PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maslak opet

Maxi
09-08-2013, 21:52
sıkıntı yaşayan varmı son günlerde?
benzin ile

audilover
09-08-2013, 21:53
Yeni 97 oktan logu aldim bayramdan bir gun once bir sorun yok du ancak bazen tutarsiz benzinler cikabiliyor maslak opette.
Benim yeni favorim maslak po:)

MazdaSpeed
09-08-2013, 22:02
4 gün önce almıştım en son herhangi bir problem yaşamadım kurşunsuz benzin ile alakalı.

Cem.B
09-08-2013, 22:06
çarşamba aldım mecburiyet oldu ama performansı çok beğenmedim ordan almam zaten genelde üstünede düşmedim o yüzden

bir sorunmu oldu ?

ibratice
10-08-2013, 00:24
ben birinden duymuştum benzini bozuk diye arkadaşada denk gelmiş.

Salih
10-08-2013, 00:40
Mehmetcik vakfının değilmi orası nasıl bir sıkıntı olabilir?

mkerim
10-08-2013, 08:22
Daha önce de yazmıştım. Pompa ayarı ile oynanarak lt hilesi yapıldığını yakaladım. Dağtıcıya şikayet ettim fakat bir sonuç olmadı. Ayrıca pahalı yakıt tankına ucuz yakıt koyup satılma halinde ise verilen cevap tanklar karışmış. Bunada bir sonuç alınmadı. Çünkü işletmeler bireysel yapılabilecek hiç bir şey yok. Denetleyenler ise dağtım şirketinin elemanı. Yani kimi kime şikayet edeceksin. Sadece dikkat etmek gerekiyor.

stlegal
10-08-2013, 08:43
bugüne kadar opetler içinde aldığım en kötü kaliteli benzin maslak opette ne kadar anlatsakta alınıcak almayın maslak opetten avans vurmayan arabalar şakır şakır avans vuruyor burdan alınan benzinle.

alex
10-08-2013, 08:43
Daha önce de yazmıştım. Pompa ayarı ile oynanarak lt hilesi yapıldığını yakaladım. Dağtıcıya şikayet ettim fakat bir sonuç olmadı. Ayrıca pahalı yakıt tankına ucuz yakıt koyup satılma halinde ise verilen cevap tanklar karışmış. Bunada bir sonuç alınmadı. Çünkü işletmeler bireysel yapılabilecek hiç bir şey yok. Denetleyenler ise dağtım şirketinin elemanı. Yani kimi kime şikayet edeceksin. Sadece dikkat etmek gerekiyor.

lpg dede aynı düzen bazlığı yaptılar 40 tl lık gaz aldık umraniyede bitti şikayet etmiştik

Burak
10-08-2013, 08:46
İTU'de okuyorum, karşısında bu istasyon. Ben de düşünüyordum kocaman istasyon kac tane pompa var, burdan yamuk olmaz herhalde diye, meger ne cok katakullisi varmış.

mkerim
10-08-2013, 08:57
Herhangi bir benzinciden boş bir benzin bidonu ile yakıt alın sayaç 1tl ile 2tl arasında iken dur diyip bakın bakalım yakıt varmı?? Zaten ağırlık değişiminin 3tl de başladığını fark edeceksiniz.
Cesaretiniz varsa şeffaf bidonla deneyiniz... sayaç ilerlediğinde gelen yakıtı kontrol edin.

Maxi
10-08-2013, 09:23

bugüne kadar opetler içinde aldığım en kötü kaliteli benzin maslak opette ne kadar anlatsakta alınıcak almayın maslak opetten avans vurmayan arabalar şakır şakır avans vuruyor burdan alınan benzinle.

aynen dediğiniz gibi oldu
geçen hafta sonu 50TL lik 95 oktan benzin aldım
hep 50 50 alırım ve sakin kullanımda 90-100km gider

alla alla bir baktım 55km sonra ışık yandı
yani temiz 40km daha erken bitti aldığım benzin
çok büyük fark
tempolu kullanmış olsam 70km falan gitmesi lazım
ama hiç gazlamamışım ve 55. km de ışık yandı, dedim noluyo!

arabada sağlıklı çalışmıyordu bu arada
acaba dedim başka bir nedenimi var ? yoksa benzindenmidir.

sürekli benzin aldığım biryer değil, hatta hiç opet kullanmam normalde

YavuzNaz
10-08-2013, 09:34
Aracımın lpg de km. başına kaç kuruş yaktığını hesaplamak için arefe günü akşam fullediğim depo dün akşam tam 100 km. maslak opete denk geldim girdim üzerine fulle dedim, 11,45 lt yakıt aldı litresi 2,61 den 29,88 lira tuttu, bu işte bir enayilik var dedim kendi kendime, ben aracıma sürekli aynı istasyondan yakıt alırım yakıt olsa bile uzak bir yere gideceksem başka yerden almamak için yine üzerine alırım, aracım litresi 2,60 lira olan gaz ile km başına 25 kuruş yakıyor şehir içinde, arefe günü fulledim depoyu sadece şehir içinde 90 km hızı geçmeden ve hiç kilit trafikte kalmadan 100km kullandım ve yaklaşık 30 lira gaz aldı maslak opetten bu yakıt mümkün değil çünkü litre fiyatı aynı olmasına rağmen, şimdi yine 100km yapıp sürekli yakıt aldığım istasyondan yakıt alacağım eğer sonuçta farklılık olursa o zaman uğraşacağım kendileri ile.

BoraÇİFTÇİ
10-08-2013, 09:37
Mazot içinde aynı şey geçerli mazot kaliteside düşük.
Ford fiesta arkadaşımın şirket aracı sürekli oradan yakıt alıyordu kabin içinden avans seslerini duyuyorduk.

emp:)
10-08-2013, 09:41
Depoyu tamamen bitirmeden lpg de stabil bir olcum yapmaniz mumkun degildir,hava sicakligi,pompa basinci gibi durumlar ön plana cikar. Her zaman aldiniz istasyondan gunduz sicakta lpg alin bu seferde her zamankinden az yakit alir.

Opet konusunda bende bir enayilik seziyorum ya acikcasi tam dikkatte edemedim.

senna
10-08-2013, 09:43

sanayi bakanlığına şikayet ediceksiniz, gezici denetleme ekipleri var çok çabuk müdahele edebiliyorlar, araç içerisinde gerçekten kaç lt verdiklerini ölçebilecek ekipmanları var baya bir denetim yapıyorlar

YavuzNaz
10-08-2013, 09:48
Emp
Fullemeden önce depo full bitmiş şekilde lpg aldım aracıma, yakıt alırken akşam saatlerini tercih ederim genelde bu hususlara dikkat ederek yakıt alıyorum, bana normalden fazla geldi yine deneyip anlayacağım sonucu, benim aklıma takılan en kıllandırıcı durum 100km. de en fazla 10lt yakıt alan araca 11,45 lt yakıt doldurulması, aracı sürekli takip altında tutan biriyim, aracımda oldukça sağlıklı çok şükür, bu konu açıldıktan sonra ufak bir araştırma yaptımda, baya bir insan maslak opetten benzer durumlardan şikayetçi.

Suleyman
10-08-2013, 09:56
Opetin geneli böyle bana kalırsa, dolapdereden alınan benzinle de dizelle de daha az yol gidiyorum ve yakıt ibresi daha altlarda kalıyor diğer istasyonlardan alınan yakıta göre...

M U R A T
10-08-2013, 10:27
bende 50 lt deposu olan arabaya 49 lt benzin aldım ordan hatta ışık yanmıyordu hafiften şüphelenmiştim demek ki tek şüphelenen ben değilim

DOHC
10-08-2013, 11:29
Şüpheniz varsa benzinciden ölçü kabı isteyin, doldurdun, fark varsa görün. En fazla 5 lt benzin paranıza mal olur......

MazdaSpeed
10-08-2013, 12:53
Her zaman maslak opetten almisimdir arada sirada cilekli shellden de alirim ama bugune kadar hic bir sorun yasamadim.

Zero
10-08-2013, 13:03
Bende nadirende olsa oradan aldiktan sonra aracin performans anlaminda dustugunu hep hissetmistim.Demekki psikolojik degilmis ayrica bu kadar bariz fark etmeside ilginc tabi.

mkerim
10-08-2013, 13:03
sanayi bakanlığına şikayet ediceksiniz, gezici denetleme ekipleri var çok çabuk müdahele edebiliyorlar, araç içerisinde gerçekten kaç lt verdiklerini ölçebilecek ekipmanları var baya bir denetim yapıyorlar

Bibona benzin aldım 2-3 tl olana kadar ağırluk değişmedi. En sonunda verdiği benzin litresinde enayilik sezince ölçmek istedim adamlar para bile almadan git dediler. Durum bu ölçüde gerisini siz düşünün.

senna
10-08-2013, 15:13
Bibona benzin aldım 2-3 tl olana kadar ağırluk değişmedi. En sonunda verdiği benzin litresinde enayilik sezince ölçmek istedim adamlar para bile almadan git dediler. Durum bu ölçüde gerisini siz düşünün.

ili söylemeyim 50 lt lik deposu olan arabaya 50 küsür litre yakıt veren istasyonlar vardı, yalnız sanayi bakanlığının ekipleri bu tarafta çok ciddi çalışıyor, eğer istanbulda da aynı ise sıkıntı yaşarlar

emre55
10-08-2013, 15:13
opetten bende ve bi abimizde sıkıntı yaşadık, yeni kartal adliyesinin karşısındaki yerde, araç çalışırken benzin kokusu geliyor ve ilk çalışmada garip bi ses oluyor 2 3 saniye falan, vosvosu olan abimizde aracının düşüşte olduğunu farketti, kısacası opetten benzin almayı kesiyorum artık ben, ama lpg si gerçekten iyi.

freelife
10-08-2013, 15:14
ben opetten almam ama alan arkadaşlarımda genel olarak bir kalitede bozulma olduğunu söylüyolardı..

orhan_guney
10-08-2013, 15:20
edirneden bayramın 1 günü benzin aldım opet den uzun zamandır almıyordum 100 TL aldım cıkdım yola arabaya bir haller oldu avans vurdugunu hissetdim. taki benzini bitirene kadar, farklı benzin aldım bp eski haline dündü.

tuFAN
10-08-2013, 15:51
TR şartlarında açıkara en iyisi bp 97 oktan

kado
10-08-2013, 16:04
ili söylemeyim 50 lt lik deposu olan arabaya 50 küsür litre yakıt veren istasyonlar vardı, yalnız sanayi bakanlığının ekipleri bu tarafta çok ciddi çalışıyor, eğer istanbulda da aynı ise sıkıntı yaşarlar

50lt'lik dacia'ya 65 lt mazot konulduğunu okumuştum bir konuda ama burada mı hatırlamıyorum.

darkmoon
10-08-2013, 17:03
bende hep ordan alıyordum eskiden iyiydi ama son zamanlarda aldığım yakıtta bir sıkıntı var daha az km yapdığımı fark ettim ordan vazgeçdim almakdan.. birde motor sanki daha gürültürülü çalışıyor (dizel) ..

Birkan61
10-08-2013, 17:17
Her zaman yakıt aldığım BP istasyonunda yakıt dipte iken fullediğim zaman geçen yaz ağzına kadar dolu 48 litre mazot aldı araba.

Yıl içerisinde 1 kez maslak opette fulledim depoyu.

Aracımın deposu toplam 50 litre, 52 litrede pompa attı !! Adam bide sordu yedek depoyuda doldurayım mı diye..

O gün bugündür tuvaleti dışında uğramıyorum

freelife
10-08-2013, 18:40
TR şartlarında açıkara en iyisi bp 97 oktan

bende bp ve totalciyim ...

997TT
10-08-2013, 18:45
Buaralar benzinde sikintinar,bayramdan sonra gecer ;)

Mertİ.
10-08-2013, 18:45
bp nin mazotu iyi midir? şuana kadar shell gtl dışında ilk defa başka mazor aldım. bodrumda shellde gtl yokmuş, po dan aldım araba gürültülü çalıştı normale göre baya.

CRUEL
10-08-2013, 20:43
Surekli maslak shellden gtl aliyorum. Ilk zamanlar Opetin ecoforce mazotunu aldigimda ciddi fazla gittigini fark ediyordum. Tabi fiyat farkida etken olabilir.

onursumer
10-08-2013, 22:29
bp nin mazotu iyi midir? şuana kadar shell gtl dışında ilk defa başka mazor aldım. bodrumda shellde gtl yokmuş, po dan aldım araba gürültülü çalıştı normale göre baya.

ben mumkun olduğunca bp den alıyorum daha iyi çalışıyor çekiyor gibi geliyor

1 kere mecburiyetten bodrum yalıkavak girişindeki po dan almıştım o hafta km de sıfırlamamıştım çabuk bitti gibi geldi

emre55
10-08-2013, 23:56
bugün benzin aldım opetten, alırken de sorun yaşadığımızı dile getirdim, benzini de mecburi ordan aldım, araç sıkıştırmadan gidince sıkıntı yoktu, bi ara bi kesiciye soktu arkadaş vites boşta iken, araç rolantiye düştüğünde bi garipleşti ses değişti stop eder gibi oldu, gaza bastı falan hareket etti 20 30 metre ilerde durdu rolantide ve araç stop etti. çalışırken gayet normal rahat şekilde çalıştı. bunun benzinle alakası olabilirmi ?? ama bunu hep yapmıyordu arada sırada kesiciye girdikten sonra yapıyordu araç, bazen hiç yapmıyordu.

TYPERHAKAN
11-08-2013, 18:40
opet iyidir.hep ordan alırım

darkmoon
11-08-2013, 20:03
opet iyidir.hep ordan alırım

eski konulara bakılırsa bende çok överdim maslak opeti ama son zamanlarda bir şey var.. pompalarda yada yakıtta bir sıkıntı var..

emirarslan34
11-08-2013, 20:24
mehmetcik vakfı opette çalışıyorum arkadaslar bu durumu albayımıza yarın bildiricem. yarın tech e girmesini söylerim. sanırım citti bir sorun var çok geçmiş olsun herkeze.

yesil
11-08-2013, 21:53
opet bana çok güven veren bir firmaydı bir zamanlar, şu anda yanından bile geçmiyorum. Hangi istasyondan 97 oktan benzin alsam, araba rolantide sarsıntılı çalışmaya, devir göstergesi yukarı aşağı oynamaya başlıyor. Aracın performansıda bir miktar düşüyor.

silent furious
11-08-2013, 22:54
Bende Maslak opet ten alıyordum benzini bir gün Maslak sheel den aldım ve daha performanslı olduğunu farkettim o günden beri sheel den alıyorum orayı kullanan var mı ?

Levent Y.
11-08-2013, 22:58
Dyno da opet daha iyi sonuclar cikariyo, bu dedigim tabii gecen kis icin gecerli suan ne durumda bilemiyorum ama bende hep opet ten aliyorum ve hic bi sorun yasamadim...

depence
11-08-2013, 23:08
W power 97 kullanın kişisel fikrim

pasha34
13-08-2013, 02:17
burdaki yazılanları okuyunca bana da bir acaba düştü acıkcası, bir dönem için mehmetcik vakfi opetlere gelen yakıtta mı sorun oldu diye düşündüm şimdi,

benim evim kurtköyde burda da mehmetcik vakfinin yeri var hep burdan alırım yakıtımı, en son aldığımdan beri hep marşı geç alıyor ve rolantisi oynuyor olması gerekenden de 50 60 d/d yüksek gibi, bu gece benzin bitti tekrar aldım 97, aracım hemen marş aldı rolantisine dikkat edemedim ama en son 1 hafta önce aldığım yakıt cidden kıllandırmıştı beni.

buralarda shell in yakıtları da çok iyi degildi ama tekrar bir deneme yapmam gerekecek sanırım..

Arenimo
13-08-2013, 10:30
Ben eskiden çok memnundum fakat son zmanlarda memnun değilim dolapdere de ramadanın az aşşağısındaki Opeti tavsiye ediyorum dolapdereye inerken sağda herhalde aldığım en iyi yakıt hiç o kadar uzun range gittiğim olmamıştı kesinlikle tavsiye ederim

Gimifayf
13-08-2013, 11:50
Abiler resim eklemeyi bilmedigim icin ekleyemiyorum.
Bugunku sabah gazetesinin 9. sayfasindaki LPG hilesi ile ilgili haberi okuyun lutfen.

ghibli06
13-08-2013, 12:00
evet bu gün gazetelerde haber var, ama o LPG ile alakalı, LPG nin her ısıdaki hacmi farklıdır, ideal 15 derecedir, o nedenle pompadan çıkarken de 15 dereceye soğutulması gerekir, bazı istasyonlar bunu çalıştırmıyor o nedenle özellikle sıcak havalarda genleşmiş yani hacmi artmış LPG basıyorlar depoya, haliyle de 40 litrelik depoya 44 litre falan basılıyor gibi görünüyor pompada...

benzin içinse bu pompa basınç olayı kafamı karıştırıyor, normalde diğer yakıtlarda bu oranda bir genleşme olmuyor ama mesela pompa çıkış basıncıyla oynandığında verilen litre değişiyor mu? ya da tekrar kalibre edilmesi gerekiyor mu bilmek lazım...

DOHC
13-08-2013, 13:30
Pompa içinde brodimetre kalibrasyonu önemli. Ekranda görülen TL değeri brodimetreden gelen sinyal ile birim fiyatın çarpımı. Sonuçta bu sonuç hep doğrudur ama brodimetre ayarı farklı olabilir. Çünkü zaman içinde brodimetrelerde aşınır, boşluklar artar, 1 turda verdiği yakıt miktarı azalır ve ona göre ayarlanması gerekir.

darkmoon
13-08-2013, 14:35
sanırım en garanti yöntem yanımızda artık bidonla gezicez önce doldur kardeşim diyiceksin pompacıya bidona eğer aldığın litre bidondada varsa bidondanda depoya boşaltıcaksın yok aldığın litre 10 litre bidonda var 8 litre o zaman hakkını arıycaksın..

by.gkn
13-08-2013, 15:03
Ben uzun zamandır opetten mazot almıyorum. Shellden 50tl lik yakıt aldığımda hep 20-30km daha fazla gidiyorum opete göre. Birde libadiye shellde aynı sorunu yaşıyorum diğer tüm shellere göre orada 30-40 km daha az gidiyorum. Shelle de şikayet ettim ama bakalım birşey değişirmi

ilker_yusuf
13-08-2013, 15:14
Ya daha eski arabamda hep shell alırdım bazen opet ve opette daha az km giderdi.. yeni aracımda hep shell alırdım sonrasında son 4 -5 depo doldurmamı opetten yaptırdım hemde güzel puan kazandırıyor diye.. ancak uzun yoldan sonra fakrettim ki aracım daha 8000 kmde... motoru kapatırken hafif titreme yapıyor bu benzinle ilgili olabilir mi?

MazdaSpeed
13-08-2013, 15:18
sanırım en garanti yöntem yanımızda artık bidonla gezicez önce doldur kardeşim diyiceksin pompacıya bidona eğer aldığın litre bidondada varsa bidondanda depoya boşaltıcaksın yok aldığın litre 10 litre bidonda var 8 litre o zaman hakkını arıycaksın..

Bidona benzin istediğin zaman koymuyorlar abi Maslak Opette.

YavuzNaz
17-08-2013, 08:17
Aracımın lpg de km. başına kaç kuruş yaktığını hesaplamak için arefe günü akşam fullediğim depo dün akşam tam 100 km. maslak opete denk geldim girdim üzerine fulle dedim, 11,45 lt yakıt aldı litresi 2,61 den 29,88 lira tuttu, bu işte bir enayilik var dedim kendi kendime, ben aracıma sürekli aynı istasyondan yakıt alırım yakıt olsa bile uzak bir yere gideceksem başka yerden almamak için yine üzerine alırım, aracım litresi 2,60 lira olan gaz ile km başına 25 kuruş yakıyor şehir içinde, arefe günü fulledim depoyu sadece şehir içinde 90 km hızı geçmeden ve hiç kilit trafikte kalmadan 100km kullandım ve yaklaşık 30 lira gaz aldı maslak opetten bu yakıt mümkün değil çünkü litre fiyatı aynı olmasına rağmen, şimdi yine 100km yapıp sürekli yakıt aldığım istasyondan yakıt alacağım eğer sonuçta farklılık olursa o zaman uğraşacağım kendileri ile.

Bu mesajımdan sonra dün akşam en nihayetinde maslak opetten aldığım lpg nin birkaç gün üzerine aynı trafik koşullarında, aynı kullanımda ve yakıtı bile hemen hemen gece aynı saatte alarak tam 110km yol yaparak herzaman yakıt aldığım istasyona girdim, üstelik 10 km daha fazla yol yaparak, tekrar fullediğim zaman depoyu aldığım yakıt 9,28 lt. evet yanlış okumadınız 100 km. de maslak opetten aldığım 11,45 lt lik yakıtın üzerine karşılaştığım fark 2,17 lt. durum budur.

ozgurluk
17-08-2013, 08:55
Nisan ayında almış olduğum dizel multijet motorlu araca, bayiininde tavsiyesiyle istasyon sabit olmamak kaydıyla OPET dışında hiç bir yerden yakıt almadım. İlk bir kaç ay gayet iyi geliyordu, belki aracın yeni oluşundan da olabilir bilemiyorum.

Geçenlerde yakıt bitmek üzere olduğu için mecburen bir TOTAL istasyonuna girdim. Zannediyorum excellium serisi olması lazım bir yakıt var. Meğer bizim araba gürültü yapmadan da gidebiliyormuş !!!

O kadar bariz ses farkı oldu ve gaz tepkisi arttı ki inanın çok şaşırdım.

Geçenlerde petrol işi ile uğraşan forumdan bir üye, herkesin petrolü artık aynı yerden çıkıyor, markanın önemi yok , istasyon seçerken dikkat edin demişti.

Bu da ne derece doğrudur bilinmez.

stlegal
17-08-2013, 09:32
Bende Maslak opet ten alıyordum benzini bir gün Maslak sheel den aldım ve daha performanslı olduğunu farkettim o günden beri sheel den alıyorum orayı kullanan var mı ?

O semtte şuan en iyi maslak shell

DOHC
26-08-2013, 20:37
mehmetcik vakfı opette çalışıyorum arkadaslar bu durumu albayımıza yarın bildiricem. yarın tech e girmesini söylerim. sanırım citti bir sorun var çok geçmiş olsun herkeze.

Ne dedi albay?

MazdaSpeed
26-08-2013, 20:39
Artik ben de sanayii girisinde ki Shell den aliyorum yakiti

ilker_yusuf
27-08-2013, 15:42
Bende tekrar Shell'e döndüm acilen shell kartımı bulmam lazım :)

RSX
27-08-2013, 16:58
19 ltlik boş damacanayı bagajda bulundurun derim varsa böyle sorunlar :)

ardaydn
27-08-2013, 17:54
Evimin yakınında Opet var hep ordan alırdım araba son zamanlar aptalca çalışmaya başladı marşı geç alıyo çalıştı mı da düşük devirde duruyo sonradan düzeliyo gaza basınca araba gaz yemiyodu yığılıyodu baktım olucak gibi değil benzin lambası yansın çubuk dibe kadar insin gider yakıt alırım dedim Shell`e gittim 97 oktan V-Power fulle dedim benim depom 60 lt 279 lira (57 lt) yakıt aldı marşa ilk bastım gır yaptığı gibi çalıştı çekişi vs bariz şekilde değişti. Opetlerde Türkiye geneli bi sıkıntı olabilir gazınıda hiç tavsiye etmem gaz filtresini bildiğiniz yağ içinde bırakıyo Allah muhafaza enjektörlere kaçtığını düşünün. Servisin bana dediği benzini Shell veya BP`den alın gazı da PO`dan alın.

G_TT_I
14-08-2014, 10:10
Boşuna başlık açmamak için konuyu hortlatıyorum,
İstanbul çamlıca gişelerinden sonraki mehmetcik opetten sakın benzin almayın,
Üzerinden biraz zaman geçti ama zonguldak tarafına giderken 250tl benzin aldım,
Normal araç tarafı tadilattaydı, büyük araçların tarafından doldurdum, izmiti geçtikten sonra depo neredeyse boşaldı,
Daha sonra bp'den 150tl aldım hemen hemen 2 kat fazla yol gittim.

Mehmetçik ve opet olduğu için güvenim sonsuzdu ama etraftan duduğum şikayetler gerçek çıktı.

stlegal
14-08-2014, 10:27
opetlerin benzini son zanmanlarda iyice bozdu almayin shelll kalite guzel

Berkan
14-08-2014, 10:37
bende shell nitro dizel aldım baya bir. sonra 3.depomdur opete donmustum yakın diye, ama yakıt olması gerektiği gibi değildi demek kıllanmakta haklıymısım

Tuncay
14-08-2014, 10:39
Neolaak bu benzinlerin sonu biyere guvenip aliyiruz bi muddet sonra oda bozuluyor donemsel hepsindede sikinti var

i-vtec07
14-08-2014, 11:20
Hem lpg yi hemde benzini shell den alıyorum problem yok. Lpg yi opetten aldım gecenlerde araç in rolanti sesi dahi yükseldi.

BAR22
14-08-2014, 11:27
opetlerde yakıt kalitelerinin düşme sebebi rafineride benzin ve jet yakıtının karıştırılıyor olması.
33 tonluk bir tankere 5 ton benzin gerisini jet yakıtı doldurduğunda hepsi benzin oluyor.
Bunu yapmalarındaki amaçta jet yakıtının rafineri fiyatının ucuz olması.
Bildiğim kadarıyla 2 lira gibi bir rakama geliyor jet yakıtı.Bu olay opette son 2 aydır yapılıyor ve bu yüzdende herkes şikayet ediyor.
2 aydır opetten benzin almıyorum.Sırf vurgun yapıcaklar diye müşeri memnuniyetini hiçe sayıyolar.Bakalım ne kadar devam edicek bu durum...

ulas79
14-08-2014, 11:38
yaklaşık 1 ay önce susurluk festiva outlet deki opetten benzin almıştım araç resmen takur tukur çalışmaya başladı enjektörlerde pislik varmış gibi ses geliyordu sonra üstüne bir depo total 97 aldım araçta ne ses kaldı ne de sıkıntı,opet son bir kaç aydır bozdu ki benzinlikleri temizlik açısından en sevdiklerim olmasına rağmen tercihimi değiştireceğim.

Tunacan
14-08-2014, 11:38
E peki okadar kolay mı bu iş? Denetleyeni vs yok mu?

BAR22
14-08-2014, 12:54
E peki okadar kolay mı bu iş? Denetleyeni vs yok mu?

Opetin sahibi KOÇ grubu o yüzden denetleme falan rahat atlatılıyor.

MiaMi
14-08-2014, 15:22
BP ye gelin huzura erin

Antalyalogy
14-08-2014, 15:43
Antalya Saraçoğlu BP de katkılı 95 kalkmış kalkmadan önce son zamanlarda oradan alıyordum, shell e geri dönüş yaptım mecburen..

Tuncay
14-08-2014, 15:45
BP ye gelin huzura erin

Bp den bp ye değişiyor demekki son kez zincirlikuyu bp den aldım 95 oktan arabanın ilk marşı bile değişti çok kötü benzin

volume81
14-08-2014, 16:03
fio'ya shell'den 50TL'lik aldım motor sarsıntıdan kendini bırakacak sandım zor bela mazotu bitirip opet'den 50TL'lik aldım benzinli araç gibi çalışmaya başladı.

Performansını bilemem ama opet kalite olarak baya iyidir birkaç intifası olmayan istasyon yüzünden markaya b.k atmayın aynı şey başka markadada olabilir :)

önemli olan istasyon :)

ankara otoyolundan çıktıkdan sonra elmadağ'a bağlanan 2 gidiş 2 geliş yoldaki ilk opet'e bir bakın yolunuz düşerse çok düzenli çok prensipli çalışıyor WC'ler vs tertemiz duruyor :)

MiaMi
14-08-2014, 16:14
Bp den bp ye değişiyor demekki son kez zincirlikuyu bp den aldım 95 oktan arabanın ilk marşı bile değişti çok kötü benzin

Bizim istasyon mevki olarak günde 8 9 ton satar istanbul içi genelde 15 20 ton civarı dolaşır dolayısı bizdeki benzin hem çalkalanması bitmiş hemde dinlenmiş benzindir motorinde aynı şekilde webastosu olan kamyoncular abi sizden yakıt aldık yandık sabaha kadar demekteler.

Ayrıca ozanın GTR'da bizim burda yakıt alır avans konusunda diğer istasyonlara göre çok daha iyi olduğunu söylemekte şimdi methanol bağladı dahada güzel oldu.

Emre Ekrem
14-08-2014, 16:18
Son bir kaç aydır bir sorun olduğunu düşünüyorum, temizlik vesaire kimse rakip bile olamaz velhasıl kelam amaç belli, benzin almak! Aslında Opetin kendisine ait istasyonlardan aldığım yakıt konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım, ne zaman şahsa ait bir Opet bayisine girsem araç bir garip çalıştı.

Gry
14-08-2014, 19:21
Şahsa ait olup olmadıgını nasıl tespit ediyorsunuz :beuj:

XSi
14-08-2014, 19:34
evet bu gün gazetelerde haber var, ama o LPG ile alakalı, LPG nin her ısıdaki hacmi farklıdır, ideal 15 derecedir, o nedenle pompadan çıkarken de 15 dereceye soğutulması gerekir, bazı istasyonlar bunu çalıştırmıyor o nedenle özellikle sıcak havalarda genleşmiş yani hacmi artmış LPG basıyorlar depoya, haliyle de 40 litrelik depoya 44 litre falan basılıyor gibi görünüyor pompada...

benzin içinse bu pompa basınç olayı kafamı karıştırıyor, normalde diğer yakıtlarda bu oranda bir genleşme olmuyor ama mesela pompa çıkış basıncıyla oynandığında verilen litre değişiyor mu? ya da tekrar kalibre edilmesi gerekiyor mu bilmek lazım...

Tankta iken pompadan basilirken arabadaki tankta hep sivi halde ama lpg.. İsininca genlesme gaz fazdayken var.. Hatta benim lpg kitinde sicaklik kompanse ayari var..

Siviyken etkili oluyor mu sicaklik farki?

twin
14-08-2014, 20:01
Bayii var bayii var bana göre hepsi aynı yerden çıkıyor :)

Mehmet Opc
14-08-2014, 20:57
Yolda kalicak olsam maslak opetten almam rezalet benzini hemen bitiyor bütün markalardan benzin aldim fakat bence en iyi performansla en uzun yol menzilini PO veriyo tavsiye ederim