama gevşekse birde oring lazım sonra işin tamamdır ulan bende saçmaladım gidiyorum kusura bakmayın milllet :D

fthdrn
08-08-2013, 12:23
Simdi abim bir yere goturuyor orda halledicekler
Saol yorumun icin