PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 99 civic 1.4 is otomatik manuel olur mu?Olursa nasıl?(Turbo öncesi son hazırlık :))

nsyuksel
18-06-2008, 13:26
Arkadaşlar bu yönde bir çalışması veya bilgisi olan ya da gören :)) varsa lütfen yardımcı olsun?saygılar:soru:

MiaMi
18-06-2008, 13:29
Otomatik şanzuman sonradan turboyu kaldırmayacaktır. Canlı örneklerini gördük yeni Accord 2.4 'e turbo yapan bir arkadaş şanzumanı 1 ay içerisinde kırdı.

İçincisi 1.4 turbo yerine , 1.6 ies turbo daha iyi olacaktır.

Son olarak arabayı satıp Manuel bir 1.6 almak en mantıklısı olacaktır.

Sonradan şanzuman değişimi hem zahmetli hem masraflı olacaktır. Otomatik arabayı satıp aynı fiyata manuel almak varken. Otomatiği manuele çevirerek extra masraf yapmış olacaksın. O parayı koy arabanın üstüne 1.6 ies alıp turbola derim.

aliyo
18-06-2008, 15:34
öncelikle şunu sölemekten vazgeçelim.. arabayı satıp şunu al yada yapcağın masrafa satıp daha ii bişey almalısın demek belki doğru ama onu arkadaşımızda düşünmüştür zaten:)

otomatiği manuele çeviren var.. pert bi 1.4 ün şanzumanını alıp takabilirsin ustaya kalmış bişey yapan var..otomatiği verip manueli alırken pek bi masrafın olmaz ama işçilik masrafın olr.. verimlide olr

MiaMi
18-06-2008, 16:31
öncelikle şunu sölemekten vazgeçelim.. arabayı satıp şunu al yada yapcağın masrafa satıp daha ii bişey almalısın demek belki doğru ama onu arkadaşımızda düşünmüştür zaten:)

otomatiği manuele çeviren var.. pert bi 1.4 ün şanzumanını alıp takabilirsin ustaya kalmış bişey yapan var..otomatiği verip manueli alırken pek bi masrafın olmaz ama işçilik masrafın olr.. verimlide olr

Herkes fikrini söylemeli sorun varmı. ?

aliyo
18-06-2008, 19:30
tabiki herkez fikrini sölemeli ama o fikri arkadaş düşünmüştür zaten.. onun almak istediği fikirler araç manuel olrmu ve nasıl olur:icon_tup:

emreekin
19-06-2008, 00:12
bence yapmalısın..t3 ile 0.5 barlarda sorunsuz kullanırsın..like me...:D

nsyuksel
19-06-2008, 13:34
arkadaşlar aynı planlama içindeyim..ayrıca ben de tabiki değişim olayını düşündüm fakat atladığınız birşey var..ben 3 kapı hb tercih ediyorum,sedan değil..otomatik olarakta 1.6 vtı hariç geri kalan eleniyor.Vtı a vereceğim farka da b20 uygular,olaya renk bile katabilirim :D Otomatik satıp düz 1.4 almakta akıllıca değil..şanzıman içinde söylediğiniz gibi değişimden pek bir masraf olmaz sadece işçilik ona da katlanılır..yaptırana kadar da (ki turbolarken veya belki b20 ye çevirirken yapacağımdan bu işlemi) otm. kullanmaya da devam edeceğim.Fikirler için çok teşekkür ederim.Ama uygulama ile ilgili görseli olan beni çok mutlu eder.. :icon_tup: mutlaka vardır değil mi? :soru:

MiaMi
19-06-2008, 13:37
Görsel olarak ihtiyaçın olacaklar.

http://hybrid.honda-perf.org/tech/autoconvert.html

Yardımcı olabildikse ne mutlu.

nsyuksel
19-06-2008, 20:40
Sağol kardeşim:icon_tup: çok ayrıntılı,açıklayıcı..teşekkür ederim;) eline sağlık